24 máj 17, 09:38:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 600 601 [602] 603 604 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778185 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
danomics
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Válasz #9015 Dátum: 14 júl 26, 22:54:11 »

Eddig is sok hasonlóságot vettem észre a World of Warcraft és a FT között de ha END úgy fog kinézni mint Ragnaros akkor kiugrok az ablakon... Nevet Amúgy a fejezet nem volt rossz, de nekem a Deliorás fordulat jobban tetszett mint ez az apa-fia érzelgősködés. Sokkal jobb lett volna úgy hogy Graynek rá kell ébrednie hogy ő nem az apja.és végznie kell vele de sebaj... A power up meg nem igazán tetszett kicsit kiszámítható volt.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 26, 23:05:32 írta danomics » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9016 Dátum: 14 júl 26, 23:35:34 »

Ezek a mangák, animék szinte mindig sablonokból épülnek fel. Nem tudom miért lepődnek meg sokan ha hasonlóságot vélnek felfedezni egy máshol látott ötlettel, jelenettel. Újat kitalálni már csodaszámba megy manapság. Nálam ez nem is számit most már. A lényeg, hogy hogyan ülteti be a mangaka a saját alkotásába.

Egyébként szerintem nem volt kiszámítható a power up ezen formája, hogy öröklődés folytán jut hozzá Gray. Ez mondjuk felveti azt a kérdést, hogy a többiek mágiája is öröklődés jellegű lenne? Ha nem az akkor ez mégis miért más mint a többi slayer mágia/átok. Ezt egy kicsit nehéz lenne megmagyarázni Mashimának és azt hiszem, hogy nem is kapunk rá választ. Egyébként a power up valóban kijárt már Graynek bár szerintem az egész mangában csak ő kapott ilyet. Nem emlékszem, hogy valaki is ilyen buffot kapott volna a történetben.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9017 Dátum: 14 júl 27, 00:15:19 »

Mondjuk ezt az erő átadást soha nem értettem, hogy hogyan is működik.
Natsu elvileg 1 hétig kifeküdt mikor megette Luxus villámát. Ugyanez volt az Eatherion esetében is. Aztán Luxus átadta neki a varázserejét, ami a mai napig meg van neki. Gazille is csak úgy megette az árnyékot, igaz, hogy ő még nem használta újra azt. Ami a mostani mellet szól az az, hogy Silver meg Gray közeli rokonságban állnak. De ilyen egyszerű lenne átadni a erejük egy részét vagy egészét másoknak? Vagy ez csak az "ölők" kiváltsága lenne?
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 27, 00:16:55 írta Tilon » Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Kaiox
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 11


His name is Robert Paulson


« Válasz #9018 Dátum: 14 júl 27, 00:17:15 »

Elmondta ez a rész hogy az E.N.D tűzdémon. Most már 99.99% biztosak lehetünk benne hogy Natsu az E.N.D.
http://fc06.deviantart.net/fs70/i/2014/062/4/a/natsu_and_e_n_d_by_kamon72-d78rok5.jpg
Ezt még alátámasztja az is hogy Natsu emberi szüleiről sose hallottunk.
Készíthetitek is a kekszet nekem ha netán igazam lesz ikszdé
Naplózva
pydy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #9019 Dátum: 14 júl 27, 12:58:25 »

Azt nem értem hogy a francba lehetne Natsu E.N.D, mikor Zereffel való beszélgetésében úgy fogalmazott, hogy Csak te vagy E.N.D vagytok képesek elérni hozzám ... Vagy ekkora félrefordítás lett volna a magyar változatban ?  Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 27, 12:59:58 írta pydy » Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #9020 Dátum: 14 júl 27, 13:07:51 »

Meg hogy lenne Natsu end ha , ott van a könyve  Hádész királynál? Még lesz bajuk szerintem vele , már mint Hádész Királyal...

Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #9021 Dátum: 14 júl 27, 13:16:12 »

Azt nem értem hogy a francba lehetne Natsu E.N.D, mikor Zereffel való beszélgetésében úgy fogalmazott, hogy Csak te vagy E.N.D vagytok képesek elérni hozzám ... Vagy ekkora félrefordítás lett volna a magyar változatban ?  Gondolkozik

Úgy lehetne, ha Natsuban most benne lenne END tudata is. Egy belső harcban lerendezik, hogy ki maradjon Natsu fejében és az meglátogatja a teremtőt.

Igazából abba kapaszkodok én is, hogy ott van END könyve Hádész királyánál. Aztán majd bemutatja Mashima ha akarja, hogy a megidézett démonok könyve is megmarad fizikai formában (erről ugyanis még nem tudunk semmit).

Kaiox, Erza szüleiről sem hallottunk eddig semmit, vagy ott van még Gerard, Kagura, Gildarts, Mira és a testvérei és még sorolhatnám.

Szerk: Köszi Ultra. Már hülyeségeket írok, természetese Kagurára gondoltam.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 27, 15:05:51 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #9022 Dátum: 14 júl 27, 13:35:27 »

Kaguya ?  Ördögi  Hát ha az ott lenne akkor Demonoknak nem sok esélye lenne  Nevet
Naplózva
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #9023 Dátum: 14 júl 27, 14:30:24 »

Én is 100%-ban biztos vagyok, hogy Natsu=END.. Zeref dumájára egyszerű lehet a magyarázat: END Natsuban szunnyad, és erre Mard Geernél lévő könyv lehet a magyarázat. Azzal lehet felébreszteni. Plusz ott van az, hogy Igneel nem volt képes megölni.. lehet pont azért, mert Natsu=END. Minden összevág.. Nagyon jó magyarázatot kell adnia Mashimának, ha Natsu nem END.
Naplózva

iiHALA MADRID!!
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9024 Dátum: 14 júl 27, 19:13:17 »

Azt nem értem hogy a francba lehetne Natsu E.N.D, mikor Zereffel való beszélgetésében úgy fogalmazott, hogy Csak te vagy E.N.D vagytok képesek elérni hozzám ... Vagy ekkora félrefordítás lett volna a magyar változatban ?  Gondolkozik

Ezt most alá kell támasztanom mert van hogy a Kunosok nem gondolkodnak előre és inkább a tré angolból fordítanak. Bár aláírom ha nem tudnak japánul akkor nem igazán van más forrásuk. És néha elég félrevezetően is fogalmaznak és nem csak ők hanem az angolok is. Szóval ez inkább az angolok hibája mert néha már annyira leegyszerűsítve fordítanak hogy totál elvész az igazi értelme a dolognak.

Egyébként meg nagyon egyszerű a magyarázat. Ha Natsu END akkor mindkét alakjában képes meglátogatni Zerefet csak ezt ő még nem tudja. Ahogy azt írták mások is és már én is kb ezerszer attól hogy a könyve ott van Marde Geer-nél nem jelent semmit. Lehet csak a tudata vagy teszem azt aktiváló varázsige van benne amivel előhozzák a lappangó dolgokat. És most hogy nincs nála a sála sem nincs ami megvédje ez ellen.

Egyébként látom sokan elfelejtik hogy Mashima szeret trollkodni is. Nem is olyan rég ezt játszotta Silvernél is nem? Azt mondta ő Gray apja, majd mégse mert ő Deliora aztán megint ő lett az apja. Szóval hiába vannak fura dolgok továbbra is tartom magam ahhoz hogy itt már nem lépi meg az újabb apa fia kapcsolatot. Nem véletlen hogy Gray démonölő mágiát kapott ha más nem ez bizonyítja a legjobban hogy Natsu END mert ha nem ő akkor a végén neki kell legyűrni a démont.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 27, 19:14:00 írta Kuro25 » Naplózva

EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #9025 Dátum: 14 júl 29, 12:43:02 »


"Mondjuk ezt az erő átadást soha nem értettem, hogy hogyan is működik.
Natsu elvileg 1 hétig kifeküdt mikor megette Luxus villámát."

natsu tüzet, míg laxus villámot használ. Más mágia.



" Ugyanez volt az Eatherion esetében is."

Eatherion az akár több ezer mágus varázserejének keveréke, van benne föld, viz vagy akár tojásban lévő fióka fejlődését gyorsító mágia is.



 "Aztán Luxus átadta neki a varázserejét, ami a mai napig meg van neki. Gazille is csak úgy megette az árnyékot, igaz, hogy ő még nem használta újra azt."
Amikor megkapta natsu Hades ellen, arra már nem emlékszem hogy hogy viselte. :S
Gazille és árnyék: passz :S




"Ami a mostani mellet szól az az, hogy Silver meg Gray közeli rokonságban állnak. De ilyen egyszerű lenne átadni a erejük egy részét vagy egészét másoknak? Vagy ez csak az "ölők" kiváltsága lenne?"

Itt mindketten jeget használnak, csak silver egy "fejlettebb" verziót.
Naplózva
Zsolteee
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


Dragon slayer


« Válasz #9026 Dátum: 14 júl 30, 18:41:01 »

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/008/17
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/262/5
Natsu belépett a csillagszellemek világába, tehát valószínű, hogy nem ember. (Vagy a sárkánysál miatt)
Nem tudott kimenni a képletből, tehát öregebb, mint amilyennek látszik.
Natsu tűz alapú mágiát használ, E.N.D. is. Simán következhetne, hogy Natsu = E.N.D. de valamiért sántít nekem a dolog.
Túl egyszerű lenne, Mashima valami csavart tartogat.
-Hozzátenném, hogy véleményem szerint Zeref mágiája nagyon hasonlít a csillagmágiához, csak ő könyvekkel idéz, nem kulcsokkal, meg persze tud mást is.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/302/11
A mágiájának köze van a csillagmágiához. Lehet régen csillagmágus volt, bár ez nem valószínű. (Milyen jó lenne, ha Achnologiával régen egy csapat lettek volna, mint most Natsu és Lucy.)
Meg ha Natsu lenne E.N.D. akkor valamelyik démon csak felismerte volna és a holdcseppes szigeten is oda tudott menni a romokhoz, de a többi démon nem. Szerintem Igneel foga beletörött E.N.D-be, ezért lett Natsu.
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #9027 Dátum: 14 júl 30, 19:44:43 »

De a többi embert is láttuk bemenni a csillagszellemek világába, még buliztak is ott. :O
Naplózva
Zsolteee
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


Dragon slayer


« Válasz #9028 Dátum: 14 júl 30, 19:46:53 »

azért linkeltem a képeket....csillagszellem ruhában be tudnak menni
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9029 Dátum: 14 júl 30, 20:15:52 »

Simán következhetne, hogy Natsu = E.N.D. de valamiért sántít nekem a dolog.
Túl egyszerű lenne, Mashima valami csavart tartogat
Nem lenne elég nagy csavar, ha kiderülne, hogy a főszereplőben van 1 szunnyadó gonosz démon, akit Zeref teremtett több mint 400 éve, vagy épp, hogy Natsu nem is ember? Nevet Mondjuk az érdekes lenne, ha átváltozna és megölne valakit a céhből. Az biztos nyomot hagyna benne.  Azért lesz csavar mert mindenki arra gondol, hogy ez túl nyilvánvaló úgyse ez lesz.^^ Bár Mashima szeret néha trollkodni, szóval lehet, hogy megint megcsinálja a Silver csavart csak Natsuval.

A mangák elején mindig van 1-2 dolog, amit a mangaka idő közben elvet vagy megváltoztat.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 ... 600 601 [602] 603 604 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!