24 máj 20, 06:50:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 586 587 [588] 589 590 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1781247 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #8805 Dátum: 14 jún 13, 14:17:24 »

Én nem azt akarom konkrétan, hogy az ellenség vagy bárki meghaljon, hanem azt, hogy ne legyen a manga ilyen kiszámítható és unalmas, és ehhez egy-egy karakter halála remek lehetőség lehetne. Másféle fordulatot is belevihettek volna, pl.: a Nirvana Saga-ban simán gonosszá változtathatták volna Natsut, és csak egy-két Arc-al később változott volna vissza, meg ilyesmi. De sajnos ezek szerint csak az én véleményem az, hogy ez a manga ne legyen ilyen kiszámítható.

Az elején tök király volt, adta magát a hangulat, hogy a FT tök vicces, és erősek meg minden. Aztán ahogy haladt előre a manga, megrekedt ezen a szinten. Karakterfejlődés vagy ilyesmi alig van jelen, mindenki ugyanazokkal a tulajdonságokkal érvényesül már 300 fejezet óta (tisztelet a kivételnek: Gerard, Cobra és Ultear). Vagy ha tényleg vittek valami változást bele, akkor is tök jelentéktelen volt, pl.: a mostani részben Wendy elhivatottsága.

Értem én, hogy shounen, és itt ez nem túl gyakori, de egy 300+ részes mangánál nehogy már ne tudjanak többet, valami egetrengetőbbet alkotni.

@Chakra

Te nem értesz engem, de én se értelek titeket. Titeket, akiknek az jó, ami kiszámítható, és olvassátok, és tudjátok ezt élvezni. Semmi személyes, csak nem tudom elképzelni, hogy titeket mi vonz a mangában, ha nem a fordulat, a változatosság.

Sok sorozatot, és animét néztem már, de eddig a FT az egyetlen olyan, amelyikben nem merik felvállalni a gyökeres változást. Naruto is jó példa.: mostanában egy elborult valami, aminek már nem igazán látom értelmét, de ott se félnek változtatni, ha kell. Vagy személyes kedvencem a Code Geass, ahogy teljesen kiszámíthatatlan, hogy mi történik, és így mindig tudtam aggódni a szereplőkért. A FT-ben viszont egyszerűen nem tudok, se a céhért, se a karakterekért. Mindig megmenekülnek, megtérülnek. Unalmas.

@ULTRA

Senki sem várja el, hogy jó szereplő átszúrja a másikat. Nem tudom, hogy ez honnan jött. És a Trónok Harcához sem akartam hasonlítani, ezt is te mondtad. Én csak annyit akarok, hogy legalább fordulatok legyenek a FT-ben, de nincsenek, vagy ha van, az is ilyen légből kapott, mint amikor Franmalth vagy ki elkapta Hades lelkét. Olyan izzadságszagú megoldás volt, érezni lehetett rajta, hogy azt egy-két nappal a megírás előtt találták ki. Emlékszem is, többen is mondták, hogy annak semmi értelme nem lenne.

"Nem értik hogy ez nem az a műfaj és nem is lesz az"- az hogy ez egy shounen, nem jelenti azt, hogy nem történhet benne váratlan, végzetes, a történet 180°-os fordulatát indokló esemény. Ha meg arra értetted, hogy mindenki meghal...nos, én nem ezt várom, de ezt már fent leírtam.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 14:37:54 írta olcha94 » Naplózva
Slorasil
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56



« Válasz #8806 Dátum: 14 jún 13, 14:18:29 »

Szerintem A Lumen Historie egy lacrimavízió lesz amiben végtelenítve mennek Erza hittérítő beszédek, nincs olyan gonosz aki kiállná azt.  Gondolkozik
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #8807 Dátum: 14 jún 13, 14:29:40 »

Bastain, olcha94:

Nem értem, mi a bajotok...? Mit vártatok? Hogy Erza felkoncolja Minervát? Vagy Minerva kibelezi Erzát? Van egy olyan érzésem, hogy sokan nem ezt a mangát olvasták eddig. Ha nem tűnt volna fel, a FT-ben senki sem eredendően gonosz, nem születik annak, hanem a körülményei, előélete teszik azzá. Ha azokon felülkerekedik (főleg fejben), akkor lehet esélye továbblépni.
És mi a gond azzal, hogy Erza nem kedveli a felesleges harcot? Nem lehet mindenki harcmániás.
Wendy-nél voltak korábban olyan hsz-ek, hogy folyton siránkozik, harcban nem igazán hasznos. Most, hogy eltökélte magát, most meg az a baj...? Nem kell félni, nem lesz belőle egy csapásra egy Erza-DémonMirajane-Kagura keverék.

u.i.: Senki ne vegye magára, de néha nem értem az embereket, és muszáj hangot adnom ennek.


Tiszteletben tartom az álláspontodat Chakra-dono, de cserébe te is próbáld meg elfogadni az álláspontomat.

Először is, a mit vártatok? Meglepetést. Csak egyszer, csak egyetlen egyszer meg akarok lepődni egy olyan harcban, amiben Erza vesz részt. Elég szomorú, hogy a gyenge "tippjeim" közül 3-4 is bejött. Mit jelent ez? Erza harcai kiszámíthatóak, kiszámíthatóak voltak és kiszámíthatóak lesznek. Egy manga pedig ellaposodik, ha nem tud újítani. Úgy látszik Mashima nem akarja soha meglépni ezt és marad a jó öreg, "remek felvezetés, amit a tetőpont fejezete lerombol" útvonalon.

Mi a magyarázat arra, hogy maximum 3 oldalnyi háttértörténet után, valaki 360°-os fordulatot vegyen a harc hevében, néhány biztató szónak hála? Semmi. Ez nekem karcsú indok ahhoz, hogy innen eljussunk idáig. Nem mellékesen, az egész démonná változtatás felesleges volt, így nyugodtam le lehetett volna rendezni Minerva karakterét a Nap faluban. Semmivel nem lett erősebb és valamiért a mágiáját is ugyanúgy tudja használni ahelyett, hogy átkot kapott volna. Alig várom, hogy Mard Geer háttérsztorijából kiderüljön, hogy E.N.D bántalmazta és ezért lett ilyen gonosz. -.-

UI: Nincs ínyemre, amikor valakinek az jut eszébe a negatív kritikáról, hogy a szereplők halálát akarjuk. Közel 8 éve fut már a manga. Ez idő alatt az olvasótábor öregszik, így nem fogok megelégedni ilyen silány megoldással egy harc lerendezésére. Amit még x éve, gyerek fejjel elnézek, azt most már nem fogom. Amit pedig én nem értek az az, hogy az emberek miként képesek elviselni az ilyesmit? Tényleg örömet okoz az, hogy nem kell izgulnunk a főbb szereplőkért, mert egyszerűen tudjuk, hogy nem veszíthetnek, így elvárások nélkül kell olvasnunk?

« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 14:32:37 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #8808 Dátum: 14 jún 13, 14:39:58 »

Azt én is sajnálom,hogy tényleg képtelen vagyok izgulni értük.
(tudom nem ide tartozik,de azért a One Piece-ben sem volt jó néhány évig fejlődés)

De szerintem Mashima-sensei azért nem újít,ilyen nagy "360°-os fordulat"-tal mert fél,hogy nem tetszik majd az olvasóknak,vagy -ne adj Isten- nem tudja hogyan folytassa a történetet  ikszdé (vagy egyszerűen csak ilyen a Fairy Tail stílusa)

Lehet hogy kiszámítható a manga,de ezen sajnos nem tud senki csak Mashima változtatni.  Szomorú

UI: Nincs ínyemre, amikor valakinek az jut eszébe a negatív kritikáról, hogy a szereplők halálát akarjuk.
Bastian: Egyébként bocsánat,de a kommentekből csak ezt tudtam levenni (nem a tiedből)
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 14:45:33 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Adri
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 91



« Válasz #8809 Dátum: 14 jún 13, 14:53:36 »

Az FMA is shounen mégis képes volt nem egyszer újat mutatni.

Nekem elment ez a fejezet, Erza sose érdekelt annyira, hogy ennyire felhúzzam magamat, szóval én nem háborgok x)
Wendy része nagyon tetszett. Nála befigyelhető egy jellemfejlődés, mert a Nirvánás arcban még alig-alig tudott valamit csinálni, teljesen felesleges volt. Aztán szépen lassan fejlődött. Az arcokban egyre nagyobb szerepet kapott, most meg egy kis terminátor lett :'D Csak ne vigye túlzásba.

Rouge nagyon ismerős volt, mármint a haja. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/256/5 Csak szerintem hasonlít Totomarura?  Gondolkozik

Oh, a másik, hogy egy kis békét hozzak.
http://37.media.tumblr.com/ba3845ad76494769f037053e56a441f1/tumblr_n6ahtle55c1r8fnauo1_400.jpg
http://24.media.tumblr.com/b5daffed92aee15f4b54223d78aa8555/tumblr_n6ahtle55c1r8fnauo2_400.jpg
http://24.media.tumblr.com/37b53641ac5bfcd3ca63ba25d1cf3aea/tumblr_n6ahtle55c1r8fnauo3_400.jpg

Mavis-chan nagyon cuki lesz *____*
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #8810 Dátum: 14 jún 13, 15:31:48 »

Én is Bastian és olcha94 álláspontján vagyok. A harctól jóval többet vártam. A démonosítás eredményéből semmit sem láttunk, se a Nakagami páncél ellenszerét. Miből állt a harc? Adok-kapok és egyetlen egy varázslat. Erza még annyira se vette a fáradságot, hogy használja a mágiáját. A visszatérítés meg elképesztő gyorsan történt. Erza 10 mondattal áttérítette a jófiúk oldalára őt. Ezt tényleg meg lehetett volna csinálni a Nap falúban is. Így semmi értelme nem volt, hogy Minervát démonosították. Talán ez Mashima heppje, hogy az összes "gonosz" női karaktert megtéríti.

De nem baj gondoltam tök jó, hogy jött Geer majd most Erza nyom vele egy Duót ellene. Milyen menő lesz! Hát jah. A duót megkaptam csak nem azt amire számítottam. ikszdé

Hajrá Wendy! Már csak 1999 van hátra! megtudod csinálni! Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
makadmel
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 41



« Válasz #8811 Dátum: 14 jún 13, 16:13:08 »

Én olyasmire számítottam , hogy most elverik Erzát, de hát ez nem jött be. Látjátok engem meglepett:D. Azt ne mondjátok, hogy mindig pontosan tudjátok, hogy mi fog történni és semmi meglepő nincs abba a fejezetbe amit úgy gondoltok h rossz, unalmas.
Én pl nem gondoltam volna h Minerva megtérül. Hogy Sting és Rogue megjelenik.
Szval azért voltak számomra meglepő dolgok Nyelvesít
Amúgy én nagyon nem örülnék hogyha olyan szereplő mint akár Minerva(mert szimpi) meghaljon. Viszont én is jobban örültem volna ha egy szadista pszichopata lesz:D De hát ez van.
Viszont azért már Ft kezdete óta tudjuk, hogy Erza ilyen, senkit nem öl meg ok nélkül próbálja őket megérteni mit miért tesznek, és próbál segíteni.
Nekem ez a Marde Geer annyira unszimpatikus, hogy csak na. Annyira nagy az arca. Nem ártana betörnie vkinek, mondjuk Iker sárkányéknak:D
Ááá Wendy haja nem tuti, nekem nem tetszik. :/ Viszont remélem azért alkot vmit azokkal a vigyori földkinövésekkel:D(arc)

Ezzel a résszel semmi bajom nem volt. Jóra sikeredett.
Naplózva

http://animesay.ru/upload/users/51c597f092dad16d545599be9785b12c.jpg.jpg

\\\"Az, hogy hogy néz ki valaki, édes mindegy. A lényeg csupán a lélek.\\\\\\\\\\\\\\\" Soul Eater
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #8812 Dátum: 14 jún 13, 16:41:19 »

Bastain, olcha94:

Nem értem, mi a bajotok...? Mit vártatok? Hogy Erza felkoncolja Minervát? Vagy Minerva kibelezi Erzát? Van egy olyan érzésem, hogy sokan nem ezt a mangát olvasták eddig. Ha nem tűnt volna fel, a FT-ben senki sem eredendően gonosz, nem születik annak, hanem a körülményei, előélete teszik azzá. Ha azokon felülkerekedik (főleg fejben), akkor lehet esélye továbblépni.
És mi a gond azzal, hogy Erza nem kedveli a felesleges harcot? Nem lehet mindenki harcmániás.
Wendy-nél voltak korábban olyan hsz-ek, hogy folyton siránkozik, harcban nem igazán hasznos. Most, hogy eltökélte magát, most meg az a baj...? Nem kell félni, nem lesz belőle egy csapásra egy Erza-DémonMirajane-Kagura keverék.

u.i.: Senki ne vegye magára, de néha nem értem az embereket, és muszáj hangot adnom ennek.

Teljesen egyetértek veled. Én sem értem hogy akik mást várnak egy ilyen stílusú mangától miért olvassák még egyáltalán. Shounen Fight műfajban ez a jellemző, itt meg aztán pláne mivel szerintem egyikben sem volt ennyire kiélezve a nakama dolog.

A fejezet kiszámítható volt, és rendkívül gagyi. Wendy levágta a haját. Kit érdekel? Minerva megtérül. Kit érdekel? Miért térül meg?? Miért nem lehet egyszer valami fordulatot berakni? Sting és Rogue megjelent. Nem hoz lázba. Mindig jön valaki, aki a megmentő. Szuper. Egyszer az életben megölhettek volna valakit, ráadásul pont Minervát, és szerintem az sokkal korrektebb lett volna a karakteréhez, mint ez. "Hozzánk tartozol, megmentünk!". -_-  A mangaka mindig akar valami nagyot, valami rendkívülit, de aztán az utolsó pillanatokban meggondolja magát, és egy lapos, klisés semmi lesz belőle.

http://www.mangareader.net/fairy-tail/388/14 ezen a képen felröhögtem.
"Bocsánat hölgyek, lenne egy kis időtök a mi urunkra és megváltónkra, Jézus Krisztusra?"

Egyébként szerintem pont attól lett ez a harcnak nevezett valami meglepő mert mindenki azt várta szerintem kb hogy nyomnak egy durva harcot erre Minerva is megtért. Bocs nem is tért meg hisz mindig is normális volt csak a pedofil apja aki imádja vetkőztetni a fiatal lányokat kikészítette. És már ne is haragudj de mint lány szerintem bele tudnál gondolni hogy alig 10 évesen kb (Mert a képek alapján Minerva nem tűnt többnek sokkal) igen is nagy sokk lehetett az amit az apja leművelt vele és ez csak egy pillanatnyi betekintés volt. Tuti hogy nem ettől a pár mondattól lett ilyen hanem sok éves kínzástól. kacsint

Amúgy ha semmi nem érdekel a mangából miért olvasod? Nevet
Kiszámítható? Már megbocsáss te számítottál rá VAGY AKÁRKI ITT A FÓRUMON hogy az ikersárkányok betoppannak? Mert én nem. Arra meg pláne nem hogy Marde Geer ilyen hamar harcba indul. Ezt a miért nem ölnek meg bárkit dolgot meg felejtsük már el ez nem a Trónok Harca. Ráadásul ha visszaemlékeznétek nem kevesen haltak már meg az FT fennállása óta. Ebben az ARC-ban meg lehetséges hogy hullani fognak még páran mint a legyek, nem véletlen az sem hogy Minervát jobb útra térítette Mashima, tuti hogy nagy szerepe lesz még a végső csatákban. Erzán meg nem kéne meglepődni ő a Fairy Tail Narutója. Ha más lenne nem is tetszene. Az meg hogy nem érted Wendy miért vágta le a haját mindent elmond a felszínes olvasásról szerintem. Nem csak azért vágta le mert már amúgy is gajra ment a haja szerintem az egy jele annak is hogy FEJLŐDIK A KARAKTERE!!!! Meg merem kockáztatni hogy ős és Lucy fejlődött a legtöbbet az évek alatt. És ha már itt tartunk:

Én nem azt akarom konkrétan, hogy az ellenség vagy bárki meghaljon, hanem azt, hogy ne legyen a manga ilyen kiszámítható és unalmas, és ehhez egy-egy karakter halála remek lehetőség lehetne.

Az elején tök király volt, adta magát a hangulat, hogy a FT tök vicces, és erősek meg minden. Aztán ahogy haladt előre a manga, megrekedt ezen a szinten. Karakterfejlődés vagy ilyesmi alig van jelen, mindenki ugyanazokkal a tulajdonságokkal érvényesül már 300 fejezet óta (tisztelet a kivételnek: Gerard, Cobra és Ultear). Vagy ha tényleg vittek valami változást bele, akkor is tök jelentéktelen volt, pl.: a mostani részben Wendy elhivatottsága.

@Chakra

Te nem értesz engem, de én se értelek titeket. Titeket, akiknek az jó, ami kiszámítható, és olvassátok, és tudjátok ezt élvezni. Semmi személyes, csak nem tudom elképzelni, hogy titeket mi vonz a mangában, ha nem a fordulat, a változatosság.

Ő ugye az rémlik hogy a 3 általad említett tag mind gonosz volt az elejétől kezdve az hogy ki miért az más kérdés. Szóval akkor miért tetszett náluk jobban hogy ők is jók közé álltak és miért tetszik kevésbé Minerva esetében? Nevet Ellentmondás? Nagyon is!!! Nem mellesleg szerintem túl sokat nem fejlődtek azért személyiségben. Ahogy írtam fentebb FT-ben Lucy és Wendy fejlődött talán a legjobban.

Szerintem a kérdésedre Chakra is hasonló választ fog adni amit most én:

Azért olvassuk mert szeretjük. Mert jó. Igen jó és ez ízlés kérdése nem azért jó mert mindenkinek jó, hanem mert nekem jó. Igen is fordulatos és jól vannak vezetve a történetek, aki ezt nem látja be az nem is érti a történetet. Rendesen szépen ki van gondolva előre minden és rengeteg meló van benne ez látszik is. Nekem kimondottan tetszik ez a nakama dolog mert szeretem ha reálisabb dolgokkal magyarázzák ha valakinek hirtelen több ereje lesz, mint hogy azzal hogy előhívott valami random helyről random erőt csak úgy. Jól van felépítve a barátság és a kapcsolatok. Mert a tévhittel ellentétben itt sem a harcokon van a hangsúly hanem a kapcsolatokon. kacsint

Wendy elhivatottsága meg minden csak nem jelentéktelen. ^^'

Nekem nagyon tetszett ez a fejezet  Nevet Nevet
Minerva nem megtért,eddig is ilyen volt...csak nem mutatta.  Mosolyog
És kifejezetten tetszett,hogy Wendy levágta a haját  Nevet Nevet bow
Még múltkor valaki mondta,hogy szerinte Wendy-nek lesz egy kis hajstílus váltása...hát most igaza lett  Mosolyog

Ilyenkor azért örülök hogy vannak még olyanok akik fel is fogják amit olvasnak és nem csak morognak mert nem az történt amit vártak.

Persze hogy tudták hisz kaszaboló barátunk jól szét darabolta már amúgy is Wendy haját. Nevet

A démonosítás eredményéből semmit sem láttunk, se a Nakagami páncél ellenszerét. Miből állt a harc? Adok-kapok és egyetlen egy varázslat. Erza még annyira se vette a fáradságot, hogy használja a mágiáját. A visszatérítés meg elképesztő gyorsan történt. Erza 10 mondattal áttérítette a jófiúk oldalára őt. Ezt tényleg meg lehetett volna csinálni a Nap falúban is. Így semmi értelme nem volt, hogy Minervát démonosították. Talán ez Mashima heppje, hogy az összes "gonosz" női karaktert megtéríti.

De nem baj gondoltam tök jó, hogy jött Geer majd most Erza nyom vele egy Duót ellene. Milyen menő lesz! Hát jah. A duót megkaptam csak nem azt amire számítottam. ikszdé

Hajrá Wendy! Már csak 1999 van hátra! megtudod csinálni! Nevet

Az a része a dolognak engem is kissé zavart hogy miért varázsolt Minerva mikor átkot kéne elvileg használnia. Bár ez sem biztos hisz Silver sem használ átkot. Jég mágiát használ és ez 1000%. Szerintem akik nem 100%-os démonok vagy nincsenek az igazi démon alakjukban azok mágiát használnak.

A páncél rejtélye szerintem még meg fog oldódni egy nagyobb ellenségnél pl most Merde Geernél akár.
Mashima amúgy nem csak a női gonoszokat téríti meg volt nem kevés pasas is. Mosolyog

Wendy meg ja. Jól el lesz a maradék ARCocskákkal. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 16:49:29 írta Kuro25 » Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #8813 Dátum: 14 jún 13, 16:58:47 »

@Kuro25

"Amúgy ha semmi nem érdekel a mangából miért olvasod?"- az ilyen jellegű kommentet vártam már. Egy szóval sem mondtam, hogy semmi nem tetszik belőle, azt mondtam, hogy most már ellaposodott és kiszámítható, mert: ->

"Kiszámítható? Már megbocsáss te számítottál rá VAGY AKÁRKI ITT A FÓRUMON hogy az ikersárkányok betoppannak? " -> Igenis, számítottam rá, mivel eddig mindig jött valaki a nehéz helyzetekben, aki a megmentő szerepet játsza (általában ez Natsu szokott lenni)

Minerva története: keményen bántak vele, az apja egy szemét volt. Hol láttam ezt? Ó, megvan! Lucy története majdnem ugyanez (az apja egy genny, csak ő nem bántotta, hanem elhanyagolta)

 "Ráadásul ha visszaemlékeznétek nem kevesen haltak már meg az FT fennállása óta."-> DE! Kevés olyan ember, aki számított volna bármit is. A tanács ugyan sok emberből állt, de a sorozat alatt semmit nem csináltak, csak susmutoltak arról, hogy a FT milyen galád egy céh.

"Erzán meg nem kéne meglepődni ő a Fairy Tail Narutója. Ha más lenne nem is tetszene."-> pont az ilyen fajta attítűd nem tetszik. Mi abban a jó, hogy tudod, hogy mire számítasz?

"Az meg hogy nem érted Wendy miért vágta le a haját mindent elmond a felszínes olvasásról szerintem. Nem csak azért vágta le mert már amúgy is gajra ment a haja szerintem az egy jele annak is hogy FEJLŐDIK A KARAKTERE!!!!" ->
Vagy ha tényleg vittek valami változást bele, akkor is tök jelentéktelen volt, pl.: a mostani részben Wendy elhivatottsága. -> ezt a mondatot írtam. Szóval látom, nem olvastad el, amit mondtam. A másik: "Ezt a miért nem ölnek meg bárkit dolgot meg felejtsük már el ez ne ma Trónok Harca." Egyszer világosan leírtam, hogy a Trónok Harcához nem akarom hasonlítani, ráadásul én a halált se igénylem. Világosan leírtam egy fordulat lehetőséget is példának: Natsu anno lehetett volna gonosz a Nirvana segítségével. Akkor nem tudom, hogy ki nem olvas rendesen.

"Ő ugye az rémlik hogy a 3 általad említett tag mind gonosz volt az elejétől kezdve az ki miért más kérdés. Szóval akkor miért tetszett náluk jobban hogy ők is jók közé álltak és miért tetszik kevésbé Minerva esetében?" -> azért tetszett jobban, mert náluk az elejétől kezdve ismertük a problémáikat, (ráadásul Cobra sehol nem lett jó, csak összeállnak most Gerard-al, hogy ne töröljék el a mágiájukat) Minerva ügyes-bajos dolgairól meg kaptunk elhányva 1-2 mondatot. És itt jön a képbe a másik indok, Bastion linkjei:

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/353/16
http://readms.com/r/fairy_tail/388/2412/15

Az első képeknél nekem nagyon nem úgy tűnik, mint aki meg akarna halni Erza keze által, aztán 1-2 résszel később már ilyen kis semmivé változott, ráadásul a démon formája is tök jellegtelen.

"Igen is fordulatos és jól vannak vezetve a történetek, aki ezt nem látja be az nem is érti a történetet."
"Nekem kimondottan tetszik ez a nakama dolog mert szeretem ha reálisabb dolgokkal magyarázzák ha valakinek hirtelen több ereje lesz, mint hogy azzal hogy előhívott valami random helyről random erőt csak úgy." --->

Szóval a nakama power up az reális és a történetet érteni kell? Értem. A történeten semmit nem kell érteni, mert mindig kicsi történetekből állnak össze a nagy shounenek. Semmi bonyolult nincs rajta. A másik: a nakama power up az pont az, amit elmondtál: "ha valakinek hirtelen több ereje lesz, mint hogy azzal hogy előhívott valami random helyről random erőt csak úgy"


szerk.: "Azért olvassuk mert szeretjük. Mert jó. Igen jó és ez ízlés kérdése nem azért jó mert mindenkinek jó, hanem mert nekem jó. Igen is fordulatos és jól vannak vezetve a történetek, aki ezt nem látja be az nem is érti a történetet. Rendesen szépen ki van gondolva előre minden és rengeteg meló van benne ez látszik is."---> igen, előre meg van tervezve. Azért húzta ki Franmalth a zsebéből Hades lelkét egy elhintett infómorzsa után. Seems legit. Fordulatosnak meg egyáltalán nem mondanám, az elmúlt 2 kommentemben ezt már kizsigereltem.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 17:05:12 írta olcha94 » Naplózva
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #8814 Dátum: 14 jún 13, 17:31:50 »

Én nem vártam semmit a mai résztől, azt is kaptam: egy büdös nagy semmit.
Masnit a harcok miatt továbbra sem szólom le, mert eddig se produkált fényesen, az egész manga alatt talán 1, vagy 1,5 jó harcot hozott le. Valójában egy 5 éves gyerek jobbat csinál pár akcióhős figurával.

Minerva szomorú múltja, jaj egyem meg, ha most látnánk ebben a mangában először a rohadék apuci történetét még lehet sajnálnám is. Így meg valahogy nem adta a dolog...

Persze az elégedetleneket jobban megértem. Mint korábban írtam, masni nőne a szememben egy picit, ha erzát (ide bármelyik FT tag nevét írhattam volna amúgy, az összeset megnézném rommá verve) úgy megvernék, hogy nem állna lábra 10-20 részig, mindezt persze úgy, hogy egy csökevény sem menti meg menet közben.

Jaj igen, elkerülve a röhejes "minek olvasod" kérdést: mert a sorozat egyetlen értékelhető karaktere, akit Gérardnak hívnak még él. Ha ő megpurcan én szívbaj nélkül dobom a mangát. Ezt lehet beteszem majd aláírásnak, legalább nem kell soha leírni. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 17:32:58 írta Aizen » Naplózva
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #8815 Dátum: 14 jún 13, 17:58:50 »

Ezzel szerintem soha nem tudunk majd dűlőre jutni...bár én szinte mindenkivel egyetértek  Technikai KO ikszdé ikszdé
(de várom,hogy legyenek itt a nagy "véleménycserék" a további fejezetek után) ikszdé ikszdé
Igazából rengeteg jó dolog van ebben a mangában,de semmi sem tökély  Nyelvesít
Amúgy ha tényleg annyira elegetek lenne belőle,nem is jutna eszetekbe véletlenül sem péntekenként,hogy újabb FT manga jött ki

Engem nem zavar a Minervás dolog,pedig tényleg egy kicsit fura a múltja. Gondolkozik


ui.:De nehogy engem is ilyen "hittérítős-nek" gondoljatok o.o (mint ahogy sokan Erzát)
     Én esküszöm,hogy csak azt írom amit gondoltam...hogy ti mit gondoltok az nem az én dolgom.(na jó,ha tudok értelmeset akkor reagálok,de NA)  bow
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #8816 Dátum: 14 jún 13, 18:05:38 »

Először nem akartam beleszólni, de...
Engem nem idegesít, ha valakinek problémája van a mangával. Ha nem tetszik, és megfogalmazol egy értelmes kritikát, az rendben van. Viszont hétről hétre ugyanazt a (már bocs, de) nyávogást olvasni iszonyatosan unalmas.
Értettük, nektek nem tetszik, hogy kiszámítható (mert egyébként egy-két mozzanaton kívül tényleg az) A karakterek is csak hébe-hóba fejlődnek. Ennyi. Ez egy kicsit egyhangú hónapokon keresztül, minden fejezetnél más szereplők nevével leírva. (Én pl. ezért nem kommentelek a Naruto témába. Egyszer leírtam a véleményem. Tényleg azzal kéne szórakoztatnom mindenkit, hogy MÉG MINDIG ilyen-olyan szar ez meg az?)

Egyébként nem nagyon értem mit vártok. Ez a manga évek óta ilyen. Nagy eséllyel nem is fog változni. A mangaka valószínűleg nem veled együtt nő fel, vagyis van egy megszokott stílusa. Rajzolásban fejlődhet (és fejlődik is) az idő előrehaladtával, de nem hiszem, hogy egy felnőtt ember ízlése (a történetvezetés szempontjából) változna. Ha pedig ez fog történni, gondolom inkább befejezi ezt és egy új mangába kezd.

Soha nem volt a kedvencem a FT, soha nem is lesz. Kellemes péntek délutáni kikapcsolódás. Könnyed, néha idiótán vicces és szerintem (általános) kiszámíthatósága ellenére szórakoztató.

Nem mondom, hogy "ha nem tetszik ne olvassátok", mert ez egy hülyeség. Én tiszteletben tartom a véleményetek és éppen ezért kíváncsi vagyok és elolvasom a hozzászólásaitokat. Viszont kérlek ne ismételjétek minden egyes héten ugyanazt a negatív véleményt (mert azért általában kritikának nem nevezhető)! Köszönöm és bocs a sok OFFért. bow

ON:
A mai fejezetben nekem csak Wendy változása tetszett igazából. Nem szerettem eddig a karakterét, de most hátha ilyen elszánt típus marad...
Minerva változása (igazi gondolatai) viszont elég elkapkodottak voltak. Nekem nem lett volna semmi bajom ezzel a megtéréssel, de egy két fejezetet még rászánhattak volna. Egy hosszabb harc után, amiben mondjuk látja, hogy Erza még mindig erősebb nála, jöhetett volna a flashback és megtérhetett volna magától. Így Erzának nem kellett volna lenyomnia a nyálas szövegét és a harc végre egyáltalán nem róla szól. (Az, hogy így is nyert volna, eléggé hidegen hagy. Nem hiszem, hogy feltétlenül ez lenne a jobb megoldás kulcsa.)
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #8817 Dátum: 14 jún 13, 19:59:38 »

Szerény véleményem a mai fejezetről.

Visszatértünk a régi kerékvágásba.Előre féltem, hogy ez lesz ha visszakapja a főszerepet XY.

Gratulálok Mashimának.Sikerült Minervát "kiherélnie".Remélem megmurdel és nem lesz egy 4. Erza vs Minerva.

De az utolsó oldal tetszett.Kis reménnyel telt el a jövőhét iránt.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8818 Dátum: 14 jún 13, 20:02:29 »

Hát harc úgy-ahogy nem volt.Egy kicsit el lett sietve ez a megtérés.
Kb semmit se láttunk a démoni erejéből.
Ha már jó lesz remélem azon az oldalon bemutatja mit tud az új erejével.
(Jó démon)-Kicsit furcsa így kimondani.
Wendy változása és az ikersárkányok belépője viszont nem volt rossz.

Hosszabb elemzést már elintéztétek előttem,plusz én már túl fáradt vagyok most. smirksweat
Naplózva

Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #8819 Dátum: 14 jún 14, 12:20:47 »

"Ha fölfokozott vágyaink vannak, akkor tudhatjuk: rengeteg kudarc fog bennünket érni. Ez szorongással tölthet el bennünket, és nem szívesen látjuk be, hogy kudarcra ítéltük magunkat. A boldogság kulcsa ugyanis az alacsony elvárás, a kevesebbel való megelégedés, a választási szabadságunk önmagunk általi tudatos korlátozása, a döntéseink melletti elköteleződés, a jelenlegi életünk megbecsülése, és a hála amiatt, ami már a miénk." - Pál Ferenc

Aki elkezdi a hibákat keresni, ebben vagy más mangákban/animében az találni fog tucatjával. Olyan logikai összeférhetetlenségekkel amik mellet már fel sem tűnik egy ilyen Erza-Minerva fiaskó. Mivel a mostani példám miatt DB haternek fogok tűnni, lehet sokan lese kullantják, de ott voltak olyan részek, hogy 1 év alatt 3x olyan power-up-ot kapott Goku hogy Natsu nagyon elbújhat mellete. Konkréten azzal a híres mondással kezdődött hogy: "It's over 9000". Aztán egy kicsivel később a Nameken csak egy kicsit lett több úgy kb. 171.000 harci egységgel. Szóval az hogy itt egy húde velejéig gonosz cunt megtér néhány szép szótól, hát nem a a legszebb megoldás, de megoldás. Ha egy rozsdás nakagami húskampóval fölkoncolja Minervát akkor is jöttek volna a kommentek, hogy milyen kegyetlen meg etc,etc...

Én úgy vagyok vele, hogy aki szereti a mester műveit az eltűr néhány dolgot aztán kiesik a tűréshatárból és majd visszamegy megint. Vannak jobb és persze rosszabb fejezetek és úgy gondolom, hogy nem ez volt a legrosszabb végkimenetele a dolognak, lesz még sokkal rosszabb is amikor a sárkányok valóban visszatérnek. Ha valaki még nem tette, (persze nyílván azért mert full english az egész sorozat) olvassa el a Rave Mastert, aztán vesse össze a nakama dolgokat a két mangában ( ^o^) (˘-˘) (>.>)
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Oldalak: 1 ... 586 587 [588] 589 590 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!