24 máj 17, 11:03:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 567 568 [569] 570 571 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778218 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8520 Dátum: 14 máj 01, 19:20:37 »

Kuro25-
Gondolom nem fogsz meglepődni, hogy szerintem nem Lucy. Elég sokatmondó, hogy mennyi veszekedés van ebből. Ha ennyire másféleképpen lát egy ilyen triviális kérdést egy csomó ember, akkor szerintem nincs is rá válasz. Vagyis van: egyik sem. Vagyis inkább mindkettő  Nevet Natsu a központi karakter a harcok szemszögéből nézve. Mi pedig az egész történetet Lucy szemszögéből ismerjük meg. De nagyon fontos karakter Erza, Gray, Wendy. Igazából, ahogy előttem is írták, a Fairy Tail a főszereplő. Amiben ki vannak emelve a fontosabb karakterek. De alapjáraton ennek a vitának nincs értelme, és nem is lesz vége. Mert ha egy főszereplőt akarunk kiemelni, akkor mindenki azt emeli ki, aki számára szimpatikusabb, akinek jobban bírja a karakterét. Nálam ez Natsu.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 01, 19:21:49 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #8521 Dátum: 14 máj 01, 19:54:57 »

A főszereplő a Natsu Team: Natsu, Lucy, Erza, Gray, Wendy és a két kabala macska. Azért is nem lehet egy személyt kiemelni, mert minden évadban más-más a főszereplő:
Galuna sziget-Gray,
Phantom Lord-Lucy
Mennyország tornya-Erza,
OS Arc: Wendy,
Edolas-Happy, Charle
Tenrou sziget.-mindenki,
Mágia Játékok-mindenki
Elsötétülés-Natsu
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #8522 Dátum: 14 máj 01, 20:28:47 »

Szerintem meg egyszerűen itt nem egy főszereplő, hanem egy főszereplő páros van, Natsu és Lucy. Plusz még van néhány "másodlagos főszereplő" Gray, Erza, Happy meg az O.S. óta Wendy is. Értelmetlen azon vitatkozni, hogy Natsu és Lucy közül melyik a fontosabb, mert a történet nagy részében együtt szerepelnek csak a főbosst mindig Natsu veri le.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #8523 Dátum: 14 máj 01, 22:42:38 »

Natsu sztorijára eddig még nem igazán került sor, de sok arcban szinte kaptunk valamit, ami vele kapcsolatos volt, a többiekkel ellentétben, akik az arc végeztével mind háttérbe szorultak. Szóval szerintem ő tekinthető egyfajta főszereplőnek.

Kiderül ugye, hogy sárkány nevelte. A Phantom Lord Arc-ban találkozott Gazielle-el. A következő az, hogy Gerard megjegyezte, hogy az ereje csak még jobban növekedni fog. Aztán jött a Tenrou- sziget, ahol Zeref makogott neki valami hülyeséget, amit még senki nem ért. A Nap Falu-s résznél is egy olyan szereplőn volt a hangsúly, aki vele állt kapcsolatban (Atlas Flame), aztán jött a Daimatou Enbu, ahol szintén sárkányos cuccos van, majd most megint találkozott Zereffel.

Tény, hogy közben ott van Erza és Gerard bonyolult kapcsolata, a Minerva - féle bosszúhadjárat, valamint az eddig ismeretlen Gray-Silver viszony és Wendy és Gazielle sárkánytörténete, de egyiken sincsen akkora hangsúly, mint Natsu történetén. Mosolyog

(megjegyzés: engem már eléggé irritál, hogy a sorozat eleje óta nem tudjuk, hogy miért hagyta el Igneel Natsut, de remélem, hogy erre már valamikor a közeljövőben választ kapunk)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8524 Dátum: 14 máj 01, 23:30:17 »

Én meg azt tartom, hogy itt a főszereplő továbbra is a Fairy Tail története Lucy szemszögéből. Legalábbis a 99%-a. Szóval nem Lucy, nem Natsu és nem egyes személyek hanem maga a céh története. Mióta Lucy csatlakozott ehhez a céhhez azóta ezt láthatjuk. Természetesen, mivel Lucy szemszögéből láthatjuk a dolgokat így lehetne ő a főszereplő de valójában nem ő áll a középpontban. Maga a céh az ami ezt az egészet viszi és mindig is a céhet emlegetik mint központ, család, vagy bármi ehhez hasonló kijelentés. Lucy és a többiek pedig ennek a családnak egy tartó és egyben támogató pillérei. Persze, Lucy fontos szereplő és pont ezáltal a köré szerveződő mag is kiemelkedik a történetben a többiekhez képest.  Szóval azt gondolom, hogy ők is fontos szereplők de nem ők a főszereplők, hanem maga a céh.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 01, 23:36:39 írta rini67 » Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #8525 Dátum: 14 máj 02, 08:21:52 »

Én meg azt tartom, hogy itt a főszereplő továbbra is a Fairy Tail története Lucy szemszögéből. Legalábbis a 99%-a.

És pont ezért hiszem hogy Lucy a főszereplő egyébként mivel ő nem szimpla mesélő hanem szereplő és a könyvekben is így van hogy az a főszereplő akin keresztül átéljük az egész történetet. De egyébként erre csak Mashima tudna pontos választ adni de szerintem ő sem akarna.

Ami az FT végét illeti szerintem az lesz hogy Lucy, Fairy Tail c. könyve ott hever a polcokon a boltokban. Nevet
És nem az hogy levernek minden gonoszt. Én legalábbis egy FT-hez méltó családias végkifejletet várok. Ha már egész végig ez volt a mérvadó benne.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 02, 08:22:28 írta Kuro25 » Naplózva

makadmel
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 41



« Válasz #8526 Dátum: 14 máj 02, 16:23:13 »

Szerintem is a Fairy Tail a főszereplő. Viszont Natsu meg kiemelkedik mivel majdnem mindig ő győzi le a főgonoszt. Legalább is én így gondolom.
Naplózva

http://animesay.ru/upload/users/51c597f092dad16d545599be9785b12c.jpg.jpg

\\\"Az, hogy hogy néz ki valaki, édes mindegy. A lényeg csupán a lélek.\\\\\\\\\\\\\\\" Soul Eater
Rain
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94



« Válasz #8527 Dátum: 14 máj 02, 17:44:51 »

(megjegyzés: engem már eléggé irritál, hogy a sorozat eleje óta nem tudjuk, hogy miért hagyta el Igneel Natsut, de remélem, hogy erre már valamikor a közeljövőben választ kapunk)
Ez szerintem olyan, mint a One Piece-ben a nagyobb kérdések. ( Will of D., One Piece ) Egyébként meg lehet, hogy ennek is köze van E.N.D-hez. (Ugye mondták, hogy még ő sem tudta legyőzni.)

Visszakanyarodva ehhez a Lucy-Natsu dologhoz. Natsu. Szerintem. Gondolom, mivel Zeref nem Lucynak hanem Natsunak jelent meg. Ahogy Zeref is mondta:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/373/8
Csak te vagy E.N.D. ... lesztek képesek eljutni hozzám.
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #8528 Dátum: 14 máj 03, 10:26:01 »

Aki azt mondta, hogy a Fairy Tail a főszereplő annak is igaza van, meg aki azt, hogy Lucy, de nem Natsu, az tuti. Persze az már mellékes, hogy a háttérbe szorul Lucy. >.< Gondoljunk bele, vele kezdődik az egész mű, azt meséli el, hogy mi történik a környezetében. Natsu meg a többiek csak azért tűnhetnek annak, mert Lucy nem az a klisés OverPower főszereplő, egymagában nem tud mit kezdeni... Nevet (Én szerintem)
Naplózva

Ririe320
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #8529 Dátum: 14 máj 03, 11:55:47 »

A fejezet első pár oldaláról ez jutott eszembe:   Pojén
Mindenesetre nagyon jó kis rész volt, a borító iszonyat cuki! *-* Remélem, hogy most már Lucy is végre villoghat és bemutathat egy Urano Metria-t elejétől a végéig! Mosolyog Ha ez a Hádész Királya ekkora nagy taktikus, akkor talán ez a csata nem erőfölénytől, hanem észjárástól fog függeni, át kell látni az ellenség egész tervét, nem csak egy-egy "pontját", és mint tudjuk, Lucy jó az ilyen logikai dolgokban...
Azzal kapcsolatban, hogy esetleg Natsu = E.N.D., nem tudom, felvetődött-e már, de nem lehet, hogy Igneel azért tanította meg Natsunak a Sárkányölő mágiát, hogy ezáltal elnyomja benne a démoni erőt? Ha pedig a mágia eltűnik, akkor feléled Natsuban E.N.D. és onnantól kezdve már átkokat használna. A sál is valami elfojtó szerepet tölthet be, bár ez megdőlni látszik, hiszen Natsu már fejezetek óta csupasz nyakkal szaladgál és még nem történt semmi... Nevet Zeref viszont azt mondta, hogy vagy Natsu, vagy E.N.D. juthat el hozzá, ezt lehet úgy is értelmezni, hogy vagy a mágiával, vagy pedig démoni átok-erővel lehet elérni Zerefet, és attól ez függ, hogy Natsu végül melyik formában lesz éppen. A Tartaros ugye azon munkálkodik, hogy a démoni énjét felébresszék, a Fairy Tail pedig a mágus-Natsu győzelmét akarja Zeref felett. Zerefet is hol varázslóként, hol démonként nevezik meg, lehet, hogy ő az egyetlen, aki mind a kettő? Egy démon, aki képes varázslatot használni? Ez megmagyarázná, hogy miért tűnik kissé személyiségzavarosnak az ipse Nyelvesít
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #8530 Dátum: 14 máj 03, 12:21:11 »

Azt nem értem, hogy akkor Franmalth miért is akarta ellopni a lelkét. Csak felismerné a mesterét. Egyébként END ott van Hádész királyának kezében. Szerintem így már nincs sok értelme ennek a Natsu=END dolognak. Esetleg akkor jön újra számításba, ha kiderül, hogyan is lesz démon a könyvből, tehát megmarad e a könyv amiből idézték vagy sem.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Rain
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94



« Válasz #8531 Dátum: 14 máj 03, 13:36:15 »

Szerintem ez egy kis bizonyíték arra, hogy egy másik személy.:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/373/7

Egyébként szerintem ez az E.N.D. - Igneel összecsapás sokkalta régebben volt, évszázadokkal ezelőtt.
Naplózva
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #8532 Dátum: 14 máj 03, 14:35:44 »

Engem 1 magyarázat sem győzött meg, hogy Natsu nem = END. Sőt! Egyre biztosabbnak látszik az, hogy END = Natsu szerintem. Rain, amit belinkeltél, az sem egyértelmű..

-Laxus vs Fairy Tail-nél már láthattuk, ahogy Fried varázsképletei nem engedték át Natsut. Azt hiszem 90 évnél idősebb nem léphetett át, vagyis Natsu 90+. Itt már azért javában lehetett sejteni, hogy lesz ennek még jelentősége, nem is kicsi.
-Igneel nem tudta elpusztítani END-et. Ez elég 2 értelmű..
-Zeref úgy viselkedik Natsuval, mintha valami rég látott haverja lennem aki mit tudom én...mondjuk már halott (vagy épp szunnyad)

Most hirtelen igy ennyi ugrott be, de ha jobban összeszedném magam, akkor még legalább ennyi érvet hozzá lehetne csapni.
Naplózva

iiHALA MADRID!!
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8533 Dátum: 14 máj 03, 14:48:29 »

Tudod ezzel az a baj, hogy Gazille sem tudott kimenni. Nekem ebből az jön le, hogy például Wendy vagy akármelyik slayer akart volna kimenni akkor ők sem tudtak volna Laxus kivételével. Ehhez nem feltétlenül Natsunak kell idősnek lenni hanem maguk az általuk birtokolt mágia is okozhatja ezt az öreg érzetet. Ha Dragnel nem tudta elpusztítani E.N.D-et annak van egy másik jelentősége is. E.N.D sem volt képes elpusztítani Dranelt. Azt viszont nem lehet kizárni, hogy nem a könyv közvetlenül E.N.D hanem csak a megidézését tartalmazza. Amikor megidézik akkor ki tudja, hogy csak egy új démon születik vagy valaki más válik azzá. Így akár Natsu is lehetne. Viszont akkor nehéz megérteni, hogy Dragnel miért nevelte fel. Ha nem is tudta elpusztítani de attól még a gyerek Natsut el is zárhatta volna mindörökre de jó időre biztosan.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #8534 Dátum: 14 máj 03, 16:30:36 »

Tudod ezzel az a baj, hogy Gazille sem tudott kimenni. Nekem ebből az jön le, hogy például Wendy vagy akármelyik slayer akart volna kimenni akkor ők sem tudtak volna Laxus kivételével. Ehhez nem feltétlenül Natsunak kell idősnek lenni hanem maguk az általuk birtokolt mágia is okozhatja ezt az öreg érzetet. Ha Dragnel nem tudta elpusztítani E.N.D-et annak van egy másik jelentősége is. E.N.D sem volt képes elpusztítani Dranelt. Azt viszont nem lehet kizárni, hogy nem a könyv közvetlenül E.N.D hanem csak a megidézését tartalmazza. Amikor megidézik akkor ki tudja, hogy csak egy új démon születik vagy valaki más válik azzá. Így akár Natsu is lehetne. Viszont akkor nehéz megérteni, hogy Dragnel miért nevelte fel. Ha nem is tudta elpusztítani de attól még a gyerek Natsut el is zárhatta volna mindörökre de jó időre biztosan.

Nem Igneelt akartál írni Rini? Dragnel az Natsu. Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 567 568 [569] 570 571 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!