24 máj 20, 06:54:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 434 435 [436] 437 438 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1781252 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Adri
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 91



« Válasz #6525 Dátum: 13 jún 29, 17:55:54 »

Nyugodtan mondd el, nem fogsz semmit sem lelőni, csak találgatunk x3
Remélem a következő fejezet(ek)ben nem fogunk nagyot ugrani, maximum pár hetet és nagyon várom már a fanservice szálat. Azt is nagyon remélem, hogy majd kiderül mit akart mondani Gray, ha már így "meghalt"
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #6526 Dátum: 13 jún 29, 18:47:20 »

... És most jö9n a nagy flash: mitől hal meg Frosch? illetve mi ez a titokzatos árnyék?
van egy tippem, de nem akarom lelőni Mosolyog

Mekkora szöveg. Nevet De ez csak ködösítés. Papír vagy. ^^ Mondjad csak nyugodtan, hangzottak itt már el furcsa dolgok. kacsint
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 29, 18:47:51 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #6527 Dátum: 13 jún 29, 19:54:49 »

Újabb paradoxon:
Sárkányok jönnek a múltból->lerombolják a várost a jelenben-> visszatérnek a saját idejükbe->ami már több száz éve halott az nem rombolhatta le a várost-> a város épp  ikszdé
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #6528 Dátum: 13 jún 29, 20:11:38 »

Új párok pl.: Mirajane & Cobra egy tuti páros lenne...

Ha már Cobra, akkor Kinana Nevet

@Chob

Nem mondom, hogy nem lehet, de nem hiszem, hogy így lelőnék. Amúgy én egy Lisanna - Natsu-t sokkal valószínűbbnek tartok, de ez egyéni vélemény.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 29, 20:16:52 írta olcha94 » Naplózva
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #6529 Dátum: 13 jún 29, 20:24:21 »

Natsu, ott bukik az egész a mederbe, hogy a sárkányok szemszögéből nézed a dolgot. Natsuék idejét kell nézned. A sárkányokat csak ide hozták, attól függetlenül, hogy 400 évvel ezelőtt, éppen 200km-re keletre a várostól legelték a bárányokat a rétről, és csak 3 évvel később haltak ki. A kapu nyitásának másik pontja, ahova a kapu ereje visszatért a múltba, ott még a sárkányok éltek és virultak. Vagyis, ha egy fizikai dolgot előre hoznak, akkor belekatyvaszolnak a jelenbe, és elindítanak egy másik idővonalat, mint aminek eredetileg lennie kellene. Innen elindul egy teljesen új szál, ahol az események megtörténnek, létrejönnek. Ami megtörténik, az végleges is marad. Hiszen ha valami megtörténik, az már a múlt része lesz (Urtear globális időugrási képességét most ne vegyük ide!). Mashima ezt a tézist próbálta felfogatni velünk, hogy a múlt fix, a jövő pedig képlékeny, és a döntések, események kreálják.

Megpróbálok egy másik példával előjönni: Sakkot ha játszottál már, akkor tudhatod mit jelent előre megtervezni a lépéseket. Ha lépsz az egyik gyalogoddal, előtte ki kell gondolnod mi lesz az ellenfeled következő lépése, ha úgy számolod rosszul jönnnél ki 2-3 lépésen belül, akkor keresel valami másik figurát, hogy mivel tudnál olyat lépni, amivel előnyödre tudod fordítani a helyzetet, számodra a legnagyobb előnyt állítva elő. Itt is a döntések sora határozza meg 1-1 lépés kimenetelét, és mindenképpen arra kell törekedni, hogy számodra kedvező legyen az eredmény. Több lehetőséget, variációt előre kell gondolkodnod, hogy rágyere mi a legjobb neked. Ezt az idősíkos/jövőalakításos helyzetet is így kell elképzelni, ha x dolgot csinálok, akkor az hova fog vezetni, vagy ha nem ezt hanem azt csinálom, akkor mi fog történni.

A lényeg a lényegben, hogy a mindig a jelen számít, ami éppen történik. Nem pedig az, hogy mi történt 20 perccel ezelőtt, mert azon már nem tudsz változtatni.
Naplózva
Focou
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Xenotyle


WWW
« Válasz #6530 Dátum: 13 jún 29, 20:31:02 »

Nekem bejött a mostani fejezet, bár maga az arc olyan reccs volt...kettétört derékban és hirtelen lett a vége. De, örvendjünk a változatosságnak, eddig ilyen furcsa befejezést sehol se láttam. Nevet
Gondolkodtam ezen az idõs dolgon. Tehát: 400 évvel ezelõtt is létezett a kapu? Ha nem, hogy jutottak ide a sárkányok?
Vagy ez a micsoda ágyú (Elsötétülés Ágyú, ugye?) hogy szippant be sárkányokat a saját idejükbõl? *tarogat a kezével össze-vissza* Na, jó, összegabalyodtam az idõvel...az utolsó (?) oldal NaLu-s jelenete tetszett...
Kífáncsi-fáncsi vagyok, mi lesz jövõhéten.  Technikai KO
Naplózva

Utálom, mikor veszek egy tasak levegõt és van benne chips is...
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #6531 Dátum: 13 jún 29, 20:43:13 »

A Rave mastert nem ismerem, de azt tudom, hogy a két főszereplő Haru=Natsu, Elie=Lucy. Nekem az egyáltalán nem jönne be, ha pont ugyanaz a szerelmi szál lenne megismételve. Az számomra kicsit olyan lenne, mintha Mashima ugyanazt próbálná megint eladni, nem mer újítani. Ezért is remélem, hogy ha tényleg valami fanszervice dolog lesz a következő fejezetekben, akkor nem a már sokszor látott párok lennének a főszereben, hanem valami újdonság.^^

Azért az kicsit vicces, hogy a világ sorsa egy macska életén függ. Nevet

J-Rouge kicsit hatalom mániás lett azzal, hogy ő akar lenni a világ ura, de legalább neki volt egy működőképes terve Achnologia ellen. Most, hogy ő eltűnt és a sárkányok is semmi sem gátolja meg Achnologiát, hogy leigázza a világot. Hiszen akármikor feltűnhet és J-Rouge történetéből kivehető, hogy Zeref nem csinált semmit, hogy Achnologia ellen vagy nem tudott ebből nekem az jön le, hogy az egész FT világában Achnologia a legerősebb. Ezek szerint még a szinte isteneknek beállított  Ishvali mágusok is elbuktak ellene. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy nem biztos, hogy hosszútávú ez a győzelem.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6532 Dátum: 13 jún 29, 20:56:25 »

Idézet
Zeref nem csinált semmit, hogy Achnologia ellen vagy nem tudott

Zeref azért nem csinált ellene semmit, mert egy oldalon állnak. Ő szövegelte nagyon, hogy ezt a kort is el kell pusztítania. Talán egykor ő volt az, aki a sárkányok korának végére is pontot tett, és szavaiból kiindulva a világ romlottsága az, amely megjelenését előidézi.
Lehet ő tudna valamit kezdeni Acnologiával, csak nem akar.

Az ishvali feltevésed viszont érdekes, valóban nekik is el kellett bukniuk ez esetben. Bár az is lehet, hogy egyáltalán nem vettek részt az eseményekben (hiszen eddig nem is említették őket, a többiek sem tudtak róluk, így lehetséges, hogy jobban szeretnek inkább a háttérben maradni), vagy Acnologia ellen még a hatalmas erejükkel is azért tehetetlenek, mert nem sárkányölők.
Naplózva

Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #6533 Dátum: 13 jún 29, 22:03:42 »

Haru=Natsu, Elie=Lucy.
Milyen értelemben?
A hasonlóság kinézetre csak a mangában figyelhető meg az animéban egyáltalán nincs jelen.
Személyiségre se mondható ugyan olyannak a 2 ,,pár'' mert Haru nem annyira hülye mint Natsu hanem többet gondolkodik, Elie meg elég bugyuta Lucy-hoz képest. (Első rész: Elie a lábai között ,,találja'' Haru fejét. Ez Lucynál egy pofánrugás minimum, míg Elienél ez kb annyi volt, hogy: Mit keresel? Mert amúgy le esett neki mert később hivatkozik is rá, hogy láttad a bugyimat, de semmi több nem történt).
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #6534 Dátum: 13 jún 30, 00:16:24 »

Szerintem se kéne párhuzamot vonni Mashima jelenlegi és régi munkája között.
Az első 150 fejezet rajzolásán még érződött a Rave Master utóhatása, de utána sokkal kifinomultabb lett az egész.
Bár személy szerint a Rave Master-t nem olvastam még, linkek és kommentek alapján az teljesen más, hiába hasonló 1-2 szereplő, attól a jellemük, a karakterük más.
Én igazán nem bánnám ezt a NaLu kapcsot. Lisanna-t valahogy nem látnám szívesen Natsu mellett, olyan semmi és idegesítő a karaktere.

Ha jól tudom Rave Masterben a Gerard kinézetű karakter is meghalt. Itt is voltak, biztos sokan emlékeztek rá, hogy voltak olyan értesülések, hogy Mashima ki fogja írni Gerard karakterét, ez végülis nem törént meg. Lehet, sőt valószínű, hogy helyette akkor végleg element Ultear és nem csak egy kicsit öregedett.

Észrevétel:

Párhuzamot véltem felfedezni az e heti Naruto manga és az e heti Fairy Tail manga között.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/636/12
Megvédeni a régi Rogue-t, még ha ez azt is jelenti, hogy végezni kell a jelenlegivel...
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 30, 13:38:54 írta Serpens92 » Naplózva

Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #6535 Dátum: 13 jún 30, 13:45:55 »

De az nem Urtear gondolata volt 4-5 mangával ezelőtt?  Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 30, 14:49:25 írta Natsu the DS » Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
BlackBloodyRose
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Válasz #6536 Dátum: 13 jún 30, 16:39:58 »

erre gondolsz: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/333/18 ?
ez a gondolat ebben a fejezetben és a köviben is folytatódik. amúgy sokban egyet értek az előttem hsz-kal, h ez vminek a vége és a kezdete. És vmi olyasmi lesz amitől padlót fogunk, Natsuék meg elmehetnének kicsit edzene, mert hát ahogy Cobra is mondta eléggé keserű íz maradt a számban ettől, de remélem vmi olyasmi jön mi feledteti ezt az arcot. A fejezet végén a NaLu jelenet jó volt, kedvelem ezt a párost (yaoista vok bevallom úgyh) részemről ez megtiszteltetés számukra. Érdekel mi lesz a következőkben. Mavis is célzott kicsit, meg hát sztem Natsunak kötelessége lesz elmondani Roguenak, h mi történhet vele és Froschsal, bár Stingnek is tudnia kéne róla.  Pontosan
Naplózva

"Ace...Kicsit fucsa, h 2 első szülőtt van és 1 öcsike, de ez a kötelék az én legnagyobb kincsem. Luffy még 1 gyenge bőgőmasina, de ő a mi kisöcsénk. Vigyázz rá helyettem is."/Sabo
"Egy napon mi is kihajózunk, szabadon, megbánás nélkül éljük majd az életünket.
Jól figyelj Luffy, én nem fogok meghalni. Nem hagyom hátra a gyenge kisöcsémet."/Ace
"Sabo ment elsőnek, Ace volt a második. Én leszek a harmadik, de nem hagyom, h legyőzzenek! Sabo, Ace figyeljetek csak!
Én leszek a Kalózkirály!"/Luffy
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #6537 Dátum: 13 jún 30, 17:17:39 »

... J-Rouge kicsit hatalom mániás lett azzal, hogy ő akar lenni a világ ura, de legalább neki volt egy működőképes terve Achnologia ellen. Most, hogy ő eltűnt és a sárkányok is semmi sem gátolja meg Achnologiát, hogy leigázza a világot. ...

Arra sem volt biztosíték, hogy J-Rogue és a hét sárkány együtt elegek lettek volna Acnologia ellen. Valszeg nem véletlen kapta a sárkánykirály rangot, és Zeref sem véletlen főtt le, mikor észrevette, hogy az a sárkány közeledik a Tenrou sziget felé.

Közben eszembe jutott, hogy az Elsötétülés tényleg Zeref mágiája volt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/323/11
Vagyis nem zárható ki, hogy 400 évvel korábban is volt egy Elsötétülés kapu.

A Rave Master manga "elmesélésével" majd csak óvatosan, lehetőség ne spoilerezzük szét azt a mangát. ^^
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 30, 17:18:20 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #6538 Dátum: 13 jún 30, 20:02:04 »

... J-Rouge kicsit hatalom mániás lett azzal, hogy ő akar lenni a világ ura, de legalább neki volt egy működőképes terve Achnologia ellen. Most, hogy ő eltűnt és a sárkányok is semmi sem gátolja meg Achnologiát, hogy leigázza a világot. ...

Arra sem volt biztosíték, hogy J-Rogue és a hét sárkány együtt elegek lettek volna Acnologia ellen. Valszeg nem véletlen kapta a sárkánykirály rangot, és Zeref sem véletlen főtt le, mikor észrevette, hogy az a sárkány közeledik a Tenrou sziget felé.

Közben eszembe jutott, hogy az Elsötétülés tényleg Zeref mágiája volt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/323/11
Vagyis nem zárható ki, hogy 400 évvel korábban is volt egy Elsötétülés kapu.

A Rave Master manga "elmesélésével" majd csak óvatosan, lehetőség ne spoilerezzük szét azt a mangát. ^^

Csak nem...? Fordítani fogjátok? Imádlak titeket ha megteszitek :3
Szerk.: Amúgy nem a mangából spoilereztem, hanem az animéből Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 30, 20:02:43 írta Natsu the DS » Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
Wellin
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Válasz #6539 Dátum: 13 jún 30, 20:46:40 »

Ha már itt a Rave Master is szóba került , persze kinek pozitív kinek negatív , de hiányolom az igazán drámai-megható jeleneteket a Fairy Tailból ,bár volt elszórva néhány , amit annak szántak ,de nem igazán sikerültek túlságosan drámaira, 1-2-őt leszámítva. Ezzel szemben a Rave Masternél , szinte minden arc-ban volt 2-3 ilyen jellegű jelenet ami véleményem szerint elég megrázó-drámai hatást váltott ki a többségnél. Mivel szépen-lassan azért ( gondolom ) a vége felé halad a story , bár kitudja meddig akarják még húzni ,pár drámai jelenettel meg ajándékoznak minket a jövőben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 434 435 [436] 437 438 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!