24 máj 17, 13:13:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 433 434 [435] 436 437 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778301 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #6510 Dátum: 13 jún 28, 21:10:06 »

Ahelyett, hogy elméleteket gyártanánk, szerintem gondolkozzunk Mashima fejével és induljunk ki abból, amit eddig elénk rakott. Mosolyog Új szálnak egy közös sárkányölő tornát simán el tudnék képzelni... Új párok pl.: Mirajane & Cobra egy tuti páros lenne...
Naplózva

Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #6511 Dátum: 13 jún 28, 21:15:05 »

Lehet megint lenne egy idő ugrás. Gondolkozik
Elvégre is a sárkányölőknek valahogy fel kell tornázniuk magukat, és gondolom ez se 1-2 rész alatt megy végbe, mivel Natsunak már megvan a második eredet és így se tudta legyőzni egyik sarit se.
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6512 Dátum: 13 jún 28, 21:16:10 »

Idézet
De amiben tuti biztosak lehetünk, hogy Mashima nem egy idősíkban gondolkozik. Kicsit nehéz elmagyarázni, de nekem olyan mintha párhuzamos világok léteznének. Így akik idő utaztak nem csak az időben ugrottak, hanem másik "térbe/világba" kerültek, ami ugyan úgy néz ki mint a sajátjuk csak máshogy folynak az események.
Ezzel csak az baj, ha így lenne és mind egy-egy párhuzamos idősík, akkor a kapu bezúzása nem működött volna.  Gondolkozik
Vagy kitudja... ebbe már belezsibbad a fejem.  Technikai KO

Idézet
Ha elpusztítok valamit a jelenben, akkor az a múltra nincs hatással, csak a jövőre, így addig oké hogy jövő Rogue és Lucy nem tudnak visszajönni vele, de a sárkányok, akik a jelenemhez képest a múltból jöttek miért tűnnek el?
A kapu összeomlott, így Lucy és Rogue nem tudtak visszajönni, nem nyithatták ki mivel megsemmisült, így a sárkányok se tudtak átjönni a kapun. Vagyis ők hiába a múltból jöttek, itt a jövőből jött személyek az "esemény elindítói" és ez van hatással a múltra. (remélem érthető, mert jobban nem bírom leírni  smirksweat )

Nem gondoltam volna hogy így zárják le és nem harci győzelemmel, ez váratlan volt, mondjuk Mashima nagy fába vágta a fejszéjét ezzel az időutazósdival, még a tudósok sem értik teljesen hogy mi hogy van ebben a témában.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #6513 Dátum: 13 jún 28, 21:20:28 »

Ha már paradoxonok, akkor itt egy újabb. Nevet
Mikor Wendyék megidézték a sárkánytemetőben Zirconist, akkor úgy mutatkozott be, hogy ő a Jáde sárkány és a hercegnő "nevezte el" annak. Ez eddig rendben van, mert Zirconis halála a névadás után történt. De akkor miért nem emlékezet Wendyre, hisz találkozott, harcolt vele.
Szóval miért emlékezett a titulusára, míg Wendyre nem?

És még egy észrevétel.
Mikor Natsu és Sting először találkoztak Sting lecseszte Natsut, hogy amiért nem tudta legyőzni Achnologiát, mintha az a legtermészetesebb dolog lenne a sárkányölőknek. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/265/18 Most meg azon rágódik, hogy milyen erősek a sárkányok és még csak megsem közelítik Achnologia szintjét. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/337/14 Akkor Sting miért cseszte le Natsut és honnan tudja egyáltalán, hogy milyen erős Achnologia?
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
kisguru55
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 11

Bokuto mester


« Válasz #6514 Dátum: 13 jún 28, 21:24:14 »

olcha94

Személy szerint pont emlékszem egy shounen mangára, amiben végig erősen meg van a szerelmi szál a két a főhős között. Ez pedig a Rave Master  Nevet Sokaknak tudom ajánlani, mivel jobban megismertett Mashima történetvezetésével és gondolatvilágával. Tényleg rengeteg az összefüggés a két manga közt.

Egyetértek Chakrával, hogy ez az  arc csupán csak a sárkányok bevezetésére szolgált valamint a sárányölőket ébresztette rá milyen messze még a céljuk. Kiváncsi vagyok milyenek lesznek a következő heti részek, egy kis viccse fanservicet bármikor el tudok nézni.  Nyelvesít

 
Naplózva

Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #6515 Dátum: 13 jún 28, 21:25:41 »

Semmi paradoxon nincs itt, ez már csak a mi agymenésünk miatt van. Ott kell kezdeni az egészet, hogy a múltat nem lehet megváltoztatni, maximum egy másik idősíkot létrehozni. Vagyis mivel most Natsuék idejét kell nézni, a Lucy és Rog a jövőből jöttek, ami Natsuék számára csak egy alternatíva. Szinte vagy akár lehetséges, hogy ténylegesen végtelen idősíkunk van előre megírva, viszont mikor döntést hozol, akkor csak x mennyiségű sík marad, hiszen a többiben másképpen döntöttél. Mivel Natsuék szeméből nézzük most a történteket, a jövőjük képlékeny, a múlt már nem annyira. (itt jön elő Urtear)- Mivel Ő egy globális időugrást hajtott végre, az emlékek megmaradtak, így mindenki változtatott a döntésen, és egy új jelent/jövőt indított el. Ezért a kapu összetörésével, a srákányok a korábbi évek folyamán végbement haláluk miatt tűntek el, vagyis ezen a síkon már nem létezhetnek. Illetve Lucy és Rog azért tűntek el, mert vége a harcnak,és nem úgy lett vége, mint a saját jelenükben. Vagyis a mostani Lucy és Rog már most másik jövőt kezdett kialakítani magának ebben az idősíkban, illetve ha nincs kapu, a jövőben akkor nincs mivel ideutazzanak ebbe a jelenben. Ugye Lucy elkerült a rétre, Rog szerintem meg szimplán megszűnt létezni. Nem hiszem, hogy Frosh halála bekövetkezne.
Naplózva
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #6516 Dátum: 13 jún 28, 22:20:15 »

Ronyszkusz ... adom a véleményed Nevet

Én inkább nem bonyolódok bele még jobban. Az időutazásról gondolkodjanak csak a tudósaink. Szerintem ez úgyis olyan cél, amit soha nem érhet el az emberiség. Hiszen bármerre indulsz el mindig találsz valami bökkenőt. Időutazásnál nincs tökéletes megoldás.

A másik dolog, hogy én sem bánom, hogy ha kialakulnának a párok. Ehhez a mangához illik is és már az eleje óta vannak benne utalások. Amiért pedig áldom Mashima Senseit, hogy nem azt csinálja mint Kishimoto a Narutoban, hogy állandóan húzza a fanok agyát. Itt szerintem elég egyértelmű utalások vannak, hogy milyen párok alakulnak majd ki a jövőben. Nevet Így pedig elkerülhetők lesznek azok a vérre menő viták, hogy vajon kivel ki jön össze. ikszdé
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #6517 Dátum: 13 jún 28, 23:14:49 »

Tilon: Szerintem azért volt akkora szájuk, mert nem tudták milyen  erősek a sárkányok. Elvégre nem találkoztak szemtől szemben egy ellenséges sárkánnyal sem. Főleg nem Acnologiával.  Biztos azt hitték, hogy a sárkányölő mágia ellen nem tudnak mit tenni a sárkányok.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Depres
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 161


« Válasz #6518 Dátum: 13 jún 29, 00:52:47 »

Idézet
Ha elpusztítok valamit a jelenben, akkor az a múltra nincs hatással, csak a jövőre, így addig oké hogy jövő Rogue és Lucy nem tudnak visszajönni vele, de a sárkányok, akik a jelenemhez képest a múltból jöttek miért tűnnek el?
A kapu összeomlott, így Lucy és Rogue nem tudtak visszajönni, nem nyithatták ki mivel megsemmisült, így a sárkányok se tudtak átjönni a kapun. Vagyis ők hiába a múltból jöttek, itt a jövőből jött személyek az "esemény elindítói" és ez van hatással a múltra. (remélem érthető, mert jobban nem bírom leírni  smirksweat )

Nem gondoltam volna hogy így zárják le és nem harci győzelemmel, ez váratlan volt, mondjuk Mashima nagy fába vágta a fejszéjét ezzel az időutazósdival, még a tudósok sem értik teljesen hogy mi hogy van ebben a témában.  Nevet
Értem mire gondolsz, de ez semmit nem magyaráz, nem ők nyitották ki a kaput, Lucy be akarta zárni, Rogue pedig csak beszélt a hercegnővel, ennyi erővel ha emiatt tűntek el a sárkányok, akkor minden megjelenésük óta történt cselekvésüknek is semmissé kellett volna lennie, pl a sérüléseknek amit Rogue okozott, vagy a szavaknak amit mondott, senkinek egyátalán emlékezie sem kéne rájuk. És ahogy leírtam az előző kommentben is, a kaput valószínüleg nélkülük is kinyitották volna, hiszen már évek óta gyűjtik bele az energiát, ők pedig csak pár hete jelentek meg.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 29, 00:59:12 írta Depres » Naplózva
roorando
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #6519 Dátum: 13 jún 29, 10:45:32 »

Helló mindenkinek!  bye bye

Már régóta olvasom a hozzászólásokat és úgy gondoltam, hogy Fairy Tail fanként én is fejest ugrok az eszmecserékbe.
Mivel ez a kedvenc mangám, bocsássatok meg, ha néha egy kicsit elfogult hozzászólásokat fogtok tőlem majd olvasni.






« Utoljára szerkesztve: 13 júl 01, 20:02:06 írta roorando » Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #6520 Dátum: 13 jún 29, 10:51:15 »

Na igen vannak itt furcsaságok rendesen.
Én amondó vagyok hogy az emlékeik nem tűnnek el , mert ők a jelenben vannak.
És megváltoztatták a jövőjüket, és rouge múltját.
Tehát maximum rouge nem kellene hogy emlékezzen semmire majd.
Az hogy a sárkányok hogy haltak meg ,arra lövésem sincs, de azt biztos hogy itt a mágia játékok helyszínén.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #6521 Dátum: 13 jún 29, 12:28:54 »

Nem történt meg, amit úgy vártam... Meg amit más is várt... Elhúzni a jövő Rogue-s szálat, egyszer szembeállítani Gerarddal... aztán szembeállítani Rogue-val és Stinggel... És csak ezek után újra Natsu-val...

Mikor fog például kiderülni, hogy itt járt egy jövő Rogue azok számára, akiknek ez fontos lehet pl. Sting & Rogue?
Sok fanservice helyett szívesen olvasnék több oldalon keresztül, ilyen összegző, arcot levezető beszélgetéseket és eszmefejtéseket a szereplők között, hogy lássuk, hogyan áramolnak az információk.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #6522 Dátum: 13 jún 29, 13:45:50 »

És ki mondta, hogy ezek az infók nem fognak eljutni az illetékesekhez?
Továbbá ki mondta (ahogy többen említették), hogy a következő fejezetek tömény fanservise-ek lesznek?
Várjuk ki, mielőtt belebeszélünk mindenfélét és elvesszük tőle egymás kedvét. Lehet fanservice lesz, de olyan, hogy könnyesre fogjuk röhögni magunkat. Nevet

Az időparadoxonos problémával kapcsolatban Ronyszkusz már szépen leírta, amit én is akartam.
Csak annyit tennék hozzá, hogy az Elsötétülés kaput kétféle képen lehet kinyitni.
- Az első, amiért eredetileg készült, hogy (!)vissza(!)menjenek az időben, és vigyenek pár láda seggberúgást Zerefnek.
- A másik az Elsötétülés ágyú, amivel le lehet radírozni 10000 sárkányt az égről. Amiről kiderült, hogy kamu, mert igazából azt a célt szolgálta, hogy 10000 sárkányt (!)előre(!)hozzon az időben 400 évvel korábbról, hogy aztán J-Rogue irányíthassa őket.
- Viszont! Igazából az a ciki, hogy J-Lucy idősíkjában elvileg nem volt egy J-Rogue, aki megvezette volna Hisui hercegnőt, de mégis a 10000 sárkány jött át a kapun. Szal kamu "Elsötétülés ágyú" ide vagy oda, a kapu mindenképpen a 10000 sárkány múltból jelenbe jövetelét "szolgálta".

Mondok egy még jobbat.
Adott a kapu, amin a múltba lehet menni. De ha a múltban nincs egy másik ilyen kapu, akkor nem lehet visszatérni a jelenbe. Ez lett volna az alap használata az Elsötétülés kapunak: visszamennek és legyalulják Zerefet.
Viszont, a másik esetben ugye megnyitották a kaput a múltba, és elkezdtek özönleni rajta a sárkányok a jelenbe. De a múltban mi volt, amin át a jelenbe jutottak a sárkányok? Megjelent egy energiaörvény és felporszívózta a sárkányokat? Nevet
Szóval nem tartom kizártnak, hogy a múltban is létezik egy kapu. Nem tudjuk, hogy Arcadios és a hercegnő milyen tervek alapján dolgoztak. Az sem kizárt, hogy ez is Zeref könyvéből való, vagy egyéb Elveszett mágia. ^^ És az sem világos, hogy Zeref több, mint 400 éves létére hogy tartja magát még mindig ilyen jól? Csak nem időutazó (ő is)?
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 29, 13:46:59 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #6523 Dátum: 13 jún 29, 15:26:53 »

Csak nem időutazó (ő is)?
Simán, erre most ez ugrott be:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/242/14
(jobb alsó kép)
"Részemről semmi okom nem volt ebben a korban feltűnni."

Korábban már lehetett egy visszautazás és annak mellékhatásaként tűnt fel Zeref ebben a korban.

Amúgy feltűnt nektek is, hogy jövő Rogue nem tett semmi említést Zerefről?

Feltevés: az árny, ami majd a későbbiekben egyesülni fog Rogue-val, és amire Mavis azt mondta:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/318/15
lehet ezzel van Zeref is megátkozva, ez lenne a halálrabló, amitől egyedül Natsu tudná felszabadítani.
Naplózva

Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #6524 Dátum: 13 jún 29, 16:42:47 »

Legalább következetes volt a mangaka. Ezzel, a szememben, helyrehozta a múltkori visszatáncolást (és reáliáktól való elszakadást).
És most jö9n a nagy flash: mitől hal meg Frosch? illetve mi ez a titokzatos árnyék?
van egy tippem, de nem akarom lelőni Mosolyog
Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
Oldalak: 1 ... 433 434 [435] 436 437 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!