24 máj 17, 11:43:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 387 388 [389] 390 391 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778244 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
kissmicy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 18


« Válasz #5820 Dátum: 13 máj 02, 14:52:59 »

azért remélem, még ebben az arc-ban is számíthatunk egy jóféle Gildarts-belépőre Nevet
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5821 Dátum: 13 máj 02, 14:57:23 »

A fillerben valami olyasmit mondtak, hogy azért hogy fejlődjön a mágiájuk valamit fel kellet áldozniuk. De az nem hiszem, ahhoz ilyen szép nagy függőleges vágás kellene. Szerintem csak azért van, hogy menőbbnek nézzen ki.  Pont mint Zoronál. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #5822 Dátum: 13 máj 02, 15:09:32 »

Jó kis fejezet volt,viszont azt nemértem hogy Cobrának mi történt a jobb szemével,valaki eltudná magyarázni?Mosolyog
Nos kitaláltam egy lehetséges "magyarázatot", hogy Lehet a J. Lucy-nak és J. Rogue-nak is igaza a meséjükben. ha feltételezzük azt, hogy nem csak egy idősík van, amit mi is olvasunk, hanem több sík fut egymás mellett, A hely és az idő megegyezik, csak a történések máshogy alakultak a kezdetektől fogva, vagy mint a tényezők, mint Edolasban, ahol nincs belső mágia az emberek számára. Vagyis feltételezem, hogy J. Rogue egy másik párhuzamból jött mint J. Lucy. (Nem tudom, ki ismeri a nálunk a 90'es évek második felében futott Sliders nevű sorozatot...) Így talán meglehet magyarázni, hogy miért tért el a kettő meséje. Viszont abban szinte biztos vagyok, hogy Ahonnan Rogue jött, ott volt még pár sárkány akin kifejlesztette az irányítás mágiát, csak azok már erőben nem voltak képeset Acnologia ellen felvenni a harcot, ezért Rogue kapott az alkalmon, és eljött erősítést szerezni.
Tudom elsőre kicsit kusza a leírás, de azért eléggé logikátlanul logikus szerű Nevet

A másik meg , hogy miért pont Cobra, akit visszahoztak. Mert Ő pont kéz alatt volt hiszen pontosan tudták melyik börtön melyik cellájában eszi a méreg éppen. Nem kellett semmi nagyobb utazás, sem nagyobb győzködés, fogták és hozták és most itt van, Illetve, ha sikerül neki megvédeni a várost, akkor talán még kegyelmet is kap. Szerintem egy tisztességes alkuval minden gond nélkül rábólintott a dologra!
Naplózva
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5823 Dátum: 13 máj 02, 16:46:20 »

... (Nem tudom, ki ismeri a nálunk a 90'es évek második felében futott Sliders nevű sorozatot...) Így talán meglehet magyarázni, hogy miért tért el a kettő meséje.
Alapmű, múltkor linkeltem is ide be egy részt valamiért... Mosolyog

De azt vedd figyelembe, hogy itt időutazás van...
Lehet, hogy több idősík van egymás mellett, de csak sajátidősíkban tudsz előre és hátra mozogni az időben.
Annyira meg Mashima nem hiszem, hogy belemenne a dolgokba, hogy, amit mi látunk az a főidősík és a többi párhuzamos dimenzióból meg idekászálódik mindenki valahogyan.
Szerintem itt a manga esetében csak 1 idősíkról beszélhetünk és jelenleg a jövő nem létezik, tehát jövő Rogue jövője sem, mivel visszautazott.
De basszus, most, hogy belegondolok...
Jövő Rogue jövőjének, hogy az kialakuljon voltak előzményei...
De ő koránt sem a saját múltjába ment vissza, ami előidézte azt a jövőt, ergó nem kellene léteznie.
Naplózva

Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #5824 Dátum: 13 máj 02, 17:17:03 »

De basszus, most, hogy belegondolok...
Jövő Rogue jövőjének, hogy az kialakuljon voltak előzményei...
De ő koránt sem a saját múltjába ment vissza, ami előidézte azt a jövőt, ergó nem kellene léteznie.
J Rogue idejében ha ténylegesen Lucyval egy időből származik, akkor azon a kapun 10000 sárkány jött át. Aminek hatalmas pusztítás lett a vége. Azonban itt már csak 7 tudott átjönni, vagyis a jövő már megváltozott. Azonban ha feltesszük azt, hogy mivel J. Rogue már itt van, és ehhez az időfolyamhoz tartozik, akkor J roguenak nem feltétlen kellett eltűnnie. Viszont 2 féle képen alakulhatott az Ő jelene, vagy megszűnt létezni, mivel a múlt megváltozott, vagy pedig létrehozva egy alternatív jövőt, ami elindul egy másik szálon. Érzésem szerint Mashima itt vagy oltári nagy bakot fog lőni a storyval, de minimum bukfencezni fog, hiszen, ez a múlt-jelen-jövő megváltoztatása annyira ingoványos talaj, amiből igazán győztesen kijönni nem lehet.  Ezt jól mutatja a 2002es Wells féle Időgép c. film is! Edolast most ne keverjük ide, hiszen ott csak dimenzió ugrás volt, nem idő.

Ezt már ellőtték a múltban, mégpedig a a legnagyobban a dragon ballban, Trunkssal. Ott is visszajött, megcsapkodták a c17-et és c18-at. Majd hazament a saját jelenébe, ahol még mindig ugyan ezek pusztítottak, mintha mi sem történt volna, és Trunks ott is elpicsázta őket. Ezt az egészet már akkor sem értettem, hogy sikerült, de szemet hunytam felette, remélem itt már nem lesz ekkora bukfenc!
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 02, 17:29:47 írta Ronyszkusz » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5825 Dátum: 13 máj 02, 18:37:27 »

De most Natsuék hibát követnek el. J-Rouge azt mondta, hogy Achnologia egymaga foglalta el a világot és csak sárkányok képesek legyőzni őt. Ha most elintézik a sárkányokat, akkor Achnologia ugyanúgy gond nélkül elfoglalja majd a világot...  smirksweat Nem mintha 7 sárkány gondot okozhatna neki.

Vajon, hogyan fognak megszabadulni J-Rouge-tól ? A gyilkosság nem az FT stílusa (bár a filler szerint Natsu megölte Braint) a kapun nem tudják visszaküldeni, szóval marad a börtön. Esetleg még olyat eltudok képzelni, hogy az egyik sárkány (Zirconis/Igneel/Achnologia) felfalja. Talán még az lenne a legmenőbb.  Kúl

Mashima most vagy elővigyázatos, vagy még nem tudja, hogy mit akar ebből kihozni.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/301/18 + a következő.
Zirconis azt mondta, hogy a sárkányölő, aki megölte a temetőben lévő sárkányokat és fürdőt a vérükben változott Achnologiáva, de Dió azt mondta, hogy szerinte Zeref változtatta át sárkánnyá. Szerintem Mashima direkt nem döntött, mert még ő sem tudja, hogy mit akar ebből kihozni.
Az eheti fejezet Zirconist erősíti, hogy a sárkányölő, aki egy sárkány vérében fürdik erősebb lesz.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #5826 Dátum: 13 máj 02, 19:00:10 »

Mashima most vagy elővigyázatos, vagy még nem tudja, hogy mit akar ebből kihozni.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/301/18 + a következő.
Zirconis azt mondta, hogy a sárkányölő, aki megölte a temetőben lévő sárkányokat és fürdőt a vérükben változott Achnologiáva, de Dió azt mondta, hogy szerinte Zeref változtatta át sárkánnyá. Szerintem Mashima direkt nem döntött, mert még ő sem tudja, hogy mit akar ebből kihozni.
Az eheti fejezet Zirconist erősíti, hogy a sárkányölő, aki egy sárkány vérében fürdik erősebb lesz.

Vagy mind a két változat helyes lehet. Lehet, hogy pont Zeref tanácsolta Acnologiának, hogy mártozzon meg a sárkányok vérében a kutatásai alapján, hogy erősebbé tegye őt, ami sárkány királyt eredményezett.
Vagy ő saját magát vette rá, hogy fürödjön a sárkányok vérében. Így erősebb lett egy szintig, de a további fürdőzés  már nem tette erősebbé, s itt jöhet képbe Zeref. Ő kisérletezgetett egy kicsit és sárkánnyá változtatta. De ezt még lehet csűrni csavarni.
Szerintem Zirconis és a kocka orr meséje valahogy egybevág.

Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
DarthMango
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19

[Avatar törölve. Megengedett magasság: 200pixel.]


« Válasz #5827 Dátum: 13 máj 02, 22:10:43 »

De basszus, most, hogy belegondolok...
Jövő Rogue jövőjének, hogy az kialakuljon voltak előzményei...
De ő koránt sem a saját múltjába ment vissza, ami előidézte azt a jövőt, ergó nem kellene léteznie.
J Rogue idejében ha ténylegesen Lucyval egy időből származik, akkor azon a kapun 10000 sárkány jött át. Aminek hatalmas pusztítás lett a vége. Azonban itt már csak 7 tudott átjönni, vagyis a jövő már megváltozott. Azonban ha feltesszük azt, hogy mivel J. Rogue már itt van, és ehhez az időfolyamhoz tartozik, akkor J roguenak nem feltétlen kellett eltűnnie. Viszont 2 féle képen alakulhatott az Ő jelene, vagy megszűnt létezni, mivel a múlt megváltozott, vagy pedig létrehozva egy alternatív jövőt, ami elindul egy másik szálon. Érzésem szerint Mashima itt vagy oltári nagy bakot fog lőni a storyval, de minimum bukfencezni fog, hiszen, ez a múlt-jelen-jövő megváltoztatása annyira ingoványos talaj, amiből igazán győztesen kijönni nem lehet.  Ezt jól mutatja a 2002es Wells féle Időgép c. film is! Edolast most ne keverjük ide, hiszen ott csak dimenzió ugrás volt, nem idő.

Ezt már ellőtték a múltban, mégpedig a a legnagyobban a dragon ballban, Trunkssal. Ott is visszajött, megcsapkodták a c17-et és c18-at. Majd hazament a saját jelenébe, ahol még mindig ugyan ezek pusztítottak, mintha mi sem történt volna, és Trunks ott is elpicsázta őket. Ezt az egészet már akkor sem értettem, hogy sikerült, de szemet hunytam felette, remélem itt már nem lesz ekkora bukfenc!



A Dragon Ball ban szerintem azt az elvet követik, amit a Katekyo Hitman Rebornban szépen elmagyaráznak. Minden döntés új idősíkot indít. Tehát mikor Trunks visszament az időben, egy másik idősíkba(dimenzióba) került. Így a saját jövőjén nem tudott változtatni, csak egy új idősíkot hozott létre. Cell is abból az idősíkból érkezett, mivel a fő idősíkban ahol az események játszódnak, ott Cell-t még embrio korában kinyírták.

Szerintem a Fairí Tailben is ezt a logikát követik.
Naplózva
norbesz
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #5828 Dátum: 13 máj 02, 22:13:33 »

Nekem ez a hipotézisem:
Több idősík/idővonal van,erre utal is Rogue a 3. képen http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/14 és úgy tűnik hogy nem lehet ezen idősíkokon változtatni (első 3 kép) http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/324/10. Szóval az hogy Lucy meg Rogue visszaugrott az időben,az már eleve el volt rendelve az egyes idősíkokban. Bár azt furcsállom hogy az a Rogue aki a jövőből jött ott nem nyílt ki a kapu mert Lucy megakadályozta és így Natsuék sem haltak meg....akkor itt http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/325/5 az 5. képen miről beszél....

Ez egy táblázat akar lenni azt alapul véve hogy jövő Lucy és Rogue is igazat mondtak:

           Jövő                      l                                     Másik idővonal                                          l             3.idővonal      
                                        l                     1.: Rogue visszamegy kinyitja a kaput                     l       (ami épp történik)
                                        l   10.000 sárkány átjön,megölik Natsuékat -> Lucy visszamegy   l    Itt van jövő Lucy és jövő  
Acnologia uralja a Földet l--------------------------------------------------------------------------------  l        Rogue,a kapu ki lett
                                        l            2.:Rogue visszamegy de nem                                            l       nyitva de be is lett
                                        l              tudja kinyitni a kaput Lucy miatt  -> Rogue visszamegy  l       zárva, 7 sárkány jött át.

A középső rész miatt érzem úgy hogy több idővonal van,mivel Rogue azért jött vissza mert Lucy zárva tartotta kaput,de Lucy idejében meg Lucy nem lehetett a kapunál mert épp a börtönben volt a kapunyitás alatt.
Naplózva
Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #5829 Dátum: 13 máj 03, 09:07:41 »

Istenem, teljesen belezavarodtam  ikszdé Amúgy jó a táblázat  Mosolyog

Bár én arra gondoltam, hogy kinyitották a kaput, mert el akartak küldeni valakit Zeref megölése miatt (az is egy jó kérdés, hogy kit/kiket akartak egyáltalán átküldeni?) de átjött 10ezer sárkány, és megölték Natsuékat. De ugyebár Achnologiának nem kellett időt lépnie, ott bulizott a közelben, és 7 év alatt szép lassan eltette láb alól az összes sárkányt, "míg csak egy maradhat". Így Rogue is ki tudta fejleszteni a sárkányirányítást, aztán amikor már minden kísérleti nyúl meghalt, megpróbálta Achnológiát is uralni, de nem jött neki össze. Erre fogta magát, és visszament a múltba. Lehet, hogy nagyon meredek, végül is 10ezer sárkányról beszélünk, de elvileg Achnologia a legerősebb, és ha nem egyszerre ment mindegyik ellen, győzhetett... végül is a sárkánytemető is elég zsúfolt volt  smirksweat
Naplózva
norbesz
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #5830 Dátum: 13 máj 03, 14:23:22 »

Gondoltam rá hogy alapból kinyitották a kaput mert használni akarták hogy valakit visszaküldjenek vele 400 évvel korábbra hogy megöljék Zerefet,de ha eleve kinyitották (volna) akkor miért ment el jövő Rogue a hercegnőhöz hogy rábeszélje a kapunyitásra?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5831 Dátum: 13 máj 03, 14:48:04 »

Ha küldeni akarnak valakit, akkor valszeg "máshogy" kell kinyitni, mintha érkezne valaki (Elsötétülés ágyú) .
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
norbesz
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #5832 Dátum: 13 máj 03, 17:09:52 »

Már leesett...gondolom azért kutyult bele jövő Rogue a kapunyitásba,mert alapjáraton nem július 7-én nyitották ki a kaput vagyis nem a Napfogyatkozás alatt,és akkor nem fordítva működött volna a kapu.
Amúgy most nem 791 van? 777ben tűntek el a sárkányok,784ben fagytak be Natsuék 7 évre az időbe...791nek kéne lennie,de minden fordításban itt azt mondja jövő Lucy hogy 793. július 4-re ment vissza. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/317/9
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #5833 Dátum: 13 máj 03, 17:38:22 »

Igen, most 791 van. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/100/10 Ez az a fejezet amikor legyőzték Gerardot sé Rza azt hitte, hogy meghalt. Ugye ezután eltöltöttek 7 évet a szigeten és akkor ki is jön.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #5834 Dátum: 13 máj 03, 17:45:39 »

X791 van. Írták külföldi fórumokon, hogy Mashima utólag elnézést kért Twitteren a rossz dátum miatt. Azt is írták, hogy már korábban is szerepelt egyszer X793, de az nem tűnt fel nekem. A RAW-ban is X793 volt, szóval nem a fordítócsapatok hibája miatt szerepel X793.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 ... 387 388 [389] 390 391 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!