24 máj 17, 12:13:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 380 381 [382] 383 384 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778261 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
pegazus20
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Válasz #5715 Dátum: 13 ápr 20, 18:11:15 »

Na most már semmiben sem vagyok biztos. Bár az még áll hogy jR-t irányítja valaki ugyan az mint a sárkányokat. Talán pont zeref? Megmagyarázná mért tekintette Frosh idegennek. Csak előjött még 1x a 7-es szám ikszdé Már csak az lenne a nagy szám, ha kiderülne hogy ezek a sárkányok reinkarnálódnak később Igneel, Wice Logia és társai ként.

Egyébkénr jR-nek nem biztos hogy számít meghal-e R, mivel lehet hogy télleg nem ő az és az alakját/személyiségét így is úgy-is feltudja venni. Persze a többi magyarázatnak nagyobb a valószínűsége (pl meg van momdva a sárkányoknak hogy őt és a múltbeli énjét haggyák, vagy 1x már megúszták + Sting mert ugye az ő ereje is kell és jR szerint sokáig nem öli még meg)

szerk2: Új elmélet: Mi van, ha lenyomják a 7 sárkányt és jR-t aki közli pityeregve, hogy Frosh túsz + mások is és azért tette amit, hogy leljebb menjen a létszám, végső elkeseredésében vagy hasonlók. (Én már abban sem vagyok biztos, hogy a múltból jöttek előlre Igneeelék vagy Natsuék, nekem a jövőből jöttek verzió hihetőbb már.) A aárkány mániás csaj meg láthatta Igneelt mikor Eclipsel visszautazott a saját idejébe (oda tartott vagy csak simán elrejtőzött egy hegy gyomrában, összeesküvéses elmélet...) és tessék megint elszaladt velem a ló, pedig nem akartam már találgatni  smirksweat Ja és Natsuék természetesen a jövőbe mennek segíteni miután vázolták nakik a helyzetet...
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 18:55:55 írta pegazus20 » Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #5716 Dátum: 13 ápr 20, 18:16:09 »

Jó volt Mosolyog Abban biztos vagyok hogy a Sárkányokat csak sárkányölö mágiával lehet sebezni.  Natsu biztos egyet majd elintéz.  Szerintem jön majd Ignel is segíteni mert ők itt vannak a jelenben.
Naplózva
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5717 Dátum: 13 ápr 20, 18:23:44 »

@Bastion

Hades tata is erősebb volt Makarovnál mégis szüksége volt a Grimoire Lawra, hogy megakadályozza a Fairy Law elsütését. A pár oldallal ezelőtti logikán azt érted, hogy ha valaki/valami erősebb a másiknál, akkor nem lehet neki sérülést bevinni? Hát ez több ponton sántít, de ne menjünk bele. Makarov felbírta tartani Acnologiát sérülten. Egy kisebb erejű sárkány nem jelenthet gondot a Fairy Lawnak lévén a Fairy Sphere és megvédte őket Acnologia üvöltésétől. Elvégre a Fairy Tail 3 Nagy Mágiájának egyikéről beszélünk, a fény ítéletéről. Az időutazásos dolgokon meg tényleg nincs értelme morfondírozni. Több ponton mindf*ck a végeredmény  ikszdé


Tudom, hogy több helyen sántít, de a múltkor nem hitték el nekem,és több ízben be lettem oltva... Én csak azt mondom, hogy akkor nyílván nekik van igazuk Nevet Most már szerintem is valami ilyesmi lehet a harcrendszer:
-az új mágiák megtanulásán kívül az alapokat is tudod fejleszteni (pl.: Natsu Karyou no Houkuja)
-ha valakinél erősebb vagy, akkor nem ér ellened az ellenfél mágiája semmit (pl.: Gray vs. Bagolyember, Gray vs. Rufus)
-az egész harcrendszer olyan mint a LoL vagy a WoW, de ezt egyszer már kifejtettem
(-> itt is fejlesztheted a Spell Power-t, vagy Ability Power-t (Mágikus Erő)
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 18:32:53 írta olcha94 » Naplózva
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #5718 Dátum: 13 ápr 20, 18:46:17 »

Szabika
A fejezetben egy nakama duma nem hangzott el. Te azért adtál 10/6-t erre az igencsak jó fejezetre, mert a következő fejezetekben a TE véleményed szerint nakama szónoklatok lesznek. ikszdé

Szerintem teljesen jó volt a fejezet. Zilconis visszatérése nekem nagyon bejött. Mosolyog
Rugoe sárkány irányítós képessége igencsak ott van. Ez szerintem nem sárkányölő mágia, de nagyon tetszik. A sárkány, amin Rugoe ül az ugye az, ami először átjött a kapun és egyetlen csapással legyalulta a fél várost? A levegőben röpködve nem tűnik olyan robusztus dögnek.  Mosolyog
Az is tetszett, hogy a csillagszellemekkel csukták be a kaput. Már 7 sárkánnyal sem bírnak. Mi lett volna ha még több átjön?  Ohh My God
Natsu nem tudom mit fog tenni. Nekem sem tetszene, ha aktiválná a DF-et. Ha mondjuk Gerard megint neki adná a mágikus erejét, mint Zero ellen akkor elhiszem, hogy tudja aktiválni, mert akkor is sikerült. Bár ezek ellen a sárkányok ellen és Rugoe ellen még lehet ez is kevés lenne. Ha pl a második eredetet így váratlanul aktiválná, mint Erza Minerva ellen akkor még arra azt mondom, hogy rendben van. Másfelől nekem is jobban tetszett volna ha az FT-hez csatlakozik és Atlas Flame ellen megy. Mert mondjuk, ha Natsu megeszi Atlas Flame lángját akkor még el tudom hinni, hogy aktiválja a DF-et. (Bár nem biztos, hogy sárkánylángokat is képes megenni, hiszen a saját tüzét sem tudja megenni, ami majdnem ugyanolyan.)  Gondolkozik
Az időutazás témába nem mennék bele. Sok mangában volt már, de mindegyikbe bele lehet kötni valamelyik oldalról. Ez egyszerűen túl bonyolult ahhoz, hogy megértsük. Nem véletlenül az emberiség egyik olyan kérdése, ami a legjobban foglalkoztathatja. Mert ha lehetséges is lenne kb végtelen féle kimenetele és következménye lehetne. Mosolyog   De annyit azért hozzáfűznék, hogy itt a fórumon néhányan említették, hogy visszamennek az időben és majd ott rendeznek mindent. Kérdem én, ha a kapu mágikus ereje elhasználódott akkor mégis, miként lehetne ezt kivitelezni?

Amúgy amikor feltűnt az a Föld/ Szikla (vagy nem is tudom milyen) srákány csak nekem ugrott be egyből, hogy végre Erza lelepleződik, hogy ő a Föld Sárkányölő? ikszdé  Esküszöm én nagyon nem szeretem mikor Erzát szidják (egyik kedvencem) meg neveket adnak neki pl. Chetania vagy Föld Sárkányölő. De amikor ez beugrott nagyon jót nevettem. Nevet

Szerk.: Amúgy a sárkányok ellen úgy látszik, hogy tényleg csak a sárkányölők lesznek hasznosak. Ennek főleg azért örülnék, mert végre lenne olyan mágia, ami tényleg látszik, hogy specializálódott mágia, tehát nem csak "ütni" lehet vele. Ha belegondolunk akkor nem véletlenül hívják sárkányölő mágiának. Másfelől meg logikus is, hiszen ezt a mágiát a sárkányok adták az embereknek, ami ugye azt jelenti, hogy sárkányokat csakis a saját mágiájukkal lehet legyőzni. Nem véletlenül hívják úgy a sárkányölő mágia legerősebb fokozatát úgy, hogy a "Sárkány ereje." (Dragon Force) Gondolom nem véletlenül hangzott el annyiszor, hogy ember nem képes megölni egy sárkányt.
Remélem valamennyire lehetett érteni az okfejtésem. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 18:57:21 írta hagabi » Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5719 Dátum: 13 ápr 20, 18:50:17 »

Hát ez nagyon szar.ikszdé Natsu megint játsza a nagybetűs HERO-t ,komolyan megb*szom száraz tejszínhabon ha ezt az egészet nem fejezi be.Épp akkor ért oda Yukino ,micsoda időzítés .wáá.Na ne szórakozzunk,Acnologianak elég volt 1 pacsi a szigetre és elmerítette,mit kezdene ennyi sárkánnyal Natsu,ha már annyira játsza a hőst.(elveszett a realitás) Még ha ott van az összes mágus akkor sem fognak boldogulni.Kiv leszek mit találnak ki.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 18:55:11 írta dreamfolow » Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5720 Dátum: 13 ápr 20, 19:15:47 »


Szerk.: Amúgy a sárkányok ellen úgy látszik, hogy tényleg csak a sárkányölők lesznek hasznosak. Ennek főleg azért örülnék, mert végre lenne olyan mágia, ami tényleg látszik, hogy specializálódott mágia, tehát nem csak "ütni" lehet vele. Ha belegondolunk akkor nem véletlenül hívják sárkányölő mágiának. Másfelől meg logikus is, hiszen ezt a mágiát a sárkányok adták az embereknek, ami ugye azt jelenti, hogy sárkányokat csakis a saját mágiájukkal lehet legyőzni. Nem véletlenül hívják úgy a sárkányölő mágia legerősebb fokozatát úgy, hogy a "Sárkány ereje." (Dragon Force) Gondolom nem véletlenül hangzott el annyiszor, hogy ember nem képes megölni egy sárkányt.
Remélem valamennyire lehetett érteni az okfejtésem. Nevet

A fejezet alapján valóban csak sárkányölő mágia hasznos a sárkányok ellen, azonban eddig nem tudjuk, hogy ez miben különb. Ugyanis csak annyit tudunk, hogy a saját elemüket megeszik és így tudják visszanyerni az erejüket. Azonban ezen kívül semmi spéci nincs. A Dragon Force is egy power-up, de ugyanolyan, mint ha Erza cserélne Oblivion páncélra. Az is csak erősít. Ezen a logikán elindulva látszik, hogy itt nincs a sárkányölő mágiára megfelelő magyarázat (legalábbis én nem emlékszem rá sehol se), csak nyomatják, hogy a mágia összezúzza egy sárkány csontjait stb. De ahogy láttuk Makarov is 100x hasznosabb volt anno Acnologia ellen, mint Natsu. Lehet, hogy Natsu erősödött azóta, de elméletileg csak neki kellet volna akkor megsebeznie, pedig csak Makarovnak sikerült... Akkor most WTF?
Naplózva
Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #5721 Dátum: 13 ápr 20, 19:45:04 »


Szerk.: Amúgy a sárkányok ellen úgy látszik, hogy tényleg csak a sárkányölők lesznek hasznosak. Ennek főleg azért örülnék, mert végre lenne olyan mágia, ami tényleg látszik, hogy specializálódott mágia, tehát nem csak "ütni" lehet vele. Ha belegondolunk akkor nem véletlenül hívják sárkányölő mágiának. Másfelől meg logikus is, hiszen ezt a mágiát a sárkányok adták az embereknek, ami ugye azt jelenti, hogy sárkányokat csakis a saját mágiájukkal lehet legyőzni. Nem véletlenül hívják úgy a sárkányölő mágia legerősebb fokozatát úgy, hogy a "Sárkány ereje." (Dragon Force) Gondolom nem véletlenül hangzott el annyiszor, hogy ember nem képes megölni egy sárkányt.
Remélem valamennyire lehetett érteni az okfejtésem. Nevet

A fejezet alapján valóban csak sárkányölő mágia hasznos a sárkányok ellen, azonban eddig nem tudjuk, hogy ez miben különb. Ugyanis csak annyit tudunk, hogy a saját elemüket megeszik és így tudják visszanyerni az erejüket. Azonban ezen kívül semmi spéci nincs. A Dragon Force is egy power-up, de ugyanolyan, mint ha Erza cserélne Oblivion páncélra. Az is csak erősít. Ezen a logikán elindulva látszik, hogy itt nincs a sárkányölő mágiára megfelelő magyarázat (legalábbis én nem emlékszem rá sehol se), csak nyomatják, hogy a mágia összezúzza egy sárkány csontjait stb. De ahogy láttuk Makarov is 100x hasznosabb volt anno Acnologia ellen, mint Natsu. Lehet, hogy Natsu erősödött azóta, de elméletileg csak neki kellet volna akkor megsebeznie, pedig csak Makarovnak sikerült... Akkor most WTF?
Most ne hogy ezen akadj fent hogy a 10 szent mágus egyike képes volt megsebezni egy sárkányt míg egy kis suhanc aki a 10 szent mágus közelében sem volt sz*rt se ért ellene. Natsu és Makarov közti erőbeli különbség még a second originnel is égé és föld.
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #5722 Dátum: 13 ápr 20, 19:49:08 »

@Bastion

Hades tata is erősebb volt Makarovnál mégis szüksége volt a Grimoire Lawra, hogy megakadályozza a Fairy Law elsütését. A pár oldallal ezelőtti logikán azt érted, hogy ha valaki/valami erősebb a másiknál, akkor nem lehet neki sérülést bevinni? Hát ez több ponton sántít, de ne menjünk bele. Makarov felbírta tartani Acnologiát sérülten. Egy kisebb erejű sárkány nem jelenthet gondot a Fairy Lawnak lévén a Fairy Sphere és megvédte őket Acnologia üvöltésétől. Elvégre a Fairy Tail 3 Nagy Mágiájának egyikéről beszélünk, a fény ítéletéről. Az időutazásos dolgokon meg tényleg nincs értelme morfondírozni. Több ponton mindf*ck a végeredmény  ikszdé


Tudom, hogy több helyen sántít, de a múltkor nem hitték el nekem,és több ízben be lettem oltva... Én csak azt mondom, hogy akkor nyílván nekik van igazuk Nevet Most már szerintem is valami ilyesmi lehet a harcrendszer:
-az új mágiák megtanulásán kívül az alapokat is tudod fejleszteni (pl.: Natsu Karyou no Houkuja)
-ha valakinél erősebb vagy, akkor nem ér ellened az ellenfél mágiája semmit (pl.: Gray vs. Bagolyember, Gray vs. Rufus)
-az egész harcrendszer olyan mint a LoL vagy a WoW, de ezt egyszer már kifejtettem
(-> itt is fejlesztheted a Spell Power-t, vagy Ability Power-t (Mágikus Erő)

Az Bastioff akart lenni nem  ikszdé

A többségével egyetértek. A Bagolyember viszont azért nem ért semmit Gray ellen, mert másolt mágiát használt, ami sokkal gyengébb volt, mint az eredeti. A Gray vs. Rufust már kiveséztük --> Már megint gyengébb lángok, mint Natsué Kiüt . Az animések egyébként annyira szerették Rufust, hogy az Égő Csatatér Karmája lángok helyett magmát lövellt Eve-re. Annyira megnéztem volna, ahogy Gray átrohan a magmán... Nevet
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #5723 Dátum: 13 ápr 20, 20:02:03 »

Hagabi: én nálam yukino csapta ki a biztosítékot. Natsu tekintetében már alapból nakama kisugárzás fedezhető fel.  smirksweat
Naplózva
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #5724 Dátum: 13 ápr 20, 20:11:48 »

Szabika: Megértelek amúgy. Nevet Nem egy tipikus élethelyzet, hogy sietni kéne megmenteni a világot, de azért még átöltözöl előtte, mert az olyan fontos. ikszdé Mondjuk én kb észre sem vettem ... de mivel jobban is néz ki így Yukino így meg inkább tetszett is. Nevet

olcha: Igaz, amit mondasz, de itt mondjuk az is számít tényleg, hogy kinek mekkora az ereje. Ez kb. így volt mindig is. A mágia jellegével nem mondhatnám, hogy annyira számolni kéne a Fairy Tailben. Tehát nem várhatjuk, hogy egy sokkal gyengébb személy legyőz egy erőset csak azért, mert olyan jellegű a mágiája. Ezt sajnos így kell elfogadni. Nincs nagy taktika, csak darálni tudni kell. Ennek fényében mondtam azt, hogy ez lenne az egyik olyan ritka megnyilvánulása egy mágiának, hogy csak ez jó egy bizonyos dologra. ----> alias ... csak a sárkányölő mágia hatásos a sárkányok ellen.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5725 Dátum: 13 ápr 20, 20:13:21 »

Én most azt nem értem, hogy J-Rouge miét jött vissza egyáltalán. Azt mondta, hogy Lucy becsukta a kaput, így az nem volt elég erős, hogy megölje a sárkányokat, de ugye a támadásos rész az hazugság volt. Aztán azt mondta, hogy a sárkányok megtizedelte az emberiséget. Erről nem tudni, hogy igaz-e. Szóval miért nem maradt a jövőben, ha úgyis irányítani tudja a sárkányokat ? Akkor ott harc nélkül övé lehetne minden.
Talán igaz, amit mondott és a népesség megtizedelődött, de a jövőben még nem volt meg neki ez a sárkány irányító mágia.
Mi van, ha a sárkány temetőben szerezte meg valahogy ezt a mágiát? És most használja a sárkányok irányítására, így a világ ura lehet, ha már a jövőben ez nem jött neki össze.

A másik elméletem, hogy J-Rouge igazából Achnológia csupán emberi formában. Bár ezt már nyilván felvetődött már. Sok Fantasy regényben van olyan, hogy a sárkányok képesek emberré válni, ráadásul olyan külsővel, amilyet akarnak. Elvileg Achnológia alapból ember volt, de ez nem zárja ki a lehetőséget, hogy képes visszamenni az emberi alakjába tetszés szerint, akár más külsővel is.

Azért remélem, hogy Machima nem zavarodik bele ebbe az időutazás témába, mert Zirconis éppen harcol, miközben a csontváza ott porosodik a temetőben. ikszdé

Amúgy J-Rouge azt monda Zincroisnak, hogy ezen a helyen azt teszel, amit akarsz. Akkor a többi sárkány nem jókedvéből követi a parancsait. Lehet, hogy csak J-Rouge-t kell kiütni és a sárkányok észhez térnek és nem is támadnának a mágusokra.

Szabika: Yukino-t én is furcsálltam, hogy átöltözött ilyen helyzetben, viszont Natsunak az utolsó képen inkább az a "Innen nem mész el élve" tekintete van. Mosolyog Meglepődnék ha a következő fejezetben elkezdene lelkizni.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Toshin Raizen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 289


Aki másnak vermet ás, az sírásó vagy földmunkás :D


« Válasz #5726 Dátum: 13 ápr 20, 20:23:25 »

Nekem nagyon bejött a fejezet Nevet
Sok-sok érdekes felvetés akad megint Mosolyog

Kifejezetten tetszett, hogy Lucy és Yukino végre valami értékelhetőt hajtottak végre, habár inkább csak Lucynak szól. Egész eddigi fejezetekben, csak szenvedett az apróság, most is kijutott neki, de végre csinált valami átlagon felülit azzal, hogy ketten előhívták a 12 fő csillagszellemet.

Nekem nem nagyon tűnt fel az öltözködés, habár addigra már máson "kattogott" az agyam  Ördögi

Ez a sárkányirányítós dolog bejött, majd húsvétkor Ő is mondja, hogy "meglocsollak házisárkány"  Faceg Zilconis vagy kicsoda ikszdé pedig megint elmeséli, hogy mi történt ikszdé. Ő már 400 évvel ezelőtt is mesemondó sárkány volt. (ha belegondolok, hogy ezek a gyíkok embereket ettek, akkor csoda, hogy ilyen nagyra nőttek...)

Atlas Flame pedig jó kis sárkánynak néz ki. Ha összehasonlítjuk Natsu és az ő leheletét, akkor csak épphogy 5x nagyobb a sárkány üvöltése...

Ichiya pedig olyan undorító, hogy a sárkány inkább elkerüli őket... El sem hiszem, hogy ennyire nem kompatibilis a szinapszis az agyában... Natsu nagy falat lenne neki, nem hogy egy túlméretezett hegyomlás.

A kősárkány érdekesen néz ki a levegőben... A föl-földobott kő jut róla eszembe...  smirksweat

Az utolsó előtti képről:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/20

Ez ugrott be(utolsó kép):
http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-147-page-17.html
Nevet

A jósolgatást illetően:
Remélem Natsu bedarál 1-2 sárkányt, azt a reményt elültetve az olvasókban, hogy a "szíve" átsegíti ezen a válságon is. Viszont egy óvatlan pillanatban a többi sárkány és Futurogue megöli a szeretteit  Ördögi Ezek után pedig összeroppan a  kis kazánház és Gerard illetve a csapata/céhe mentig meg. Esetlegesen feltűnik Igneel és ő viszi biztonságosabb helyre Natsut. Nem szeretem ha koppintanak valamit, de ezt el tudnám viselni, hisz végre tönkrevernék azt a céhet, ami az eddigi történet alapján legyőzhetetlennek bizonyult, vagyis inkább halhatatlannak mivel az Acnologia legyőzte őket.
A megmenekülése után 7 évig edzene(ennyi hetes is csak itt fordul elő, és hetente adnak ki egy újabb fejezetet  smirksweat )
Hét évnyi edzés legalább indokolná a fejlődését ^^
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 20:30:13 írta Toshin Raizen » Naplózva

FRUILI BERENGAR itáliai király ombardiai követe a magyarokról 921-ben:
Gazdagságuk pazar és szembetűnő. Hatalmas sereget tudnak kiállítani! Kürtszóra indul fordul egész serege. Napokig lovagolnak váltó lovaikon. Ha megindulnak megmozdul ég és föld alattuk. Harciasságuk és bátorságuk egyedülálló. Nem félnek a haláltól! Mosolyogva halnak meg! Legyőzhetetlenek.

Igaz magyarnak lenni akkora teher, hogy aki sokat viseli, megerősödik. Wass Albert
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5727 Dátum: 13 ápr 20, 20:23:55 »


Szerk.: Amúgy a sárkányok ellen úgy látszik, hogy tényleg csak a sárkányölők lesznek hasznosak. Ennek főleg azért örülnék, mert végre lenne olyan mágia, ami tényleg látszik, hogy specializálódott mágia, tehát nem csak "ütni" lehet vele. Ha belegondolunk akkor nem véletlenül hívják sárkányölő mágiának. Másfelől meg logikus is, hiszen ezt a mágiát a sárkányok adták az embereknek, ami ugye azt jelenti, hogy sárkányokat csakis a saját mágiájukkal lehet legyőzni. Nem véletlenül hívják úgy a sárkányölő mágia legerősebb fokozatát úgy, hogy a "Sárkány ereje." (Dragon Force) Gondolom nem véletlenül hangzott el annyiszor, hogy ember nem képes megölni egy sárkányt.
Remélem valamennyire lehetett érteni az okfejtésem. Nevet

A fejezet alapján valóban csak sárkányölő mágia hasznos a sárkányok ellen, azonban eddig nem tudjuk, hogy ez miben különb. Ugyanis csak annyit tudunk, hogy a saját elemüket megeszik és így tudják visszanyerni az erejüket. Azonban ezen kívül semmi spéci nincs. A Dragon Force is egy power-up, de ugyanolyan, mint ha Erza cserélne Oblivion páncélra. Az is csak erősít. Ezen a logikán elindulva látszik, hogy itt nincs a sárkányölő mágiára megfelelő magyarázat (legalábbis én nem emlékszem rá sehol se), csak nyomatják, hogy a mágia összezúzza egy sárkány csontjait stb. De ahogy láttuk Makarov is 100x hasznosabb volt anno Acnologia ellen, mint Natsu. Lehet, hogy Natsu erősödött azóta, de elméletileg csak neki kellet volna akkor megsebeznie, pedig csak Makarovnak sikerült... Akkor most WTF?
Most ne hogy ezen akadj fent hogy a 10 szent mágus egyike képes volt megsebezni egy sárkányt míg egy kis suhanc aki a 10 szent mágus közelében sem volt sz*rt se ért ellene. Natsu és Makarov közti erőbeli különbség még a second originnel is égé és föld.

Figyelj, elméletileg csak Natsunak szabadna, akármekkora is Makarov ereje Nevet Most mágikus erőtől függetlenül értem. Én tudom, hogy Makarov egy "mágikus Herkules", de ettől függetlenül a Sárkányölő Mágia értelmét veszíti.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5728 Dátum: 13 ápr 20, 20:33:05 »

Moderátor:
A fél oldalas idézeteket kerüljétek. Csak annyit idézzetek, amire reagáltok. A túl hosszú idézeteket tartalmazó hsz-ek törölve lesznek.


... Kíméljenek meg a nakama dumáktól már.

Ebben a fejezetben hol van "nakama duma"?
Másrészről meg, ez elég szerves része a Fairy Tailnek, szal ha 328 fejezet alatt nem szokott hozzá valaki, akkor az zacc. Nevet Persze igaz, hogy néha kicsit átesnek a ló túloldalára.

Hagabi: én nálam yukino csapta ki a biztosítékot. Natsu tekintetében már alapból nakama kisugárzás fedezhető fel.  smirksweat

Szerintem meg egy bizonyos "J-Rogue! Mindjárt lerúglak arról a sárkányról, és veled gyalulom egyenesre az utat a jövőhöz!" nézés volt. Nevet

... Elfelejted, hogy Wendy fiatalabb Natsuéktól egy jó pár évvel, így ő kb. egykorú Rouggal és Stinggel. Így a sárkányaik is egyszerre léteztek. ...

Wendy sárkánya, Grandine is x777.7.7-én tűnt el: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/145/14 (utolsó kép)

Viszont itt észrevettem egy érdekességet, mégpedig, hogy Mistgun Földvilágra kerüléséhez is köze lehet a sárkányok eltűnésének:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/145/15
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/167/16
Vagyis x777.7.7. után Mistgun is új fiú volt Földvilágon.

Lehet, hogy x777-ben is kísérletezett valaki egy Elsötétülés kapuval, csak pont olyan szerencsétlenség történt, hogy egy akkor "indított" Anima pont a kaput akarta felszívni. És mivel az Elsötétülés egy időmágia, az Anima pedig egy hiperdimenzionális térmágia, így a kettő találkozása szépen megkavarta a dolgokat. ^^

Hát ez nagyon szar.ikszdé Natsu megint játsza a nagybetűs HERO-t ,komolyan megb*szom száraz tejszínhabon ha ezt az egészet nem fejezi be.Épp akkor ért oda Yukino ,micsoda időzítés .wáá.Na ne szórakozzunk,Acnologianak elég volt 1 pacsi a szigetre és elmerítette,mit kezdene ennyi sárkánnyal Natsu,ha már annyira játsza a hőst.(elveszett a realitás) Még ha ott van az összes mágus akkor sem fognak boldogulni.Kiv leszek mit találnak ki.

Fejlessz szókincset, mert a trágárkodás nem menő. Legalábbis itt nem.
Linkeld az oldalt, ahol Acnologia "pacsit" nyomott a szigetre. Én egy igen izmos sárkányüvöltésre emlékszem, méghozzá a legerősebb sárkánytól (http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/253/14). Ha meg nem tűnt volna fel, akkor pl. a sárkányölőknél az üvöltésük a legerősebb alap támadásuk.


http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/3
Balra lent, a Levi-s képen jól látom, hogy egy magas alak öleli, akinek fekete a haja? ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/6
Jé, Mirajane és Yukino átöltöztek. Mit csináltak ezek és hol jártak, hogy át kellett öltözniük...? ikszdé

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/9
Hmm... Bukujutsu ikszdé Mi ez a Dragon Ball repülési forma? Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/10
Ó, pedig az a kardfogú párduc* sárkány királyul nézett volna ki. Nevet
* Igen, párduc, mert pöttyös és nem csíkos, mint a tigris. kacsint

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/16
A trollsárkány visszatért! Vagyis nem vissza, mert ez elvileg a múltbeli változata. De akkor is. Nevet Remélem, nem nyiffantják ki, én egész megkedveltem. Ékes bizonyítéka, hogy egy sárkány is lehet gyagya. Nevet
Egyet nem értek. Zirconis is egy jól fejlett hegyomlás. Csak most tűnt fel nekik, hogy ismerik? Nevet Oké, kellett a hatás.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/18
Atlas Flame itt úgy néz ki, mint egy szárnyas égő kutya. ^^" Ez kicsit égő. ikszdé

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/328/21
Natsunak valamivel be van kötve a hasa...

« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 20:34:43 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5729 Dátum: 13 ápr 20, 20:54:07 »

Most ne hogy ezen akadj fent hogy a 10 szent mágus egyike képes volt megsebezni egy sárkányt míg egy kis suhanc aki a 10 szent mágus közelében sem volt sz*rt se ért ellene. Natsu és Makarov közti erőbeli különbség még a second originnel is égé és föld.

Itt most szerintem azt kellene nézni, hogy mi az a max, amit fel tudnak szabadítani energiát 1-1 harc során. Ez esetben lehet jó pár ft-st egymás mellé lehet rakni.

Szabika: Megértelek amúgy. Nevet Nem egy tipikus élethelyzet, hogy sietni kéne megmenteni a világot, de azért még átöltözöl előtte, mert az olyan fontos. ikszdé Mondjuk én kb észre sem vettem ... de mivel jobban is néz ki így Yukino így meg inkább tetszett is. Nevet

olcha: Igaz, amit mondasz, de itt mondjuk az is számít tényleg, hogy kinek mekkora az ereje. Ez kb. így volt mindig is. A mágia jellegével nem mondhatnám, hogy annyira számolni kéne a Fairy Tailben. Tehát nem várhatjuk, hogy egy sokkal gyengébb személy legyőz egy erőset csak azért, mert olyan jellegű a mágiája. Ezt sajnos így kell elfogadni. Nincs nagy taktika, csak darálni tudni kell. Ennek fényében mondtam azt, hogy ez lenne az egyik olyan ritka megnyilvánulása egy mágiának, hogy csak ez jó egy bizonyos dologra. ----> alias ... csak a sárkányölő mágia hatásos a sárkányok ellen.

Nem volt mindig így, pl. Urtear és Meldy esetében. Ők nem annyira erősek, de a mágiájuk spéci.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 20, 21:07:02 írta Serpens92 » Naplózva

Oldalak: 1 ... 380 381 [382] 383 384 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!