24 máj 19, 22:25:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 376 377 [378] 379 380 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1780850 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5655 Dátum: 13 ápr 14, 17:15:11 »

Na jó én itt befejeztem neked magyarázhat az ember úgysem fogod fel. Majd valaki aki akarja elmondja hogy mi miben különbözik.

De azért valamire kitérnék. Ha felgyújtasz egy gumit mi történik vele? Elolvad nem? DE! Akkor Luffy miért nem olvadt el? Haki ide vagy oda nekem senki ne akarja bemagyarázni hogy egy gumi nem olvad el a VÍZ alatt. Hmm érdekes eleve hogy tudott használni tűz elemet vízben? Azt mondod nem lehet ebbe belekötni de abba igen hogy Natsu tüzén miért nem látsz változást abba lehet?

Kérdés: Szerinted miben kéne megnyilvánulnia hogy erősebb? Nagyon kíváncsi vagyok már. ^^' Amióta megy az FT azóta kb vagy 5 ha nem több formában láttuk megnyilvánulni Natsu tüzének erejét. Mosolyog Nem tudom mi a francért vagy leragadva ott hogy egy tűz forró vagy nem és ettől erősebb-e. Mert egyáltalán nem ez a lényeg. Mint mondtam az egy támadás, ütés ha úgy tetszik. Ez olyan mint a szkander. Az győz aki erősebb. Nem értem ezen mit nem tudsz felfogni. Azért győzött Natsu mert erősebb volt mint a másik kettő.

Miben különbözik? Abban hogy erősebb. Ennyi semmi másban. Itt nem az a lényeg hogy az egyik tűz a másik árnyék a harmadik meg fény. Mint írtam ezek lebutítva kb ütéseknek lehet titulálni. Ennyi. Az győz aki nagyobbat üt.


Az meg hogy Luffy nem égett el igen is hülyeség és a hülyeség nem ott kezdődött hanem ott hogy olyan technikákat használ ami tűz alapú. És tudtommal ha egy gumi tűzzel érintkezik elég de legalább megolvad. Egyszerű kémia. De nem is érdekelne ha az egész anime ezen alapulna. De nem ezen alapszik hanem azon hogy aki gyümölcs zabáló nem bírja a vizet. Ő mégis harcolt víz alatt ráadásul tűzzel.

FT-ben egyértelműsítve van hogy a aki tűz használó arra nem hat a tűz mágia. Ennyi. Ha pl Natsura mással támadnak akkor azt megérzi. És ez jól meg is lett oldva valahányszor más technikával mentek ellene. Persze az más tészta hogy fel tud falni  más mágiát pl Lacrima vagy villám de ez már meg lett magyarázva és nincs is benne logikai bukfenc sem.

Ja még annyit hogy Luffynál nem alap képesség volt a tűz elem ezért is baki. Nála csak az volt hogy kombinálni tudta a gumit különböző támadással mivel van neki vagy 10 gomu gomu féle támadása. De mióta kapott Haki-t azóta annyi logikai bukfenc van benne hogy megszámolni sem lehet kb. Mosolyog

Ennyit szerettem volna még mondani. Meg hogy egy újabb elvakult OP fannal gyarapodott a társaság. Nyelvesít



Ja és sorry a sok OFF-ért.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 17:22:39 írta sdavid25 » Naplózva

Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #5656 Dátum: 13 ápr 14, 17:21:52 »

Én nem tudok betegségről, legalábbis a mangában nem volt róla szó. Egyszerűen belefáradt a csillagmáguskodásba és visszavonult: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/224/16 (utolsó kép kép és a következő oldal). ^^
Hm, lehet, hogy csak én gondoltam és hitettem el ezzel magamat, mert fiatalon halt meg, és valahogy ebből nekem egyből  betegség jutott eszembe...  Gondolkozik Köszi, hogy kijavítottál  Mosolyog

A sárkányölős témához szólva... mivel eddig csak Achnológia ellen küzdöttek - aki egyedi -, nem tudhatjuk pontosan, miben is nyilvánulhat meg a sárkányölő mágia, ha sárkányok ellen használják. Lehet, hogy egyszerűen másként fogjuk látni, mint amikor emberek ellen harcolnak - reagálnak egymásra a hasonló mágiák, vagy ilyesmi. Hamarosan úgyis kiderül  kacsint
Naplózva
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5657 Dátum: 13 ápr 14, 17:30:11 »

Ott nem tartok, ahol Luffy víz alatt küzd, csak utánanéztem.

Fairy Tail-re visszatérve: most, ha szerinted nem számít, hogy tűz, vagy fény, vagy sötétség, akkor az egésznek nincs értelme Nevet Ugyanis pont az lenne a lényege, hogy mindenkinek más eleme legyen és így más erősségek és gyengeségek fúziói jöjjenek létre.

SPOILER!

Azt meg megint nem tudom, mit nem lehet érteni: Luffy azért nem gyulladt fel a tűztől, mert a saját támadása volt. Megnézel más animéket, filmeket, játékokat, akkor meglátod, a saját támadásod neked nem fog ártani (mágusok meg egyéb mágia és fura képességhasználókra értem, nem harcosokra meg ilyesmikre). Gazielle-nak se ártott az árnyék, pedig ő vasból van... Jó, nem ugyanaz, mint a gumi és a tűz, de más elem mind a kettő.

A szkanderhez hasonlítani a mágiát erőben meg eléggé értelmetlen. Szkanderben az nyer, aki fizikailag erősebb, a mágiában annak, akinek több mágikus ereje van és tud kontrázni az ellenfél képességeire. A mágusoknál akkor kell a kitartásnak és a mágikus erőnek eldöntenie a harcot, hogy ha ugyanolyan mágiát használ mindkét fél. Persze mondjuk Fairy Tail kivétel, mert itt ahogy Jurát elnéztem, kondiba is jócskán járnak a mágusok, vagy csak otthon relaxálnak néhány kő emelgetése közben. És mondjuk egy Jura és Natsu közötti harcban el tudnám viselni, hogy fizikai erőfitogtatás van és szétcsapkodják egymást, mert Natsu tüze felrobbantaná Jura kavicsait, de a Rogue és Sting elleni csatában csak sima "mágiaszkander" volt. Semmi elemi.

SPOILER ALERT!

Amúgy meg nem vagyok elvakult OP fan, eddig összesen láttam 55 részt, de így már megmondom hogy ez a Luffy gyerek engem nagyon fog idegesíteni a nakama monológjaival. De ahány videót megnéztem és utánaolvastam, tapasztaltam, hogy kidolgozottabb és átgondoltabb az egész világa, pontosan ezért kezdtem el nézni. A kedvenceim nyomába még mindig nem ér egy neverending shounen sem, de hát nem is fog. Mosolyog

szerk.: Most nézem, Luffy azért tudott a víz alatt harcolni, mert egy buborékban van. Valami előző epizódban se volt baja, mert búvárfelszerelésben volt.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 18:04:14 írta olcha94 » Naplózva
pegazus20
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Válasz #5658 Dátum: 13 ápr 14, 17:44:45 »

Különben meg Lucy anyját eléggé ide kevertük, de ha jól emlékszem, betegségben halt meg... azért is ajándékozta el a kulcsait, mert érezte, hogy gyengül, és ez még a halála előtt volt jóval... nem hiszem, hogy kapcsolatban lett volna a kapuval. A sárkányok eltűnésével már lehet, de akkor ez is elég ködös  Nevet
erről most beugrott hogy jL is elég beteges és gyenge volt az időutazás miatt (gondolom), egyébként L anyja Laila is lehetett amiatt beteg hogy egy erős mágiát használt. Laila betegeskedése nekem rémlik lehet animében volt. (Emlékeim szerint a tenró szigetes résznél mikor capricorn visszaemlékezik)

A szkanderhez hasonlítani a mágiát erőben meg eléggé értelmetlen. Szkanderben az nyer, aki fizikailag erősebb, a mágiában annak, akinek több mágikus ereje van és tud kontrázni az ellenfél képességeire.
Voltaképp megválaszoltad a salyát kérdésed Nevet Különösebben nem látod a külömbséget mert a tűz tűz marad, de több benne a mágikus erő ezért nagyobbat "üt"
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 18:13:01 írta pegazus20 » Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #5659 Dátum: 13 ápr 14, 18:15:02 »

Most sdavid25-nek végleg elforrt az agyvize, folytatnám munkáját. Nevet

Nyilvánvaló, hogy szélsőséges esetekben (pl. tűz-víz) számít a támadás eleme, de ha sokkal erősebb egy mágus a másiknál, akkor így is úgy is ő nyer (pl. Gray jege gyengébb tüzek ellen). Ilyen szempontból, főleg mivel a tűznek nincs sok köze a fény-árnyék pároshoz, tényleg csak az számított, hogy ki az erősebb.

A szkander egy metafora (bár lehet, hogy valami technikásabb sport jobb lenne). Senki nem mondta, hogy a fizikai erő a fő tényező, de hogyha a mágikus erő helyett fiizikainak képzeled el, akkor valahogy így működnek a harcok is. Képzeljünk el pl. egy (valós) ökölharcot, amíg egy ötven kilós ember harcol egy kétszáz kiló csupa izom állat ellen, esélye sincs akármilyen jó a harctechnikája. Ugyanígy amíg Romeo nem erősödik meg hiába használna tüzet Gray jege ellen, nem tudna vele mit kezdeni.

A láthatósággal meg ne szórakozzál már! Ha te ránézel a tábortűzre, és megmondod hány fokos, én vállalom, hogy az összes animét és mangát átrajzolom ízlésednek megfelelően.

Ui.: A fizikai erővel kapcsolatos elvárásaidat se nagyon értem. Ilyen típusú történetekben  szerintem kb. olyan egyértelmű, hogy a sima fizikai képességek javulnak, mint szerinted az, hogy valakit nem sebezhet meg a saját támadása.
Naplózva
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5660 Dátum: 13 ápr 14, 18:15:53 »

Nem, én a többet úgy értettem, hogy nagyobb a "raktár" Nevet Tehát tovább bírja "manával" ha úgy jobban tetszik. Nevet

A tűz forróságára és a látszatra megy úgy értettem, hogy nem látom a különbséget az edzés óta. Ugyanúgy fújja és ugyanúgy néz ki, csak erősebb. Így bármit ki lehet találni. Kimegyek az utcára, köpök egyet, leesik, de nem történik semmi érdekes. 3 hónap múlva kimegyek megint, de már van 2. eredetem: felköpök, leesik, atomvillanás, mindenki meghal. Csak mert erősebb lettem. Senki nem mondja meg, hogy mitől, csak annyi, hogy nőtt a mágikus erőm. Nevet What?! Mi az értelme? Semmi! Erősebb lettem, Hallelujjah Nevet Narutoban, ha valaki erősebb lesz, akkor jobban átlátja a helyzetet, erősebb technikákat használ stb. One Piece ugyanez. Dragon Ball-ban halálra edzik magukat, utána egyet beleüt az egyik a másikba, átszakít 10 épületet. Fizikai erő fejlődés. De itt meg semmi látszat, csak erősebb. De itt most szigorúan Natsura gondolok. Lucy mágiáján van változás, ahogy Gray-én is, bár a külsőségeken kívül az se nagyon mutat semmi újat. Szomorú

u.i.: Vitában elég makacs vagyok, szóval senki se idegesítse fel magát ha nem fogadom el az érveit. A viták erről szólnak
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 18:29:23 írta olcha94 » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5661 Dátum: 13 ápr 14, 18:29:24 »

Moderátor:
Kéretik a szőrszálhasogatás és a témába nem illő hozzászólások beszüntetése.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #5662 Dátum: 13 ápr 14, 20:41:34 »

Natsu edzi ám a fizikai erejét is. Volt, hogy Lucy házában. Volt olyan is (lehet ez pont OVA- ban), hogy víz alatt gyakorolta az üvöltést.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #5663 Dátum: 13 ápr 14, 20:53:28 »

Natsu edzi ám a fizikai erejét is. Volt, hogy Lucy házában. Volt olyan is (lehet ez pont OVA- ban), hogy víz alatt gyakorolta az üvöltést.
OVA-ban volt még olyan is hogy át megy hozzá Lucy (megnézi milyen a háza) és ott talál súlyzókat.
Szerk.: Itt a kép hozzá: http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20121207230060/fairytail/images/b/bb/Inside_Natsu%27s_house.png
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 20:54:16 írta Natsu the DS » Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
ugyenemleszvége
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 16



« Válasz #5664 Dátum: 13 ápr 14, 21:32:05 »

Hajaj mennyi kavarodás van....

Szerintem Mavis biztos tud valamit, és Polyushka is tudhat valamit: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/166/19 

A másik pedig az, hogy szerintem ebben az arcban biztosan benne lesz igneel valamilyen formában: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/293/18 
Naplózva
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5665 Dátum: 13 ápr 14, 21:35:20 »

Ja azt még elfelejtettem hogy FT-ben pl Natsu tüze nem olyan mint a valóságban egy tűz hogy eléget.  PErsze átlag embert elégetné ez alap de egy mágussal szemben pont ugyan olyan mint egy ütés. Ezért nem látsz benne olyan megnyilvánulást mint pl hogy forróbb. Ha csak az animét láttad már ott is jól látható hogy sokkal erősebb a támadása mint az elején mivel egyedül nyomta le a 2 másik sárkányölőt. ^^ Az hogy nem égtek hamuvá még nem zárja ki h nem lett erősebb a tüze. Mosolyog

Ott van a fekete tüzes gyerek. Ő elégette pl. a nála gyengébb mágusokat. De Natsu-t meg azért nem égette el, mert abban a pillanatban, amikor a lángoknak porrá kellett volna égetniük, pont ugyanebben az időpillanatban kezdte magáévá tenni őket, tehát valószínűleg, ha beiktat egy kis sleepet, akkor nem csapta le volna a fekete tüzes gyereket.

Akkor ott van futuRogue árnyékja, ami felfalta az összes katonát. Azokat szerintem már soha többé nem látjuk viszont, valószínűleg azoknak minden ereje hozzáadódott az ő erejéhez.

Perpill ezzel a 2 momentummal cáfolom, hogy kizárólag csak ütésre használják a mágiájukat az FT-ben.
Naplózva

Qtics
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Válasz #5666 Dátum: 13 ápr 14, 23:24:44 »

szintem meg  Naci tudja irányítani a tűz erősséget, pont úgy mint Romeo! (hideg,büdös,ragacsos PL:124.rész vagy
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/256/5 )  mert még nem esett úgy ellenfélnek hogy meg ölöm. kinyírom.....   csak mindig hogy le fogom győzni így a tüze nem  égetett vagy nem  égette el az ellenfeleket nem volt benne ölni akarás, hám ha tévedek javítsatok ki !! ,de ha komolyan elgurul a bilibogyója fix hogy csak hamu marad utána   ikszdé





UI: amire most látok esélyt Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 23:28:12 írta Qtics » Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5667 Dátum: 13 ápr 15, 08:59:30 »

Ne vesszetek már össze azon hogy milyen tűz ...Persze ,Natsu tüze tud égetni,mint ahogy Juvia vize erősebb mint Natsu tűze,mert ez a természet lényege,de persze ez is csak mágikus erő (A mennyiség is számít) ,ami persze nem természetes,és azt variálhatja a mangaka .^^ Úgyh semmi nem fix,így nem tudja senki a teljes igazságot.Luffyét nem tom,nem nézek OP-t.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 15, 09:01:09 írta dreamfolow » Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #5668 Dátum: 13 ápr 15, 13:58:51 »

Egyébként azon gondolkodtam, hogy future rouge kivételével, minden dragon slayernek van egy exceedje.
Lehetséges egy ilyen exceed segítené a sárkány ölőt a teljes formájának eléréseben?
én úgy gondolom nem véletlen van minden ds-nek macskája.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5669 Dátum: 13 ápr 15, 15:13:30 »

Ez úgy volt magyarázva, hogy mikor az Exceed tojások átkerültek a Földvilága, akkor semmilyen céljuk nem volt, egyedül Charle vette a fejébe, hogy az összes Sárkányölőt meg kell ölnie. Belőle amúgy a párnával fojtogatós és a teába mérget módszert nézem ki. xD . De amúgy csak úgy vannak a nagyvilágban.
Szerintem a Natsu-Happy páros volt az első, és a többi sárkányölő meg csak lemásolta a stílusát.  Nevet

Amúgy mit értesz teljes forma alatt ? Csak mert Ichiyának is van már macsekja. Nevet

Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 ... 376 377 [378] 379 380 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!