24 máj 17, 10:32:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 375 376 [377] 378 379 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778207 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #5640 Dátum: 13 ápr 14, 06:48:20 »

... Nekem például J-Lucy meggyilkolása lett így tiszta káosz. J-Rogue szerint azért kellett meghalnia, mert "már eldöntött tény, hogy Lucy becsukja a kaput". ...
J-Rogue Lucy-t akarta elintézni, J-Lucy csak közéjük ugrott. J-Rogue-nak is csak akkor esett le, hogy kettő Lucy van: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/324/13

Bocsánat, tudom én, csak rosszul fogalmaztam Mosolyog

Viszont most kicsit feltűnt, hogy Gazille-ról még sosem kaptunk egyetlen képet sem kiskölyökként, sem Metallicana társaságában. Lehet lesz még itt egy kis trollság, és Gazille talán egy nebáncsvirág kiskölyök volt... ikszdé

 ikszdé
Amúgy Gazille tuti, hogy idősebb Natsunál, tehát ő idősebb is volt, amikor elveszítette a sárkányát. Neki biztosan feltűnt volna, hogy más korban vannak, hacsak ő is nem nevelkedett pl. egy hegy belsejében, elzárva a civilizációtól....

Különben meg Lucy anyját eléggé ide kevertük, de ha jól emlékszem, betegségben halt meg... azért is ajándékozta el a kulcsait, mert érezte, hogy gyengül, és ez még a halála előtt volt jóval... nem hiszem, hogy kapcsolatban lett volna a kapuval. A sárkányok eltűnésével már lehet, de akkor ez is elég ködös  Nevet
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #5641 Dátum: 13 ápr 14, 07:58:31 »

sdavid25
"Ami a sálat illeti szerintem csak a sötét mágiától védi meg. És gondolom függ a sötét mágia erejétől is. Vagy lehet csak Sárkány erővel rendelkezők ellen."

Tehát akkor te ezzel azt akarod mondani, hogy zeref is ds?

Nem arra célzott, hogy DS. Az 1. mondatban leírta, hogy a sötét mágiától.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
butchery
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Válasz #5642 Dátum: 13 ápr 14, 08:49:21 »

Én arra lennék kíváncsi, hogy Igneel meg a többiek hol vannak? És miért hagyták magukra a kis tanítványaikat, mert Igneel-t folyton egy vulkanikus környéken ábrázolták és Grandine is elvileg telepatikusan beszélt az edolasi névrokonával. Szóval nekem olyan mint, ha itt lenének legalábbis korban, de bujkálnak nem mutatkoznak, de miért?

Pedig ez a DS team került a múltból ide ötlet tök jó lenne.
Naplózva
Borbalka
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 193



« Válasz #5643 Dátum: 13 ápr 14, 11:27:57 »

Butchery, lehet módosítani a hsz-ed, de a dupla hsz-t nem szeretik a moderátorok.(csak szólok...) A sárkányokról meg úgyis ki fog derülni kb. minden pár részen belül...(szerintem)
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5644 Dátum: 13 ápr 14, 12:57:15 »

... Különben meg Lucy anyját eléggé ide kevertük, de ha jól emlékszem, betegségben halt meg... azért is ajándékozta el a kulcsait, mert érezte, hogy gyengül, és ez még a halála előtt volt jóval... nem hiszem, hogy kapcsolatban lett volna a kapuval. A sárkányok eltűnésével már lehet, de akkor ez is elég ködös  Nevet

Én nem tudok betegségről, legalábbis a mangában nem volt róla szó. Egyszerűen belefáradt a csillagmáguskodásba és visszavonult: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/224/16 (utolsó kép kép és a következő oldal). ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5645 Dátum: 13 ápr 14, 13:36:28 »

Ki tudja,lehet hogy még él Lucy anyja?Nevet Szép lenne. Annak a föld alatti sárkánytemetőnek is lesz szerepe még sztem.Nagy sárkányölők,heh,ennyi erővel akik természeti elemet tudnak használni ,azok mértnem sárkányölők? (Pl:Juvia,Gray) Csak azért mert nem sárkány edzette őket?...nem értem. (Édes kevés lesz ez a pár sárkányölő még 1 db sárkányhoz is,nem hogy több ellen.)
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 13:37:08 írta dreamfolow » Naplózva

Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #5646 Dátum: 13 ápr 14, 14:04:00 »

Ki tudja,lehet hogy még él Lucy anyja?Nevet Szép lenne. Annak a föld alatti sárkánytemetőnek is lesz szerepe még sztem.Nagy sárkányölők,heh,ennyi erővel akik természeti elemet tudnak használni ,azok mértnem sárkányölők? (Pl:Juvia,Gray) Csak azért mert nem sárkány edzette őket?...nem értem. (Édes kevés lesz ez a pár sárkányölő még 1 db sárkányhoz is,nem hogy több ellen.)
A lényege a sárkány ölő mágiának az, hogy a képességeikkel át veszik a sárkányuk egy-egy tulajdonságait. Pl.: Gazzille amikor még phantom lordosként harcolt Natsu ellen, vaspikkelyekkel vonta be a bőrét, vagy ami még általánosabb az a üvöltés. Gray hiába bánik jól a jéggel, Juvia a vízzel vagy Jura a földel, ők soha nem fogják tudni ,,kiokádani'' a jeget/vizet/földet.
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5647 Dátum: 13 ápr 14, 14:13:58 »

Ja ,tudnak pikkelyt növeszteni,meg jobban felhypolják magukat,azon kívűl nem sok külömbség van köztük.Nevet
Azt eddig is tudtam hogy soha nem fognak tudni okádni,mivel nem sárkányölők ^^ ,de hogyha kitanítaná őket egy sárkány mondjuk a víz sárkány,olyan biztos hogy van,akkor Juvia is sárkányölő lehetne? És ha már kialakult a mágiája az embernek,vagyis felnőttként is tudnának sárkányölők lenni ? Nem értem ezt az egész sárkányölő fogalmat.
Naplózva

Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #5648 Dátum: 13 ápr 14, 14:49:33 »

Ja ,tudnak pikkelyt növeszteni,meg jobban felhypolják magukat,azon kívűl nem sok külömbség van köztük.Nevet
Azt eddig is tudtam hogy soha nem fognak tudni okádni,mivel nem sárkányölők ^^ ,de hogyha kitanítaná őket egy sárkány mondjuk a víz sárkány,olyan biztos hogy van,akkor Juvia is sárkányölő lehetne? És ha már kialakult a mágiája az embernek,vagyis felnőttként is tudnának sárkányölők lenni ? Nem értem ezt az egész sárkányölő fogalmat.
Lehetne Juvia is, csak ahhoz találkozni kellett volna azzal a sárkánnyal. Amúgy érdekes, hogy sting, rogue, gazille, natsu és wendy is árvák voltak, tehát ők így durván fogalmazva csak úgy voltak és úgy kerültek a sárkányukhoz. Míg mondjuk Erzának van utalás a családjára, ahogy Graynek is és Lucynak meg ismerjük is az apját. Bár ellenpéldának ott van Mira, Lisanna és Elfman.
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5649 Dátum: 13 ápr 14, 15:08:33 »


A Fairy Law-val kapcsolatban Zeref kartárs már pontosított. ^^

Gildarts semmi olyat nem mondott, hogy ő rá sem tudott karcolni Acnologiára. Annyi hangzott el, hogy egy pillanat alatt kikapott: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/166/17


Most komolyan Chakra??? Már te sem tudsz olvasni a sorok közt? Ráadásul a saját fordításodban sem? ^^'
Nem akarlak megbántani de az EGY PILLANAT az szerinted mit takar? Csak mert szerintem azt hogy nem volt ideje még támadni sem mert Acnologia egyből lenyomta. Mosolyog Ezért is írtam hogy nem tudta megkarcolni sem. Abba most nem mennék bele hogy az animében hogy volt fordítva vagy mások által fordított /animében/mangában mert felesleges de a te fordításod is épp elég jól példázza hogy meg sem tudta karcolni Acnologiát. Mosolyog

Amúgy a szigetes ARC-ban én nem láttam Acnologián semmilyen heget. Te igen? Mert van neki valami gyógyító képessége vagy meg sem karcoltál. Azért hiába sárkány valaki a heg ugyanúgy megmarad rajta is. Lásd Igneel. rajta is van heg asszem nem is egy. Mosolyog


Én nem emlékszem olyanra, hogy a sárkányok ilyet mondtak volna, de azért érdekelne. Tudsz egy mangafejezetet linkelni?

Ezt a mondatot most nekem írtad mert nem igazán értem mire gondolsz
de ha elmondod szívesen linkelek ha megtalálom. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 15:12:20 írta sdavid25 » Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5650 Dátum: 13 ápr 14, 15:12:09 »

dreamfolow:

Egyszerű ez, mint egy pofon. Ha egy szörny ellenálló a villám mágiával szemben, de gyenge a tűzmágiával szemben, akkor nyilván a két ugyanolyan erős támadás közül a tűz alapú fog sokkal nagyobbat sebezni, és azt érdemes használni.
Ez itt is így van. Jöhet egy sima tűzmágus és támadhat pl. 100 egység sebzést jelentő varászlattal, de az lehet, hogy 10-es (sem) fog sebezni egy sárkányon. De ha pl. a tűz sárkányölő teszi ezt, akinek pont sárkányölésre való mágiája van, annak a 100 egység sebzést jelentő támadása sárkány ellen 100-at, plusz a sárkányölő mágia adta bónuszt fogja sebezni.

Persze kérdés, hogy ezek a sárkányölők legalább közel egy súlycsoportban vannak-e a megjelent sárkányokkal. Mert ha nem, akkor sárkányölő mágia ide vagy oda, nem sokat fognak érni. ^^"


sdavid25:

Nyugalom van, nem kell egyből torokra menni. Nevet Ja, és azt a fejezetet pont nem én fordítottam. ^^

...
Ez a Igneel másik tanítványa szintén egy légből kapott kreálmány. Túl sok shounen fight-ot nézel szerintem.
Ez nem Bleach hogy feltűnik egy újabb helyettes shinigami. Nevet A sárkányok csak egy embert tanítanak mindig ezt el is mondták az elején asszem.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 15:21:33 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5651 Dátum: 13 ápr 14, 15:26:09 »

Chakra: Nem mentem én torokra Nevet

Ami a sárkány ölők tanítását illeti nem írtam biztosra azért tettem oda hogy asszem Nevet Meg mert nem hallottam még olyanról hogy egy sárkánynak több tanítványa lenne. Eddig akiket ismerünk azokból vontam le a következtetést.
Meg ez már tényleg a sablon baromság legalja lenne mint ahogy a Bleachben is hogy elővettek egy másik helyettes shinigamit. Ugyanúgy itt is szar lenne ha lenne egy másik sárkányölő ugyan attól a sárkánytól.
Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5652 Dátum: 13 ápr 14, 15:28:34 »

Egy sárkányölő azért sárkányölő, mert a sárkány elemét fel tudja használni a sajátjaként, de szerintem egy sima mágusnak is van esélye, más kérdés, hogy ha bekap egy találatot, akkor kampec. Egy sárkányölőt meg egy sárkány ugyanúgy el tud taposni, ha nem edz eleget a fizikai erejére és a gyorsaságára. Én csak azt nem értem régóta, hogy hogyan tudott Natsu erősebbet üvölteni, mint Rogue? Mert most hiába edz a mágikus erejére, az üvöltése ugyanaz marad, azaz inkább feltenném a kérdést: miben nyílvánul meg, hogy erősebb? Ugyanolyan tűz, mint eddig, ugyanúgy fújja, semmivel sem lett forróbb a harc alapján. Mivel a Fairy Tail animét meg abbahagyták, elkedztem nézni a One Piece-t. Nem találok szavakat. Ott teljes mértékben át van gondolva a harc, akárki vagy, a tűztől elégsz, a golyó átmegy rajtad (kivéve a Logia-kon és Luffyn, stb.) A legfőbb pedig: a fizikai erőd ott nem nő attól, hogy edzel a mágiádra, nem úgy mint pl.: Natsu a második eredettől.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 15:37:16 írta olcha94 » Naplózva
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5653 Dátum: 13 ápr 14, 15:51:37 »


Én csak azt nem értem régóta, hogy hogyan tudott Natsu erősebbet üvölteni, mint Rogue? Mert most hiába edz a mágikus erejére, az üvöltése ugyanaz marad, azaz inkább feltenném a kérdést: miben nyílvánul meg, hogy erősebb? Ugyanolyan tűz, mint eddig, ugyanúgy fújja, semmivel sem lett forróbb a harc alapján. Mivel a Fairy Tail animét meg abbahagyták, elkedztem nézni a One Piece-t. Nem találok szavakat. Ott teljes mértékben át van gondolva a harc, akárki vagy, a tűztől elégsz, a golyó átmegy rajtad (kivéve a Logia-kon és Luffyn, stb.) A legfőbb pedig: a fizikai erőd ott nem nő attól, hogy edzel a mágiádra, nem úgy mint pl.: Natsu a második eredettől.


Butaságokat írsz. Ez most olyan mintha te elmennél edzeni és erősebb leszel ergo erősebben ütsz majd valszeg. Natsu üvöltése épp ezért volt erősebb mint Rouge-é.  Nem igazán értem honnan veszed hogy ugyan az a tűz mert erre utaló jel sehol sem volt. Sőt maga a tűz sokkal másabb egyértelműen látszik rajta főleg az animében. Főleg mióta megette Luxus villámát is. Mosolyog Látszik hogy te is csak nézed az animét de nem érted meg. Bocs de az írtak alapján ezt gondolom. De akkor megindoklom miért írtál baromságot.

1. FT-ben a 2. eredet ugyan az mint az OP-ban Luffy Gear 1,2,3-as formája. Ergó erőnövelés. Mosolyog FT-ben a 2. eredet annyit tesz hogy felhasználja a mágus a rejtett (kihasználatlan) erejét amit alap szinten nem tudna. Ergo a mágiája is erősebb lesz. ^^ És mivel az FT nem bunyós anime hanem mágusokról szól így elég egyértelmű hogy a mágikus erőt fejlesztik főleg.

2. Ha nézed az OP-t bár nem tudom hol tartasz rájöhettél hogy egyáltalán nincs átgondolva a harc ott sem jobban. Pl vegyük alapul Luffy-t. Vízben harcol és tűzet használ. Itt már eleve 2 bukta van. Mivel gumi ember el kéne égjen a tűztől a másik gond hogy a vízben eleve nem is képes meglenni ehhez képest mégis tudott ott harcolni.

3. OP-ben nem mágia alapú támadások vannak hanem gyümölcsök amik fizikai erőt adnak. Míg FT-ben mágikus erőt növelik.

Ja és Rouge vs Natsu. Nem tudom melyik harcra gondolsz animében vagy mangában nem akarok neked spoilerezni de Natsu azért nyomta le Rouge-ot mert erősebb. Ennyi, nem kell ide atomfizika.

Ja azt még elfelejtettem hogy FT-ben pl Natsu tüze nem olyan mint a valóságban egy tűz hogy eléget.  PErsze átlag embert elégetné ez alap de egy mágussal szemben pont ugyan olyan mint egy ütés. Ezért nem látsz benne olyan megnyilvánulást mint pl hogy forróbb. Ha csak az animét láttad már ott is jól látható hogy sokkal erősebb a támadása mint az elején mivel egyedül nyomta le a 2 másik sárkányölőt. ^^ Az hogy nem égtek hamuvá még nem zárja ki h nem lett erősebb a tüze. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 15:54:31 írta sdavid25 » Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5654 Dátum: 13 ápr 14, 16:38:01 »

Ne haragudj, de nem indokoltál meg semmit sem Natsu tüzével és erejével kapcsolatban. Te nem értetted amit én írok. Nekem az a bajom, hogy nem nyílvánul meg semmiben az, hogy erősebb. A másik meg: ha a tűz csak olyan mint egy erős ütés, akkor ennek már alapban nincs jelentősége és ezt már régebben is felhoztam. Ugyanígy Rogue mágiája: sötétség meg minden, de csak ütés. Sting ereje: fényes, de csak üt. Nem nyel el a sötétség, vagy nem ködösít el és ugyanígy nem vakítja meg őket a fény vagy égeti őket hamuvá, ha olyan nagyon erős (pl.: mint egy lézer [Sting üvöltése azért tetszett]). OP-ben nem adnak fizikai erőt a gyümölcsök, csak a Parameciák és a Zoan-ok. Laxus villámának elfogyasztásával kapcsolatban: oké, hogy megette, de Sting és Rogue ellen nem használta, és a rajzfilmben se tűnt másnak az a Karyou no Houku. Tehát a tűz semmiben sem másabb. A te szavaiddal élve csak "erősebb" mint Rogué. Ez baj, mert az erő különbség semmiben sem nyílvánul meg, csak hogy elnyeli a tűz a "sötétséget". Ugyanez elmondható a Natsu vs. Sting és Rogue Unison Raid-jéről. Az összes mágia, amit használtak ebben a harcban, cask "ütés" volt

"Ha csak az animét láttad már ott is jól látható hogy sokkal erősebb a támadása mint az elején mivel egyedül nyomta le a 2 másik sárkányölőt."

Láttam, hogy sokkal erősebb a támadása, de nem értem, hogy miben különbözik? Erősebb? Mitől? Forróbb? Nagyobb sugárban hat? Esetleg emberi szemmel láthatatlan nano-robotok mászkálnak benne, ami a sötétséget elnyeli, vagy mi? ...

U.I.: "Pl vegyük alapul Luffy-t. Vízben harcol és tűzet használ." Ez mi és hol? Nevet

Szerk: ja látom, ez a Red Hawk cucc. Hát, én ezt annyira nem hívnám bakinak, mivel csak addig volt tűz a víz alatt, amíg tartott az ütés. Magából gerjesztette, szóval most ebbe nem lehet belekötni. Főleg, hogy Haki-val csinálta, ami önmagába foglalja azt, hogy a saját tulajdonságait meg tudja változtatni.:
http://onepiece.wikia.com/wiki/Haki#Busoshoku_Haki


Az, hogy el kellene égnie Luffy-nak, megint egy hülyeség. Natsu sem ég el a saját tüzétől vagy Laxus sem hal meg attól, hogy szikrázik a teste. Nevet Hogy kicsit elvonatkoztassak: Sidious nagyurat se csapta meg a 220, mert villámokat szórt a kezéből az erő segítségével.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 18:05:02 írta olcha94 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 375 376 [377] 378 379 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!