24 máj 17, 10:42:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 357 358 [359] 360 361 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778208 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #5370 Dátum: 13 márc 15, 16:48:21 »

Iszonyatosan kellett már egy ilyen jó fejezet!  Kúl

Azt hinné az ember, hogy Jövő Rogue elég nagy csavar, de mi van ha ez csak egy újabb csavar felvezetése?
A hercegnő elmondása szerint a jövőből jött személy, most már kijelenthető férfi, azt mondta neki, hogy a Fairy Tail veretlenül nyeri meg a Nagy Mágia Játékokat és Sting feladja. Ez meg is történt. A kérdés csupán az, hogy ha Jövő Rogue beszélt Hisuival a lehetetlen végkifejletről, akkor miért próbálta meg kiiktatni Gajeelt azzal, hogy megszállja Roguet?
Majdnem sikerült is neki. Csak nem lesz egy harmadik utazó is, aki mondjuk Zeref névre hallgat?  Mosolyog

Mivel a Crime Sorciére is megindult, ezért lássunk egy Jellal vs. Jövő Roguet a közeljövőben!  Nevet

A Rogue és Sting fúziót én sem tartom kizártnak. Persze a hajfestést sem zárnám ki. Hogy miért? Ha a jövőből visszajössz, akkor illene jól kinézned.  Pojén
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5371 Dátum: 13 márc 15, 16:55:21 »

323. fejezet

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/3
Rogue-nak egész jól áll ez a vidéki/cowboy stílus azzal a kockás inggel. Nevet

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/11
Ez az árnyékbe elnyelős cucc egész hasonlatos ehhez:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/318/21
...csak éppen a mostani "kicsit" hatásosabbnak tűnik... ^^"

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/13
Amikor a történetben felbukkant a titokzatos csuklyás(!) alak, akkor azt hittem, hogy Mashima-sensei menet közben alakított a történeten, hiszen ahogy a bal feslő sarokban látható kép is mutatja, az eredetileg megismert rejtélyes alak nem igazán viselt csukját, szerintem kivehető, hogy hajadonfejjel volt. (lásd még, jobb alsó sarok: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/289/18). Persze az animések kicsit bekavartak, mivel (lásd 170. rész 14:18) itt: http://i48.tinypic.com/sglaht.png csuklyás alakot látunk. ^^" Mentségükre szóljon, hogy az anime részeket sok hónappal előre le kell adni a TV stúdiónak, és persze az is meglehet, hogy Mashima-sensei tényleg közben gondolta meg magát. ^^
Shiro-san, látszólat bukott ez elméleted arról, hogy a kapun lévő lyukba egy ember karja illik. ^^ Egy "picit" hatalmas ez a pitvarajtó. ikszdé

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/16
Egyre jobban csípem Arcadiost. Az igazi lovagjellem jelző nem illik rá (Lucy elrablási kísérlete), de az biztos, hogy elkötelezett és hűséges.

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/20
Az első kép alapján én is valami jövőbeli, tovább erősödött Zerefre számítottam.

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/21
Bár itt a 2. kép alapján néztem egy kicsit, mert női szereplőket leszámítva talán csak Fried-nak van hosszú, világos haja, de ő sem így hordja...

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/22
Hát, a jobb szemét eltakaró haja alapján (ami már itt is látszik: http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/21), Rogue ugrott be, de a másik oldalon meg világos és hosszú haja megzavart. Ezzel a fejjel úgy néz ki, mintha két személy egyesült volna. Viszont az orránál látszik egy sebhely vége, ami valszeg a jobb szemét takaró haja alatt kezdődik. Talán pont ezért takarja az arcának azt a felét. A jelek a szeme körül és a ruhája gallérján ilyen kis árnyék nyúlványokra emlékeztetnek.
Mindenesetre ez a vigyor szerintem nem sok jót ígér: http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/20 (1. kép)
Bár nem tudom, hogy egy ilyen : http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/6 után hogy válhatott esetleg gonosszá. Elképzelhető, hogy a jövőben nem tudta megvédeni Frosch-t és attól...? Talán pont a sárkányokkal szemben? És most azért akarja agyagsárkány lövészetre használni az Eclipse 2-t...?


u.i.: Közben páran beírtak elém, hasonló dolgokat, mint én. Nem baj, legalább egyetértünk. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
pegazus20
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Válasz #5372 Dátum: 13 márc 15, 17:03:32 »

Chibifox először én is azt hittem, hogy Rogue + Sting fúzió  ikszdé. Én sajnálom, hogy Rogue átment rossza karakterbe bár az angolból nem sokat értek, csak képek alapján tájékozódom. Illetve legelőször Totomaru ugrott be aztán a fúzió.

Saphira én is először Froshra gondoltam.

Kérdés: Akkor a sárkányok már nem is jönnek csak egy szimpla hazugság volt? Vagy jönnek és a sok sárkány megölésétől kattan be Rogue, mint anno Acnologia? Jajj már megint csak újabb kérdéseim vannak, de válaszok sehol.
 Nekem az sem tiszta pontosan hol, hogy találkozott Rogue Gazzile-al meg Sting-el, Frosh-al. Gemma is kérdés (nekem)

Erza nem tudom a mangában mondott-e valamit a saját és Ichija erőviszonyáról vagy az animében. Én annyit találtam (160-as részben anime), hogy Ichija a Blue Pegazus legerősebb mágusa. (Ren, Arania harca után beszélnek róla Natsuval)
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 15, 17:07:20 írta pegazus20 » Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #5373 Dátum: 13 márc 15, 17:10:31 »

Chakrának: emlékeim szerint valamikor ebben a mágiajátékok arcban mondta Erza, hogy anno ichijáéval csaknem azonos volt. De lehet hogy keverem Bacchussal Nevet

A mai részhez: nekem egyáltalán nem Rogue ugrott be a csávóról, hanem a tenrou arcos Zeref, a szeme az egy az egyben ugyanaz
Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5374 Dátum: 13 márc 15, 17:42:46 »

Így a játékok lezárultával tényleg nyitva maradt pár kérdés, mint pl:
-Kagura vajon mikor fog megkapni minden választ a Gerard üggyel kapcsolatban?
-Mi a helyzet a tanácstaggal meg Doranbalttal, akik azt mondták el akarják Gerard-ot fogni?
-Gemma-val kapcsolatban mikor kapunk további infókat?

Ezen fejezet után felmerült kérdések:
-A sok királyi katona varázserejét mind felszívta volna magába jövő Rogue?
-Gazille akkor most jövő Roguét szívta magába vagy erejének csak egy részét?
-Most először akarják újraírni az időt?

Amire szerintem számíthatunk:
-Gerardék közbe avatkoznak.
-Gerard harcolni fog a jövő Rogue-val és lehet belehal.
-Lehet most egy 200-300 fejezten keresztül ennek a rövid időszaknak a különböző módosulatait fogjuk látni.
Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5375 Dátum: 13 márc 15, 18:04:19 »

Az az elmélet mennyire állja meg a helyét, hogy valamilyen módon Sting és Rogue egy személy lett, visszajönnek a múltba, lezúznak egy csomó sárkányt és átalakulnak Achnologiává? Csak mert Achnologia elemét úgy tudom a szárnyai és az üvöltése alapján elképzelni, hogy sötétség és fény. Ez megmagyarázná azt is, hogy Rogue csapása miért hasonlított Achnologia szárnyaira, amikor Gazielle ellen harcolt. Azt is megmagyarázná, hogy miért Achnologia a sárkánykirály (fény és    sötétség, Ying és Yang stb... elég pusztító erő lehet).

Mielőtt mindenki megszólna, ez csak egy extrém FELTEVÉS.  Gondolkozik
Naplózva
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #5376 Dátum: 13 márc 15, 18:35:52 »

érdekes fejezet volt:) elég jól sikerült a következő történetszál felvezetése, úgyhogy most van lehetősége a mangakának egy jó történetvonal elindítására. a kérdés már csak az, hogy él-e vele...
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5377 Dátum: 13 márc 15, 18:42:27 »

...  legelőször Totomaru ugrott be aztán a fúzió.

...

Kérdés: Akkor a sárkányok már nem is jönnek csak egy szimpla hazugság volt? Vagy jönnek és a sok sárkány megölésétől kattan be Rogue, mint anno Acnologia? ...

Tényleg, Totomaru! ^^ Most jut eszembe, hogy első olvasáskor nekem is ő ugrott be.

Mivel nem tudjuk, hogy Jövő Rogue milyen szándékkal érkezett, így nem tudjuk, hogy a sárkányokkal kapcsolatos meséje igaz volt-e. Mindenesetre láttuk az egy oldalas képet a sárkányokról, és Igneel is mondta, hogy közeledik az igazság pillanata.

Még mindig nem zárom ki, hogy az Elsötétülés kapunak valami köze lesz a Végső Mágikus Világhoz. ^^

...
-Kagura vajon mikor fog megkapni minden választ a Gerard üggyel kapcsolatban?
-Mi a helyzet a tanácstaggal meg Doranbalttal, akik azt mondták el akarják Gerard-ot fogni?
...
Ezen fejezet után felmerült kérdések:
-A sok királyi katona varázserejét mind felszívta volna magába jövő Rogue?
-Gazille akkor most jövő Roguét szívta magába vagy erejének csak egy részét?
-Most először akarják újraírni az időt?
...

Kagura (és Milianna) lehet együtt fognak majd harcolni Gérard-ral és akkor tisztázzák a dolgokat. Ilyen szálakat nem szokott Mashima-sensei nyitva hagyni. Vagy esetleg a saga végén lesz pár oldal erről, szerintem. ^^

Mest és Lahar valszeg rá fognak mozdulni Gérard-ra, de ahogy sejtem, egy olyan csata közben fogják ezt tenni, hogy inkább ideiglenesen elhalasztják Siegrain elfogását, és vagy ők is beszállnak segíteni (Mest tuti), vagy csak próbálják túlélni. ^^

Nem igazán tudjuk, hogy Jövő Rogue mit csinált a katonákkal és az Éhes Farkasok Rendejével azután, hogy árnyékba burkolta őket. Lehet olyasmi az a technika, mint Zero mester "Genesis Zero"-ja.

Nem vagyok én 100%-ig biztos abban, hogy Árnyék az Jövő Rogue volt. Tett pár olyan kijelentést, ami azt tükrözi, hogy se Rogue-t, se Gazille-t nem ismeri annyira, amennyire az igazi Rogue-nak saját magát és a vas sárkányölőt ismernie kellene.

Az idő újraírásával kapcsolatban:
Az egy érdekes téma, mert ez egy ördögi kör. Hiszen lehet, hogy a történelem eleve úgy van "megírva", hogy valaki visszamegy az időben és megváltoztat valamit. Vagyis eleve ez a dolgok rendes menete. kacsint

Az az elmélet mennyire állja meg a helyét, hogy valamilyen módon Sting és Rogue egy személy lett, visszajönnek a múltba, lezúznak egy csomó sárkányt és átalakulnak Achnologiává? ...

Zirconis, a jáde/troll (ikszdé) sárkány elég régen élhetett. És az ő élete folyamán már létezett Acnologia, mint sárkány. Vagyis nem hiszem, hogy ebből a Jövő Rogue-ból lett Acnologia, hiszen ahhoz sokkal régebbre (400 évvel korábbra...?) kellett volna visszamenni.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 15, 18:48:27 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
mateee-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 325



« Válasz #5378 Dátum: 13 márc 15, 19:40:14 »

Nem vagyok én 100%-ig biztos abban, hogy Árnyék az Jövő Rogue volt. Tett pár olyan kijelentést, ami azt tükrözi, hogy se Rogue-t, se Gazille-t nem ismeri annyira, amennyire az igazi Rogue-nak saját magát és a vas sárkányölőt ismernie kellene.

Ki tudja, lehet hogy a Jövőbeli Edolasi Rouge-ot láthattuk a fejezetben.  Nevet

Naplózva
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5379 Dátum: 13 márc 15, 20:08:15 »

Én most azt vetem fel, bár későbbi fejeztekből választ fogunk rá kapni, hogy a jövő Lucy egy korábbi jövőből jött át a kapun, mint a jövő Rogue. Tételezzük fel, hogy csak bizonyos időnként lehet használni. Rogue a jövőben kémkedett Lucy után, de már nem fért át a kapun. Eltelt mondjuk egy 10 év, ezalatt Rogue alaposan megváltozott, majd visszautazott szintén, de egy nappal korábban.

Annyit viszont nem értek, hogyha a hercegnőnek Rogue mondta el a dolgokat, akkor hogyhogy nem tűnt fel neki, hogy van egy hasonló kinézetű versenyzője?
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5380 Dátum: 13 márc 15, 20:10:19 »

Idézet
Nem vagyok én 100%-ig biztos abban, hogy Árnyék az Jövő Rogue volt. Tett pár olyan kijelentést, ami azt tükrözi, hogy se Rogue-t, se Gazille-t nem ismeri annyira, amennyire az igazi Rogue-nak saját magát és a vas sárkányölőt ismernie kellene.

Ezen én is pont most gondolkodtam. Nevet Az is lehet, hogy Rogue azért változik meg ennyire, mert a jövőben Árnyék teljesen megszállja. Az arcán is akkor voltak hasonló jelek.

Idézet
hiszen ahhoz sokkal régebbre (400 évvel korábbra...?) kellett volna visszamenni.

Lehet vissza is megy. Bár én nem szeretném, ha Rogue lenne Acnologia, mert az ő történetét valahogy máshogy képzeltem el.
Nekem ott homályos az egész, hogy eredetileg a múltba akartak visszamenni, hogy kicsinálják Zerefet (aki egyébként megölt egy csomó sárkányt, tehát ha megölik, az csak még több élő sárkányt jelent, azaz több támadhatná meg a várost). Erre jött Rogue, aki elmondta, hogy közelegnek a sárkányok, így mindezt megváltoztatták eclipse 2-re, és sárkányokat akarnak ölni vele, de azért még tervben van a múltba való visszatérés és Zeref eltüntetése is.
Lehetséges, hogy az eclipse segítségével valahogy visszakerülnek Zeref korába, ez magyarázatot adna arra, hogy Zeref honnan ismerte Natsut (hiszen ott találkozhattak), és ha jövő-Rogue is visszakerül, akkor akár ő is válhatna Acnologiává (amit ugye nem szeretnék). Lehet, hogy Rogue is a sárkányok érkezését akarja meggátolni, talán egykor őt is olyan tragédia érte, mint Lucyt, és a sárkányok kicsinálták Froscht, akit ugye - mint kiderült - mindenképp meg akart védeni. És most a sárkányok megölésével akarja ezt elérni, emiatt szervezkedik a háttérben. Ha visszakerül a múltba, lehet ő az az ember, aki - pont a jövő miatt - rengeteg sárkányt lemészárol, ahogy a Jade sárkány mondta, mígnem ő is sárkánnyá válik. Persze ez már időbeli paradoxon, de Edolas után bármi lehetséges... Mert végülis, ha a gonosz szándékkal érkezne (bár nézetei biztos ütközni fognak Natsuékéval), akkor miért beszélt volna a sárkányokról a hercegnőnek? Hiszen így az lenne az ésszerű, ha hagyja, hogy a sok gyík elpusztítsa a várost.

Idézet
így nem tudjuk, hogy a sárkányokkal kapcsolatos meséje igaz volt-e.

Valóban lehetséges, hogy nem is jönnek sárkányok, és Rogue teljesen másra akarja felhasználni az eclipse hatalmas mágikus energiáját. Ugyanakkor ennek ellentmond, hogy Igneel is említett valami sárkánykirály találkozót, szóval lehet csak mégis jönnek. Illetve teljesen alaptalan, hogy Rogue el akarná pusztítani a várost, benne önmagával és Froschsal. Emellett Lucy is említette a sárkányokat a többieknek, aki mint tudjuk, valószínűleg nem hazudott, tehát a történet igaz. Szerintem valószínű, hogy Rogue emiatt jött vissza, és a sárkányokat akarja elpusztítani, tehát nem feltétlenül gonosz szándékkal jött. Ugyanakkor az is lehet, hogy a sárkányok a múlt egy másik megváltoztatása miatt érkeztek az ő idősíkjukban. Például lehet, hogy a sok ezer sárkánycsontváz a kastély alatt ugyanazoké, akik jövő-Lucy és jövő-Rogue idősíkjában a porral tették egyenlővé a várost. Lehet, hogy abban az idősíkban véghezvitték az eclipse 1-et, ami azt eredményezte, hogy időközben megölték Zerefet és Acnologiát, de így a nem éppen emberbarát sárkányok meg életben maradtak.
A sok időbeli kavarodásban még a történet eleje is beleszövődhet: az összes sárkány eltűnése és Lucy anyjának halála. Lehet az is kapcsolatban van mindezzel.

Bár valószínűleg ez mind hülyeség, de biztos vagyok benne, hogy nagyon sok kavarás lesz az idővel. Teljes zavar már az egész. Nevet

És végre kiderült, miért mutatták itt Roguet: http://i23.mangareader.net/fairy-tail/316/fairy-tail-3864843.jpg
Hamarabb is gyanakodhattunk volna. Nevet

Idézet
van egy hasonló kinézetű versenyzője?

Nekem sem tűnt volna fel ilyen frizurával. Nevet
Naplózva

Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5381 Dátum: 13 márc 15, 20:18:48 »

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/323/20
ennél a fél arcnál kicsit ilyen 5. elemes Zorg feeling fogott el Mosolyog

amúgy az is beszédes, hogy csak a nem kívánatos elemektől tisztította meg a terepet a F.Rogue
több, mint valószínű, hogy alkut fog ajánlani Natsuéknak
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 15, 20:24:07 írta Serpens92 » Naplózva

chibifox
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 10



« Válasz #5382 Dátum: 13 márc 15, 22:32:17 »

A következő rész címe: Aki bezárja a kaput. Ebből én arra következtetek, hogy Rogue azért jött vissza, h bezárja a kaput ezzel megváltoztatva a jövőt de azt,  h ezt azért csinálja mert szimplán megmenteni  akarja a világot és Frosch-t v esetleg  saját gonosz kis tervéhez szeretné felhasználni. Bár ha be akarná zárni miért mondta volna el egy másik felhasználási módját? Még az is lehet, h azt mondja segíteni akar és becsukja... közben meg pont, hogy ő a kulcs az igazi magnyitáshoz. Nagyon nem egyértelmű, h most segíteni akar e vagy gonoszkodni ^^" smirksweat Egyébként az árnynak is a jövőből kellett jönnie, ebből gondolom: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/319/11

Lehet, h a jövőben megint bepróbálkozott, amikor épp depis volt (nem sikerűlt amit eltervezett a mai részben)  és így jött létre jövő Rouge
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 15, 22:52:00 írta chibifox » Naplózva
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5383 Dátum: 13 márc 15, 22:46:19 »

Szerintem gonoszkodva akar segíteni. Beadja, hogy jófiú, vázol egy utat Natsuéknak, hogy miben kellene segíteni (ők meg miért ne segítenének, hisz előbb mentette meg őket a zavaró tényezőktől ), aztán a legvégén meg lesz egy hatalmas csavar, hogy ez csak neki kedvez és megnyílik előtte egy út, hogy Acnologia legyen.

Azt a verziót amúgy én elvetem, hogy egyesült volna Stinggel. Értelmetlennek találom. :/ Meg ráadásul a sárkánykirály inkább kizárólag sötét oldal. És mindig akkor jön elő, amikor túl sok a fény.
Naplózva

mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #5384 Dátum: 13 márc 16, 02:33:06 »

Nekem van egy újabb elméletem: azt az árnyékot nem Rouge hozta létre hanem az a fekete mágia mellékhatása, és a jelek szerint az elsötétülés is az ("a Zeref könyvéből való elsötétülést használta") És a jövőben - vagyis holnap amikor használják az elsötétülést - ez az árnyék megszállja Rouge-ot és így lesz gonosz.

Így még az is lehet, hogy Achnologiát anno Zeref nem szándékosan változtatta sárkánnyá, hanem egy régen keletkezett "árnyék" megszállt egy sárkányölőt és bumm, így lett Achnologia. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy Zeref önszántából egy olyan szörnyet teremtett, amit nem tud irányítani és ami még nála is erősebb.

Ja és szerintem előbb utóbb az első 4 szent mágus is biztos felbukkan majd különben miért említették volna meg őket. Én rájuk is nagyon kíváncsi vagyok.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Oldalak: 1 ... 357 358 [359] 360 361 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!