24 máj 17, 09:57:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778193 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
johne1
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Válasz #3585 Dátum: 12 júl 20, 20:14:35 »

sztem ahogy írták is előttem páran, meg a mangában is benne van csak 2 v 2 lesz a mostani napon és csak a következő napon fog mindenki mindenki ellen harcolni legalábbis edo-grandine ezt mondja itt--> http://www.mangastream.com/read/fairy_tail/62510083/16

úgyhogy nagyon valószínű hogy csak a két sárkánölő fog részt venni itt a harcban, de ne legyen igazam Nevet

Grat Lew
Naplózva
Sammy Blaze
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 412



« Válasz #3586 Dátum: 12 júl 20, 21:01:33 »

Ez a manga még lazán megélhet még 2szer ennyi fejezetet is mint ahol most tart mert akora potenciál van a világában... grandine meg igneel egyáltalán nem biztos, hogy ide jönnek mível a sárkánykirály ünnepén találkoznak... Ez csak napot is jelenthet de nem jelenti feltétlnül azt hogy crocasban... Amúgy meg mashima azt írta az egyik kötetnél hogy majd csak ez az arc után indul be igazán a story szal enynit arról hogy nem sok van belőle vissza... Mert vlaszeg tényleg jönnek ismét a sárkányok és mível eddig is ők voltak gyakorlatilag az ft fő mozgató rugói hisz szinte minden rájuk vezethető vissza kizárt hogy mashima egy arccal lezárná a sárkányokat úgy ahogy zerefet sem fogja...
Naplózva
Deriora
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 10



« Válasz #3587 Dátum: 12 júl 20, 22:01:07 »

A fejezet elején egy kicsit vártam, hogy Lucy alakít egy nagyot, megjelenik Minerva háta mögött, és valami acélbetkós stoplissal telibe rúgja a csajt hátulról. Mindenesetre, így vagy úgy, tuti át fogják rendezni az arcszerkezetét, rá is férne. Sting és Minerva tipikusan azok a szereplők, akik a viselkedésükkel már-már könyörögnek a verésért Nevet
Szerintem jó lett a jelenlegi csapat. Mira...hát, eddig úgy tűnt, hogy hamar kifogy a mágikus erőből, nem tudja sokáig fenntartani a démoni formát, mióta visszaszerezte az erejét (Javítsatok ki, ha tévedek, vagy nem emlékszem valamire). Persze ezt kiküszöbölhette a tréningen, szívesen megnéztem volna egy igazi harcban inkább, mint egy vetkőzős versenyen.
Talán tényleg Gray a leggyengébb láncszem a csapatban, de ugyanúgy, mint Mirának, neki sem volt lehetősége igazán villantani eddig (Mira esetében ez csak az egyik értelmeben igaz Nevet)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy kiket küldenek ki harcolni ezen a napon. Van egy olyan érzésem, hogy a sárkányölők harcát a végére tartogatja Mashima, amolyan parádés lezárásaként a versenynek. Persze logikus lenne a 2 vs. 2 harcra a 4 sárkányölő, és örülnék is neki Mosolyog
Arra lennék már igazán kíváncsi, hogy mi lesz most Zereffel? Hol volt egyáltalán eddig? Csinál valamit, vagy megint jön a 7 évvel ezelőtti dumával? Vagy közli, hogy nem érdekli már az emberiség, és leugrik a mekibe egy menüre? Remélem, vele tényleg foglalkozni fog most a manga, és igazán, és nem lesz elintézve annyival, hogy "Hagyjatok má', nem érdekeltek,  de délután beugrik  Acnologia egy csésze kávéra".
Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #3588 Dátum: 12 júl 20, 22:38:33 »

Hogy a manga a felénél jár? Na ne már. A világáról szinte semmit nem tudunk.
Pár példát felhoznék pár mangával és egyéb dologgal összehasonlítva.
Tehát:
A világa potenciálisan sok mindent rejt.
Ott a Bleach, aminek a világa nem valami tágas, és viszonylag egyszerű, és mégis mennyi fejezetet megért, és még menyit fog. Ehhez képest a Fairy tail viszonylag bonyolult világa sokkal több lehetőséget ad az alkotónak. (és hogy miért egyszerű a bleach világa? Viszonylag rövid történelem, kevés ,,faj,, kevés fejlődési lehetőség, és körülbelül a manga önmagát ismételgeti.) Ichigo hamar istenné vált, és csak ő volt a főszerepben, ez a Fairy tailre nem jellemző, erősek, de még nem isteni erejűek. A szereplők közül nem csak 1 ember a főszereplő, hanem több, és sokkal több a kihasználható mellékszereplő is.
Ott a Naruto, aminek a világa tágas, bár szerintem az alkotó kicsit hamar végigszaladt rajta, lett volna benne rengeteg potenciál, de viszonylag sok lehetőséggel rendelkezik még mindig. A Fairy tail viszont a fennlévő lehetőségeit nem vesztette el, sőt az elmúlt 50 fejezetben megtöbbszörözte. Hogy mire gondolok?
 Na lássuk:
 -A lumen history, amiben rengeteg lehetőség van
- Raven Tail: valószínűleg a lumen historyvel kapcsolatban lesznek jelen, de akár komolyabb szálat is képviselhetnek. Akár az is megeshet, hogy jobban megismerhetjük a tagjait (fontosabbakat) akár lehet Ivánnak másik fia is, stb
-Zeref, akit eddig halottnak hittünk
-Kagura és Gerard,
-stb
Érdekes párhuzam a narutóval, hogy a világát nagyon lassan ismerjük meg.

Ott a One Piece, ami eddig ( több mint 600 fejezet) kevesebb vagy legalább felénél tart, pedig amikor elérték a Red Line átkelési pontját, azt hihettük, hogy nem lesz hosszú életű. És most? A mangaka a történetszálait úgy alakítja, hogy mindig legyen hova tovább. A manga fordulatokkal teli, és viszonylag relatívvá tette a történések folyamát. Értem itt Ace halálát, akit senki nem akart halottan látni. A Fairy tail is hasonló, jelenlegi helyzetben fordulatos, és mindig meg tudnak valahogy lepni minket.

Nem tudom, hogy csak én vettem-e észre, de mindegyik mangát el lehetne helyezni egy történelmi korba és helybe. Pl.: One Piece: A nagy kalózok kora. A fairy tail inkább a középkorban játszódhatna. A mangaka onnan elég sok mindent tud majd még meríteni.

A Fairy tail történelmi jellege viszonylag nagy. Több mint 700 évet ölel fel, és a zeref szálat nem tudjuk még mindig elhelyezni benne időileg. Ki tudja mi lehet még benne.

Megoldandó problémák:
-Sárkányok
-zerer
-A fairí tail történelme
- Zeref Natsu szál
- A jelenlegi verseny
- az istenek
- Natsu és Gazille kora
-a tartarosz szövetség
-a lumen histori
-jöhetnek még közbe küldetések.
 
Naplózva
kristian1112
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Válasz #3589 Dátum: 12 júl 20, 22:54:13 »

Na utoljára akkor perzselt fel ennyire a manga amikor Acnologia elpusztította a Tenrou szigetet Nevet Gray a legerősebb csapatban a számomra is csalódás volt :/ Ha nem vesztett volna annyira gyalázatosan az első napon akkor valamennyivel jobban viselném ezt a szitut,de mivel Gray az elejétől fogva gyengébb volt mind a többiek és eddig se ment átt valami óríás fejlődésen. Ne kövezzetek meg Gray imádók de az elejétől nem szeretem és amióta megy a Juvia/Gray kavarodás,még homofób is lett,én kinem álhatom  smirksweat Tudom hogy ez Mashima műve de kicsit el túlozza... One már inkább a fele és két harmada között van úgyhogy nem nagyon saccos hogy megéli a 1200 fejezetet,de igaz hogy hasonlítt az FT hez. Nekem mongyuk a OP az első hejen van de FT a másodikon,nálam le nyomta a Narutót és Bleach főkép. FT ben nagyon sok a megfejtésre váró rejtéjek száma ahogy hiroto is leírta,szerintem FT tuti nincs még a felében Nevet Vagyis remélem,mert Bleach,Naruto lassan véget érnek ozt mi lessz velem? Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #3590 Dátum: 12 júl 20, 23:22:22 »

Én nem tartom gyengének Grayt. Lehet, hogy nincs olyan erős mint alapjában mint Mira de szerintem jobb csapatjátékban nála. Ráadásul a képessége jobb támogatást képes nyújtani mint Mira egyéni pusztító technikája. másrészt már láthattuk, hogy Mira meglehetősen óvakodik a harctól és ha lehet akkor elkerüli azt. Nincs meg benne ez az eltökéltség mint Erzában, Grayben és Natsuban. Így pedig inkább hátrányt jelentene mint segítséget. Ő akkor mutatná ki igazán az erejét ha a testvérei kerülnének pácba. Így egyértelműen jobbnak tartom Grayt ehez a feladathoz, ráadásul pont olyan ellenféllel kell szembenézni aki hasonló mágiát használ. Ehhez pedig a csapatból ő érthet a legjobban.

Én mondjuk sokat várok a nyuszitól és Ichiyától is. Nagyon sötét lónak tartom őket, csak azt sajnálom, hogy az elején nagyon lemaradtak.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3591 Dátum: 12 júl 20, 23:50:43 »

Megoldandó problémák:
-Sárkányok
-Zeref
-A Fairy Tail történelme
-Zeref-Natsu szál
-A jelenlegi verseny
-Az istenek
-Natsu és Gazille kora
-A Tartaros szövetség
-A Lumen Historire
-Jöhetnek még közbe küldetések.
Na nézzük:
-A Zeref, a Sárkányok, a Zeref-Natsu szál, a Nagy Mágia Játékok, Natsu és Gazille kora mind összefügg a mostani versennyel. Elvégre most lesz kivitelezve az Eclipse ami valószínűleg mindent elmond Zerefről, a vele való harc során (Ellene vagy az oldalán, most mindegy.) pedig kiderülnek a Natsus dolgok. A sárkányok pedig az eredeti verseny neve miatt illetve az öreg által említett dolgok miatt fognak előkerülni. (Erre mondjuk adjunk 100 fejezetet.)
-A Fairy Tail történelme és a Lumen Histoire egy és ugyanaz kellene legyen. Mavis valószínűleg ezt el is fogja mondani. Ez csak az én fantáziám, de szerintem ennek ismeretében fogja eldönteni, hogy Zeref ellen vagy az ő oldalán harcolnak majd.
-Itt van még a Tartaros, nos ez nem egy szövetség, ez egy céh ami a Balam szövetség utolsó ismeretlen tagja. Az Oracion Seis és a Grimore Heart pedig rommá lett verve a Fairy Tail által. Nem tudom elképzelni, hogy ők egyedül olyan erőt képviselnek amit érdemes lenne megmutatni a sárkányok után. Mellesleg az elmúlt hét évben a Mágia Tanács is leverhette őket. Persze ezek csak fikciók.
-Az Istenek maradtak és az Istenölők. Elvileg ez is elveszett mágia, az eredete pedig ismeretlen. Lehet köze Zerefhez is. Erről nincs kifejezett véleményem. Eddig úgy tűnt, hogy csak a Sárkányölők miatt lettek behozva. Eddig minden találkozásból vesztesként jöttek ki és az egyetlen amire jók voltak, hogy erősítsék vagy jellemben fejlesszék a Sárkányölőket. Shelia egymaga elmondhatná, hogy honnan tanulta a mágiát. De egy jó meccs után Orga is beszélhetne, ha tényleg van köze ehhez.

Ezek bőven beleférnek 200 fejezetbe.
Persze én is nagyon boldog lennék, ha a sztori tovább menne és Fiore királyságán kivül is látnánk kalandokat bőven. A kérdés, hogy lesz-e ilyen és milyen módon lesz összekötve a Fairy Tail céhével meg Natsuék örök kalandjával.

Persze ez csak az én véleményem, nem kell elfogadni, nem kell megtámadni sem. Szívesen olvasom mások egyéni elképzelését is.

A folytatással az a gondom, hogy az egész manga a mágiára alapoz. De, ha tényleg a 400 évvel ezelőtt élt sötét mágustól, Zereftől származik az első varázslat ahogy Purehito/Hades mondta, akkor a vele való harcok után nincs értelme az alapötletnek. Mert ugye mi van a többi országban amit érdemes megmutatni? Sok dolog nem lehet, ha inkább egy Edolast mutattak helyette. Persze az alternatív dimenzió lehetett szükséges, de csak Mystogan meg Lisanna miatt kreálni, plusz az Exceedek, hát, túlzásnak érzem.

Aztán ne legyen igazam és menjen a manga még vagy 10 évig! Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Volcaz
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



WWW
« Válasz #3592 Dátum: 12 júl 21, 00:03:13 »

Szerintem sincs már olyan sok hátra, viszont egy valamiről megfeledkeztek (vagy én nem olvasok figyelmesen): a 100 éves küldetésről konkrétan semmit nem tudni, és van egy olyan érzésem, hogy Natsu bevállalja majd.

Egyébként nekem Grayel nincs bajom, sőt szívesen megnézném, mennyit fejlődött, inkább Erzát cserélném Mirára, mert neki Kagura a tökéletes ellenfél.
Naplózva
Ashbringer
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46


« Válasz #3593 Dátum: 12 júl 21, 00:09:48 »

Itt most már démonokról is szó van. A szöveg szerint ezen a fesztiválon démonoknak is kell szerepelnie. Talán pont az istenölők képviselik a démonokat, amikor a kiscsajok harcoltak, sokak képe eltorzult... De ez most nem érdekel, mert jönnek a team harcok!!!  Nevet
Kár, hogy gildarts nincs itt, elméletileg nem lenne annyira tápos, mint sokan gondoljátok. Ott van pl Jura, aki már egy szinten van vele..

Utóirat, Mirát nem számolom démonnak, mert nem az.
Naplózva
Train
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1505


« Válasz #3594 Dátum: 12 júl 21, 00:28:38 »

Nem volt rossz fejezet, de ez a legerősebb 5-ös? Ez nagyon silány ennél jobbra nem futotta? Ettől eltekintve démonok is belekerülnek ebbe a katyvaszba kifejezetten tetszik. Mondjuk a team harcoknak örülök kíváncsi vagyok 1-2 figurára.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 21, 00:30:11 írta Train » Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #3595 Dátum: 12 júl 21, 07:08:50 »

A kisházikóban Makarov mondta az állom csapatát ami ugye az 5 S osztályú mágus lett volna, azóta volt egy edzés is és Graynek oka van ott lenni:
1. "fő" hős
2. mágiája
3. Mirának sose lesz annyi szerepe mint Erzának.
Nem kell ezen úgy kiakadni... elvégre mit tudna tenni Mira azonkívül, hogy egy ütéssel padlóra küldi Rufust???

Most mindenkinek megvan az ellenpárja és ezért nyer a FT, mert velük a barátság ereje.

Amúgy a mangának lehet vége lesz... de a világban történtekről lehet kapunk egy másik magából amiben más országok történései lesznek.(ugye a Rave is ebben a világban játszódik)
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #3596 Dátum: 12 júl 21, 07:11:42 »

Húha Heo, igazad van, Ballam szövetséget akartam írni, nem pedig tartarost. De ha te azt mondod, hogy megsemmisíthették őket, erre én azt mondom, hogy akár ki is egészülhetett a Ballam.

Mivel mint írtam középkori hangulatot áraszt a manga, meglehet, hogy ténylegesen démonok, angyalok, egyéb mitikus szörnyek is bekerülhetnek a palettába, vagy akár valamilyen ereklyék megszerzése is lehet majd a cél.

Érdekes hogy elég kevés helyet ismerünk az Ft-világából. Magnolia, a galuna sziget, és esetlegesen még pár hely. Ez csak egy ország, és az országon kívül sok minden lehet még. Kitörhet akár egy országok közötti háború, stb.

Ha most behozzák a sárkányokat, akkor sincs minden vesztve. Ugye a fő szál az Natsu és a sárkányok között van. Valaki meg is ölheti a fesztivál alatt Ignelt, és hopsz, új cél.

A csillagszellemek világáról is keveset tudunk, ott is lehetnek még akciók.

Naplózva
Sammy Blaze
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 412



« Válasz #3597 Dátum: 12 júl 21, 09:19:20 »

Ez meg a másik, hogy ez csak fiore és bőven lehetnek még gubancok más országokban is... Pl a zerefes mende mondák is csak legendék jelenleg nem erősítette emg még őket senki... Zeref jelenleg kb olyan lehet mint narutoban madara de lehet hogy csak oro, szal kitudja mi volt előtte.... Brutálisan sok lehetőség van még és mível kibasott siekres a manga és mashima sem tűnik úgy mint aki egyhamar beakarná fejezni meg a kiadó sem hagyná neki...
Naplózva
Rashin
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Válasz #3598 Dátum: 12 júl 21, 10:20:29 »

http://bonsteele.files.wordpress.com/2011/11/son-i-am-disapoint.jpg

When you know some s**t just got serious o_O

Nagyon király fejezet volt. Sajnos a saber vs fairy csata az utolsó lesz. :/
Bár mondjuk megnézném a csapatban Gildartz-ot. Nevet
Naplózva

"Mert a világ attól színes, hogy nem fekete fehér."

By: Antifaces

"I hate when people compare Freddie Mercury to God, I mean he’s cool and all but he’s no Freddie Mercury."
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #3599 Dátum: 12 júl 21, 10:21:18 »

Hát...igen. Ez az arc nem a vége lesz a fairy tail-nek. Az biztos hogy sok minden van még. Szerintem ilyen isteni képességekkel rendelkezőek ( pl zancrow és hades ) azok lehet a tartaros tagjai voltak. És mi van ha még erősebbek lettek mert 7 év nem kevés. Rengeteg idő. Más erős sötét céhek is beléphettek a ballam szövetségbe.
Sok ország van még. Pl ahonnan gray jött azt nem tudom hol van de ott is ott volt ur aki majdnem egy szentmágus erejével bírt. Nem csak fiore-ban lehetnek erősek az emberek / akármik is azok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!