24 máj 25, 03:30:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 162 163 [164] 165 166 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 944972 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2445 Dátum: 14 márc 12, 10:40:11 »

Akkora mágus még nem született. Szauron kezén megrozsdásodna az egy gyűrű, A bodzapálca lángra kapna, Shenlong pedig lezuhanna az égről Nevet XDXD
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2446 Dátum: 14 márc 12, 10:44:16 »

Áh az lehetetlen küldetés.  Szomorú
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2447 Dátum: 14 márc 12, 10:53:48 »

Utálom azokat, akik szerint Szauron erősebb, mint Cthulhu. Sebaj, úgyis őket nyeli el először a homály, ha R'lyeh felemelkedik.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2448 Dátum: 14 márc 12, 11:25:38 »

Akkor pedig szerintem ne panaszkodjatok az egészségügy siralmas helyzete miatt, jó része azoknak az embereknek akik azért vannak ott, hogy nektek jobb legyen tényleg kigürizi a lelkét.

Mondom ezt úgy, hogy számos okom volt  csalódni az egészségügyben.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2449 Dátum: 14 márc 12, 11:29:52 »

Ha már kigürizik a lelküket, csinálhatnák jobban is.
Mondom ezt úgy, hogy nincs komolyabb problémám az egészségüggyel.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2450 Dátum: 14 márc 12, 12:26:39 »

Ha már gürizhetnének jobban, akkor már csak az is elég lenne, ha már idő pontra megyek, hogy előttem ne 25 ember menjen be, akik nem idő pontra jöttek. Mondom ezt úgy, hogy éhes voltam. Durci
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2451 Dátum: 14 márc 12, 12:27:17 »

Nincsenek megfizetve, kevés az ember, kevés az ágy. Nincsenek igazi források. Lehetne itt sorolni a dolgokat de a legigazabb hogy nem vagyunk nyugati ország :/
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2452 Dátum: 14 márc 12, 12:31:26 »

De nem azzal van a baj, hogy nem végzik jól a munkájuk. Vagy a stílusuk. Ézeken a területeken még nem volt negatív megtapasztalásom. Csak ha már felhívom, hogy ugyan hadd ne töltsem a délelöttom ott, két szem receptért akkor már ne legyen az, hogy bemegy előttem mindenki és az orvosom is elküld kb.
Naplózva

Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #2453 Dátum: 14 márc 12, 12:39:04 »

Nekem eddig egyszer volt bajom, na jó 2-szer, de az se amiatt volt, hanem mert kint "felejtettek" a műtő előterében. És nem hibáztatom őket, mert akit utánam behoztak 80+-os nénit akinek eltört a csípője és őt műtötték, nyilván nem fogok megharagudni mert ott feküdtem 1 kemény órát. Másik dokinál meg 2 órát kellett várni, de annak is jó oka volt. Traumatológián meg nem meglepő ha 3 órát is ott ül az ember. Nem védem az egészet, de mindig csak a negatív példákat látom ezzel kapcsolatban.

És Noénak meg igaza van, akinek nem tetszik javítson rajta ahogy tud/akar.
(Lehet nem marad meg egyik kiskecske se, szomorú vagyok...)
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 12, 13:05:53 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2454 Dátum: 14 márc 12, 13:03:15 »

Nekem is voltak néha negatív tapasztalataim, de végül csak meggyógyítottak és szerintem csak ez számít. Na meg ha tényleg beteg az ember és nem csak náthával rohan a dokihoz egyből, akkor nem hiszem hogy a várakozás a legfőbb baja. Aki a betegsége mellett még ráér ilyenek miatt nyávogni, annak lehet nincs is akkora baja h orvos kéne hozzá.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2455 Dátum: 14 márc 12, 13:06:00 »

Nem vagyunk nyugati ország? Sosem értettem, hogy mondhat valaki véleményt olyan témában, amit nem ismer. Ismerősöm tavaly ment ki Németországba dolgozni, mondta, hogy ott egy egyszerű szemészeti vizsgálatra nem pár napos/hetes,hanem éves várólisták vannak. Az ott elő magyarok sokszor inkább hazajönnek, ha betegek, mert az sokkal egyszerűbb, mint eligazodni a német egészségügyön.

Angliában, meg ha orvoshoz mennek, arra rászánják az egész napot, mert olyan sokat kell várni. Azt hiszem, külön szavuk is van az orvosi rendelőben töltött várakozásra.

USA-ban mondjuk tényleg nincs ilyen, persze ott a várakozási időd a biztosításod nagyságától függ. Akár bevezethetnénk azt a rendszert is, de miután a magyar társadalom 200 forintot nem akart fizetni vizitdíjként, kétlem, hogy tudna 4 millió forintot fizetni egy vakbélműtétért. Bár az öreg nénik mennyisége az orvosnál biztos legalább 90%-kal csökkenne, rögtön nem lenne többé ágyhiány. Nevet
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2456 Dátum: 14 márc 12, 13:14:24 »

Na igen, de aki egészséges, csak beugrik egy dologért és várnia kell, holott még kis millió dolga van, annak van oka. De amúgy a gyógyítással nekem sem volt problémám. És ha előttem egy súlyosabb beteget vittek be azzal sem. De amikor orrfolyasos gyerekek sikítoznak boldogan és bemennek előttem azzal van. Majd ha lesz sok pénzem, akkor magán dokim is. Nevet Addig meg öregasszony módjára magyarázok. ikszdé   Mivel nem tudom, hogy megy más országokban, ezért nem mondom, hogy jobb lenne. Viszont azért tényleg jobb, hogy nem kell annyit fizetni mint máshol. Akkor meg nagyobb csődbe lenne az állam.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 12, 13:22:57 írta Hakuu » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2457 Dátum: 14 márc 12, 13:38:50 »

Szerintem meg inkább vegyék be a lázas, akár csak orrfolyásos kis gyereket is előbb a gyerekorvosi rendelőbe, mint aki receptért jött. Bár az tény és való semmibe se kerül csak kiadni a receptet, de erről csak a véleményem tudom elmondani, elvégre nem vagyok a téma szakértője.

Amúgy én 7 eurót fizetek féléves vizitekért a neurológusnál, de olyankor legalább bevesznek időben. Ha ezt nem tenném akkor viszont szintén várakozhatnék akár 4 órát is, volt már rá példa. Szóval kifizetem a pénzt és nem sír a szám, mondjuk amúgy meg azért nem lenne okom panaszra, mert legalább pénzt spóroltam.

Saphi hozzászólásához annyit tennék hozzá, hogy nem csak a németországi magyarok, de az osztrákok is inkább Magyarországra, Szlovákiába jönnek orvoshoz. Unokatestvérem Pozsonyban szemésznél nővérke, feltétel a munkájánál a német nyelvtudás.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #2458 Dátum: 14 márc 12, 14:27:50 »

Hát, nem annyira hülyék, hogy ugyanolyan vagy hellyel-közzel egyenlő színvonalon mozgó szolgáltatásért többet fizessenek otthon, mint nálunk a töredékét. Sopronban vannak olyan helyek, ahol konkrétan minden üzlet, a büfétől kezdve az utolsó fogorvosig mind-mind osztrákokra van specializálódva, akik ide jönnek elkölteni a sok csillió eurójukat. A kintihez képest még így is röhejesen kevés árak miatt is szoktak amúgy néha pampogni, meg szájat húzogatni. Nevet
És persze ezeket az állásokat is úgy hirdetik már eleve, hogy a német nyelvtudás feltétel.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 12, 14:28:57 írta Nikuccia » Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2459 Dátum: 14 márc 12, 14:28:47 »

Meg ha betegek is lennének... De ha olyan beteg akit sürgősen be kell venni mert veszélyben az egészsége, vagy egy idő után romlik az állapota vigyék. De akinek nem az várjon a sorára. Úgy az igazságos! Viszont én a receptet gyorsan kapom, nem kell hozzá vizsgálat. 3 havonta járok ezért a gyógyszerért.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 12, 14:33:39 írta Hakuu » Naplózva

Oldalak: 1 ... 162 163 [164] 165 166 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!