24 máj 19, 11:53:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 200 201 [202] 203 204 ... 228
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 687293 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
torda221
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Válasz #3015 Dátum: 15 máj 16, 15:54:37 »

Még jó hogy egyszerre néztem meg az előző részt meg az e-hetit mert úgy dobtam volna kukába mint annak a rendje. Hányinger kerülgetett de komolyan. Darabokra szabdalnám legszívesebben a kezüket a készítőknek!
Nem unják még a manga spoilereket de komolyan? Először Afro Happy most meg Gomba Happy? Rohadt idegesítő. A fürdős jelenet valami rohadt szar volt. Már elnézést a kifejezésért. Értem én hogy EZT nem lehet csak úgy betolni egy délutáni adásba: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/355/5
Eléggé fedetlenek a testek meg minden de ha más ecchi animéknél nem számít akkor itt miért baj? Toljanak rá gőzfelhőt azt csók ahhoz úgy is értenek. Máglyára dobnám az összes animátort hogy ennyire leszarják a minőséget. Warroddal mikor beszélgetnek az is ugye totál más színhelyen van hisz fürdés közben beszélnek vele. Mondjuk értem én hogy kivágták mert soft hentai-ba is bele illenének azok a jelenetek de akkor is. Nevet
Francért nem tudják esti sávba tenni akkor az animét?! Meg az a máglya is mi már? A tűz egy fa kerítéssel van elzárva? WTF???? Fizika minek ugye?? mert a fa nem ég el a tűztől ugye? Nevet Röhej na.

A másik egyszer Warrod-sannak hívják máskor mág Warrod-samának. WTF???? -.-'

Erza elpáholása azért a mangában sokkal durvább volt. Nevet http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/355/20
Persze ezt is meg kellett változtatni. Azt hiszem nézek még pár részt azt nálam leköszön az anime verzió mert ez egyszerűen
O-KÁ-DÉÉÉK!!!!  Lehánylak Nem is értem hogy hagyhatja ezt Mashi. Vagy a TV adó. Japánban senki nem szólal fel a minőség miatt? Vagy nekik mindegy csak anime legyen? Felháborító. És akkor ezek csak "egyszerű" fürdőzős jelenetek voltak.

Mi lesz majd Erzás dolgokkal pl később??? Bár nem hiszem hogy megvárom. Repül a dobott animék közé azt hiszem pár részen belül az anime mert erre szavak nincsenek hogy mekkora okádék az egész ahogy van. Nem elég hogy a színvilág lassan már fekete-fehér a rajzolás moslék de még cenzúráznak is. Átírják a mangát stb. Inkább legyen kevésbé realisztikus a táj de legyen jobb a rajzolás meg ne legyen cenzúra. Takarodjon pihenőre az anime vegyenek fel új készítőket mert ezeket bármelyik kezdő animátor lepipálja!

Az elmúlt két részre EGYÜTT adok MAX 2/10-et. Semmi többet.
Még ahol jól átjöhetett volna a hangulata a dolgoknak azt is elcseszték.
Szivemből szolottál, mindent felsoroltál amit mostanság el******k
Bár én tovább nézem mert néhány jelenet jó pl amikor warrod visszaemlékszik
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 16, 16:04:59 írta torda221 » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3016 Dátum: 15 máj 17, 16:08:58 »

... De Charle megjegyzése Happynek, hogy egyszer majd a fejedre is nő egy gomba... Ő.... Hát ez elég fail volt minden tekintetben ikszdé Ugye volt az a bizonyos 9. rész még a sorozat legelején, ami full filler volt, de... Már volt Happy fején egy gomba  >.<# ...

Elvileg az nem teljesen filler. A 3. kötet RAW végén van egy kis pár oldalas plusz történet, azt bővítették jóóól ki. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3017 Dátum: 15 máj 17, 17:39:45 »

A rész véleményem szerint egy dolog miatt volt gyenge: mert ezek a részek a mangában is gyengék voltak. Semmi baj nem volt a rajzolással, animációval, a színek nekem meg sokkal jobban bejönnek, mint régen (persze ez egyéni ízlés kérdése). Az, hogy most átvitték a "fürdőzős" jelenetet más helyszínre, nekem kifejezetten bejött, a mangában Mashima túltolja a fanservice-t, és emiatt egyébként meghatónak szánt, érzelmes jelenetek válnak nevetségessé, vagy simán feszélyezetté. Ebbe a helyzetbe sokkal inkább beletudtam magam képzelni, mint abba a fürdős "valamibe". Szóval a cenzúrával ma nekem nem volt bajom.
A Happy-s gomba beszólás meg szerintem nagyon jó pofa Nevet Különösen, hogy pont  Charle lőtte el. Semmi gond nincs az ilyennel, a mangások mosolyognak egy jót rajta, az animések meg nem értik benne a spoilert. Fogalmam sincs, hogy ez miért lenne baj.
Viszont Kyuka hangja nem jön be, ahogy mondtátok is, Minervaé pont jó lenne neki. Sokkal jobban illene neki a mély hang szerintem.
A végén Natsu verése tényleg jobb volt mangában.
Nem lett volna ez rossz, de hát hiába, a fejezetekben sem történt semmi gyakorlatilag, ami történt (Minerva és Kyuka jelenete) azt meg jól megoldották. Unalmas volt, de erről nem az anime tehet. (Azért szeretem a mangát inkább, mert ott nem kell ennyit elidőzni ezeken rosszabb, unalmasabb, nemtommilyen jeleneteken, hanem át lehet futni gyorsabban. Warrod viccei pl. itt már nagyon zavartak.) Sőt, az a két perces utazás nagyon jól illeszkedett a sztoriba, szóval még + pont is jár ezért.

És akkor még egyszer: a cenzúra engem is zavar, a harcokban. És ez a Tartaros ellen majd nagy probléma lehet. De amíg az ilyen ostoba fanservice-t veszik ki, sőt, teszik a jelenetet élvezhetőbbé (nem úgy mint a múltkori fürdőzős jelenetnél, amikor a lányok helyett Fried-et kellett néznünk), akkor semmi problémám nincs vele.
(Azt meg nagyon bírom, amikor mi, a világ végéről kérjük számon a japán tv-sektől azt, hogy milyen időpontban adják az animét. Természetesen a célközönséghez igazodnak, nem elsősorban a tartalomhoz. Teszem azt betennék későbbre, megmaradna az áhított "tartalom", és negyedannyian néznék az egészet, így meg megint abbahagynák. Mi is jobban járunk így, szerintem.)
Ui. Az animációval meg a rajzolással meg tényleg nincs semmi problémám, sőt, mostmár a soundtrack-ekkel sem. Ami Mavis beszéde alatt ment, az pl. kifejezetten szép volt, és nem is emlékszem, hogy mikor hallottam utoljára (sőt, egyáltalán nem emlékszem rá, de ez biztos, hogy csak miattam van).
Szóval szerintem nem rossz ez eddig, aztán hogy a véres harcokat hogy oldják meg, arra kíváncsi vagyok.
Ez a mai csak egy 5/10 volt, de a múlt heti simán volt 8,5/10 nálam, és az a FT-nél már jó.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3018 Dátum: 15 máj 17, 22:12:04 »

A gond nem ott van, hogy a néha eltúlzott ecchi fanservice-t kihagyják. A gond ott van, hogy ha már ezt kihagyják/átírják, akkor mi lesz később? A mangahűséghez a helyszínhűség is hozzátartozik, nem csak a szöveghűség. Olyan ez, mintha az Egri csillagok c. regényben Eger várának ostroma Buda várában játszódna. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #3019 Dátum: 15 máj 17, 22:41:44 »

Abban egyetértek, hogy Mashima sokszor túlzásba viszi és a manga legelejéhez képest nagyon durván megszaporodott a fanservice, de akkor is, ha ő ezt így látja jónak, akkor tartsa tiszteletben az anime stáb és valósítsák meg ténylegesen a feldolgozást szépen mangahűen. Oké tudom, van joguk hozzá, hogy sok dolgot megváltoztassanak, de ha már egy sima fürdőzést is félnek berakni a gyerekeknek... Pedig tényleg csak ilyen gőzfelhő kellett volna, hogy jobban takarja a dolgokat a mangához képest. De most komolyan, egy fürdőzésben mi a durva?? Még ha azt a bizonyos börtönös dolgot fogják cenzúrázni a Tartarosban megértem, de ezt???
Meg hát a másik dolog a vér. Azt se fogom megérteni sose, hogy minek kell cenzúrázni ikszdé Ha megvágunk valakit egy karddal vagy stb., akkor az a természetes, hogy a megsebzett illetőnek az fáj és sérülést szenved el, ami jelen esetben vér. Azzal, hogy ezt törlik az animében, csak a hülyeségre nevelik a japán gyerekeket, hogy nyugodtan verjétek egymást, nem lesz semmi komoly következménye.
Értem én, hogy szombat délelőtt van és ez gyereksávot jelent, de attól még nem kéne minden dolgot kicenzúrázni, vagy átírni. A félmeztelen fiúk Fried homozásával körítve tényleg mennyivel jobb példa a gyerekeknek, mint a szép lányokat mutatni.
Engem a szín amúgy nem zavarna, ha tényleg eltűnne hozzá a cenzúra, vagy legalábbis elfogadható lenne, mint a Naruto Shippuuden esetében. Ott is van cenzúra a mangához képest, de bőven nem ilyen nagy. Persze az délután is van, nem délelőtt...
Másik dolog, hogy ha ennyire ragaszkodnak még mindig hozzá, akkor legalább hozzáértő animátorokat dolgoztatnának, akik talán értenek is valamit az ANIMÁLÁSHOZ. Eddig az 58 részben ÖSSZESEN volt talán 10 perc összefüggő szépen koreografált és megfelelő dinamikával rendelkező verekedés, harc. Általában minden kimerül egy kis állóképben...

Közben letöltöttem az 5. Ostot, ami 44 másfél-3 perces háttérzenéket takar. Nem tévedtem az anime nézése közben, van kemény ÖT DARAB, ami tényleg jó. Ebből 2 egy remixelt változata az S1-nek (Deliora ost, Ikersárkányok ellen). A kedvecem egyébként a Scarlet Warrioress. Ez talán az egyetlen olyan zene, ami tényleg "él" és nem elfelejthető.

Szóval, ha ragaszkodnak a cenzúrához, akkor az S1 stílusban kéne folytatni a sorozatot.
Egyébként nekem tetszik a mostani grafika, jobban visszaadja a mangáét. Persze az átlátszó hajakkal még mindig nem vagyok kibékülve, de bárcsak ez lenne a legnagyobb gondom...
Sajnos azt kell mondjam, hogy nem érte meg várni 1 teljes évet a folytatásra és lehet jobb lenne, ha nem is lenne folytatás. Nem bántam meg, hogy elkezdtem a mangát is követni Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 17, 22:44:52 írta Csabi28 » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3020 Dátum: 15 máj 17, 23:23:27 »

Persze, a vérrel kapcsolatban egyetértek, ahogy a dinamikával is, és éppen ez miatt a kettő miatt jogos a félelem így, a Tartaros szál előtt. Szerintem is abszolút jobban megéri a mangát olvasni, ez is tény. De azért nem kell túlozni. Ez az S2 nem sokkal rosszabb, mint az S1, és az S2 elejéhez képest meg fantasztikus (amikor szüneteltettem is az animét jó pár hónapig), ott olyan szar volt az egész. Ahhoz képest a rajzolás szép, a zenék sem rosszak (legalábbis van egy pár jó), és a múltheti részben még dinamika is volt az egészben, szóval én bőven elégedett vagyok a Napfaluval. Aztán, hogy a Tartaros hogyan fog kinézni vér, meg esetleg dinamika nélkül, azt majd meglátjuk.
Mondjuk nekem sosem voltak nagy elvárásaim az animével kapcsolatban, az S1-et is csak a manga után kezdtem el, az S2 előtt, (és nem is fejeztem be, valahol a 75.résznél abbahagytam, majd egyszer, amikor lesz időm. Szóval nem vagyok elfogult a régivel kapcsolatban. Ott sem volt ám sok dinamika...), és igazából csak a zene keltette hangulat miatt volt jobb talán, mint a mostani. Szóval nem értem a kifakadást Kurotól. A cenzúra másik dolog, nekem speciel nem hiányzott egy kényelmetlen fürdőzés, ahol a lányokat majdnem az összes szögből megmutatják. Ja, és szerintem nem természetes gyerekeknek azt mutogatni, hogy a barátaiddal nyugodtan fürdőzz együtt meztelenül, és közben elmélkedjetek nyugodtan a barátság erejéről egy vén fószerral...Nevet Nekem jobban átjött a lényeg a tábortűz mellett. Nem tudom, hogy Mashima az eladások miatt tömi-e tele a mangát fanservice-el, de igazán visszafoghatná magát, mert már a sztori rovására megy néha. Ja, mondjuk, azt sem fogom megérteni, hogy Lucynak miért kell egy szál bugyiban (vagy bugyiszerű rövidgatyákban) járkálnia egész nap, de mindegy.
A Tartaros már más téma, abból bűn kispórolni a vért meg a dinamikát, de az még a jövő, ne temessük már előre az egészet.
Azért remélem érthető, hogy mit akarok mondani, és bocsi, ha ismétlem magam  Mosolyog

Szerk.: Szerintem nem feltétlenül baj, hogy ha egy anime, vagy sorozat megváltoztat pár dolgot az eredeti könyvhöz, mangához képest, ha az a sztorit nem rontja el, sőt, esetleg ha még javít is rajta. Két dolog a kettő, külön is kell kezelni. Persze vannak extrém túlkapások, de itt erről még bőven nem beszélhetünk.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 17, 23:27:58 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3021 Dátum: 15 máj 18, 00:24:47 »

Én inkább mangás vagyok mint animés, de láttam már olyat, hogy az animében történt kisebb "módosítás" később visszaütött az animében. Példát hadd ne kelljen mondanom, mert így fejből nem menne, de biztos, hogy találkoztam már ilyennel.

Oké, persze, nem atomról-atomra történő adaptálást nem vár el az ember, főleg ha "végtelen shounenről" van szó. Viszont a FT története mindennek nevezhető, csak bonyolultnak nem. És ha már ennyire ecchi ellenesek, akkor egyáltalán ne tegyék bele a fürdőzős jelenetet (mert így megcsonkítva nulla értelme volt), hanem az egész játszódjon a tábormágja mellett.

Most, hogy jobban belegondolok, talán azért döntöttek a tábormágjás jelenet mellett, mert a sok állóképet könnyebb/olcsóbb volt "meganimálni", mint a vízgőzt meg a vizet, és nem kellett megrajzolni, ahogy Lucy megdobja Natsut a merítőedénnyel. Nevet

A zenével kapcsolatban pedig még mindig ugyanaz a véleményem. A mostani betétzenék sehol sincsenek a "régi" betétzenékhez képest. De talán a Nap falus részek óta mintha hallani is lehetne valami zenekezdeményt. Hátha a Tartaros történetszál alatt alakul valami ezen a fronton is.

u.i.: Kíváncsi lennék, hogy ez a stúdió hogy csinálna animét mondjuk az UQ Holder! mangából, ami szintén shounen, tele van harccal, akad benne ecchi is, és 2-3 fejezetenként kettétépnek (szegény Kuroumaru ikszdé) vagy leszúrnak valakit.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 18, 00:25:47 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #3022 Dátum: 15 máj 18, 10:19:47 »

Idézet
Én inkább mangás vagyok mint animés, de láttam már olyat, hogy az animében történt kisebb "módosítás" később visszaütött az animében. Példát hadd ne kelljen mondanom, mert így fejből nem menne, de biztos, hogy találkoztam már ilyennel.

Itt nem arra gondolsz hogy a mangában üt vissza? Mosolyog Mert ha igen, régebben még te említetted ha jól emlékszek, hogy a Zodiákusok kulcsa az elején a mangában és az animében más volt és Mashima később átvette az animét változatot. Amely szerintem pozitívum.

Idézet
(Azt meg nagyon bírom, amikor mi, a világ végéről kérjük számon a japán tv-sektől azt, hogy milyen időpontban adják az animét. Természetesen a célközönséghez igazodnak, nem elsősorban a tartalomhoz. Teszem azt betennék későbbre, megmaradna az áhított "tartalom", és negyedannyian néznék az egészet, így meg megint abbahagynák. Mi is jobban járunk így, szerintem.)

Az é egyszerű gondolkozásom azt súgja, hogy ha valamit megcsinálnak tisztességesen és élvezhető, akkor bárki legyen a célközönség vagy a vetítés időpontja de nézni fogják,sőt lehet hogy többen.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3023 Dátum: 15 máj 18, 10:46:28 »

Nem, nem a Zodiákus kulcsokra gondoltam. Az még jó is lett.

Úgy értettem az animében való módosítást/kihagyást, hogy később a történet hivatkozott arra a valamire és elég bután jött ki, hogy az anime szerint meg sem történt, és az animében mégis hivatkoztak rá.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Aubrey
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 27



« Válasz #3024 Dátum: 15 máj 23, 11:16:38 »

#234

előre szólok a mangát nem olvasom
számomra jó rész volt, bár kicsit lassan indult be szerintem, de visszanézve a 7.perben már volt akció, szóval szavam se lehet Nevet

mondjuk a tanácsban csalódtam, épp kijelentik, hogy lépéseket fognak tenni aztán egy démon fogja és eltapossa őket
elhiszem, hogy OP as **** a kyuukimon meg minden, de azért valamit elvártam volna a tanácstól is, legalább egy fireball repült volna el a részükről Nevet
mindig is kíváncsi voltam rájuk, hogy kb. mit tudhatnak, Yajima -nak is voltak néha olyan nézései és megnyilvánulásai (pl. a nagy mágiajátékok alatt), hogy komolyan az az érzésem támadt, hogy bármikor fogja magát  aztán Makarov nagyságúra növeli magát Nevet
most az anime ben is volt egy rész, ahol nem tudom eldönteni, hogy Yajima mágiája, Tempesta ereje, vagy csak animátor lustaság volt
http://kepfeltoltes.hu/150523/1038.Karacsonyfa_disz5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

no mind1, ez valszeg csak engem érint, azt hittem nem csak az etherion erejére, hanem a sajátjukra is hagyatkoznak
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 23, 11:17:21 írta Aubrey » Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #3025 Dátum: 15 máj 23, 12:40:07 »

Na a rész elején most csak egy 2 perces előzetes volt, ez bele is fért szerintem, hisz még így is 2 fejezetet dolgozott fel, amiből az egyik másfelet is kitesz, szóval tartalomban nem volt hiányunk Mosolyog
Úgy látszik az opening és ending is "beállt", tehát már nem fognak változni (legalábbis Júliusig).
Tetszett az új cím animáció és zene alatta Nevet
Annyi idő után újra láthattuk a tanácsosok megbeszélését, ami felettébb izgalmas lett. 6:39nél jót nevettem a fogalmazásodon Chakra: "sebességbe kellene billenteni a hátsójukat" ikszdé
Aztán jött az a bizonyos "drámai" jelenet a 7. percnél. El kell ismernem, hatásos volt így, hogy elsőnek néma volt a robbanás, de utána berakhattak volna egyből valami "kétségbeesett helyzet" ost-ot. Mondjuk később volt valami zeneféleség amikor Jackal elintézte a tanácsost, de az nem festette alá megfelelően a hangulatot szerintem.
Na és akkor pár szó a cenzúráról. Most kivételesen nem az anime volt a hibás, a mangában sem látszódott Ouge-Roshi szétrobbant feje. Mondjuk kár, mert szerintem brutálisan megadta volna a vérkomoly hangulatát ennek az ívnek... Értitek... ikszdé
Viszont azért nem reménytelen a helyzet!! A mangában is max egy kis vér volt (minimális) a tanácsosok fején és azért itt is a szemfülesek találhattak a törmelék alá temetett békaember kezén vért... Ugye azok nem emberek, nyugodtan vérezhetnek ikszdé
Na de most térjünk ki Jackalra. A hangját nem így képzeltem el, de teljesen passzol hozzá Nevet Az erején meg nem kell meglepődnöd, @Aubrey. A Tanács sose volt erős, csak az Eatherionnal tudtak feszt jönni. Gerard is kénye-kedve szerint hülyére vette őket, na meg ugye Urtear is. Elég elszomorító, hogy ilyen gyenge emberek, mágusok vezérelték a világot, de majd egyszer hátha... Nevet
És Jackal nem gyenge. Szerintem az, hogy egymaga felrobbantotta az egész Parlamentet, bőven jól demonstrálta az erejét. A Tartaros a Balam Szövetség tagja és a Kyuukimon a legerősebb csapat. Mindegyik bőven van S osztályú mágus, ha nem jobb Nevet De erről még később!
A rész közepe felé betekintést nyerhettünk a Fairy Tail céhbe, ahol már tényleg kínos volt az összhatás.. Kajak több szín van a mangában, mint az animében ikszdé Ezt is megéltük...
Ezt leszámítva nagyon jól átjött a Juviás jelenet Nevet Főleg amikor Elfman megette a sütijét (kenyerét), akkor a rajta lévő Juvia rajz feje megváltozott ikszdé Nagyon röhögtem ikszdé Vissza is tekertem háromszor, hogy jól látom?? Van fantázia a készítőknél még azért néha Nevet Mangában nekem nem látszik semmi ilyesmi, bár ott alapból kisebb az egész kép, na mind1 jó volt és kész Nevet
Aztán Mest/Doranbalt újfent csak Kobrához folyamodhatott segítségért. Örülök, hogy a késes jelenetet nem cserélték ki mondjuk egy botra vagy sima ökölbe tett kézre. Azért ez így elég durva lehetett a kisgyereknek.
Tartaros! Érdekes szinkronokat kaptak, kb. a felét nem így képzeltem el Nevet Franmalthoz tényleg illik Klodoa hangja, bár elég megtévesztő lehet a csak animések számára, mert ugye még azt is el lehetne képzelni, hogy ő az. A Zentópiás fillerben is más külseje volt, meg a 6. ovában is. A Gihihihi röhögése eléggé Gajeel-ére hajaz. Torafusa meg is jegyezte, hogy nem tetszik neki  Kúl
Kyouka karaktere még mindig nagyon bejön az animében, de Sayla hangja nagyon szokatlan lesz. Az is külön pont, hogy a végén nem cenzúrázták a Tartaros sírkövekkel teli oltárát(?).
Na a rész utolsó 5 percében betekintést nyerhettünk a 8islandba is. 10es skálán mennyire ciki, hogy nekem most esett le az étterem neve ikszdé Mindig lefordítottam magamban Nyolc Szigetnek, vagy így félig, hogy Nyolc Ájrend. Tudjátok az az igazi anyanyelv, ha a számot magyarul olvasod és mondod egy angol szövegben Nevet Szóval ezen is jót nevettem, de egyszerre sírtam is, hogy még csak most esett le  smirksweat
És akkor!! Tempesta megjelenése!! Azt a rohadt!! Az a sötét templomos háttérzene nagyon adta alatta.  Bár az abszolút negatív pont, hogy az anime szó szerint átvette a mangából az étterem állóképes elpusztítását.. Mangában hatásos, hogy lapozol egyet és MI A !!! De itt legalább egy 4-5 másodperces jelenet lehetett volna, hogy szétesik az épület...

mindig is kíváncsi voltam rájuk, hogy kb. mit tudhatnak, Yajima -nak is voltak néha olyan nézései és megnyilvánulásai (pl. a nagy mágiajátékok alatt), hogy komolyan az az érzésem támadt, hogy bármikor fogja magát  aztán Makarov nagyságúra növeli magát Nevet
most az anime ben is volt egy rész, ahol nem tudom eldönteni, hogy Yajima mágiája, Tempesta ereje, vagy csak animátor lustaság volt
http://kepfeltoltes.hu/150523/1038.Karacsonyfa_disz5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tempesta szintén rohadt erős, bár az engem is zavart, hogy ilyen könnyen kifektette a Raijinshout. Viszont az animátorok nem voltak lusták, Yazimának ilyen rejtőzködős, papírrá válós mágiája van, ezt megfigyelhetted a Mennyország Tornya ívben is. Meg már nagyon kiöregedett és ki tudja mikor harcolt egyáltalán. Nem kell meglepődni, hogy így kikapott. Csak Gerard és Urtear volt az egyetlen értékelhető Tanácsos, de hát ők se voltak igazából azok ugye. Bixlow is részesült Doriarte Mágiájából? O.o
Na de az epizód vége!!! Laxus megjelenéséhez mindig kell egy badass zene, de most ez teljesen új volt Nevet A szövege átjött, de a végén a kép...
Mindenki döntse el melyik a vagányabb. Én csak annyit mondok, hogy az animében azt hittem a kezére, hogy a lába  Hmm? Azért minden izomnak van egy határa! ikszdé
A részre egy 4/5-öt adok. A rajzolás csak pár helyen volt gyengébb és a zenéket általában elég jól eltalálták. Igazából megint csak a sok állókép zavart, na meg már túl színtelen az egész. Ha nem lenne cenzúra én teljesen nem bánnám, de így...
Na de a kövi rész!!! Egy fürdős jelenetet teljes egészében átírnak, míg Minerva meztelen testét egy kicsit sem Hentai-szerű helyzetben ábrázolni... Na az mehet a gyerkőcöknek! ikszdé Nem értem ezt...

Bocsi a hosszúra nyúlt hsz-ért, de erről a részről már bőven lehetett írni!
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3026 Dátum: 15 máj 23, 13:22:06 »

234.:

Laxus kificamodott/kitekert/kitört/eldeformálódott/megnyúlt/stb. csuklóján én is néztem egy sort. ^^"
És naná, hogy a mangás a menőbb. ^^

Viszont egy apró poén kimarad:
Amikor Lucky és Kinana beszélgetnek róla, hogy a Sabertooth-ban Sting lett új mester, és hogy milyen menő is már egy fiatal jóképű mester, akkor ugye a mangában Makarov hallja ezt, és lefő egy kicsit az öreg. Nevet Az animében Makarov ezt nem hallja meg. Szomorú

Az előzetesből úgy tűnhet, hogy a FT bandának Miverva láttán durran be az agya, közben meg igazából... ^^"

... 6:39nél jót nevettem a fogalmazásodon Chakra: "sebességbe kellene billenteni a hátsójukat" ikszdé ...

Köszi, de igazából én ezt írtam:
"Végre valaki rámutatott, hogy sebességbe kellene tenniük a hátsójukat?" Nevet
Ez nem a Tartarosra vonatkozott, hanem hogy a Tanács végre mozduljon már meg, mert a bécsi kapu nagyságú arcukon kívül még nem sokat láttunk belőlük. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 23, 13:22:47 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3027 Dátum: 15 máj 24, 11:57:14 »

Jaj de jó rész volt. Jó, persze, nem volt tökéletes, még csak közel sem, de baromira élvezhető volt, átjött a hangulata nagyon, és párszor még dobott is a mangán.
A rajzolás szerintem kifejezetten szép volt, a színek egyéni ízlés kérdése, nekem sokkal jobban bejön így, de el kell ismerni, hogy a céh azért így nem volt az igazi Mosolyog) Viszont az elkövetkező hónapokban jóóóval több lesz az olyan jelenet, amikor a fakóbb színvilág előny lesz, mintsem fordítva.
És amin a legjobban meglepődtem, azok a zenék. Emberek, zenék. Soundtrackek. Nevet Mennyivel jobb lett az összhatás rögtön. Amikor a Tartarost mutatták be, amikor Doranbalt Kobrával beszélt, amikor megjelenik Jackal majd Tempesta, és amikor még csak a villámot látjuk, de már tudjuk, hogy jön Luxus Nevet Huh, azt a jelenetet megnéztem mégegyszer, és megmondom őszintén, nem volt rosszabb, mint a mangában, mert amit a manga átadott rajzolásban, az most átjött itt zenében. Luxus...kedvenc karakter, és erre most még rá fog szolgálni Nevet
Jackal hangja nagyon jó lett, amúgy. Amit negatívumként lehet felhozni az az, hogy a poénos jelenetek a céhépületben sokkal jobban átjöttek a mangában, ill. hogy amikor Jackal felrobbantotta Ouge-roshit, akkor az a mangában sokkal hirtelenebb, gyorsabb volt, itt egy picit elhúzták ezt szerintem.
De a többi nagyon-nagyon jó volt, igazán átjött minden, minden sokkolónak szánt jelenet, márpedig most igazán volt belőlük bőven. Legalább 8/10 volt ez, ha nem 9. Remélem így folytatják, mert akkor királyság lesz Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 24, 11:58:45 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Bleach1981
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Válasz #3028 Dátum: 15 máj 27, 08:39:59 »

235   Tartaros Arc Prologue: Fairies vs. the Underworld
冥府の門編 【序章】 妖精対冥府 (Tarutarosu Hen Joshō: Yōsei tai Meifu)   May 30

236   Tartaros Arc Prologue: The White Inheritance
冥府の門編 【序章】 白き遺産 (Tarutarosu Hen Joshō: Shiroki Isan)   Jun 6

237   Tartaros Arc Prologue: Natsu vs. Jackal
冥府の門編 【序章】 ナツ vs. ジャッカル (Tarutarosu Hen Joshō: Natsu vs. Jakkaru)   Jun 13

238   Tartaros Arc, Part One: Immorality and Sinners
冥府の門編 【一章:背徳と罪人】 (Tarutarosu Hen Ichi-shō: Haitoku to Zainin)   Jun 20
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #3029 Dátum: 15 máj 28, 17:20:44 »

Ah ez igy nagyon nem jó, aogy fary tail van itt besorolva, kb ovodás szint a anime cenzura meg minden.
Most hogy néztem újból Naruto részt animében , van vér rendesen, nem is tudnám elképzelni anélkül milyen lenne.   Tehgát ha Narutoban tud vér lenni akkor Fary Tailben miért nem?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 200 201 [202] 203 204 ... 228
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!