24 máj 19, 09:38:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 228
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 687283 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #2880 Dátum: 15 márc 09, 19:32:07 »

Az a különbség, hogy a hosszú animéknél már van egy általános réteg, ami ígyis úgyis nézni fogja, de ha megfigyeled, az első 60-80 rész ott is nagyon jó minőségű. A rövid animéknél fenn kell tartani az érdeklődést, adott esetben egy 2. évadra ami később jön ki, ám már abban is megfigyelhető minőségromlás (mint pl: Magi).
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #2881 Dátum: 15 márc 09, 20:28:25 »

Most egy válaszra váró kérdésem lenne:
A stúdióknak miért fáradság egy több száz részes animét igényesen megcsinálni?? De ezt tényleg holt komolyan kérdezem. Láttam már elképesztően meganimált 12-24 részes animéket. A több száz részesek, meg a rövidek között mi a különbség, hogy azoknak több figyelmet fordítanak?

Pénz, idő és energia. A rövidebb szériák többsége manapság csak a forrása népszerűsítésére szolgál, ha adaptációról van szó. Arra a relatív kevés epizódra nem fogy el a büdzsé jelentős része, így fenn lehet tartani egy igényes szintet az animációk terén. Sietniük sem kell, mert a szezonos animék jelentős része hetekkel, vagy akár hónapokkal az adásba kerülés előtt közel kész szokott lenni, így a hibák ellenőrzésre is marad idő. A hosszabb szériáknál fokozatosan megy el a pénz a heti epizódra, ami a minőség csökkenéséhez vezet, az időszűke miatt tartaniuk kell a tempót, ezért nem marad idő a precíz átnézésre és mindezek miatt nem engedhetik meg azt a luxust, hogy a kelleténél több energiát fordítsanak az epizódokra. Általánosságban ez a helyzet, de születtek már rendkívül igényes, hosszabb szériák is, de azok többsége "elit" stúdióknál készült.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2882 Dátum: 15 márc 09, 23:06:49 »

Oké, de volt 1 teljes évük gyűjtögetni az aprópénzt a minőségi részekhez, még ha csak az első 25-50hez is. De láthattuk, hogy még azok is inkább gyengébbek voltak... Ráadásul ahogy Bastian is írta, az A1 mellől a Satelight eltűnt és jött egy teljesen másik, ami nem volt túl meggyőző már az elején sem. Ezeket nem mérlegelik a készítők?
Megint a HxH-t kell felhoznom jó példának. Azt is a Madhouse, egy "elit" stúdió készítette, akik inkább a rövidebb animékre szakosodtak, mégis gyönyörűen MINDEN EGYES EPIZÓDOT szinte hibátlanul elkészítettek, szerintem én nem is igen láttam egy béna arcot sem.  A Fairy Tail meg többször is a HxH eladásai előtt volt, most meg pláne, hogy az utóbbiból manga is csak szökő évente jön ki ikszdé Szóval elég nagy suttyóság, hogy egy relatívan népszerű sorozatot 1 év pihenés után sem tudnak normálisan megcsinálni.
Mondjuk minden rosszban van valami jó, az ingadozó grafika és ugye a sok filler a hosszú animék ismertetője, tehát még jódarabig menni fog a FT anime, bár ennek nem tudom, hogy örüljek-e a jelenlegi kivitelezéssel.
Egyébként a Bleach anime is szinte végig gyönyörű volt ránézésre is, ráadásul tele volt mozgalmas verekedésekkel, pedig a Bleach manga a FT manga után volt eladásban jó ideig (amikor még követtem ezeket az adatokat), és ezt az animét a Pierot Stúdió csinálta, ugyanaz, mint akik a Narutot is... Az utóbbi szintén a Fairy Tail anime szindrómában szenved, egyszerűen nem lehet egységesen kezelni az egészet, minden rész színvonala totál más.
Szóval minden stúdió tud kiadni hosszabb távon is igényes munkákat, ez nem lehet mentség. Egyszerűen csak lesz#rják a fejesek az anime színvonalát és nem fizetnek többet a rajzolóknak, sőt, lehet nem is várnak el tőlük semmit, csak azt, hogy legyen kész a rész és a karakterek "hasonlítsanak" a mangabeli megfelelőjükre, képkockákban gazdag animálás meg nem kell, ugyan, ki nézi azt? Senkinek sem fog feltűnni...
Amúgy meg nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem szánalmas, hogy mi folyik még 2015-ben is. Ha nem bírnak normális munkát kiadni a kezük közül, akkor ne csinálják már... Kajak elszomorító, hogy az 1990es animéknél nem volt ennyi bamba fej és igénytelen animáció, mint ami most megy a NAGY NEVEKNÉL...
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #2883 Dátum: 15 márc 10, 00:04:52 »

Nem tudom, hogy meddig vihetjük még el a dolgot, mert már tényleg erőteljes OFF szag kezd terjengeni. ikszdé

A Gintamát például a Sunrise készíti, ami szintén elég ismert és nagy névnek számít, mint stúdió, mégis ezerszer poénkodtak a sorozaton belül, hogy biztos elfogyott a pénz, amikor az anime szünetre ment 4 év sugárzás után, visszatért 1 évvel később, majd megint szünetre ment 1 év után. Egy 2010-s kutatás szerint, egy 30 perces anime epizód nagyjából 11 millió yenből készül, ami mai viszonylatban részenként kb. 25 millió forint. Ezzel a mércével már nem olyan lehetetlen elképzelni, hogy miért nincsenek a hosszabb animék annyira divatban már. Egyszerűen nem kifizetődő a készítésük, ami a minőségen meg is látszik. A Madhouse-nak azért kényelmes helyzete volt, hiszen 339 érintetlen fejezet várt a szakértelmükre és sietniük pedig nem kellett sehova.

A Fairy Tail animéje pedig soha nem hozott jól, szóval a bevételeinek többségét valószínűleg a rajongói termékekből szerezték, illetve más forrásokból. A DVD/Blu Ray eladások abszolút rosszak voltak. Sokan azt tartják a legvalószínűbbnek, hogy Mashima befolyása kellett a folytatáshoz, aki csak annyit kért, hogy folytassák, a minőség pedig maradt másodlagos szempont. Nem tartom ezt az ötletet teljesen hülyeségnek, mert manapság igen ritka az, hogy egy hosszabb anime visszatér, miután egyszer véget ért, leállították.

Mondok egy "szomorú" dolgot a Hunter x Hunter és a Fairy Tail eladásairól: az ezidáig utolsó Hunter x Hunter kötet még 2012-ben jött ki, azaz kb. 2,5 éve nincs új kötet és azóta is csak 9 fejezet jött ki. 2013-ban így is a Fairy Tail előtt végzett a Hunter x Hunter manga, ami azt jelenti, hogy az addig megjelent köteteket, amit ezer éve beszerezhettek, is többen vették, mint az új FT köteteket. Az állításod ettől még helytálló, azaz a Fairy Tail a Hunter x Hunter eladásai előtt szokott lenni általában, de amíg a Fairy Tail 9 éve megy és a 423. fejezetét tapossa, addig a Hunter x Hunter 17! éve kezdődött és csak a 350. fejezete fog érkezni valamikor...

A régi animék mondhatni "szívvel, lélekkel" készültek, mert még hatalmas hangsúly volt a kézi rajzolás fontosságán, amit mostanra számítógépes tervezéssel helyettesítenek.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 10, 00:06:51 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2884 Dátum: 15 márc 11, 01:08:03 »

Nem tudom, hogy meddig vihetjük még el a dolgot, mert már tényleg erőteljes OFF szag kezd terjengeni. ikszdé
...

Hát egy picit. ^^
De mivel érdekes dolgokról írtok, a "Fairy Tail duma téma" témában nyugodtan folytathatjátok: http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=3764.0
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bleach1981
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Válasz #2885 Dátum: 15 márc 12, 09:58:17 »

224   The Place You Came Before
君の来た場所 (Kimi no Kita Basho)   Mar 14

225   The Thunder Man
いかづちの男 (Ikazuchi no Otoko)   Mar 21

226   Fairy Tail of the Dead
(FAIRY TAIL OF THE DEAD )   Mar 28

227   The Morning of a New Adventure
新たな冒険の朝 (Arata na Bōken no Asa)   Apr 4
2015
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2886 Dátum: 15 márc 12, 13:12:24 »

És valóban Áprilistól jön új op/ed-vel a mangás részek IGAZI folytatása, nem csak omake-ek Nevet
Naplózva

tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #2887 Dátum: 15 márc 14, 07:54:30 »

Mi a fene kerül 11 millió yenbe egy anime epizód elkészítésekor ?  Oké, hogy a szinkronszínészeket ki kell fizetni meg gondolom a zeneszerzőket, de ezeken felül ? Plusz nincs büdzséje az A-1-nek  a Fairy tail-re mert ez "neverending" shounen ? Oké, de mi van akkor a Nanatsu no Taizai-al, mert az meg  csak 24 részes de a grafika ott is a béka segge alatt van legtöbbször . Érdekes módon a Sword art online-t és az Aldnoah Zero-t megtudják csinálni rendesen. Szóval itt inkább hanyagságról van szó szerintem. Egyébként a mai rész grafikailag egész jó volt. Hamar búcsút intettünk Kemokemo-nak is.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2888 Dátum: 15 márc 14, 14:16:05 »

224. rész

A rajzolás egész tűrhető volt. Legalábbis az előző részhez képest, én nem láttam annyi tepsi-pofát.

Végre egy szörny (a tengeri kígyó), amire hat a sárkányölő mágia. Sőt minden támadó egész embereset csapott rajta.
Ej, Doranbalt csak megint Wendy-vel került össze. Nem baj, lesz ez még így se. Nevet
Amikor Kemomeko a romban pár lépést hátralépett, akkor már azt hittem, ellenséggé válik.
Lahar-nak "gratuláció". Azt sem tudja, hogy a szövetségesei hol vannak pontosan a szigeten, de azért löveti... -.-"
Fillerhez képest ezt egész gyorsan lezongorázták, és a történet is egész logikus volt. Bár ez nem is volt filler, elvileg egy light-novel alapján készült.

A zárányban megmutatták a készítők, hogy ha máshoz nem is, de a "ventilátorjavításhoz" értenek. Nevet
Mondjuk Millianna valamiért Namira emlékeztetett a One Piece-ből. Talán a hasonló hajszín, a hasonló "kosárméret" (ikszdé) és a tetkó miatt...

A következő fejezet ajánlójáról:
Ó, végre egy rész, amiben nem Natsuék lesznek, hanem a Raijinshuu és főleg Luxus. Nem is baj, lehetne még több ilyen, kicsit változatosabbá tennék a fillereket. Bár azért várjuk ki, mert volt néhány érdekes fej, és néha Luxusról is csak a szőke haja és a sebhelye miatt lehetett megmondani, hogy ő Luxus... ^^"
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 14, 14:24:04 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2889 Dátum: 15 márc 14, 19:22:05 »

No vége lett ennek a mini filler ívnek is. Azt kell mondjam: pozitívan!
Tetszik, hogy 2 rész alatt lezavarták, elég is volt neki ennyi, így nem laposodott el Nevet Bár továbbra sem értem, mi értelme volt behozni a többi céhet, mert úgy Istenigazán még az Ikersárkányoknak sem volt haszna. Oké, a Lamia Scales jelenet "talán" fontos volt a sztoriban, de meg lehetett volna ezt anélkül is oldani. Szóval a többi céh behozását nem igazán értem, na mind1.
Maga a Kemokemo történet viszont elég pofás lett végül Nevet
Amikor Kemomeko a romban pár lépést hátralépett, akkor már azt hittem, ellenséggé válik.

Én is! De jogos volt a feltételezésünk, hisz az opening alapján is ellenségesnek tűnt az az addig ismeretlen hatalmas szörny, na meg maga a jelenet is direkt félrevezető lett az animében Nevet De azt kell mondjam szépen kivitelezték.
Szóval ez a rész már sokkal jobb volt, mint az előző, én se nagyon láttam béna rajzolást: 4/5
Vajon 1 év elég lesz a Kemokemo növény teljes kihajtásához? Nyelvesít

A zárányban megmutatták a készítők, hogy ha máshoz nem is, de a "ventilátorjavításhoz" értenek. Nevet
Mondjuk Millianna valamiért Namira emlékeztetett a One Piece-ből. Talán a hasonló hajszín, a hasonló "kosárméret" (ikszdé) és a tetkó miatt...

Az biztos! Ezekben az endingekben úgy kiélik magukat a készítők, mint S1-ben az ováknál ikszdé De nagyon hot lett a kis pussycat Pirul
Egyébként most, hogy így mondod, tényleg tiszta Nami ikszdé Főleg ezzel a hosszú hajjal és lenge öltözettel ikszdé De, ha nem szólsz, én észre nem veszem a hasonlóságot  smirksweat

És srácok jövőhéten elérkezünk az utolsó filler részhez (legalábbis pár hónapig biztos nem lesz több, de jobb esetben majdnem 1 évig), ami elég tetszetős is az előzetes alapján Nevet Laharl és a tanács után, most Luxust és a Raijinshout hozzák reflektorfénybe? Okosak ezek a készítők  kacsint
Naplózva

Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #2890 Dátum: 15 márc 14, 21:18:06 »

224. rész

Állat jó rész volt ez is meg az előző is. Bár Kemokemo vitte el az egészet a hátán. Nevet
Nekem telitalálat volt nagyon cuki és ez a hang neki hát kész végem van tőle. ikszdé
Először én is azt hittem hogy ellenség lesz de hál Isten nem így lett.

Csabi: Nem tudom mennyire figyeltél de az hogy meglátogatták a többi Céhet igen is fontos része volt mivel így derült ki mi van a falra írva meg a plafonra. Szóval ha nem látogatnak el a többiekhez Lucy valószínűleg soha nem jön rá hogy mi a szitu. Max ha Kemokemo elmondja. Egyébként ez pont olyan mintha egy nyomozós sorozatból ki akarnád hagyni a nyomozást és egyből a gyilkos elkapásához ugranál. ^^' Akkor meg nem lett volna ilyen drámai a jelenet a végén. Remélem a következő filler évadra kihajt a növény. Nevet

Ha már itt tartunk nem 1 hanem 2 filler rész jön még. Mivel Április 4-én kezdődik a Napfalu ív. ^^
Bár ahogy Chakra is írta ha szigorúan vesszük akkor ezek sem voltak azok mert a Light Novelben ez benne van valóban. Amúgy azt sem kiabálnám el a helyedben hogy pár hónapig nem lesz filler mivel az új OP ED 3 hónapig lesz terítéken azt hiszem ez volt a hírben. És lehet hogy a Napfalu ív után megint fillereznek egyet. Idén még tuti hogy lesz filler elég sokba kerülne ha nem lenne. túl közel lennének a Mangához megint csak. Bár én azt sem bánnám ha megint elmennének szünetre FŐ A MINŐSÉG! Régóta mondom hogy csinálhatnának a FT-ből szezonos animét évente 25 rész azt csókolom az pont egy ARC kb.

És a vége hát igen. Milliana megnőtt. Nyelvesít
Namis hasonlat nekem sem tűnt fel de az tuti hogy ő az első akit felismertem egyből a lába alapján. Na jó farkincája miatt. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 14, 21:20:43 írta Kuro25 » Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2891 Dátum: 15 márc 15, 12:34:43 »

A sok céhes látogatásnál egyedül csak a Lamia Scale-nek és a Mermaid Heelnek volt haszna, de ezeket a nyomokat megtalálhatták volna simán a városlakóknál is, felesleges volt céhszereplőket behozni hozzá, pláne, hogy igazából nem sok szerepük volt.
Ha már itt tartunk nem 1 hanem 2 filler rész jön még. Mivel Április 4-én kezdődik a Napfalu ív. ^^

1 filler jön, mivel Március utolsó része omake-es lesz Nevet Persze a fél játékidőt biztos töltelékkel fogják kiegészíteni, szóval igazából mindkettőnknek igaza van Mosolyog

Amúgy azt sem kiabálnám el a helyedben hogy pár hónapig nem lesz filler mivel az új OP ED 3 hónapig lesz

Erre csak ennyit válaszolnék:
(legalábbis pár hónapig biztos nem lesz több, de jobb esetben majdnem 1 évig)
Nap Falu kb. 2 hónap lesz az animében, ami pont egy pár hónap ikszdé De amúgy igen, én is gondoltam rá, hogy beraknak 3-4 rész fillert utána és a Tartaros elé, de hivatalosan be lett jelentve, hogy Tavasztól Tart a rossz, ha viszont fillereznek még utána, akkor csak Nyáron lesz. Egyébként én is a fillerek mellett vagyok, egy az, hogy még nyugodtabban lehetne folytatni a mangás részeket jó sok ideig utána, másrészt a következő opening már tuti Sun village-es lesz, ami 12-13 részig tart és 7-8 részes legalább lesz az ív az animében, utána meg berakhatnának 4-5 db 1 részes filler történetet megint, hogy az az utáni openingtől kezdődjön az igazi Tartarus. De azokat is meg tudom érteni, akiknek már elege van a fillerekből és nem akarnak többet Nevet Persze ezek a csak animések inkább.
Naplózva

Slorasil
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56



« Válasz #2892 Dátum: 15 márc 21, 12:14:19 »

Kifejezetten jó rész volt a mai. Grafika rendben volt, a történet is egész lett. Laxus bitch please és agresszív nézéseiért jár a piros pont ezúttal.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #2893 Dátum: 15 márc 21, 12:26:54 »

Érkezett egy előzetes a következő, már mangahű történetszálról. Mivel tartalmaz spoilereket, ezért az animések csak saját felelősségre nézzék meg! ^^

https://www.youtube.com/watch?v=usaOd9A00U0
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
kristofkristof
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 364



« Válasz #2894 Dátum: 15 márc 21, 14:21:16 »

Végre már nagyon vártam. Az előzetes kicsit megnyugtató volt, mert szerintem nagyon szép volt a rajzolás. Mosolyog Nevet
Naplózva

"Just exactly what kind of person are you? What color is your hair? What kind of eyes do you have? And what are the contours of your face? I wish I hadn't closed these eyes. I'd have enjoyed taking a good look at you."
Oldalak: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 228
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!