24 máj 19, 09:37:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 228
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 687282 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #2280 Dátum: 14 máj 10, 10:41:29 »

181. rész
Feldolgozott manga fejezetek: 308. fejezet(a 9. oldaltól a végéig), 309. fejezet(1-7. oldal és 10-14. oldal)

A mostani kiegészítésekkel főleg a komikus irányt vették célba, de azért voltak bővítések a harcoknál is. Maradjunk annyiban, hogy elviselhető volt, de ordított róla, hogy időhúzás. Ha jól emlékszem a Tenrou szigeten, Gray és Loke már megkínálta Wendyt azzal az összehúzott szájú(mire is hasonlít?) nézéssel. Ha eltekintünk attól, hogy ki akarják végezni, még vicces is lehetne. Mavis kora és a számlák abszolút hidegen hagytak. Viszont örültem, hogy Pantherlily harcát megtoldották. Uosuke mágiája pedig nagyon jó. A korlátait nem ismerjük, de ha kedvére teremthet bármilyen típusú harcterületet, akkor jól tud alkalmazkodni a változó körülményekhez. Egyelőre gravitációs terület és lávaterület. Nem rossz. Tai! Minerva a szép, szellős ruhájában célba vette Milliannát. Remélem látunk valami kis akciót a kettejük között. A rész nem érhetett volna véget rosszabbkor. Belekezdenek Arcadios nagy jelenetébe, majd vége. Összességében, gyengébbnek éreztem az előző résznél, de még mindig az elfogadható kategóriában volt nálam.

A rész csúcspontja számomra:
Natsu a Garou Kishidan vezérének: Legalább a nevedet áruld el. (Ez az, kiderül a vezér neve.)
A Garou Kishidan vezére: A bűnösöknek nem mondom el a nevem. (Köszi.) Felakaszt

Előzetes: Fejek terén nem néz ki túl jól a helyzet. A rész címe a Perzselő Föld, de jeges területet látunk.
A csillagszellemek feltűnését is lelőtték. -.-
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2281 Dátum: 14 máj 10, 12:09:44 »

...de legalább két bizonyos szereplő feltűnését nem lőtték le az előzetesben. Rájuk kíváncsi leszek.

Ahhoz képest, hogy mekkora felvezetést kapott és mennyit szörnyülködtek rajta, hogy Wendy-t megkajálta a hullavirág, Mirajane egy kézlegyintéssel szétcsapta... Mangában ez nem volt gáz, mert ott pörögtek az események harc közben, de itt...

Jól hallottam, hogy Mirajane a Sitri formában is az eredeti, szende emberi hangján beszélt? ^^"

Asuka kicsit lefőzte Mavist. ikszdé Bár a gond ott van, hogy az Első mestert még sosem hallottuk ennyit szövegelni egyhuzamban (kivéve, amikor a taktikát ecsetelte, de az más). És nehogy aztán visszaüssön, ha esetleg Kishimoto-sensei máshogy gondol valamit. Bár Mavis már bizonyította, hogy vérbeli FT-es, és lesz ez még így se. ikszdé

Csatlakozva Exkirionhoz, tényleg érdekes egy helyen hagyták abba a részt. Azon is néztem, hogy miután Arcadios beletrappolt a lávába, volt egy hosszú állókép, mintha megállt volna a szélében, hogy szokja a lába. ^^" ikszdé
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #2282 Dátum: 14 máj 10, 12:17:05 »

Kishimoto-sensei? Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #2283 Dátum: 14 máj 10, 12:33:26 »

Ha Kishimoton múlik, akkor Wendyből lesz az új Jézus, aki összeáll Tihanyival és közös "gyógyításba" kezdenek. ikszdé
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2284 Dátum: 14 máj 10, 12:37:19 »

Kishimoto-sensei? Nevet

Ja. ikszdé
Elírtam, Mashima-sensei. Nevet

(De a tied meg rövid hsz, legyen meg a négy szó. kacsint)
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Vivien_Borsos
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 53



WWW
« Válasz #2285 Dátum: 14 máj 10, 13:30:30 »

Ez a rész tényleg nem ütötte meg a mércét, ami a múlt heti felállított :/ Olyan eget rengetően nem történt sok minden.. az előzetes rész a múltheti végén lelőtte, hogy Wendy kiszabadul, most meg a csillagszellemek.. visszább kellene fogniuk magukat az animegyártóknak Mosolyog De Loki hajában, mi volt az a fül? :"D Úgy szerettem benne, hogy teljesen megtartotta az emberi formáját, de alakul át oroszlánba >.<

Egy kérdésem lenne a fordítókhoz Mosolyog Az opening magyar fordítása mennyiben egyezik a japánnal? A harmadik tetoválásomat a dalból szeretném, de ugye vigyázni kell a kanjis szöveg-tetoválásokkal, nehogy sushi recept legyen belőle Nevet:D Megnéztem az angolra fordítást és az egyezik a magyarral, de a japánnal mennyire? Ő lenne a delikvens: こぼれた涙は金でも銀でもなくて (These tears that I have shed, gold or silver they won't be.) Előre is köszönöm a választ Mosolyog
Naplózva

"Moete kita zo"
"... A bajnokok bajnoka vagyok. Ha futok, remeg a föld, az ég megnyílik és halandók ujjonganak. Ez a diadal útja. Tiszteletkört teszek a tulajjal aki virágos takarót tesz rám ..." /Az álmodó c. film /
"Amikor egy személynek van valami értékes, amit megvédjen, akkor válik igazán erőssé."
"Az egészség fontos. Kezdje a bőrénél. Mert az egészséges bőr hidratált, és tetovált."
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2286 Dátum: 14 máj 10, 14:09:53 »

Egyetértek én is Bastian-nel és Chakra-val, ez tényleg elég vontatott lett és az előző epizód jobbra sikeredett.
A rész eleje tetszett a legjobban a többi már nem annyira. Főleg hogy 4:45-nél meg is szólalt az eddigi kedvenc muzsikám a harc közben Nevet A másik jó zenét még 6:34től lehetett hallani, bár az előző sokkal jobb.
Sajnáltam, hogy Mira olyan hamar visszaváltozott és a robbanásos szétszéledés se tetszett. A Mavis-es és aszalt szilvaféle gyümölcsös jelenet inkább volt ciki, mintsem érdekes, főleg nem szórakoztató.
Nekem az Éhes Farkasok vezére is Cosmos karaktere tetszik csak, a többi elég semmilyen, Tai pedig nagyon irritáló...
Remélem Arcadios kap majd egy kis leégett 7 napon át gyógyuló lábsérülést, persze tudom, hogy Wendy majd meggyógyítja, de azért legyen már valami látszana a lávának... Bár ha Natsu tüzétől se nagyon pörkölődnek meg az emberkék...
A grafikával szerencsére most se volt baj. Pantherlily harci formájának feje elég hosszúkás lett az új rajzolás óta, bár igazából ezzel semmi probléma, sőt lehet jobb is, mint a régi, mivel jobban hasonlít egy párducra.
A részre egy 3/5-nél nem tiudok jobbat adni sajnos. Azért se túl jók a mostani epzódok, mivel nagy eséllyel ez a legkevésbé érdekelt jelenlegi harc mindenki számára és még húzzák is... Persze ha ennek fényében igényes és pörgős mágiajátékos összecsapásokat kapunk, akkor inkább most kínlódjanak.

U.I.: Szeretjük a következő rész tartalmakat. ^^
Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #2287 Dátum: 14 máj 10, 14:20:34 »

Lehetett volna jobb is a rész,de nem volt vele nagy gond.
Szegény Wendy ilyen savanyú gyümölcsökkel "kínozni".Csak el ne ájuljon idő előtt.
Mavis-t is kioktatta egy gyerek.Számlák meg se lepnek,elvége a Fairy Tailről beszélünk. smirksweat
Mira jelleme egy kicsit/eléggé zavaró.Felveszi a legerősebb démon alakját és ennyire emberi/kedves.
Hangot már nem is említem.legalább a szerelése jól áll neki. Nyelvesít
Lilly és Natsu viszont bele is captak a lecsóba.Így kell ezt.A kivégző (kaszás) neve nem izgat.Ha volt is mangában már arra sem emlékszem.


Arcadios eléggé elleálló lehet ha így bírja a sétát.Tudom mangában is átment,de ott nem tűnt fel ennyire.


Mi az egyesek már alapozzák a crossover lehetőségét? Chakra. Hümm-hümm
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2288 Dátum: 14 máj 10, 16:09:05 »

...
Egy kérdésem lenne a fordítókhoz Mosolyog Az opening magyar fordítása mennyiben egyezik a japánnal? A harmadik tetoválásomat a dalból szeretném, de ugye vigyázni kell a kanjis szöveg-tetoválásokkal, nehogy sushi recept legyen belőle Nevet:D Megnéztem az angolra fordítást és az egyezik a magyarral, de a japánnal mennyire? Ő lenne a delikvens: こぼれた涙は金でも銀でもなくて (These tears that I have shed, gold or silver they won't be.) Előre is köszönöm a választ Mosolyog

Igazából az angol fordítás olyan jó és értelmes* volt (és hallás alapján is pontosnak tűnt), hogy nem néztem utána az eredeti japánnak. Viszont ez egy viszonylag egyszerű japán mondat, hallás alapján szerintem azt is jelenti, amit az angolra fordító kihozott belőle. Plusz, mivel a csuklyás alaknak potyognak a könnyei, így "az általam hullajtott könnyek" elég esélyes. A második tagmondatban pedig jól hallható az arany (kin) és az ezüst (gin), illetve, hogy tagadja azokat.

* Néhányszor, főleg Naruto Shippuuden esetében voltak olyan nyitány/zárárny angol fordítások, hogy a fülem kettéállt, mire (a japánt is igénybe véve) valami értelmes dalszöveget faragtam belőle. ^^" De itt most nem volt ilyen gond.

...
Mi az egyesek már alapozzák a crossover lehetőségét? Chakra. Hümm-hümm

Mivel a Naruto és a FT nem egy magazinban jelenik meg, így szerintem nincs nagy esélye egy kereszttörténetnek.
De pl. FT-nak és a The Seven Deadly Shins-nek már volt kereszttörténete. Vagyis az nem is az volt teljesen, hanem Mashima-sensei megrajzolt egy rövid TSDS történetet, és Suzuki Nakaba sensei pedig szintén egy rövid FT történetet:
A fejezetben nincs spoiler, de ez a fejezet előtt és után lévő fejezetek már spoilerek!
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/364,5
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Vivien_Borsos
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 53



WWW
« Válasz #2289 Dátum: 14 máj 10, 19:56:11 »

Igazából az angol fordítás olyan jó és értelmes* volt (és hallás alapján is pontosnak tűnt), hogy nem néztem utána az eredeti japánnak. Viszont ez egy viszonylag egyszerű japán mondat, hallás alapján szerintem azt is jelenti, amit az angolra fordító kihozott belőle. Plusz, mivel a csuklyás alaknak potyognak a könnyei, így "az általam hullajtott könnyek" elég esélyes. A második tagmondatban pedig jól hallható az arany (kin) és az ezüst (gin), illetve, hogy tagadja azokat.
Köszönöm a gyors választ Mosolyog

Egyébként nem lehet tudni, hogy lesz-e Fairy Tail Movie 2.? Mosolyog Nem rég néztem az elsőt, de az régen jött ki (2012) és a Narutonál is ha nem is egy év, de két évenként volt film :/ Nem akarok párhuzamot vonni a két anime között, de az öregróka Narutonál megszoktam a sűrű érkező filmeket Mosolyog Vagy ha nem is film, de új OST nincs a láthatáron? Pirul
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 19:59:50 írta Vivien_Borsos » Naplózva

"Moete kita zo"
"... A bajnokok bajnoka vagyok. Ha futok, remeg a föld, az ég megnyílik és halandók ujjonganak. Ez a diadal útja. Tiszteletkört teszek a tulajjal aki virágos takarót tesz rám ..." /Az álmodó c. film /
"Amikor egy személynek van valami értékes, amit megvédjen, akkor válik igazán erőssé."
"Az egészség fontos. Kezdje a bőrénél. Mert az egészséges bőr hidratált, és tetovált."
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2290 Dátum: 14 máj 10, 20:13:48 »

OST-ket nem tartom számon. Ha mozi vagy OVA jön, arról a mangában mindig van infó. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Vivien_Borsos
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 53



WWW
« Válasz #2291 Dátum: 14 máj 10, 20:20:07 »

Ja igen, hogy hülye vagyok és OST-t írtam OVA helyett :"D Oké, köszi szépen Mosolyog
Naplózva

"Moete kita zo"
"... A bajnokok bajnoka vagyok. Ha futok, remeg a föld, az ég megnyílik és halandók ujjonganak. Ez a diadal útja. Tiszteletkört teszek a tulajjal aki virágos takarót tesz rám ..." /Az álmodó c. film /
"Amikor egy személynek van valami értékes, amit megvédjen, akkor válik igazán erőssé."
"Az egészség fontos. Kezdje a bőrénél. Mert az egészséges bőr hidratált, és tetovált."
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #2292 Dátum: 14 máj 11, 14:09:22 »

Tudom hogy nincs nagy esélye.Egyszerűen csak viccnek szántam,Chakra. Nevet
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #2293 Dátum: 14 máj 12, 08:28:09 »

Natsu a Garou Kishidan vezérének: Legalább a nevedet áruld el. (Ez az, kiderül a vezér neve.)
A Garou Kishidan vezére: A bűnösöknek nem mondom el a nevem. (Köszi.) Felakaszt
Azok, akik nem szoktak bemutatkozni jelentéktelen karakterek, akik csak azért vannak, hogy egy ütéssel elrepítsék őket...És tényleg. Nevet
Úgy, hogy már régen olvastam ezeket a  részeket a mangában és, akkor is csak átfutottam őket, így már nem emlékszem a harcokra se arra, hogy miképp győznek (már aki Nyelvesít) csak egyre. Ezeket még ki is egészítették szóval még csak jobb lett így az élmény nekem. Látszik milyen fontos szereplők, ha ilyen mély benyomást tettek rám. A vezérnek nincs neve egyedül de róla tényleg nem maradt meg semmi xD.

Ahhoz képest, hogy a bíbor papír megbénította őket Wendy simán kapaszkodott a sziklába és a kezét is használta a varázslathoz és Mira is elkapta Yukinót.
Ez az Uosukének olyan arca van és viselkedése, mint egy különc sorozatgyilkosnak. Mikor "normális" senki se gyanakodna rá, aztán már a világ összes rossz cselekedetét a nyakába varrnák mert ilyen feje van.

Mavis magyarázata kicsit visszafele sült el xD "Nem vagyok kicsi! Nézd meg a Tenrou szigetét! Lehet, hogy egy kis sziget, de a mágikus ereje hatalmas" xD

Szegény Wendy. Megtalálták a gyenge pontját. Most már esélytelen, hogy nyerjen. Nevet

És itt van! Arcadios nagy jelenete. Nagy kár, hogy ketté vágták. Talán a következő részben majd betesznek mellé egy drámai zenét és a kellő pillanatban el is veszik azt, hogy beálljon a sokat mondó csend.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #2294 Dátum: 14 máj 13, 10:00:12 »

Anno a kezdeteknél én voltam az egyik nagy pártolója ennek az új grafikának. Most meg én sírom vissza a régit.
Az animációkon kívül semmit nem tartanék meg az új felvonásból. Egyszerűen szánalmas az egész. Nem látom hogy fejlődne bármit is a dolog. Jó jó 1-2 alkalommal mintha szebb lenne de ugyan az a részenkénti több millió álló képkocka, amíg egy valaki beszél más meg se mozdul, aztán ott vannak az arcok. Ráadásul még a mangát sem adják vissza rendesen. Pl Minerva Sting párbeszéd. Én nagyon vártam hogy folytatódjon az anime de inkább ne is kezdtek volna bele. Igazából csak azt nem értem hogy Mashima ezt hogy engedheti. Ő nem látja hogy mennyire rossz az egész, kb egy szinten van egy fanmade animációval. Nincs súlya az egésznek. A kitöltött részeket még elfogadnám ha legalább nem vennék ki a manga jeleneteit. Anno nagyon azt szajkózták hogy nem lesz cenzúra. Persze hogy nem lesz hisz eleve nem is léteznek azok a jelenetek ahol kellene. Nevet Na mindegy ez nekem csak kötelességből nézős anime jelenleg. De ha sokáig folytatják eljutok oda hogy inkább dobom mert ez egy nagyon igényes manga meggyalázása kb.  Technikai KO

Szerintem a régi verzióhoz kellett volna hozzácsapni a mostani effekteket cenzúra nélkül és akkor nem lenne gond.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 228
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!