24 máj 19, 11:55:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 228
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 687293 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #1230 Dátum: 12 máj 27, 10:55:10 »

Még mindig fillerek vannak? Gondolkozik
Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #1231 Dátum: 12 máj 27, 12:52:57 »

Még mindig fillerek vannak? Gondolkozik

Igen, még mindig fillerek vannak. Várhatóan ősz felé érnek majd véget, mert nagyon közel van az anime a manga cselekményéhez, köszönhetően annak, hogy 3 nagy történetszálat hosszabb megszakítás nélkül ledarált az anime, ami persze növelte a népszerűségét, de közel hozta a manga cselekményét. Attól függetlenül, hogy filler nyugodtan be lehet nézni, mert hiteles történetet mesél el, amit a mangában egy képkocka erejéig még mutattak is(Zentopia incidens)

Konkrétan 2010.November. 1-től az Oración Seis arc kezdete óta, 7 rész kivitelével a manga cselekményét láthattuk egészen 2012. Március. 31-ig. Így az a dolog látszik bekövetkezni, mint a Bleachnél: történetszál utána filler majd megint történetszál majd megint filler és így tovább. Szóval ha vége is a mostani fillereknek és megint jön a manga cselekménye, utána megint hosszú fillerek lesznek, majd megint a manga cselekménye.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #1232 Dátum: 12 máj 27, 13:16:31 »

Így van ez minden hosszabb animénél.
Nem értem miért nem csinálják úgy, hogy pl.: Fél évig vetítenék a Fairy Tail-t fillerek nélkül, majd amikor beérte a mangát vetítenének 1 másik anime sorozatot pl.: a Naruto shippuudent, majd fordítva.
Így sose lennének fillerek, pörögne a fősztori, és mind2 népszerűsége hatalmasat emelkedne.
Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #1233 Dátum: 12 máj 27, 14:08:40 »

Ez a rész nagyon tetszett Nevet. Dan védelme nagyon erős és még képes is visszalőni minden támadást ( szerencse csak mindenfelé mert ha visszalőne egy személyre egy nemtudni milyen erős támadást akkor megszívja az ellenfél smirksweat ). Valami határnak kell lennie a védelemnek mert nem védhet ki '' mindent ''. A fegyvere is tetszik meg ez a le kicsinyítős dolog. Makarov meg Gildarts lenne esélyes ellene meg talán még erza de akkor gyorsnak kell lennie.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1234 Dátum: 12 máj 27, 14:15:14 »

BrownOsment szerintem sem kellene rendes csatának elkönyvelni. Nevet Főleg úgy, hogy egyik fél sem szenvedett el sérülést, inkább csak valami poén harc volt.^^ Amúgy amíg nem mondtad, bele sem gondoltam, hogy Erza vesztett volna xD.

Nekem ezzel a megoldással az lenne a bajom, hogy akkor fél évig egyáltalán nem is lenne FT.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #1235 Dátum: 12 máj 27, 14:49:44 »

Így van ez minden hosszabb animénél.
Nem értem miért nem csinálják úgy, hogy pl.: Fél évig vetítenék a Fairy Tail-t fillerek nélkül, majd amikor beérte a mangát vetítenének 1 másik anime sorozatot pl.: a Naruto shippuudent, majd fordítva.
Így sose lennének fillerek, pörögne a fősztori, és mind2 népszerűsége hatalmasat emelkedne.

Nem lenne túl jó, hiszen vannak akik szeretik a fillereket is. Aki pedig nem, senki sem kötelezi, hogy nézze meg, igazából nekik miért fájnak a filler részek hiszen ha nem nézné őket az ugyanolyan mintha ideiglenesen nem adnának részeket. Esetleg azért, mert így nehezebb nyomon követni melyik rész nem filler (pl. ha a filler részeket külön számolnák akkor annak aki nem rég kezdte el nézni a sorozatot és csak a fősztori érdekli nem kéne néznie hogy melyik rész filler és melyik nem), de ez nem elég indok egy sorozat leállításához.

Én most kivételesen örülök ezeknek a részeknek, hiszen megtetszett a sztori na meg persze köze is van a mangához (gondolom Mashima egyezteti az animátorokkal, hogy mi történjen így nem fognak elszúrni semmit), gyakorlatilag ez az arc egy "valós" történetet mutat be ami nincs benne a mangában.

u.i.: én se szeretem a fillereket (Naruto, bleach), de az FT-s fillerek eddig bejöttek nekem (igaz, hogy volt sok belőle még), sokkal poénosabbak mint a többi nagy része...
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #1236 Dátum: 12 máj 27, 15:49:06 »

Igen persze, a leállás se lenne jó, de az anime készítőkre is gondoljatok egy kicsit.
Itt még a Ft-nél nem nagyon kellett sok sztorit kitalálni, de 1 másik animénél, pl.: Naruto-nál már egész más a helyzet.
A sima Naruto első hosszabb fillerje, a Tea országos, nekem még nagyon is tetszett, és Sasuke eltűnése után is voltak még jók ( Mizuki visszatérése, vagy az öreg papás, aki csak poénból merényletet üzent Konohának ikszdé ).
Viszont sajnos a fillerek 80%-a, hitetlenül unalmas, semmit mondó és élvezhetetlen. Most csak gondoljatok bele, az átlag felállás az az, hogy fél év manga sztori, fél év filler sztori. Itt még nem nagyon volt probléma, de sajnos egyszer pedig a fantázia el fog fogyni az animekészítőknél, és ezáltal nem csak a Fairy Tail anime színvonala fog romlani, hanem a nézettség is, és ezáltal arra a sorsra fog jutni, mint  Bleach anime, hogy már nem tudtak milyen filler sztorit kitalálni ( amit nem is csodálok) és leállásra kerül az anime.
Szóval nem olyan egyszerű 1 jó filler sztorit kitalálni, és valljuk be sose lesz olyan jó, mint a manga sztori. A mostani töltelék történet nekem is tetszik, de ha a Ft még megy vagy 5 évig, akkor még minimum 5 ilyen hosszút kell kitalálniuk, ami nagyon nem egyszerű.
De persze én remélem, hogy nem fogynak ki a fantáziából, mert tényleg nagyon kihasználható a Ft világa. Ha sikerül ezt a színvonalat megtartani az animében, akkor nem lesz ilyen probléma, mint a Naruto shippuudenben, ahol elkezdték a háborút és a manga még mindig ott jár, szóval érdekes lesz berakni fillereket, úgy fog járni, mint a Bleach, hogy nagyon idegesítő módon fog ugrállni a történet...
Naplózva

Sammy Blaze
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 412



« Válasz #1237 Dátum: 12 máj 28, 09:00:34 »

De azért azt se felejtsük, hogy itt ha minden igaz mashima azért szépen segítő kezet nyújt az animéseknek ami nem mindenhol van így... Pl ha minden igaz a movie storyját is mashima írta vagy valami ilyesmi de a keze benne van a movieban rendesen... Ez mostanában még gosho-ról mondható el ami meg is látszik a detective conan movie-jain mert a mostani moveik sokkla jobbak mint az elsők voltak...

És ha a mangaka segítséáget nyújt legalább az alapstory kitalálásához az már egészen más tészta...
« Utoljára szerkesztve: 12 máj 28, 09:01:06 írta Sammy Blaze » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1238 Dátum: 12 máj 28, 12:13:01 »

Talán fordítva... Az animések hagyják, hogy a mangaka is beleszóljon. ^^ Vagy a robotsárkányos hulladék után rájöttek, hogy vagy viszonylag normálisabb fillert adnak, vagy magukkal is kitolnak. ^^

Én annyira nem vagyok elszállva ettől a fillertől (sem). Az eleje törhető volt, megismertük az ügyeletes nehezéket, Michelle-t. Már ott ordított róla, hogy nem mond el mindent. Utána Luxus és Natsu bunyója poén volt. Viszont nagyon lezúzó volt, hogy Gazille elmenekült (remélem, kiderül, hogy más miatt tűnt el). Ez kb. olyan melléfogás volt, mint a robotsárkányos fillerben, hogy Gray Natsu ellen fordult. Egyik sem olyan dolog, ami igazodna a jellemükhöz. Aztán a szerencsétlenkedés a földvilági edolasiak ellen is elég gagyi volt. Egyedül az a kép tetszett, amikor Lily visszaemlékezik és Coco a karján lóg. Az aranyos volt. ^^ Gildarts harca Byro ellen látvány szempontjából nem volt rossz. Viszont mi itt most Gildarts-ról beszélünk, aki röhögve egy Szent Mágus szintjén van. Ha Byro állja vele szemben a sarat, akkor ő milyen szinten lehet...? -.- A legutóbbi, 132. rész legalább egy kicsit poénos volt. Viszont az ilyen karaktereket, mint Samu' nem igazán csipázom. Egójenő, akinek csak addig tart az előnye, amíg tud előre tervezni. Dan jó poénforrás lehet, viszont ha elszedik tőle a pajzsát és lándzsáját, akkor meg lesz lőve.

Úgy tűnhet, hogy lehúzó véleménnyel vagyok erről a fillerről. De azért ez még mindig jobb, mint a robotsárkányos volt. Persze az is bejátszik, hogy nagyon várom már a további, mangás történések meganimésítését. ^^
« Utoljára szerkesztve: 12 máj 28, 12:14:13 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Hestiana
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 89

Fairy Tail & Fantasy Fan - Selymes Durbincs


« Válasz #1239 Dátum: 12 máj 28, 19:35:14 »

Teljes mértékben Chakra véleményét osztom: ez a fillersorozat elmegy kategóriás eddig, vannak benne nagyon jó poénok, de a 'nem edolasi edolasiakkal' folytatott harc valami kritikán aluli volt... többek között.

132. rész nem volt rossz, különösen Dan Straight és a Varázs Dárdája tetszett. (Rossz az, aki rossza gondol! -> én) ikszdé Ezen például igen jót nevettem, meg tulajdonképpen félidőtől egészen élvezhető lett a rész. Tenyérnyi méretű Natsu is jó poénforrásnak tűnik. Kicsit idegesítő, hogy mindenki elveri őket, de majd lesz ez még így se, poénnak kell felfogni.
Ha a következő epizódban ellőnek valamit a mangára előreutalva, - amit nagyon nem kéne úgy, mint a sárkányrobotos tré fillerben, - akkor nagyon-nagyon-nagyon morcos leszek! Gyáááá
Naplózva

grimmiko
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Válasz #1240 Dátum: 12 máj 28, 20:20:51 »

Mint annó,most is mondom: a Fairy Tailt először mindig! elverik! És igen, ilyen csúnyán (ott volt a Mennyország Tornyás arc, Oracion Sies arc, sőt még Laxusék ellen se tudtak először mit tenni Natsuék)De aztán majd mind feltápászkodik, és visszafizetik a tartozást.  Pontosan
Én se nagyon örülök hogy filler van,de valahogy ez a történet szál mégis érdekesnek bizonyul(ellentétben a Mrs. SárkányBolond csinál egy robosárkányt és ő a janinéni sztori). Meg hát inkább filler, minthogy belevágjanak a manga történetébe rögtön...és hogy azt! csavarják el isten tudja merre!XD me az is gáz lenne ikszdé Örüljünk neki,h megy a Fairy Tail és nem szünetel Nyelvesít
Plusz engem már az új opening, mikor először megláttam, már az felcsigázott...jó megint a fanság de pl. az animébe szerepet adnak/adtak egy olyan karakternek akiről a mangába össz-vissz a Character Giuld Card-ban esett csak szó... igen,Kinanára gondolok. Pirul
Sztem ez azé tök jó dolog.  Hümm-hümm
Naplózva
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #1241 Dátum: 12 máj 29, 17:38:49 »

Azért egy kis fejlődést erőben elvárhatunk szerintem. ^^" Csak hárman voltak (Hughes, Sugarboy, Coco), a FT-ből meg ott voltak vagy 10-en és nem tudtak mit kezdeni velük...
Naplózva

Orph D.eus
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 4387



WWW
« Válasz #1242 Dátum: 12 jún 02, 11:04:31 »

133.

Voltak benne jobb, és gyengébb poénok is. Pl. érdekes volt a csapatok beosztása. Végre megtudtuk hol volt Gazille az elmúlt pár rész alatt. Megfutamodott, de nem adta fel! Csak elhalasztotta a párbajt. Szoktatja magát a villámcsapásokhoz.  Többet ésszel, mint Natsu "eszével" Nevet Szegény Lily, nem csoda, hogy most nem tartott vele.
Erza meg megint tök hüle lett a pikuniku mániájával.... És jól megruházott egy csapat "hé hé hé" "lovas" embert. (amúgy nem tudom miért, nekem róluk kapásból a Magyar vándorból a 7 vezér jutott eszembe smirksweat )
Gray és Juvia szokásos szeretlek-nem szeretlek vívódásába Leon is becsatlakozik 5. keréknek. De milyen ronda már a "jövőbeli" kislányuk azzal a felül Gray, alul Juvia stílusú hajjal Lehánylak
Pici Natsu és a hozzá kötődő poénok vitték a prímet. Na meg Happy beszólásai: "Hé, Natsu! Még így is elég nehéz vagy..."
No meg Gray: "Hé, Max! Mi lenne, ha újra megnyitnád a boltod? Fogadok, hogy sok Natsu babát tudnál eladni."
A hajón meg mini Natsu, mini láng, és normál tengeribetegség ikszdé Happy egetverő beszólása "(most) Én vagyok az "izom" a csapatban." Kiröhög
Fura volt az az archeológus csapat. Biztos, hogy van valami közük Jude Heartfiliához, és valószínűleg nem olyan "igazából" gyámoltalanok, mint amilyennek látszanak.
Egy újabb furcsaságra is bukkantam Michelle-lel kapcsolatban. Mikor szóba kerül, hogy kiszivárgott az infó a küldetésükről, Lucy azt mondja, a céhből nem lehetett senki, Michelle meg azt válaszolja: "Én nem tudhatom, még nem ismerem az embereket...". Itt ezt a céh tagjaira érthette, vagy általánosságban az emberekre? Jó ideje úgy gondolom, hogy Michelle talán nem ember. Csillagszellem, vagy hasonló lehet (esetleg az óra egy alkatrésze). Gondolkozik
Naplózva

Ritli: "Hiei akkora gyökér, hogy már botanikus kell hozzá."
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #1243 Dátum: 12 jún 02, 11:55:17 »

Hát nem sok minden értelmes történt ebben a részben, leginkább csak felvezetés volt a későbbi részekhez (legalábbis így gondolom).

Szerintem túl sok poént akartak belesűríteni aminek egy része elég "érdekesre" sikerült, főleg az Erza féle piknik-mánia ami inkább tartozott a "szánalmas" kategóriába :S

Juviát sose kedveltem igazán, de az a képzelgése Gray-ről meg a közös gyerekükről nagyon beteg volt  ikszdé

Tetszett ahogy Gazille gyakorol a vízesésnél ^^ Lily meg aranyos volt ahogy beszállt mellé pedig fél a villámoktól Mosolyog

Mira nyugodsága a szirten Nevet hát igen kb ilyesmit vártam tőle...

Happy nagyot alakított, jók voltak a beszólásai Nevet Vicces hogy magát többre tartja mint Lucy-t, pedig a csapattal pont olyan érzés fogott el mint amikor Edolas arc elején Lucy magát tartotta a (jelenlegi) legerősebbnek mivel tudott mágiát használni Mosolyog Archeologus csapat elég furi volt... nem voltak valami szimpatikusak. Viszont tudhatnak egy-két dolgot ha visszaváltoztatták Natsut (csalódásomra, hiszen én valami ütősebbre számítottam a varázslat visszaállítása terén).

Egyszóval nem volt valami nagy szám ez a rész, elsütöttek benne 1-2 poént (ami egyébként szinte minden FT részre jellemző...), viszont sztori szempontjából elég gyengére sikerült, alig haladt tovább a történet.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #1244 Dátum: 12 jún 02, 11:55:42 »

133. rész

Orph D.eus nagyjából leírtál mindent amit akartam  Mosolyog

Azt külön én is kiemelem, hogy Juvia és Gray gyereke milyen undorítóan nézett ki azzal a hajjal  Lehánylak

Happynek is jók voltak a beszólásai  Nevet

Erza piknik teritője kardokkal volt leszúrva ikszdé Erza életéből sok hagyományos dolog kimaradhatott, ezért örült meg annyira a pikniknek  Nyelvesít

Lisannával egyet kell értenem. Nem szerencsés egy sziklaszírt szélén kajálni az óceánnal alattad, még akkor sem ha az étel Férfi ikszdé(Újabb Elfman férfi duma)
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 02, 12:03:38 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 228
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!