24 máj 20, 16:23:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Soul Eater  (Megtekintve 111833 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #495 Dátum: 13 jún 22, 19:48:03 »

Vajra. A lándzsaszerű valami Asura szájában. A mostani fejezetben is említették a nevét.
Naplózva
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #496 Dátum: 13 jún 22, 21:22:11 »

Jó, képeket nézve nehezebb az ilyenekre emlékezni...
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #497 Dátum: 13 jún 28, 17:59:36 »

Figyelitek mekkora morális győzelmet aratott Asura az anime végén?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sNPFIsoeVac" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sNPFIsoeVac</a>
Hmm.. az egytlen általam ismert anime, aminek jobb a magyar szinkronja, mint az eredeti.
Naplózva
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #498 Dátum: 13 jún 28, 19:41:11 »

Hát mikor megtudtam, hogy ezzel győzi le Maka Ashurát, inkább én is szétrobbantam, minthogy reagáljak. Mondjuk így a manga után visszagondolva... elég jó befejezése volt.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #499 Dátum: 13 jún 28, 22:46:34 »

Az a bizonyos mondat a vörös ködtől fel sem tűnt első nézésre Nevet Persze még így is szarabb mint a manga akár felgyútva, megdugva és aztán egy üstben a Vampire Knight-tal összefőzve lenne.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #500 Dátum: 13 júl 02, 19:56:40 »

Az SE értékelhetetlen. Én egyedül a valóban zseniális rajzokért olvasom, meg voltak nagyon jó megkezdett szálak benne, amikkel végül nem lett semmi (Noah, boszorkányok, Free-ék csapata random megjelent segíteni, egyáltalán a mellékszereplők tök fölöslegesek), és a végső csata se nyűgöz le. Teljesen üres és szürke, átgondolatlan, összecsapott egy manga.
Ez mind igaz, csakhogy a mangának még csak véletlenül sem a történet a lényege, az csak azért van, mert muszáj. A random dolgok talán lényegesek a "mondandó" szempontjából. Ookubo sensei egy kicsavart világ elmeháborodott lakóin és logikátlan történésein keresztül mutatja be nekünk a saját lelkünk/elménk azon részét, amit nem sűrűn látogatunk. Ez valójában egy interaktív szürrealista festmény, többet nem kell tőle elvárni. Mindent úgy illikértékelni, hogy mennyire felelt meg annak a célnak, amire készült, ez pedig ilyen szempontból egy igazi gyöngyszem.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #501 Dátum: 13 júl 02, 20:10:23 »

Ez mind igaz, csakhogy a mangának még csak véletlenül sem a történet a lényege, az csak azért van, mert muszáj. A random dolgok talán lényegesek a "mondandó" szempontjából. Ookubo sensei egy kicsavart világ elmeháborodott lakóin és logikátlan történésein keresztül mutatja be nekünk a saját lelkünk/elménk azon részét, amit nem sűrűn látogatunk. Ez valójában egy interaktív szürrealista festmény, többet nem kell tőle elvárni. Mindent úgy illikértékelni, hogy mennyire felelt meg annak a célnak, amire készült, ez pedig ilyen szempontból egy igazi gyöngyszem.

Bullshit.
Semmi sem muszáj. Ha Ookubo "senseinek" ez lett volna a célja, akkor azt is csinálja. Nincs ebben semmi lélektan, a szereplők története végtelenül sablonos, szinte átérezhetetlen. Szürreális festménynek megállná a helyét, ha lenne mondanivalója, de nincs.
Ez ilyen nagyon instabil belemagyarázás, ha már összeomlott a történet, a szereplők eltűntek a motivációjukkal együtt, a mangaka összecsapta a mangáját, akkor kell valami indok rá, hogy ez miért történt így: mert így akarta. Persze.  Mosolyog
Ha én egyest kapok, akkor nem azért kapok azt, mert nem tanultam és elcsesztem a dolgozatom, hanem mert így akartam, hogy a következőn megmutathassam, hogy tudom ám az anyagot.  Nevet Csak az a gáz, hogy ez az érv mindenre ráhúzható.
Ha rossz a történet, akkor valójában azért, mert nem fontos, ha értékelhetetlen a dráma, akkor az azért van, mert nem az a fontos, hanem a rajzolás, ha rosszak a szereplők, akkor azért mert nem fontosak, csak a történet a fontos. Ez mindig elmondható, csak hát gyenge dolog. :­((
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #502 Dátum: 13 júl 02, 20:28:25 »

A Blícs esetében igaz, amit mondasz, itt viszont alapjaim vannak, amire az állításomat raktam. Ookubo eredetileg one shot műfajban alkotott. Ennek lényege, hogy egy rövid, lényegtelen történetbe, esetleg egy fura világba, minek működési elvét nem fontos tudni, bele van ágyazva és  kis tanulság, érdekesség, mondanivaló. A SE is one shot-nak indult, nem is akarta folytatni, de sokan felfigyeltek rá, ezért újabb két one shot-ban megalkotta a másik két csapatot, s rövid kalandjukat. Ezután szakma nagyjai addig rágták a fülét, amíg el nem kezdte a sorozatot, ehez viszont nem értett. Kitalát egy témát, ami az őrölet és felépített köré egy hatalmas one shot-ot. Ennyi a történet.
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 02, 20:29:17 írta gman » Naplózva
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #503 Dátum: 13 júl 02, 21:00:13 »

Mért muszáj egy olyan mű hátterét boncolgatni, ami annyit ad a látványára, hogy elviszi a hátán az egész sorozatot? Őszintén bevallom, én sem nagyon a történetért olvasom ezt az egészet, hanem a látványos harcokért, mert ilyet csak a Bleach jobb oldalain láthattam eddig. Van benne tanulság? Nem hiszem, hogy több, mint egy átlagos shounenben, az agyongyötört "küzdj a szeretteidért" gondolati tartalom itt is megvan, más meg nem nagyon kell.. a mélyen szántó gondolatok szerintem inkább azoknak a műveknek kellenek, aminél semmilyen akció sincs, csak leír egy tanulságos történetet valakiről/valamiről.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #504 Dátum: 13 júl 03, 07:31:16 »

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2010/298/0/e/book_of_eibon_demotivational_by_brigettejanine-d31ine3.jpg
Gondoltam berakom, mert nekem tetszett. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 03, 07:32:34 írta gman » Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #505 Dátum: 13 júl 19, 19:15:41 »

Az új fejezet az eddigiekhez képest egész jó volt. Egyetlen negatívumnak talán az elejét mondanám, a Cronás szál nagyon nem tudott érdekelni. Black Star "visszatért", ismét a szokásos epic, nem erőltetett (nekem az eddigi jeleneteivel se volt bajom, de mindegy) módon alkotott, a Kishin aránylag korrekt módon lett leverve (ez persze nem módosít a tényen, hogy ez volt minden idők egyik legszarabb főharca), és még maradt is egy fejezet hátra. Tartalmilag sokat nem várok tőle, bár Shinigami halálhírére kíváncsi leszek hogy reagálnak.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #506 Dátum: 13 júl 19, 21:16:44 »

Spiritet 'megölni' egy dolog lett volna még, de Marie-t elég nagy kicseszés Stein miatt Nevet Aztán a dolog véglegességét még meglátjuk.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #507 Dátum: 13 júl 20, 16:04:44 »

Valahogy ez a fejezet meglepően nem volt rossz kategóriás, bár ha Mariet komolyan kinyírták, akkor nem lesz a favoritom. A harc befejezése esedékes volt már, nekem tetszetős ez a zongorás kasza, bejövős. Már csak egy befejezés kell neki, de nem a legütősebb mű történet szempontjából szerintem.
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #508 Dátum: 13 júl 22, 23:26:22 »

Öhömm.. nem tudom ki mit hallott, de a MAL azt mondja, hogy ez biza 117 fejezetes móka lesz. Szóval felmerül a kérdés, hogy akkor most mindek higgyen az ember?

Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #509 Dátum: 13 júl 23, 06:02:50 »

http://www.mangareader.net/soul-eater/112/47

Szerintem marad a 113. Mondjuk a hírt, ami azt írta, hogy 2 fejezet van hátra sikerült 3 fejezettel a vége előtt publikálni.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!