24 máj 18, 10:07:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 52
  Nyomtatás  
Szerző Téma: UQ Holder  (Megtekintve 192378 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Revi95
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Válasz #165 Dátum: 15 jan 28, 23:22:21 »

Én csak azt nem értem miért nem vázolják fel nekik a helyzetet  Gondolkozik egyre inkább gondolom hogy sokkal több turpisság van Touta mögött, főleg hogy olvastam már a 66ost is  Gondolkozik
Naplózva
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #166 Dátum: 15 jan 29, 14:09:01 »

Teljesen mindegy mit mondott szerintem Yukihime.. Touta úgy is részt fog venni a tornán Nevet Sőt, talán még azt is el tudnám képzelni, hogy egymás ellen rakják majd őket  Nevet Egyébként.. tényleg nem értem, hogy miért nem lehet elmondani, hogy most még is mi ez az egész szituáció?! Hát nem lenne minden sokkal egyszerűbb? Technikai KO
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Revi95
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Válasz #167 Dátum: 15 jan 29, 14:25:37 »

hát Toutából én is kinézem hogy nevez Nevet sőt, biztos hogy valami módon részt fog venni a tornán Nevet biztos hogy valamit eltitkolnak tőle, azért nem mondják el, és szerintem azt amit az amnéziája miatt elfelejtett  Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 29, 14:30:16 írta Revi95 » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #168 Dátum: 15 jan 29, 18:47:31 »

Akkor is, Touta nem egy idióta, meg tudná érteni. Ezzel csak azt éri el Yukihime (lehet, hogy direkt?), hogy csak azért sem fog engedelmeskedni. Amúgy ez a része nem tetszett a fejezetnek: be kell dobni, a nincs szükségem rád dolgot, ezzel indokolatlanul összetörni/felhúzni a főszereplőt, csak mert Yukihime mindent magára akar vállalni, és titokzatoskodni, miközben csak annyi lesz hogy a végén Touta az, aki erősebben jön ki belőle....ezt máshogy is meg lehetne oldani, nem kéne ennyire sablonosan.
Na de ezen az utolsó oldalon kívül nagyon-nagyon jó fejezet volt.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 29, 18:55:36 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #169 Dátum: 15 jan 30, 13:52:11 »

Akkor is, Touta nem egy idióta, meg tudná érteni. Ezzel csak azt éri el Yukihime (lehet, hogy direkt?), hogy csak azért sem fog engedelmeskedni. Amúgy ez a része nem tetszett a fejezetnek: be kell dobni, a nincs szükségem rád dolgot, ezzel indokolatlanul összetörni/felhúzni a főszereplőt, csak mert Yukihime mindent magára akar vállalni, és titokzatoskodni, miközben csak annyi lesz hogy a végén Touta az, aki erősebben jön ki belőle....ezt máshogy is meg lehetne oldani, nem kéne ennyire sablonosan.
Na de ezen az utolsó oldalon kívül nagyon-nagyon jó fejezet volt.

Szerintem Yukihime azt hitte, hogy ha ilyen "durván" mondja Toutanak, hogy nincs rád szükségem stb., azzal tényleg félre tudja állítani a tornától. Szerintem igazából jobb is, ha Touta nem megy, mert ha Fate meg Yukihime együtt kell dolgozzanak, akkor ott biztos nem vattacukorral fognak dobálózni az emberek, szóval lehet Touta akármilyen erős, ott biztos nem állná meg a helyét. Na meg szinte biztos, hogy ez az aláírás valamiféle csapda, és épp ezért jobb ha távol marad a tornától.
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #170 Dátum: 15 jan 30, 20:14:07 »

Egy dolgot nem értek az egészben. Negi fel lett támasztva a ME által és halhatatlan vámpír lett belőle, bár Albireo Imma mondta hogy nem lehet tudni hogy olyan teljes-e a halhatatlansága mint Eva-é. Szóval: hogyan lett akármilyen leszármazottja és ami fontosabb hogy örökölték a ME-t vér által? A többesszám Chao Linsen miatt van mert itt: http://mangafox.me/manga/mahou_sensei_negima/v17/c159/5.html - kisértetiesen hasonlít az ME-re és mint tudjuk Negi leszármazottja.

A manga eddig nagyon jó szerény véleményem szerint. Örülök hogy kezdik visszahozni a MSN-ből a storyline-t mert eléggé nyitottra sikerült. A végén valószínű hogy Touta kiszabadítja déd- és nagyapját és véglegesen legyőzi a MoB-ot. Mert ha csak kicsit végignézzük Touta KONOE-ban ott van a: Springfield vérvonal ami igen nagy mágikus erőt jelent, a Konoe vérvonal ami a másik leghatalmasabb mágikus erőt jelenti, és végül Arika királyi vérvonala vagyis a MoB rokona valamilyen szinten ahogy Negi is...

És végül megteszem a tippem hogy a MoB jelenlegi teste amit láttunk az "ismeretlen nő" a nagy háborúból az az első lánya Amateru, a Mundus Magicus első királynője.

Amúgy ha valaki azon gondolkodik hogy érdemes-e elolvasni az MSN-t, akkor a válasz igen. Lehetne indokokat sorolni nagyon-nagyon sokat de én csak 2-őt mondok: Magia Erebea fejlődése 0-ról kb isten szintre, és persze a jó öreg Rakan miatt Nevet. És persze a nyilvánvaló ok hogy egyre több fog visszajönni az előző mangából szóval nem értelmetlen ismeri az előzményeket Nevet.

Aki szerint értelmetlen behozni és folytatni az előző mangát annak csak ennyit: olyan lesz ez mint az MSN-ben az Ala Rubra. Istenítik őket, mindig jelen vannak, szerepelnek, ugyan az lesz csak fordítva. UQ Holder csapata = Ala Alba, Negima! = Ala Rubra Nevet
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #171 Dátum: 15 jan 30, 21:21:11 »

Hát igen, már csak Rakan karaktere miatt is megéri elolvasni az MSN mangát. Nevet

Sanders azt is elmondta, hogy nem tudni, hogy Negi fog-e még néhány évig öregedni. Ez lehet annak az oka, hogy annak ellenére, hogy 10 évesen halhatatlan szörnnyé vált, mégis évekkel később egy gyerek apja lehetett.

Végül is, az MSN végén Negi már nem ember volt, csupán egy szörny, tehát lehet, hogy ennek a "szörnynek" a génjeiben van a Magia Erebea. Talán emiatt örökölhető. Bár, azt még nem tudjuk, hogy Touta tényleg örökölte ezt az erőt(persze ez tűnik a leghihetőbbnek eddig)... Simán lehet, hogy esetleg kitanulta még régebben.

Én is ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el a Mahou Sensei Negimát. A kedvenc mangám a mai napig, az UQ Holder! pedig a 2. kedvencem, de a Negima még a Holdernél is jobb. Legalábbis eddig a pontig. ^^

Amúgy, valamelyik nap megfordult a fejemben, hogy Akamatsu-sensei lehet amiatt kezdett egy új, Negimához kapcsolódó történetet, hogy így be tudja fejezni azt, amit nem tudott a Negima esetében a kiadók miatt. Ugye a Negimába bele akartak a kiadók szólni, emiatt gyorsan befejezte Akamatsu úgy a mangát, hogy rengeteg lezáratlan szál maradt. Touta történetével viszont el tudja mesélni, hogy pontosan mi is maradt ki a mangából.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 30, 21:22:18 írta Azazel » Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #172 Dátum: 15 jan 31, 16:36:02 »

Erről nem tudtam, hogy a kiadó bele akart szólni az MSN-be és ezért lett így vége, de legalább így egy egészen kiváló befejezést kaptunk. Nem tudom mennyit tudsz az Anime meg a Real Life adaptációkról de hát.... szörnyű  Lehánylak
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #173 Dátum: 15 jan 31, 20:56:11 »

Áh.. Megpróbáltam, én tényleg próbáltam, de így hogy angol, sajnos nem köt le az MSN. Viszont lenne egy kérdésem, ami lehet, hogy hülyeség, szóval előre is bocsánat. Szóval, ha ennek az UQ Holder! mangának tulajdonképpen a MSN az előzménye. Akkor nem lett volna jobb először azt lefordítani? Gondolkozik
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #174 Dátum: 15 jan 31, 23:29:46 »

Az egy befejezett manga és vannak fejezetek amiben annyi beszéd van mint mondjuk 10 UQH fejezetben. Szóval ha egy kis csapat kitartóan neki állna és fordítana 24/7 Nevet akkor is kb 1-2 év lenne mire kész lenne egy elfogadható állapotban. Meg aztán elég sok fejezet gyenge minőségű scanből van szóval keresni egy jót meg feljavítani az nem kis munka. Jó lenne de amennyi aktív projekt van most az oldalon szerintem nem igen esedékes  smirksweat
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #175 Dátum: 15 feb 01, 09:51:35 »

...Akkor nem lett volna jobb először azt lefordítani? Gondolkozik

Hogy nem-e lett volna jobb azzal kezdeni? De. Csak van egy-két dolog, ami miatt nem ebbe a mangába fogtam bele:

1,  2013. dec. 5-én jött az ötlet, hogy milyen lehet egy mangát fordítani, gondoltam kipróbálom. 2 manga között vacilláltam: Toriko és MSN. Választottam a Torikot, mondván abból hamarabb találok szebb scant(ami ugye MSN esetében máig nincs...), csak mivel soha nem használtam addig PhotoShopot, ebből az következik, hogy nem tudtam megcsinálni, és emiatt hagytam is az egészet. Rá kb. 1-2 hétre megpróbáltam újra, de akkor már a Holdert akartam fordítani, mivel gondoltam, hogy ez is a Negima világa, ráadásul csupán 15 fejezet volt addig kint belőle, emiatt úgy hittem, hogy még egy hozzám hasonló amatőr PhotoShopos is el tudja ezt készíteni. Nos, tévedtem, ugyanis 3 hét alatt összejött 3 fejezet. ikszdé Ezt a 3 fejezetet ekkor elküldtem Cartneckernek, aki nem reagált az e-mailemre(gondolom időhiány miatt). Ekkor elkönyveltem, hogy oké, biztosan rossz, emiatt nem publikálják. Majd januárban újra elkezdtem csinálni, és február 1-én újra felkerestem a csapatot, viszont ekkor már Chakrát, hogy ki tenné-e az oldalra, ha elkészítem az egészet. Nagyjából 1 óra múlt már válaszolt is, hogy természetes kiteszi, ha a fordítás, és a szerkesztés minősége megfelelő.

Na most, hogy értelme is legyen annak, amit most írtam, januártól tartott augusztus 15-éig az, hogy eltudjak 45 fejezetet készíteni. Az tény, hogy közben 16 fejezetet újraszerkesztettem, mert pocsék minőségűek voltak(ez az első 16 fejezet volt, amit megcsináltam), viszont ott volt majdnem másfél hónap szünetem az érettségi miatt, plusz érettségi után a nyári szünet. Ezek alatt elég sok időt beleöltem a mangába, és még így is ennyi időbe telt.

2,  Az igaz, hogy 30-40 fejezet után sikerült nagyjából 2 napra lecsökkentenem egy fejezet elkészítésének idejét, de ezt a tempót lehetetlen lenne 355 fejezeten keresztül tartani. Ha minden fejezetre csupán 2 napot számolok... Az is nagyjából 2 év, és akkor nem volt olyan nap, hogy ne csináltam volna a fejezeteket. Ami a magánélet, a suli(főleg, hogy jövőre jön az egyetem), és a haverok mellett lásssuk be, lehetetlen... Csupán kettőnknek ezt sebességet nem lehetne tartani, elvégre csak én, és Chakra "dolgozunk" a mangán. Én, mint szerkesztő, és egyben fordító, Chakra pedig, mint lektor.

A Mahou Sensei Negima 355 fejezete szerintem még egy komolyabb csapatnak is rengeteg munkába, és iszonyat sok időbe telne, nemhogy mindössze 2 embernek. Nincs értelme úgy belefognom, hogy szinte semmi esély arra, hogy meg tudom csinálni a teljes mangát. Nem szeretek, és nem is szeretnék olyan dologba belevágni, amire szinte semmi esély sincs, hogy teljesen véghez tudom vinni. Mi értelme van annak, ha belekezdek, és legjobb esetben is 30-70 fejezet után feladom? Akkor csupán az olvasóknak ígérgettem fűt, fát, erre nem lett belőle semmi. Ezt viszont nem akarom. Akkor inkább bele se fogok.


Nem tudom mennyit tudsz az Anime meg a Real Life adaptációkról de hát.... szörnyű  Lehánylak

Az animéről tudom, hogy borzasztó lett. Az OVÁ-k viszont nagyon jól meg lettek csinálva, leszámítva 1-2 részt(gondolok itt a Negi VS. Kagetarou részre, ami szerintem szörnyű volt).
Ki látta közületek az utolsó Negima OVÁ-t, az Anime Finalt? Ez egy alternatív befejezés, amit Akamatsu-sensei talált ki, és a többi OVÁ-val ellentétben, ez azt hiszem másfél órás. Nem néztem végig, viszont egy jelenet tetszett belőle, ugyanis láthatjuk Negi Raiten Taisou technikáját animálva. Nevet

Arról viszont nem tudtam, hogy van ilyen Real Life adaptáció... Nem kerestem rá, de nem hiszem, hogy vesztettem bármit is.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 01, 10:05:08 írta Azazel » Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
geszta
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Válasz #176 Dátum: 15 feb 02, 17:23:03 »

Erről a mangáról készül majd anime?
Naplózva
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #177 Dátum: 15 feb 02, 20:29:52 »

Szerintem biztosan csinálnak majd animét, de még semmi hír róla, és szerintem 1-2 éven belül nem is lesz.
Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #178 Dátum: 15 feb 12, 18:48:46 »

Hűha, nem rossz, egyszerre három rész Nevet Na akkor sorba:
66.- hát ez fergeteges volt Nevet Vártam a komoly depizést, filozofálgatást, de nem, az egész részben (majdnem) a többiek marhultak Nevet Hatalmas volt. Ez meg: http://naruto-kun.hu/manga/UQ_Holder/066/17  nagyon komoly. És igaza is van, teljesen megértem. Ez egy hatalmas plusz pont a karakterének. Na nem az, hogy nem hallgat Yukihimére, hanem az, ahogy megindokolta, majd ahogy bejelenti. Bírom a lazaságát Mosolyog)
(Amúgy ez a Karin és Kirie nagyon betegek...Nevet Nevet )
67.-Ez is nagyon jó volt. Touta elmélkedése, azon a humoros, de még is komoly módon nagyon találó volt. FÉLKÉSZ. Nagyon jó kifejezés, kicsit mindig is ez volt az érzésem vele kapcsolatban. Félkész moitvációk, életszemlélet, harcmodor és erő, félkész jellem. Amint kimondta, elcsodálkoztam, mert tényleg nagyon találó.
A kard xD Érdekes. Nem baj, legalább megnő a szerepe. Meglátjuk.
68.-Istenem.....xD
Hát akkor kezdődhet a torna azt hiszem Nevet Biztos jó lesz.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #179 Dátum: 15 feb 27, 23:33:43 »

Hát ez a két fejezet kemény volt...
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 52
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!