24 máj 20, 01:37:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 45
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elemek...  (Megtekintve 177223 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #45 Dátum: 07 nov 12, 17:55:07 »

Jaja a Rasengan egy ilyen chakra massza cucc. Viszont a szél elemen kívül mással még nem volt keverve. Pl érdekesen nézne ki Föld elemmel keverve =D
Peinnek 6 teste van, de csak 5 elem van: tűz, szél, víz, villámlás és föld (a nagy ninja országok nevei is innen erednek =))
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #46 Dátum: 07 nov 12, 17:59:30 »

Lehet, hogy maga Pein a 6. elem  ??? Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Nihilus
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 399


« Válasz #47 Dátum: 07 nov 12, 18:06:54 »

Lehet,de Milla Johovich az 5.,ezt ne feledd! kacsint
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #48 Dátum: 07 nov 12, 19:23:04 »

Mindenféle Távol-Keleti iizékat egybevetve arra jutottam, a fém esetleg versenybe szállhatna a 6. elem címéért (persze ha Pain-nel kéne versenyeznie a címért, akkor veszett ügy, mint tudjuk Nyelvesít )
Naplózva

Miku-chan
Vendég
« Válasz #49 Dátum: 07 nov 12, 21:57:48 »

No hali!
Ide lettem irányítva a kérdésemmel, hát itt van:
Ebben az elmi chakrás dologban, nekem még az nem világos, hogy mikor létrehoznak egy új elemet pl fa, akkor arra egyszer azt mondják, hogy az egy vérvonal képesség, máskor meg azt, hogy csak hasonló, mint a vérvonal képesség.
Meg Kakashi is vmi olyasmit magyarázott, hogy félig tehetség félig érzék kell hozzá. Szóval szerintem, ha valakinek elég nagy a chakrája, meg tehetsége, szerintem meg lehet tanulni, de csak nagyon keveseknek. Meg Yamato is tudatosan használta együtt a földet és a vizet vagy kiskorában, poénból fák nőttek ki belőle és akkor mindenki tudta hogy mi a szitu?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #50 Dátum: 07 nov 12, 22:09:49 »

Spoiler veszély!

Yamato mangás magyarázata alapján elvileg 2 elemből elő lehet állítani egy harmadikat. Csak a Negyedik Hokage vagy Kakashi zsenialitása, rengeteg tehetség és millió edzés kell hozzá. Vagyis csak nagyon keveseknek sikerülhet.

Az Első Hokage esetében a fa elem vérvonal képesség, + az a képessége, hogy tudta irányítani a démonok chakráját, pl. el tudta folytani. Ezeket a képességeket "örökölte" Yamatos is, a követjező módom: Orochimarunak is megtetszett a démoni chakrák irányításának képessége és az Első holttestéből vett génmintákat beültette pár gyerekbe, köztük Yamatóba is. Egyedül ő élte túl a kísérletet - és bár nem tudja olyan jól használni mint az Első, de - elsajátította a fa elemet és a démoni chakra irányítását.
Természetszerűen - mivel a fa elemhez az a kettő kell - Yamato két eleme a föld és a víz. És pont emiatt úgyanígy volt ez az Elsővel is.

Bár van egy olyan feltételezés is, hogy csak a démoni chakrák irányítása a vérvonal képesség, a fa elem nem. De ennek az elméletnek az a gyengéje, hogy akkor Yamato hogyan "örökölhette" azt is?
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 12, 22:15:30 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
DeatH
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513


« Válasz #51 Dátum: 07 nov 12, 22:25:28 »

hát az elemek nem olyan esetben vérvonal képesség hogy csak az a vérvonal tudja használni hanem szerintem azok szinte gyakorlás nélkül is tudják használni, de ahogy irta valaki nagyon sok gyakorlással más is ki tudja sztem fejleszteni
Naplózva
R
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 364

felfújható-porszívó ügynök


« Válasz #52 Dátum: 07 nov 13, 02:15:30 »

Hakut elvileg anno azért üldözték, mert vérvonalbeli képessége volt, és az abban nyilvánult meg, hogy a jég elemet tudta használni. Szal szerintem a 2 elemből új elem képesség az vérvonalbeli dolog.

Hogy nagyon sok gyakorlással sikerül kiváltani? Passz, eddig nem mutatták, de semmi sem kizárt Mosolyog.

Jah visszatérve a "6. elemhez": Szerintem azért nem lehet "sima" elem mint a maradék 5, mert akkor azt is bemutatta volna Kakashi az edzés folyamán. Ami szerintem lehet:
1. életerő
2. valami a ying és yangos cucc, amit még elmagyarázhatott volna még Kakashi, csak Yamato mondta, hogy ezzel ne huzzák az időt (edzésnél)
3. idézés
Naplózva
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #53 Dátum: 07 nov 13, 12:00:16 »

Visszatérve a jég, és fa elemre,
Hakunak szerintem az nem a jég elem volt a nagy csoda, hanem az, ahogy használta.
Szerintem ott az a vérvonalbeli képesség, hogy alpból jég elemű chakrája van.
Pl. Narutonak alapból a szél elem, Hakunak a jég elem, ami viszont kevert, éppen ezért csoda.
Ezt most jól elmagyaráztam! Nevet Akinek nem világos szóljon.
Yamatoéknál, meg szerintem az a vérvonal cucc, hogy alapból két chakrája van, mert Yamato azt mondta, hogy
ő is a két elem (Föld+víz) keveréséből állítja elő.
Ez az én nézőpontom.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
DeatH
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513


« Válasz #54 Dátum: 07 nov 13, 14:24:09 »

harag nagyjából egyet értek de mégse, mert amikor haku mesélt narutonak a múltjáról akkor volt ott az hogy a vizet ott irányította a levegőben és nem jéggé alakította, bár mondjuk lehet hogy igazad van és hakunak alapból 2 elemű a chakrája. egyébként akkor sharingannal hogy lehet lemásolni a jutsukat amilyen elemet pl nem tud használni. pl kakashi alapból villám elemű. de használt már tüzet is így már megvan a 2. de vizet is használt már meg lehet hogy mást is, de nem az a lényeg. hanem hogy kakashi azt mondta hogy két elemet tud használni. tehát a sharingannal nem tanulja meg használni az 5 elemet hanem azokat a jutsukat amiket látott belőlük ?
Naplózva
R
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 364

felfújható-porszívó ügynök


« Válasz #55 Dátum: 07 nov 13, 15:41:05 »

dEatHy mesterrel egyetértek, meg Naruto edzése elején Kakashi azt mondja, hogy minden Jouninnak legalább 2 elemet használ (316os rész 5. oldal), tehát ezért nem hiszem, hogy ez lenne a vérvonal képessége +

spoiler veszély tehát, csak mangások olvassák tovább!


Idézet
Certain kekkei genkai can also create unique elements, such as wood and ice, through a mixture of the basic elements, which normal ninja are incapable of doing. While some ninja are capable of producing varied types of chakra, they can't do so simultaneously. Yamato also mentions light and dark chakra, but doesn't elaborate on what they're used for.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Jutsu_%28Naruto%29 innen szedtem, és (血継限界, Kekkei Genkai = "Bloodline Limit") ez szintén megtalálható ezen az oldalon)
Idézet
Néhány kekkei genkai egyedi elemeket tud létrehozni, úgy mint fa és jég, alapelemek keverése következtében, amit normális ninjáknak nem képesek létrehozni. Míg néhány ninja képes sok fajta chakrát létrehozni, egyszerre nem tudják alkalmazni Yamato még megemlíti a világos és sötét chakrát, de nem magyarázza el részletesebben, hogy mire használhatóak.
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 13, 15:48:26 írta R » Naplózva
Jeday
Vendég
« Válasz #56 Dátum: 07 nov 13, 17:24:47 »

hát én már nem tudom kivel értsek 1et  ???de visszatérve a Rasengan-ra az sztem (is) azért volt elemtelene mer még az a  technika nem volt befejezve
Naplózva
R
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 364

felfújható-porszívó ügynök


« Válasz #57 Dátum: 07 nov 14, 03:00:20 »

Nah de ha már Jounin 2 elemes izébizénél vagyunk, akkor szerintetek azok a karik, akik shippuudenben Jouninná váltak (Neji, Temari, Kankuro) ők mely 2 elemet használják vajon? Meg a korábbi Csapat vezetők?
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #58 Dátum: 07 nov 14, 09:42:09 »

Hát, Temarinál egyértelműen (?) a Szél és sztem az is volt az első xD
Gaara? Valami köze biztos van a Földhöz (ugye homok).
Kankuro...? Hát, nála lövésem sincs :-X
Neji? Lehet, hogy valami Szél ő is, elvégre az a húzás, amivel végleg kiütötte a másolatát, az erősen koncentrált (>> magas nyomású) levegő volt, ha jól rémlik...

De hogy a 2. mi lehet... Hát... jó kérdés ??? Nevet
Naplózva

Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #59 Dátum: 07 nov 14, 16:41:24 »

Szerintem nem szükségszerű. hogy ha valaki Jounin, már két elemet is tud.
Gai szerintem például egyet se tanult meg, mert csak a taijutsuját fejlesztette.
Szerintem arról van szó, hogy csak egy Jounin szitű fickő képes két elemet is használni.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 45
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!