24 ápr 28, 06:22:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SasuxSaku  (Megtekintve 8707 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kurohi-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 165



« Válasz #15 Dátum: 16 feb 14, 23:21:41 »

Nos, szerintem borzalmas páros. Igen, a Part 1-ben Sakura tényleg fontos volt Sasukénak, de mint csapattárs, és nem mint lány. Az meg hogy mondott egy "Köszönömöt!", még nem jelenti, hogy szereti. Sasuke amúgy se egy érzelgős fajta, és szerintem felesleges belemagyarázni ebbe az egyetlen szóba olyanokat, hogy emiatt szerelmes volt a csajba, mert szerény véleményem szerint nem - egyszerűen csak megköszönte egy szerettének, amit tett érte, mivel a BARÁTJA volt. DE NEM A SZERELME.
És az epilógust sem értem. Én képtelen vagyok Sasukét családos emberként elképzelni, Cherry-vel meg főképp.  ikszdé Alapból a történet végére inkább egy ilyen félig vándorninja lett volna belőle, mint Jiraiya, akinek nincs gyereke, se nője. Nem tudom, számomra nem egy elköteleződős, tipikus apuci-fajta. Ettől persze még lehet jó szülő... egy másik nő gyerekének biztosan.
De hogy Sakurával? OMG. Mi a francért szeretett bele? Én nem láttam semmit, sehol. Azt láttam, hogy szereti, de mikor fejlődött az ostoba, kislányos rajongásból komoly szerelem? Nem láttam a folyamatot, Kishimoto eléggé elrejtette az orrunk elől a kettejük kapcsolatát, és számomra pontosan ezért tűnik úgy, mint egy hatalmas vicc.
Apropó, még erősíteném (+ismételném magamat), hogy Sasukének Sakura nem volt több egy csapattársnál. Fontos volt neki, de mint barát. És szerintem Kishimotónak nem kellett volna erőltetnie ezt a szálat - alapvetően engem is jobban érdekelnek a baráti kapcsolatok, pl. Naruto + Sasuke, vagy Chouji meg Shikamaru, és még sorolhatnám...
Naplózva

Dare datte shippai wa suru nda
Hazukashii koto janai
Kono kizu o muda ni shinai de
Waratte arukereba ii

~~~~~~~~~~~~~~~

Raiko: Alive (Naruto Ending 4)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #16 Dátum: 16 feb 15, 23:18:13 »

Van igazság abban amit mondasz, Sasuke karakteréhez sokkal-sokkal inkább illik a magányos vándorlás, és az árnyékokból való szolgálása a világnak, mint a család. Hiszen láthattuk is, hogy attól még, hogy van családja, nem nagyon törődik velük.
Azonban így kihalt volna az uchiha klán...ezt meg gondolom nem akarta Kishimoto.
A lehetőségeihez képest, szerintem egész jól kijött mindenesetre a szituációból, és adott egy egész jó magyarázatot, ill. az, hogy nem adott magyarázatot, még mindig jobb, mintha valami nagyon szánalmas és erőltetett udvarlást kellett volna végignéznünk. Így mindenki azt képzel bele a kapcsolatukba, amit akar.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Kurohi-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 165



« Válasz #17 Dátum: 16 feb 16, 17:56:29 »

Nyilván az Uchiha klán kihalása egy komoly dilemma lett volna, hiszen elég gáz lenne, ha így történne. Viszont egyetlen szem FÉLIG Uchiha-gyermek nem hiszem, hogy sokat változtatott volna a klánjuk jövendőbeli sorsán - ami megtörtént, az megtörtént, visszaforgatni az időt pedig nem lehet. Én nem azt mondom, hogy haljon ki a vérvonal, de a realitás és Sasuke karaktere érdekében talán én így írtam volna meg.
Az erőltetett udvarlás... hát, igen, az még mindig rosszabb lett volna. Magam sem tudom elképzelni Sasukét egy szál virággal szerenádozni 13 évesen Sakura ablaka alatt. ÁÁÁ. Nevet De legalább valami minimális jelet adhatott volna, pl. az 1. részben 1-2 mélyebb, négyszemközti beszélgetés, ami elárul valamit. (És nem Narutóról vagy bármi más közös témáról beszélnek, mert olyan volt néhány.)
Naplózva

Dare datte shippai wa suru nda
Hazukashii koto janai
Kono kizu o muda ni shinai de
Waratte arukereba ii

~~~~~~~~~~~~~~~

Raiko: Alive (Naruto Ending 4)
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #18 Dátum: 16 feb 17, 22:04:44 »

Mint ahogy Jon is mondta, mindenki azt képzel bele a kapcsolatukba, amit akar. Te pedig szerintem ezt túlzásba vitted. Úgy látom felállítotál egy sztereotípiát a szerelmespárokról, és rájuk húztad. Hogy a szerelmespárok nyálasak, csöpögősek. Pedig minden párkapcsolat különböző. Mivel minden ember különböző.

És gondolhatod, hogy Sasuke nem vált ilyenné. Sőt. Igen valószínű, hog még csak nem is csókolóztak. Vagy legalábbis nem olyan volt, mint a sztereotípiádban, mert Sakura inkább elszomorodott, mikor Sarada rákérdezett. Amikor pedig Sasuke újra lelépett, valami olyasmit gondolt, hogy "Már megint megváratsz?" Szóval szerintem jobban gondold át a kettőjük kapcsolatát. Mélyebben.

Ha le kellene írnom Sasuke Sakurával kialakított kötelékét, én nem is a "szerelem" szót használnám. Pont a beleivódott sztereotípiája miatt. Inkább valami olyasmit, hogy "Lelkitámasz", "Biztos pont", "Otthon". Ezek se tökéletesek, de nehéz az ilyet megfogalmazni.

Sasuke életében mindig is a családja volt a legfontosabb, ezért szerintem teljesen logikus, hogy nem magányos vándorshinobi lesz. Az is logikus lett volna, de ez is az.

Miért Sakurával? Természetesen a múltjuk miatt. Mert Sasuke bármit tett, kitartott mellette. Ez egyértelmű. Nem is úgy fogalmaznám, hogy "beleszeretett", hanem hogy "közeledett hozzá". Miért ne közeledett volna? A Part 1-ben azért nem közeledett, mert volt "jobb" dolga is, de az aktualitását vesztette.

Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #19 Dátum: 16 feb 18, 10:56:29 »

Van benne valami. Csak kérdés, hogy ez Sakurának mennyire jó így. És ha nem, akkor miért ment bele.
Szóval kétlem, hogy ilyen rideg lenne a valóság. Nyilván nem egy Casanova a srác, de azért mégis.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #20 Dátum: 16 feb 18, 16:52:29 »

Vannak olyan emberek, akiknek már az is boldogságot okoz, ha annak a személynek, aki fontos számára segíthet bármiben, bármilyen módon. Én simán kinézem Sakurából, hogy feladja a tinilány típusú álmokat a tökéletes lovagról, hogy cserébe támasza legyen egy olyan embernek, akihez valódi érzelmek fűzik. Lehet Sasukét utálni, de szerintem azt senki nem tagadja, hogy hatalmas sebek érték a lelkét, amiket soha nem lehet elfelejteni. Még Naruto is azt mondta, hogy átérzi a fájdalmát, és olyanokat tett egy őrült bűnözőért, amiket nem kellett volna. Hát akkor Sakura, aki szerelmet érez iránta, mit nem tenne meg érte? Még ha saját magának nem is jut semmi.

Egyébként pedig volt valami olyan mondat, hogy "az érzéseink összekötnek minket". Még ha semmit nem kapna tőle, én még akkor is logikusnak tartanám, de nem hiszem, hogy ez a helyzet.
Naplózva
Kurohi-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 165



« Válasz #21 Dátum: 16 feb 18, 23:05:30 »

Átgondoltam a dolgot, és mondasz valamit, tényleg nem teljesen szerelem ez az egész, de én még mindig nem vagyok képes Sakurával teljesen azonosulni; mivel én nem vagyok ilyen önzetlen, egyszerűen nem ilyen az alaptermészetem. Sasuke utálását meg én is elég értelmetlen dolognak tartom, hiszen több nagyobb trauma érte csupán pár év alatt, aztán bekattant stb. kb még feldolgozni sem volt ideje őket. Sőt, nekem az egyik kedvenc karakterem.
És már bocsi, hogy belekötök, de ha nem is csókolóztak, hogy lett abból gyerek?  Nevet
Van benne valami. Csak kérdés, hogy ez Sakurának mennyire jó így. És ha nem, akkor miért ment bele.
Szóval kétlem, hogy ilyen rideg lenne a valóság. Nyilván nem egy Casanova a srác, de azért mégis.
Én értem, hogy Sakura egy ilyen birkatürelmű természet, de azért mindennek van határa. Egyszer az ember úgyis megelégeli, hogy csak ad, és nem kap semmit cserébe, bármennyire is mardossa a lelkét a bűntudat (saját tapasztalatból beszélek.) Nekem valahogy kicsit önmarcangolásnak tűnik az egész... ráadásul ha Sasuke az egész családját elvesztette, akkor én hatalmas következetlenségnek tartom, hogy ennyire nem törődik a lányával - nem tudom megfogalmazni, ez az egy egyszerűen nagyon irritál.
De van abban igazság, amit mondasz. Nehéz ezeket a dolgokat több oldalról megközelíteni, mert nagyon színesek.
Naplózva

Dare datte shippai wa suru nda
Hazukashii koto janai
Kono kizu o muda ni shinai de
Waratte arukereba ii

~~~~~~~~~~~~~~~

Raiko: Alive (Naruto Ending 4)
Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #22 Dátum: 16 feb 19, 01:48:39 »

Nekem az tűnt önmarcangolásnak, amikor ült az ágyon, és a 7-es csapat fényképére potyogtatta a könnyeit. Az logikusabb, hogy ha már visszajött, akkor közeledik hozzá.

Nem feltétlenül szükséges minden szereplővel azonosulni egyébként. Nincs azzal gond, ha te nem tudsz Sakurával. Viszont meg lehet beszélni a dolgait, és ez esetleg más megvilágításba helyezi.

A csókolózós rész
Furcsa helyzet, az biztos. Nem tudom én sem, bár technikailag nem feltétele a dolog. Ezen aztán el lehetne filozofálgatni, de annyira hiányos a manga, hogy értelmetlen. Egyébként Hajós András mondta, hogy ő hamarabb vesztette el a szüzességét, mint átélte volna az első csókját. Azt mondta, hogy ő egyszerűen nem az a csókolózós fajta. De persze könnyen lehet, hogy szimplán csak menőzni akart.

Ha Sakura meg akart volna elégelni valamit, akkor azt akkor kellett volna, Sasuke amikor beállt az Akatsukiba. Ha azt, elviselte, hogy fájdalmat okozott neki, akkor mért ne viselte volna el, ha nem okoz neki semmit? Viszont, mint mondtam, szerintem erről szó sincs. Kapnia kellett valamit neki is. Mondjuk az a homlokpöccintés. Eléggé felélénkült, amikor visszaemlékezett rá, valamit biztos jelent az is. Szóval az ő kapcsolatuk inkább ilyen lelki síkon működik.

Sasuke nem tehet mást, mint azt a küldetést csinálja. Van benne egy kis olyan is, hogy vezekelni akart. De egyébként nincs más lehetősége. Ha ráhagyja, akkor az a hadsereg Zetsu lerohanhatja a dimenziójukat, és akkor sem lehet együtt a családjával.Szerintem még van benne egy kis olyan is, hogy fél újra kötődni. Akar, de fél. Meg lehet benne egy kis olyan is, hogy szimplán nem tudja hogy kell.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #23 Dátum: 16 feb 20, 11:34:10 »

Nagyon jó gondolatok mindenkitől. Valószínűleg kicsit mindenkinek igaza van. Az biztos, hogy kell legyen valami intimitás a kapcsolatukban, máskülönben Sarada nem élne Nevet És az, hogy Sakura meg akarta csókolni Sasukét, nekem azt mutatja, hogy csók is volt, csak éppen Sasuke ezt akkor kínosnak találta, vagy zavarban volt (talán Sarada miatt). Amúgy is, Sasukenak az a homlokpöccintés jelenthet mindent, amit érzelmileg kifejezni képes. Az is látszott, amikor hazajött, hogy nem rideg a kapcsolatuk, mert idillikusan ábrázolta Kishimoto a családi életüket, beszélgettek, együtt ettek, stb.
Szóval éppen ezért, én nem látom nagyon komornak a kapcsolatukat. Az biztos, hogy nem hétköznapi. De nem mondanám még csak azt sem, hogy ellentétben áll a karakterével, vagy személyiségével. És igen, valószínű, hogy a küldetése előtt még sokkal hétköznapibb volt a kapcsolatuk.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!