24 jún 16, 04:08:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 52
  Nyomtatás  
Szerző Téma: UQ Holder  (Megtekintve 195101 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #105 Dátum: 14 nov 28, 22:35:15 »

Nem volt rossz rész, de nekem ez a barátság egy kicsit túlságosan-irreálisan nyálas. Vagy a lányok simán mondanak olyanokat egymásnak, hogy én mindig itt leszek neked, éljünk együtt örökre, stb. ? Nemtom. Én a legjobb barátaimat leidiótázom és nem vallok neki szerelmet Nevet Abszolút nem tudom beleélni magam, azonosulni vele, sőt, még csak nem is tartom nagyon szépnek ezt a kapcsolatot.
Szerintem nem az az igazi barátság, hogy akkor most menjünk együtt a pokolba. Tudni kell elengedni az embereket. Az sokkal inkább barát, aki nem jön velem a rossz úton, hanem elmer engedni, ha rossz felé haladok. Ezáltal sokkal inkább a jó felé tud vezetni, mint amúgy.
Na mindegy, Touta laza volt, az a diákcsávó meg nagyon érett, őszinte és komoly dolgokat mondott. Nagyon tetszett, végre egy komoly, emberi karakter.
A harc meg marha látványos, mondom, nagyon szép a rajzolás, de alapjáraton megint nem történt semmi különös, csak Santa ütött egy marha nagyot. A kardpárbajok sem fogtak meg, hiszen nem is láttuk az alapokat, nem láttuk emberi szinten a harcokat, rögtön nagyon OP-k a karakterek. Nem látunk technikákat, csak villanásokat. Ha meg vannak technikák, azok sincsenek részletezve. Így meg nem kifejezetten érdekes. Úgy értem, hogy a karakterek rögtön teljesen más szinten vannak, mint ami normális emberek által elérhető. Annyit látunk, hogy hűha, egy másodperc alatt több tucatszor ütnek, vágnak, vagy valami, de ezáltal nem is tudok izgulni rajtuk. Hasonlítsuk össze a Narutoval pl., ahol az elején kunaiokat dobáltak, alap, szemmel követhető technikák voltak. Nem dobtak be rögtön egy Killer Bee-féle kardtechnikákat, amit szemmel nem lehet követni. Remélem értitek mire gondolok.
....
Csak én érzem, hogy egy kicsit túl gyors a tempó? Harc harc hátán, elég kevés a dráma, a világgal való ismerkedés (persze lehet, hogy a negima miatt ez nem is lesz kibontva). A harcok meg hiába nagyon látványosak, nincs benne taktika, egyszerűen túl gyors minden. Hát nem tudom, eléggé jellegtelen, ízetlen nekem a világ, a harc, a karakterek. Nem rossz, de nem is nagyon fogott meg.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 28, 22:57:29 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #106 Dátum: 14 nov 28, 23:28:37 »

Pontosan erről beszéltünk Chakrával. A Mahou Sensei Negimában Neginek nem volt egyszerű dolga, neki minden egyes technikáért edzenie kellett. Az osztályában nem egy ember sokáig erősebb volt, mint Negi maga.

Viszont Touta mintha mindent az ölébe kapna. Touta rohamos fejlődésére biztos lesz valami ok, amit majd megtudunk. Mikor ezt beszéltük Chakrával, akkor jött az ötlet, hogy mi van, ha Touta már alapból ilyen erős volt, csak a 2 éve alatt mindezt "elfelejtette".

Bár, szerintem amiatt van ez a "gyors" tempó, ugyanis a mangaka kicsit elsiette a Fate-es történetszálat. Elvégre... Fate-tel mégis hogyan harcoltak volna, ha mindegyikük emberi szintről indul? Fate volt a Negima főbossa, ha csak olyan szinten lettek volna, akkor biztosan úgy végződött volna, mint ahogy azt Kirie egyszer át is élte.

Szerintem a technikák azért nincsenek részletezve, ugyanis a legtöbb már a Negimában részletezve lett.

Taktika alatt pontosan mire gondolsz? Mondjuk egy Shikamaru VS. Temari harcra? Mert ilyen szintű tényleg nincs. Viszont Touta nem is az a fajta, aki ilyesmivel törődik. Fate elleni harcában nem hagyta Fate-et varázsolni, majd direkt gúnyolni kezdte, hogy közel vigye Kiriéhez. Bár, annyit azért jó lenne, mint anno Negimában. Negi a mű elején elég sok taktikát bevetett egészen addig, míg el nem kezdett kempot tanulni.
Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #107 Dátum: 14 nov 28, 23:38:12 »

Szerintem annyi az egész, hogy Negi rokona, és a vérében vannak a dolgok. Azért az, hogy "ölébe kap mindent.." Azzal a gravitációs karddal is vesződött egy darabig, bár az igaz, hogy nem mutatták részletesen, de nem 1-2 óra volt amíg azt is megtanulta. Az egyetlen képesség amit "ölébe kapott" az a Magia Erebera. Amit meg még gőze sincs róla, hogy tulajdonképpen mi is az. De remélem, ha ennek a csatának vége, kicsit többet megtudunk Touta multjáról és magáról Toutáról is.
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #108 Dátum: 14 nov 29, 10:54:26 »

Nem feltétlenül Shikamaru szintű taktikázásra gondolok. De konkrétan a harcok annyiból állnak, hogy sok-sok villanás, ütés, majd vki üt egy marha nagyot, vagy bedob egy olyan technikát amiről még életemben nem hallottam, és nyert. Az egyedüli kivétel a Fate vs Evangeline volt, na az tényleg érdekes volt.
Most Santa mit is csinált eddig? Sok-sok zombit kiütött,  szószerint kiütött, marha nagy ütésekkel, buszokat dobált (érted...buszokat dobált, és még a 60. fejezetnél se vagyunk...), és most, Sayoko ellen a végén ütött egy marha nagyot, mert azok a látványos technikák, amiket Sayoko bedobott, hatástalanok voltak. Azt is hozzá kell tenni, hogy mivel hallhatatlanok, nem is nagyon lehet izgulni, úgyis túlélik. Touta is rögtön használta az azonnali mozdulatot, a 10000 kg-os kardot ( akkor mégegyszer, a 10 tonnás kardot...), stb. A magia erebeával nincs bajom, ha van egy ilyen rejtett ereje, miért ne szabadulhaott fel. Narutobol is előjött a Kyubi chakrája már Haku ellen, na de ha nem használta, akkor nem tört sziklákat ököllel, és nem kezdett rögtön rasenshurikenezni.
Nekem nagyon hasonlítanak a harcok a Fairy Tailhez. Ott is kb. annyiból állnak, hogy ki tud nagyobb bummot csinálni. Nem mondom, a Naruto vége is erről szólt. A vége, 600 fejezet után, ezért az már nem is zavart.
Viszont míg a Fairy Tailben nagyon megszerettem a karaktereket, és van egy érdekes világa, itt ezt nem mondhatom el egyelőre.

Ui. Mondjuk nem hiszem, hogy helyes a Narutoval párhuzamba állítani harcok terén bármit. A háborúig, beleértve a Danzou-Sasuke harcot, a Naruto harcai fantasztikusak voltak, és utánna sem rosszak. Na, ez egy jó példa: Sasukenak hiába volt már meg a Susanoo, Danzounak az izanagi, mindketten használtak más technikákat, idézéseket, alap elmeket, amiknek ismertük a hátterét, a világát, ugyanígy a karakterekkel. De ezt az összes harcrol el lehetne mondani. De mondom, nem akarom a Narutoval párhuzamba állítani.
A FT-ben is szarok a harcok, de a karakterek és a világ mégis érdekessé teszik a mangát. Nekem ez is hiányzik.
Mindegy, nem fogom abbahagyni (még), arra bőven jó, hogy hetente egyszer-kétszer elüssek vele 10 percet.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #109 Dátum: 14 nov 29, 12:14:34 »

Nem volt rossz rész, de nekem ez a barátság egy kicsit túlságosan-irreálisan nyálas. Vagy a lányok simán mondanak olyanokat egymásnak, hogy én mindig itt leszek neked, éljünk együtt örökre, stb. ?
...

Santa fiú. Szerintem. Nevet Bár eleinte én sem tudtam megmondani.
Legalábbis fiú iskolai egyenruhát hord: http://naruto-kun.hu/manga/UQ_Holder/057/6

A túl gyors tempóval kapcsolatban: (Próbálok nem spoilerezni a Mahou Sensei Negima mangából, de aki nem akar kockáztatni, az ne olvassa el!)
Amikor elkezdtem olvasni a Mahou Sensei Negima mangát, akkor az elején nehezményeztem, hogy kb. az első 60-70-80 fejezetben szinte nem is volt normális harc, "csak" a szereplőket ismertük meg (mondjuk elég sokan vannak, szóval kellett is a sok oldal Nevet). Neginek az Evangeline-nel való harca is inkább a körülmények szerencsés közrejátszása volt és nem tényleges győzelem (Evangeline-nek a mai napig nem ismerjük a tényleges, teljes erejét). Az első jó harcok a Mahora fesztivál harci játékán voltak és utána Chao Linsen ellen. De az már a 100. fejezet környékén volt. Onnantól már nem volt gond, és amikor "elutaztak" a Mondus Magikusba, igazán felpörögtek az események (főleg Jack "Univerzális" Rakan feltűnése után ikszdé). De szerencsére a személyes drámák itt sem maradhattak el, és ez jó pont. Mondjuk fontos tudni, hogy a Fate-el való harc után valószínűleg számos fejezet kimaradt a mangából, mert nem tudjuk meg, hogy a "Lifemaker"-t hogy győzik le, és Nagit (Negi apját) hogy mentik meg. Már csak azt látjuk, hogy Nagi megint együtt van Rakannal, "Sanders ezredessel" és Konoe papával.
Szal a lényeg, a mangaka valszeg azért "rohan" ennyire, hogy ne a szereplők bemutatásával és harc nélkül teljen el 50-60 fejezet a manga elejéből. Meg igazából ez már többé-kevésbé egy ismert világ. Bár 100 év alatt elég sokat változott. És az is lehet, hogy a "sok" harc után majd kapunk számos, inkább a szereplőkre koncentráló és edzős fejezetet is. Illetve egyszer lehet, hogy beleakadnak egy olyan ellenfélbe/ellenfelekbe, akiket alig tudnak leverni és rájönnek, hogy gyúrni kellene egy kicsit. És akkor majd lelassít egy kicsit a manga. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Exclipit
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #110 Dátum: 14 nov 29, 15:09:49 »

Komoly ereje van a csontvázpókkukacos csajnak. És ez a Santa is egyre érdekesebb. Amúgy ő most pali vagy csaj egy kicsit elvesztettem a fonalat. Ja és megint a bosszúúú, az a rohadt bosszú. Kicsit túl emotionális nekem ez a pár fejezet.
De legalább az kiderült hogy miért nem emlékezett semmire Santa. Már csak azt akarom megtudni mitől van ekkora ereje Sayokonak, és hogy ki adta neki. Valami ördög paktum talán?
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #111 Dátum: 14 nov 29, 15:45:20 »

Sayoko egyfajta tároló több százezer embernek, akiket ez a világ üldözött el. A bosszúvágyuk átvette felette az uralmat.
Santa fiú???  Nevet  Nevet ikszdé, nem hiszem el...
Így azért minjárt más megvilágításba kerülnek a dolgok. Én komolyan azt hittem korábban, hogy Sayoko simán leszbi  Nevet
Mondjuk fogalmam sincs, hogy miért kell ennyire köztes karajtereket rajzolni nemileg. A fiú az fiú, és ha van is egy méteres haja, de legalább vmi árulkodjon róla, hogy ő nem lány...
Na mindegy, ma is okosabb lettem Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #112 Dátum: 14 nov 29, 16:30:54 »

Nos, Santát és Kuroumarut kivéve azért mindenkiről meg lehetett mondani a nemét. És Kuroumaru esetében már magyarázatot is kaptunk rá, hogy ő miért ilyen. ^^

Talán az lesz Santa egyik emlékezetes mozdulata, amikor a múltat maga mögött hagyva (már ha ezt túléli) lenyisszantja a saját hosszú haját. Nevet Csak nehogy itt is öngól legyen, mint a Fairy Tailben Wendy-vel. ^^"
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #113 Dátum: 14 nov 30, 13:00:08 »

Touta talán még a magia ereba miatt is fejlődik nagyon gyorsan.
Talán születése óta megvan neki, és passzívan "turbozza" a képességeit Nevet

Mint pl narutoban kurama gyógyítási képessége (zabuza csicskása már az elején megmérgezte)
Vagy az uzumaki vérvonal miatt sok csakra. (anélkül nem tudta volna spammelni a klónokat kezdetektől fogva)


Meg ahogy irtátok korábban, lehet hogy fiatal korában edzették a szülei, meg 2 évig evangeline is.

Bár a különleges kard nélkül nem menne sokra
Naplózva
Exclipit
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #114 Dátum: 14 nov 30, 13:30:36 »

Talán még nem is nézne ki rosszul ha levágatná a haját Nevet
Naplózva
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #115 Dátum: 14 nov 30, 23:01:26 »

Santa fiú???  Nevet  Nevet ikszdé, nem hiszem el...
Én már az eleje óta tudom, hogy fiú. Nem tudom, hogy ti miért néztétek lánynak.  Hmm?
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #116 Dátum: 14 dec 03, 20:47:15 »

A ma megjelent fejezet lehet, hogy késni fog, ugyanis ha holnapig nem tudom megcsinálni, akkor legkorábban csak vasárnap, vagy jövőhéten tudok nekiállni. Kaptam 3 beadandót, pénteken meg születésnap, szóval kicsit elfoglalt leszek a hétvégén. Nevet

A fejezet színes oldalával viszont már elkészültem, ezt az alábbi linken megnézhetitek:
http://kepfeltoltes.hu/view/141203/6778405401_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #117 Dátum: 14 dec 04, 10:41:44 »

A fejezet színes oldalával viszont már elkészültem, ezt az alábbi linken megnézhetitek:
http://kepfeltoltes.hu/view/141203/6778405401_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vagány lett!  Kúl
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
snupi16
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #118 Dátum: 14 dec 04, 17:11:19 »

Sziasztok aszt szeretném megkérdezni hogy a Negima cimü mangának az öszes fejezetét hol tudnám elolvasni magyar felirattal?
Naplózva
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #119 Dátum: 14 dec 04, 17:26:44 »

Szia, szerintem sehol. Néhányan írták, hogy olvastak pár fejezetet magyarul(nem tudom, hogy hol), viszont ha egy csapat már készen lenne az összes fejezettel, akkor nem hiszem, hogy kérdezgették volna, hogy belekezdek-e a Negima fordításába.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 04, 17:27:41 írta Azazel » Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 52
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!