24 jún 17, 20:56:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 300 301 [302] 303 304 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1017018 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #4515 Dátum: 14 ápr 06, 07:15:38 »

Kakuu: Te szereted a madársütést és a Napcsicsergést, és a hiányuk okoz nállad sanyarú közérzetet.

Gdat: Akkor köztulajdon lennél, ami jó mert nem tudnának rád svéjci frank alpú jelzáloghitelt felvenni.
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #4516 Dátum: 14 ápr 06, 07:32:00 »

Ne már, hogy Kakuu.  >.<#

Konkrétan az zavar, amikor nem látok 2-ig mert kisüti a retinámat, és amikor az a bolond madár óbégat az ablak alatt.

A madár sütést szeretem, finom csirke comb.  Pirul
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #4517 Dátum: 14 ápr 06, 07:41:39 »

Nem mindegy, a két karakter ugyanannyi pixel, meg kb tök ugyanúgy néz ki, meg tökre egymás mellett vannak. meg különben is, hogyha nem lász kettőig, akkor hogyan vetted észre, hiszen még csak nyólc óra.

« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 06, 07:50:47 írta Shiro » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #4518 Dátum: 14 ápr 06, 08:10:46 »

hirtelen felindultságból elkövetett különös kegyetlenséggel több emberen elkövetett gyilkosságért

Ezt majdnem helyesen is írtad le.  Ohh My God

Pontosabban felindulásban, és nincs olyan hogy gyilkosság, hanem emberölés.

Mondjuk eme tényállás alapján nem fogják megállapítani neked az erős felindulást, mert ahhoz szükség lenne egy méltányolható okra, ahhoz az egyszeri sértés egy ismeretlen által nagyon kevés, mivel a felindulás valamennyire enyhítő körülmény lenne.


« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 06, 08:15:53 írta Syzygy » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4519 Dátum: 14 ápr 06, 08:53:35 »

Mit mond a törvény a tudomány jelen állása szerint nem létező eszközzel elkövetett emberölésről?

Pl. ha telekinézissel ketté tépek egy embert szemtanúk előtt, majd letagadom, mert olyan nincs, hogy telekinézis, akkor mit tud csinálni a bíróság?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #4520 Dátum: 14 ápr 06, 08:54:53 »

Ha tényleg ronda vagy, akkor tegyél ellene. Nevet Bár úgy tudom, ha egy emberekkel teli helyen pont hozzád megy oda valaki tüzet kérni, az akár még érdeklődési jel is lehet (persze nem egy kihalt utcán, ahol fél km-es körzetben nincs senki).

gman: szerintem semmit, de karmikusan nagyot fogsz szopni miatta.  Nyelvesít
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #4521 Dátum: 14 ápr 06, 09:19:16 »

Mit mond a törvény a tudomány jelen állása szerint nem létező eszközzel elkövetett emberölésről?

Pl. ha telekinézissel ketté tépek egy embert szemtanúk előtt, majd letagadom, mert olyan nincs, hogy telekinézis, akkor mit tud csinálni a bíróság?

Semmit. Mivel nincs bizonyítékuk ellened.

Egyébként meg tök jó, hogy legális az önvédelemből elkövetett emberölés. Kár hogy csak telken/lakáson belül. Ezt sose értettem. Mert ha utcán támadnak meg, az miben más. Khm... smirksweat
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #4522 Dátum: 14 ápr 06, 09:23:25 »

Syzy te is majdnem helyesen írtad le. Nem felindulásban hanem felindulásból.  Hümm-hümm
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #4523 Dátum: 14 ápr 06, 09:39:30 »

Nem felindulásban hanem felindulásból.  Hümm-hümm

Direkt azért írtam hogy pontosabban, az hogy mi a törvényszöveg és mit használunk előbeszédben eltérő lehet, a törvényben felindulásban van írva.  Hümm-hümm

De kösz azért hogy belém kötsz, akkor maxium azt írhattad volna, hogy nem hirtelen, hanem erős felindulásban.




Egyébként meg tök jó, hogy legális az önvédelemből elkövetett emberölés. Kár hogy csak telken/lakáson belül. Ezt sose értettem. Mert ha utcán támadnak meg, az miben más. Khm... smirksweat

Utcán is megölheted jogos védelem keretében ha rád támadnak a különbség az, hogy lakáson belül nem vizsgálják az arányosságot, mert éjjel lakásban eleve az a vélelem áll fent, hogy az élet kioltására is irányul a támadás. Utcán viszont pl: vagyon elleni bűncselekménynél nem ölheted meg, a jogi tárgynak azonosnak kell lennie, azaz csak akkor végezhetsz vele ha az életedre támad.

Szóval nem értem mit nem értesz sose rajta, jogos védelem fennáll az utcán is, csak ahogy említettem arányban kell állnia az elhárító cselekménynek a támadással, míg éjjel, lakásban mint ahogy írtam az a vélelem áll fent, hogy a támadónak, a védekező életének kioltására is irányulna a cselekménye, ezért nem vizsgálják az arányosságot.

Bár szerintem a bírói gyakorlat biztosan be fogja határolni.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 06, 09:42:58 írta Syzygy » Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #4524 Dátum: 14 ápr 06, 09:46:47 »

Ennyi a lényeg. Én csak arról tudok, hogy ha saját telken/lakáson belül történik, akkor semmit nem kapsz érte. Utcán problémásabb, mert több dolgot is meg kell vizsgálni.

Nekem van egy pedofil szomszédom. Még nem került sor arra, hogy a lakásba jött volna be, de az utcán mindig tudja, mikor járok le, és olyankor mindig összeszedi magát és lejön velem vagy elém. Már egy ideje nem láttam, de mivel a lakásajtaja a kijárattal szembe van, rögtön hallja, ha valaki kimegy. Nem lenne baj, ha nem egy Afganisztánban és Vietnamban is szolgáló egykoron szolgált katona lenne (legalábbis nekem ezekről az élményeiről beszélt), emellett családapa...
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 06, 09:47:38 írta Ms. Trager » Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #4525 Dátum: 14 ápr 06, 09:51:06 »

Nagyon szivesen.  :fun:De egy egyszerű fórumozó nem tudhatja a törvényszöveget, szóval nem túl etikus beszólni neki érte. Érdekes különben, hogy így mondják. Totál értelmetlenül hangzik. Nevet
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4526 Dátum: 14 ápr 06, 09:58:01 »

Tehát, ha valaki meg akar lopni, azt önvédelemből meglophatom?
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #4527 Dátum: 14 ápr 06, 10:05:14 »

Nem mindegy, a két karakter ugyanannyi pixel, meg kb tök ugyanúgy néz ki, meg tökre egymás mellett vannak. meg különben is, hogyha nem lász kettőig, akkor hogyan vetted észre, hiszen még csak nyólc óra.


 De nagyon hülyén hangzik.  >.<#  És Vera tuti ezzel fog szivatni. Amúgbuszozás közben könnyű észre venni.  Pojén
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #4528 Dátum: 14 ápr 06, 10:07:52 »

Tehát, ha valaki meg akar lopni, azt önvédelemből meglophatom?


Igen de legjobb ha emberi ivarsejt tiltott felhasználását követed el rajta, vagy beavatkozol a génállományába.

Megyek szavazni.  Szomorú

Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #4529 Dátum: 14 ápr 06, 10:40:32 »

Én tartom az álláspontom, szerintem rajzolj faszt a szavazólapra ikszdé Vagy kiscicát, ha jól tudsz.

Vajon mi fog történni mikor megiszom a 3. bögre kávémat is ma reggel? Insanity Wolf eddigiek alapján:D

Megyek és csinálok 20 fekvőt.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 06, 11:02:47 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 300 301 [302] 303 304 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!