24 szep 28, 00:35:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 949 950 [951] 952 953 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1170035 alkalommal)
0 Felhasználó és 109 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14250 Dátum: 14 júl 03, 14:18:51 »

Az orvosi am hány féléves?

Ja, én meg felvételiről jövök. Konkrétan nem tudtam, hogy létezik a tétel, amit húztam, mert nekem azt hazudták, hogy ugyanaz a tételsor, mint államvizsgán. Azonban mákom volt, természetföciből jó vagyok, így kihoztam 44/45 pontra. Kúl
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14251 Dátum: 14 júl 03, 14:32:30 »

Hát, inkább mondjuk azt, hogy vicces volt. Három tételt kell húzni és mindhárom tételt százalékban osztályozzák (szóbelin, de írásbelin ugyanígy, de az csak beugró). Az első tételem a Frank-Starling mechanizmus volt, és megint éreztem, hogy a jóisten vigyáz rám, mert kedvenc tételem volt, amiből már mindenféle egyetemi doktori értekezéseket olvastam neten meg könyvtárban, és 120 (!) tétel közül pont sikerült kihúzni. Nevet Elmondtam, és a tanár megdicsért, hogy ezt még soha senki sem mondta így el. Lesütöttszemek Erre kaptam 90+%-ot. Utána kihúztam a katekolaminok hatását a kardiovaszkuláris rendszerre, hát mondom király, ezt amúgy is szerettem, meg megint szív, meg pont vizsga előtt néztük át csoporttársammal, ez is 80+% lett.

Aztán mi lett a harmadik? Hypothalamo-hypophysealis rendszer. Hát, szerintem viszonylag ez is jó volt, bár némi bizonytalansággal vegyítve. De nem hittem el, ez a tétel már két tantárgynál szopatott meg, anatómiánál először, meg most. ikszdé 1% kellett volna a jobb jegyhez (azért abban már van némi köcsögség, hogy nem adta meg az 1%-ot ikszdé), kérdez még valamit, az dönt. Erről tudni kell, hogy a vesét kb. szarrátanultam, legalábbis a fontosabbnak vélt nefronos részeket, és az utolsó 5-8 oldalt nem olvastam át. Naná, hogy abból kérdezte a szabadvíz clearancet, és eléggé leeshetett neki, hogy hozzá sem tudok szólni ehhez a témához. ikszdé Szóval nem adta meg azt az 1%-ot. ikszdé Azért egy 90% és 80%-os tétel után én megadtam volna magamnak.  Durci

Idézet
Az orvosi am hány féléves?

12 félév az osztatlan képzés + 6-8 év a rezidens és szakorvosi.

Miután ennyiszer megszopatott a hypothalamo-hypophysealis rendszer, lehet felhagyok az endokrinológiai terveimmel. ikszdé
Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #14252 Dátum: 14 júl 03, 14:37:08 »

Olyan endokrinológus szakértő mint Eliot még lehetsz.  Nevet Nevet (nem tudom ismered-e a Dokik című sorozatot)
Amúgy szép eredmények, nem semmi!  Mosolyog

gman neked is gratu!
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14253 Dátum: 14 júl 03, 14:43:20 »

Múltkor írtam, hogy elkezdtem újra firefoxot használni. Viszont van egy elég nagy gond vele: minden újraindításkor újra meg újra le kell hozzá tölteni a flash playert. Nem tudja valaki, ez miért van? Nevet Ráadásul minden alkalommal leszedi mellé azt a szar McCafee-t.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #14254 Dátum: 14 júl 03, 14:49:35 »

Gratulálok, nagy mázlis volt, hogy olyat húztál amit szeretsz is és még így is az utolsó szép teljesítmény volt. Nevet

Nekem elképzelésem sincs, miért csinálja.

Seva, Eliot ügyes volt. Pont nem rég néztem újra kicsit a sorozatot. Nevet
Naplózva


Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #14255 Dátum: 14 júl 03, 14:53:40 »

Jah persze végül az lett, hogy ügyes volt, de ahogy bevezették az nagyon vicces volt. Amikor Cox oltogatta meg puskázott stb.  Nevet
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14256 Dátum: 14 júl 03, 15:00:40 »

Azért tegyük hozzá, hogy már most többet tudok mindenből, mint Eliot az egyetem elvégzése után. Durci Ne hasonlítgass! Durci

---

Úgy látszik, ez egy olyan nagyképű beszólás volt, hogy a téma is befagyott. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 03, 15:13:12 írta Saphira » Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #14257 Dátum: 14 júl 03, 15:27:25 »

Csak nem tudjuk megcáfolni. Nevet Elvileg ő is azt hitte, hogy sok mindent tud az egyetem után, de ott élesben megkukult.
Szeretem azt a sorozatot, mert nem szépítenek annyira.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14258 Dátum: 14 júl 03, 15:37:25 »

Nem szépítenek, hanem egyszerűsítenek. Ken Jenkins kérdéseiből 10/9-re tudtam a választ, szóval nem igazán dolgoztatták meg az agyukat, hogy normális orvosi problémákat vázoljanak. Nevet

Amúgy tegyük hozzá, hogy az amerikai orvosi egyetemi oktatás nagyon rossz, össze sem hasonlítható az európaival. Úgy kerülnek ki az egyetemről, hogy alig tudnak valamit. A gyakorlati oktatásuk (vö. rezidensképzés) viszont nagyon jó, elvégre valahol be kell hozni az egyetemen elvesztegetett éveket. ikszdé. De egyben durva és erőszakos is. A rezidenseknek szinte ott nincs is életük, napi 12-16 órákat dolgoznak, és sokszor a kórházban vagy mellette kialakított rezidensszállókon laknak, hogy mindig azonnal elérhetőek legyenek. Nekik nincs is olyan, hogy "munkaidő", bármikor behívhatják őket, nem beszélve arról, hogy a szakorvosok valóban szeretik őket szívatni. Kicsit katonasághangulatú az egész. Viszont nagyon sokat ér az amerikai rezidensképzés, sokan összetennék a kezüket, hogy oda bejussanak, mert nagyon jó pont a későbbiekben.

Ezzel szemben nálunk sajnos elég szar.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #14259 Dátum: 14 júl 03, 17:26:58 »

AZ érzés amikor szentendrei hévvel megyek minden nap és nem találkozom ishidával.  Szomorú
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #14260 Dátum: 14 júl 03, 17:39:06 »



A távolság nem lehet akadály számotokra !
Naplózva


Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #14261 Dátum: 14 júl 03, 17:45:46 »

Sad Story. De ez a kép igazán szívet melengető Lew!
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14262 Dátum: 14 júl 03, 17:53:03 »

Mi a fasz. Ezen röhögök 10 perce.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Rhw6nvP3MEI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Rhw6nvP3MEI</a>
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #14263 Dátum: 14 júl 03, 17:56:19 »

Hát Saphi ez zseniális. xD Keresed az ilyen japán videókat, vagy ők találnak meg téged? Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14264 Dátum: 14 júl 03, 17:58:20 »

Őket legalább nem lehet megvádolni azzal, hogy nem veszik komolyan a dolgukat. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 949 950 [951] 952 953 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!