24 ápr 27, 17:24:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 38
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hunter x Hunter ( 2011 )  (Megtekintve 125582 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Anululu
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #15 Dátum: 13 máj 11, 16:55:10 »


1. Mi továbbra sem foglalkozunk azzal, hogy más csapatok éppen mit fordítanak, mert egyszerűen nem érdekel bennünket, mi azt fordítunk amit szeretünk.
2. Tapion nagy rajongója a HxH animéjének és az elmúlt időszakban tervbe vette, hogy kiírja DVD-re a sorozatot csak egy olyan apró bakiba ütközött, hogy nem tetszett neki az a magyar felirat amit a másik csapat kiad. Ebben nincs semmiféle rágalmazás, szuverén joga eldönteni, hogy tetszik-e neki vagy sem és mivel nem tetszett így úgy döntött lefordítja saját magának és az általa elkészített felirattal írja ki DVD-re, majd felvetette nekem az ötletet hogyha már elkészíti, ne osszuk-e meg ezt a látogatóinkkal én pedig rábólintottam, hogy miért is ne? Hátha más is ugyanabban a cipőben jár. Mosolyog
3. Csapatunk nem szokott átmenni máshova kérdőre vonni csapatokat, hogy milyen jogon vesznek fel projekteket, mindenki azt fordít amit akar. Hadd engedtessék már meg ez nekünk is. ^^
Nem mentünk át máshova pampogni akkor sem, amikor utánunk vették fel (nem egy csapatról beszélek, hanem összességében sokról) a Kyou Kara Maou animét, A GunXSword animét, a Fairy Tail mangát, a One Piece animét, a Naruto mangát, és még napestig sorolhatnám a címeket. Mosolyog

1. Mint ahogy említettem, ez természetes, ebbe nem is tudok belekötni, mindenkinek szíve joga Mosolyog

2. Erre az alábbi frappáns üzenetet kaptam, amit most veletek is megosztok: "Miért nem írtad ki akkor az angol verziót a retkes DVD-dre?!"
    Véleményemre visszatérve: ha Tapionnak ennyire nagy kedvence a sorozat, akkor miért nem az elejétől, a '99-es sorozattól látott hozzá a fordításnak? Mosolyog Persze gondolom, saját tapasztalatból is mondom, hogy nem kevés szabadidő kell ehhez, de ha már tényleg arra törekszik, hogy megismertesse a fiatalabb korosztállyal, akkor miért nem a kezdetektől teszi ezt? Miért kell a remake-el kezdeni? Okés, hogy a '99-es változat nem annyira mangahű, de szerintem ha már ott megismerik a karaktereket, sokkal jobban megtalálják a kedvencüket, mert lehetséges, hogy abban "jobban" alakítottak (Hisokára célozva pl. )
És olyan anime nem tetszik neki, amihez nincs magyar fordítás? Talán nem tud annyira angolul, hogy csak olyat néz, amihez van magyar felirat?

3. Nem csalás, nem ámítás, szimplán hatásvadász, de eme kijelentésre így válaszolt a plafonom: http://kepfeltoltes.hu/130511/IMG_0083_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerintem senki sem felejtette el ama esetet, mikor "oldalcsoportokat" vagy miket hoztatok létre, s történetesen, aki a Bleach-ért (volt) felelős, átment ama "ellentétes" oldalra pampogni Mosolyog Szerintem ha körbekérdezek, még mindig meg vannak arról is a képek Mosolyog Ennyire nem kell kerülgetni a forró kását Mosolyog Senki sem tökéletes, de vannak még olyan emberek, akik beismerik, ha tévednek/hibáznak Mosolyog
Mellesleg a felsorolt animék 99%-a a fentebbi irományomban említett oldal projektjei IS, s talán csak a felére igaz, amit utánatok vettek fel Mosolyog A Kyou Kara Maou-ba meg tudomásom szerint az A-KN csapat kezdett bele először Mosolyog

Egyelőre ennyi, szívesen várom a további érveket Mosolyog
Naplózva
kratyi
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300



« Válasz #16 Dátum: 13 máj 11, 16:57:13 »

2. Miért kéne vesződnünk vele? Semmiben se jobb, mint az új változat.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 11, 16:57:59 írta kratyi » Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #17 Dátum: 13 máj 11, 17:02:15 »

Habár kratyi lektortársam megfogalmazta a lényeget, én leírom egyszerűbben, hogy mindenki megértse:

A régi nem tetszik, az új igen. Mi ezzel a probléma?

Szépen megkérném az oldal összes fórumozóját, hogy privát üzenet keretein belül engedje meg nekem, hogy azt írjak ki a DVD-mre, és úgy, ahogy azt én akarom! Nagyon fontos lenne! Még akkor is, ha az égvilágon senkinek semmi köze hozzá!
Naplózva

Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #18 Dátum: 13 máj 11, 17:03:41 »

1. Ezt letisztáztuk.
2. És akkor még egy érv/kérdés a második ponttal kapcsolatban: Én meg visszakérdezek, hogy a másik csapat miért nem...? Mosolyog Ha ők nem, mi miért igen? Mosolyog Tudod... kettős mérce. kacsint
3. Az oldalcsoportos vitáról ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólásomat. Megtartottam, hogy az igazság ne vesszen el! http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=174.msg565104#msg565104

Az előző neked írt hozzászólásomból kifelejtettem, hogy egyébként én soha nem értettem, hogy miért kell álnéven feljönni ide friss regisztrációval és egy frissen regelt gmail fiókkal ahelyett, hogy vállalnád, hogy honnan jössz és ki vagy. Az hogy kiknek az érdekeit képviseled a napnál is világosabb, ezzel nincs is semmi probléma, csak nem szeretek fake acc-okkal vitatkozni. Nevet

------
Update
Egyébként az US megengedte nekünk a fordítást. Erre tanúság az első pont:
http://naruto-kun.hu/images/site/aktualis/kepek/07.png
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 11, 17:12:10 írta Cartnecker » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #19 Dátum: 13 máj 11, 17:13:38 »

Moderátor:
Kedves gyerekek nem vagyok se ügyvéd, sem jogász, csupán a biró és a hóhér. Igy ezen témán belül nagyon nem érdekel, hogy Tapionnak miféle joga vagy szándéka volt vagy sem elkezdeni az anime fordítását. Elkezdte, kiadjuk ennyi.

Az egyetlen ami érdekel,hogy kiéljem moderátori perverziómat abban az esetben, ha nem az animével kapcsolatos hozzászólások születnek ebben a témában. S itt nagyon megjegyzem, hogy javarészt történetre gondolok.

A flame war folytatásával és az offolással csak engem tesztek boldoggá. Köszöntem...  Nevet
Naplózva

Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #20 Dátum: 13 máj 11, 18:17:11 »

Eddig nem néztem az animét, de mivel megéri miatta elvágni egymás torkát bele pillantok. Sajnos eddig a mangáról nem sok jót hallottam. Állítólag egy kezdő mangaka szebbet alkotna, nem tudom mennyi az igazság alapja, meglesem az animéjét azt, ha tetszik lehet beállok a mangájába.
Régi animéjét azt hiszem láttam elég gané volt, de azt hiszem azt mondták semmiköze a mangájához. Régen volt már az is ne gyilkoljatok meg, ha nem így van:D
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #21 Dátum: 13 máj 11, 18:18:46 »

Valóban sokkal jobb ez a sorozat, mivel pörgős, és a Madhouse készítette az animációt ( Death Note, Supernatural, Marvel-animék ). Vágj bele, megéri!
Naplózva

Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #22 Dátum: 13 máj 11, 18:22:18 »

Jah szerintem az lesz azt kiderül, hogy tetszik-e. Viszont nem igen kéne elkezdenem még egy végelláthatatlan Shounent van így is épp elég:D No mindegy kíváncsivá tettetek:D.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
MERIKKO
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #23 Dátum: 13 máj 11, 19:45:24 »

Lehet szebbet alkotna egy kezdő mangaka, de egy olyan jó történetet mint a Yu Yu Hakusho és a Hunter x Hunter biztos nem alkotna meg. Amúgy a kettő egy nagyon-nagyon kicsit össze is fonódik.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #24 Dátum: 13 máj 11, 20:21:34 »

Ezzel nem tudok vitatkozni mivel nem láttam még,de sort kerítek rá. A vitának annyi eredménye volt, hogy felfigyeltem ráxD Amúgy a sok munka mellett nekem már az se rémlett, hogy csinálunk ilyet:D Pedig Tapi személyesen is említette.
Úgyis nézni akartam valamit hát most megvan mit. Töltés folyamatban azt apránként végzek vele.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #25 Dátum: 13 máj 11, 20:50:09 »

Manga nincsen? Az általában jobban megfog mint maga az anime és csak utána kezdem el nézni
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #26 Dátum: 13 máj 11, 21:12:46 »

Egy hozzászólás törlésre került innen.

Moderátor:
Kedves gyerekek nem vagyok se ügyvéd, sem jogász, csupán a biró és a hóhér. Igy ezen témán belül nagyon nem érdekel, hogy Tapionnak miféle joga vagy szándéka volt vagy sem elkezdeni az anime fordítását. Elkezdte, kiadjuk ennyi.

Az egyetlen ami érdekel,hogy kiéljem moderátori perverziómat abban az esetben, ha nem az animével kapcsolatos hozzászólások születnek ebben a témában. S itt nagyon megjegyzem, hogy javarészt történetre gondolok.

A flame war folytatásával és az offolással csak engem tesztek boldoggá. Köszöntem...  Nevet

« Utoljára szerkesztve: 13 máj 12, 07:29:19 írta Cartnecker » Naplózva
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #27 Dátum: 13 máj 12, 07:17:22 »

Natsu the DS: van mangája is, de ez az anime feldolgozás sokkal jobb a mangánál, ugyanis a mangaka ( Togashi Yoshihiro ) kb úgy van vele, hogy ha van kedve részletesen kidolgozni egy képet, akkor kidolgozza, ha nincs, akkor nincs xD

Csak egy példa:

http://www.mangareader.net/207-14015-6/hunter-x-hunter/chapter-6.html
Igen, itt még tartott a készítési szenvedély.

Itt már nem:
http://www.mangareader.net/207-14259-2/hunter-x-hunter/chapter-250.html


Ezekhez képest az anime gyönyörűen dolgozza fel a mangát, úgyhogy most először azt kell mondanom, hogy célszerűbb az animét nézni!
Naplózva

Natsu the DS
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 89


« Válasz #28 Dátum: 13 máj 12, 13:10:31 »

Natsu the DS: van mangája is, de ez az anime feldolgozás sokkal jobb a mangánál, ugyanis a mangaka ( Togashi Yoshihiro ) kb úgy van vele, hogy ha van kedve részletesen kidolgozni egy képet, akkor kidolgozza, ha nincs, akkor nincs xD

Csak egy példa:

http://www.mangareader.net/207-14015-6/hunter-x-hunter/chapter-6.html
Igen, itt még tartott a készítési szenvedély.

Itt már nem:
http://www.mangareader.net/207-14259-2/hunter-x-hunter/chapter-250.html


Ezekhez képest az anime gyönyörűen dolgozza fel a mangát, úgyhogy most először azt kell mondanom, hogy célszerűbb az animét nézni!
Te jó ég :O
Naplózva

,,A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.''<br >Gildarts Clive
xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #29 Dátum: 13 máj 12, 13:18:20 »

Én örülök, hogy ez a csapat is elkezdi fordítani, mert így még több ember ismerheti meg ezt a remek animét.
A régi is nagyjából követte a mangát, de voltak nagyobb eltérések, szét volt fillerezve, főleg az elején és egy-egy szereplő karakterét megváltoztatták valamilyen mértékben a mangához képest.
Az újban csak 1 nagyobb változás van a mangához képest, az sem egetrengető, csak annyi, hogy egy karakter aki a manga első fejezetében szerepelt itt csak később lesz bemutatva, ezen kívül hűen követi a mangát, sokkal pörgősebb, mint a régi változat és persze szebb is.
Az új nézőknek üzenném, hogy ne az első pár részből ítéljék meg a sorozatot, mert kicsit gyerekesen indul, de aztán egyre komolyabb és jobb lesz. Az első részekben még igen erős a cenzúra, de utána folyamatosan vesznek vissza belőle és később már lesz sok vér, csonkítás, fejek repülnek le, testrészek robbannak le, stb.
A főszereplő pedig egy átlag shounen hősként indul, de spoiler nélkül, később egy teljesen más irányba fog elmenni a karaktere.
Ami még nekem külön tetszik benne, hogy nem teljesen követi a shounen kliséket, sőt, néha teljesen más történik, mint amire számítanánk egy ilyen animétől.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 12, 13:19:20 írta xindrix » Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 38
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!