24 szep 25, 00:10:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 386 387 [388] 389 390 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1187496 alkalommal)
0 Felhasználó és 57 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5805 Dátum: 13 szep 07, 11:29:38 »

Na igen az ázsiai törit nagyon hiányoltam. Afrikai töri? Hát az Egyiptomnál meg az észak afrikai araboknál ki is merül kb.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5806 Dátum: 13 szep 07, 11:41:31 »

Micsoda, ha a te logikáddal nézem, akkor pl. Bhután társadalma elég élvezhető. Ők GNP és GDP helyett GNH-ban mérik magukat. (Gross National Happiness)
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 07, 11:43:12 írta gman » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5807 Dátum: 13 szep 07, 11:56:12 »

Utána olvastam Bhutánnak és kicsit elmaradott de fejlődik és az egész elképzelés-filozófia nagyon jó iránynak tűnik. Lehetne tőlük tanulni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #5808 Dátum: 13 szep 07, 11:57:38 »

A "nemzetközi-evolúció':

Nemzetközi kapcsolatok->Nemzetközi tanulmányok->Nemzetközi gazdálkodás->Nemzetközi igazgatás

Zita:

Mert a nyugati , európai kultúrához tartozónak valljuk magunkat, és az USA is az európaiból táplálkozott. ( Ma már más a helyzet. ) Nyílván nem tanuljuk olyan részletességgel egy másik kultúra történelmét, nem kapunk összefogó képet, csak..képet. Ahogy az ázsiaiak sem tanulják olyan gondossággal a mi történelmünket. Ez valahol érthető.

Az arabok közül nem mindegyik törzs annyira elborult, sőt, rengeteg pozitív kultúrai elem kapcsolódik hozzájuk, csak nőként nem élnék szívesen abban a térségben.
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5809 Dátum: 13 szep 07, 12:06:07 »

Igen, ha nem háborúztak akkor rengeteg matematikai felfedezés csillagászat filozófia. Tényleg gazdag a kultúra. De egy kultúrát igazán az határoz el hogy mekkora benne az elnyomás. Nálunk a szegények vannak elnyomva. a Nyugati civilizáció per pill az adósrabszolgaságot használja és elhiteti mindenkivel hogy az kapitalizmus és demokrácia. Az arabok meg az indiaiak leginkább a nőket nyomják el. Bár náluk is hatalmasak az anyagi különbséget, de ezek inkább még feudális, vagy törzsi állapotokat idéznek. Esetleg kasztrendszert. Pont olvastam hogy indiában rengeteg a nemi erőszak mert 20 millió!!!! nővel van kevesebb mint kéne! És a férfiak nem találnak párt. Az apák ha lányuk születik, s az csak viszi a hozományt ugye inkább megölik és eltitkolják a csecsemőt és imádkoznak hogy legközelebb fiuk lesz.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5810 Dátum: 13 szep 07, 12:14:24 »

Pont olvastad?
Sabaku be is linkelte ide...
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #5811 Dátum: 13 szep 07, 12:15:04 »

Egy kultúrát, egy népet nem csak a felfedezések határoznak meg, hanem maga a mentalitás is. Az arab törzseknél/népeknél mindenképpen megfigyelhető az a tartás, kitartás, elhivatottság ami nálunk kiveszőben van. Hittel élik a napjaikat, akarattal,erővel,  nem pedig siránkozással. (Ezzel nem az erőszakot pártolom, csak hogy munkálkodnak a céjaik felé.)

Az ottani nők pedig nem érzékelik elnyomásnak amiben élnek. Vagyis nagy részük. Akik még a Korán tanításai alapján nőttek fel, és nem csapott meg a nyugati kultúra szele, teljesen rendben vannak a rendszerrel. Nem érzékelik a különbséget, sőt, valahol jó érzés nekik, hogy vezetik és védik őket a "felettük álló" férfiak, eleve az engedelmességre lettek nevelve.

Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5812 Dátum: 13 szep 07, 12:26:56 »

Akkor itt olvastam Nevet bocsi Szomorú smirksweat de ebbe a témába pont belevág.
Lille ennyi erővel az észak koreai rendszer is jó Nevet Szerintem ez egy Mátrix féle dolog. Benne vannak egész életükben de tudják valami nem stimmel. De mivel egész életükben benne voltak. Nem tudják elképzelni az életet enélkül. És több ezer éves papírok alapján akit ki tudja ki írt módosított azóta kénye kedvére elnyomni a ami világban egy teljes réteget. De ki ne robbantaná fel magát 72 jó nőért a mennyben ikszdé Ez bűzlik. ÉS okés hogy a saját nőiktől ezt elvárják. De mostanában a nyugat Európába keveredettek verik és bántalmazzák az angol holland francia német lányokat. Utálom a liberalizmust bizonyos szinten, de a női egyenjogúságban hiszek. És ha egy Mohamed vagy valaki egy másik országba menekül-költözik adaptálódjon már az ottani körülményekhez kicsit. Mondjuk a kormányok is idióták hogy hagyják ezt. Ez meg az a szintű liberalizmus ami hosszútávon legalább olyan káros mint a szélső jobb és baloldali eszmék.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5813 Dátum: 13 szep 07, 12:47:22 »

Amúgy miért van az, hogy iskolában történelemből csak Európa és később Amerika történelmét tanítják? Máshol megállt az idő vagy mi? Azok nem számítanak fontosnak a történelem szempontjából?

Mert, ha megkérdezem, mikor volt Mohács, Trianon vagy a Pozsonyi csata, tíz emberből nyolc nem tud mindre válaszolni, sőt az első világháború kezdetére-végére sem. És akkor még meg sem említettem azokat, akik keverik '48-at '56-tal. Szerintem elvárható, hogy valaki a saját kultúrájának történelmét ismerje, mielőtt elkezdi tanulni a kutyaevő, kannibál, perverz sárgák életét.
Egyébként meg részben igaz, ott megállt az idő. Afrikában évszázadokig törzsi hululu táncot lejtettek, mielőtt kinyírták a másik törzset, Ázsiai meg elszigetelődött, így a világtörténelem szempontjából teljesen érdektelen. Majd megtanulja az, aki erre szakosodik, feleslegesen ne rabolják az értelmes anyagoktól az időt.

Remélem, zitagirl, azért tudod, mit jelent az európai kultúrkör fogalma.
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #5814 Dátum: 13 szep 07, 13:09:43 »

Tudom, mit jelent, csak azt is tudom, hogy nem csak Európa és később Amerika van a világon. Engem nagyon zavar, hogy kb. semmit nem tudunk európán kívüli más civilizációkról, csak egy nagyon kicsit és az is nagyon leegyszerűsítve. Direkt megnéztem a töri könyvemet és 2 oldal az iszlám kultúra nem túl sok infóval más civilizációkról meg még szó sincs. Remélem azért műv. törin kicsit többet is fogunk tanulni róla, de gondolom az is kb. egy óra lesz az kész.
Értem én, hogy európaiak vagyunk, ezért európai történelmet tanulunk, de akkor ezzel a hozzáállással miért is vettük Mezopotámiát meg Egyiptomot (még ha nem is túl sokat)? Meg ott vannak az amerikai őslakosok is. Róluk végképp nem mondanak semmit, pedig már egyre többet tudunk meg róluk.
Komolyan kicsit úgy érzem, hogy csak azért említenek meg más népeket is Európán kívül, hogy a tanuló tudja azt, hogy vannak mások is, de ők nem fontosak.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 07, 13:15:22 írta zitagirl » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5815 Dátum: 13 szep 07, 13:14:59 »

Ismerek ilyen embereket. Fiatalokat. Öcsém társasága zömmel ilyen. És ezek ugyan olyan választópolgárok mint én Nevet ijesztő Nevet Világtörténelmi szempontból azért Kína története fontos. Már csak a selyemút miatt is. Nem volt annyira elszeparált. Az ókori india tananyag de utána is fontos ország, később meg jelentős gyarmat. És Japánról is eshetne több szó. Hmm de rég voltam gimis. De azthiszem Dzsingisz kánról sem esett túl sok szó... Csak a tatárjárásnál. Márpedig aki majdnem egész Ázsiát bezabálja egy birodalommá az 2-3 tanórát megérdemelne.

Azért vettük Mezopotámiát meg Egyiptomot mert ezek az első ismert fejlett civilizációk. India dettó.  Viszon az hogy a dél amerikai civilizációkról alig ejtettek szót... még emelt törin se... az vicc.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #5816 Dátum: 13 szep 07, 13:26:26 »

Kína is igen fejlett civilizáció volt, mégsem vettünk róla sok mindent, csak néhány szót mondtak róla, mikor India szóba került azt kész.
Ausztrália és Afrika népeiről meg végképp nincs semmi. Értem én, hogy nem voltak valami fejlettek, de attól még volt nekik is saját kultúrájuk meg minden.
Irodalomnál is ugyanez. Európa irodalma és a Biblia azt kifújt.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5817 Dátum: 13 szep 07, 13:35:47 »

Ó Jézus.. Zita, az iskolában, ha tanítanak valamit, egyúttal nem parancsolják meg neked, hogy márpedig a középkori Kínáról nem tudhatsz egy szót sem, Ausztrália történelmével pedig még gondolati szinten se merj foglalkozni... A rémisztő, hogy te így kezeled ezt, és gyanítom, hogy rengeteg ember van ezzel így. Hogy igazából amit egy suli képes megtanítani a diáknak, annyi bőven elegendő, hogy ne legyen sík hülye, ha egy társasági beszélgetés során véletlenül elő kellene vennünk a tárgyi tudásunkat is. Hol van az megírva, hogy nem fejlesztheted a saját tudásod iskolán kívül? A tanterven kívül? A probléma, amit felvetettél, egyáltalán nem létezik, szóval nem is értem, hogy élhetett meg ennyi hsz-t. 87108720
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #5818 Dátum: 13 szep 07, 13:46:17 »

Én tanulok ezekről szívesen külön is, csak az keserít el, hogy ezek szerint nem fontosak, hogy a tanulóknak megtanítsák ezeket. Külön tudok tanulni róluk, de ez akkor is számomra elkeserítő, mert ez akkor nem igazán történelem, hanem a nyugati civilizációé és senki ne mondja nekem, hogy azon kívül nem történt semmi a világon, vagy ha történt is az semmit sem számít.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5819 Dátum: 13 szep 07, 13:48:35 »

Gimis törikönyvekből nem fogjátok megérteni a történelmet főleg hogy a kormány monopolizálta az egészet szép történetírás lesz sok holokauszttal Nevet ajánlom magyarból a 4 kötetes zöld szegfű könyvet vagy Mo. külpolitikája 896-1919-et.

Empire earthből többet lehetett tanulni mint polkorrekt gimis könyvekből.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 386 387 [388] 389 390 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!