24 ápr 27, 21:24:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 41
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magi: Labyrinth of Magic  (Megtekintve 148982 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Dátum: 12 okt 29, 20:39:15 »

Magát a mangát véletlenül találtam az interneten még olyan másfél éve mikor közel keleti történetért kutattam és ezt lett.
A történet a kis Aladdinról szól aki egy magi és eddig egy dungeon-ben élt.(nagyon sokat eszik és imádja a melleket) Van neki egy furulyája melyben egy dzsinn Ugo van. Kiszöktek eggyütt de Ugo elvesztette a fejét és ott maradt (de jól van). Na később találkozik másik főszereplőnkkel Alibabával aki elősször kihasználja később tényleg a barátja lesz (mellesleg királyi származású). Első kalandjuk a városban lévő dungeon-t Amon-t tisztítják meg. Ámde Aladdinról tud egy nemes ki király szeretne lenni és tudja hogy egy magi teheti királlyá. rabszolgája egy fiatal lány Morgiana aki a "Sötét kontinensről" jött (Afrika ha jól vettem ki) kinek brutálisan erős lábai vannak (nem viccelek tényleg azok).
A történet további részében találkoznak még Szinbáddal a hét tenger legnagyobb királyával, a sötét magi Judallal, Alibaba régi barátjával Cassim ki ellenség lesz stb. A manga még mindig megy, és most októberben kezdték el az animet.
Az eddig megjelenített részei alapján igen jó vélemény van átlagosan. Igaz hogy az első volumet kicsit átírták de személy szerint nem volt baj vele, sőt érdekesebb mint a mangában.(Az 1 volume az első 3 részből ált és nem rövidítés volt hanem tényleg ennyi volt mivel azok a fejezetek 8-9 oldalasak voltak jobb esetben az első kettő kivételével). A zenéje is jó keleti hangzású (Shiro Sagisu a zeneszerzője) és a rajzolás is jó.
Ha érdekel valakit itt az első része :http://indavideo.hu/video/Magi_-_01resz_Aladdin_es_Alibaba_Feliratos-HQ
    
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 13, 22:29:00 írta zitagirl » Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1 Dátum: 13 jan 13, 23:01:33 »

Úgy néz ki nem igazán keltette fel az érdeklődését senkinek. Azért leírom a véleményemet az eddigi részekről.

Elég sok minden történt mind három szereplőnkkel. Jobban megismerhettük és sokat változtak vagy inkább sokkal jobban mutatják önmagukat. Morgiana kicsit hasonlít Virgora a FT-ből most már de szerintem előnyére vált ez. Aladdinról és Alibabáról is többet tudunk meg a múltukról. Még Ugoról is többet tudtunk meg ami nekem nagy pozitívum volt.

Sinbad az a jószívű uralkodó és kicsit iszik is, így igen érdekesen találkoznak szereplőink vele smirksweat.
Judal hát... érdekes karakter bár még sokat nem tudunk róla.
Cassim az a barát akiben bíztál de még ha jó ügyért is de már mégsem olyan jó.

A történet meg most eléggé felrázó tud lenni hogy az egész országot egy rabszolga kereskedelemmé tenné a király, meg hogy mindenki éhezik aki nem nemes, borzalmasak a körülmények.

Azt kell mondanom hogy összességében igen jól adja  vissza a mangát és még jobban örülök annak hogy vannak olyanok is amik ki lettek hagyva ott, így nálam Ugo sokkal jobb. Igaz van néhány dolog amit kihagytak de szerencsére nem a fontosabbak.

Az openingek meg eléggé spoileresek ahhoz képest hogy hol tart a történet. Ez nekem kicsit negatívum volt mert így elég sok mindent lelőnek vele. De a zenék jók lettek hozzá. Mostani ending is spoileres. De ahogy tudom nem csak ennél ilyen az A-1 Pictures munkáinál.

Szóval még mindig adja a színvonalát, és még a könnyebb részeknél is sokat tudunk meg, és nem igazán benne felesleges dolog. Bátran ajánlom mindenkinek.

  
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 13, 23:17:45 írta zitagirl » Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #2 Dátum: 13 jan 14, 00:55:19 »

Szerintem én adok neki egy esélyt, eléggé érdekesnek tűnik.  kacsint
Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #3 Dátum: 13 jan 14, 13:53:18 »

A 14. részben végre Alibaba is t*köt növesztett Mosolyog. Várom a következőt, mert jó kis harc van kibontakozóban.

A mangába már belenéztem, tetszett is, de az anime végéig nem fogom olvasni. Utána viszont ... Nevet
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #4 Dátum: 13 jan 14, 15:03:02 »

Hát akkor még várhatsz mert még sok van belőle és nem látom semmi jelét hogy vége legyen. Nevet

A mostani részről:
Alibaba most nagyon határozott volt ez tetszett. Végre megmondták a királynak hogy mindenki utálja stb. A királyság helyett meg köztársaság most a legjobb Balbaddnak és ezt észre is vette Alibaba. Sinbadék is tették amit kellett. Ren meg fülig szerelmes már Sinbadba és örül is hogy ez történt ahelyett hogy feleségül mennyen ahhoz a töclihez.
A bankárról sokat nem mondok mert szerintem már mindenki észrevette hogy nem éppen a jóknál van.
A két magi meg a rukh veszi körbe és Aladdinnál úgy néz ki ki is szállt a lelke egy nagy madárként.
Cassimék meg most megtámadják őket, és lesz egy jó kis harc. Mégsem olyan jók mint azt hitték az emberek.

Jó rész volt és a következők is ígéretesek lesznek.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 21, 21:38:15 írta zitagirl » Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #5 Dátum: 13 jan 14, 16:09:14 »

Úgy tudom, hogy 25 részes lesz, szóval még megvárom azt a 11 részt.
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6 Dátum: 13 jan 14, 16:39:19 »

Én több helyen is azt olvastam hogy még nem tudni hány részes lesz és mikor lenne vége neki. Szerintem most az lesz hogy eljutnak a Balbadd arc végéig, néhány filler rész és rendesen folytatják. Azt is olvastam hogy jobban megakarják mutatni Aladdin múltját ezért megkérdezték a mangakát róla. Azokat szívesen megnézném, már így is többet mutattak Ugoról ami nálam bejött.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7 Dátum: 13 jan 21, 21:58:49 »

Szerintem ez nagyon jó rész volt.
Ugo hangja egyszerűen tökéletes lett szerintem most hogy többet halottam belőle és jobban megismerhettük. Nagyon jól visszaadta a karakterét. Remélem ha tényleg jobban bemutatják Aladdin múltját akkor ő is többet fog szerepelni.

Cassim cselekedete is jó volt. Azt azért elmondom hogy nagyon kijátssza Alibaba érzéseit. A vége meg jó lett mikor átváltozott fekete dzsinné. Nagyon örülök hogy eddig szinte semmit nem cenzúráztak, bár kicsit megváltoztatták a bankár másik énjét kinézetileg. http://fs01.manga-access.com/manga/2172/114264/Magi_7_135.png
http://fs01.manga-access.com/manga/2172/114264/Magi_7_136.png
 Endingbe meg berakták Cassim képét is ami kicsit jobb mintha lelőtték volna vele az egészet nem úgy mint a többinél, amit szerintem ha jól kihúzzák most ezeket a csatákat akkor nagyon kicsi eséllyel látnánk őket olyan 5-6 rész múlva.   
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #8 Dátum: 13 jan 22, 13:27:16 »

Már rég bele akartam kezdeni a mangába, de mire rávettem volna magam, el is indult az anime. A legutóbbi 10 részt most néztem meg egybe, és ez tényleg igazi gyöngyszem a shounenek között. MAL szerint 25 részes lesz.
Lenne pár kérdésem ahoz, aki mangázik is: Mennyire követi a manga az animét? Mennyire van cenzúrázva(vérügyileg például)? A 15. rész hanyadik fejezetnek felel meg?

Karakterekek nagy részét bírom, és akit nem az, is jól meg van csinálva. Alibabát mondjuk nem értetttem miért bénázik ennyit, mert az első pár részben megmutatta hogy tud ő, ha akar, itt meg vagy 6-10 részen keresztül csak rinyált.
Judal Orihaya Izaya shounenesített, szimbolikával felturbózott változata. Gondolok itt a szemére, a fekete rukhra körülötte, az első megjelenésénél a vörös almára a kezében és természetesen a nevére(Júdás~Judal). Még a hangjuk is hasonló. Elég ritka az igazán awesome pszichopata karakter, mindig öröm találni egy újat. Nevet
Cassimot meg már agyonverhetné végre valaki, remélem már csak pár részt kell erre várnom.

Legtöbb shounenben az nem tetszik, hogy akárki akármennyire megsérülhet, egy kis mágiával(vagy ennek megfelelőjével) úgy fel lehet healelni, hogy fél nap múlva már kézánállva rohangál. Itt meg Aladdinn is kidőlt már jó párszor a fáradságtól, és Judalt is hiába mentették meg, nem nagyon ugrál mióta Ugo kis híján megölte. Persze ez az idővel majd változhat, de a sztori jellege miatt nem hiszem hogy blícsig fog durvulni a helyzet.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 22, 13:30:26 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #9 Dátum: 13 jan 22, 17:04:51 »

Az anime eleje kicsit más a mangában. Ott legelőször Aladdint ismerjük meg a két lánnyal kik majd lesznek Morgianával is. Alibabával meg a sivatagi karavánban találkoztak és még ott sem volt Morgiana. Csak később találkoznak szinte ugyanúgy már, csak akkor Alibaba már tud Ugoról. És még a dungeonben kiderült hogy Alibaba egy herceg. Azóta meg rendesen követi a mangát az anime.
Cenzúra eddig nem is volt nagy örömömre. Még Paimont is rendesen megmutatták és ettől kicsit féltem hogy mennyi cenzúra lesz mert mégis csak szinte semmi nincs rajta főleg a melleinél. Remélem nem is lesz majd a későbbiekben sem mert lesz még néhány véres rész.
A mostani rész meg volt a 65-68.fejezetig de most direkt visszaolvastam és szerintem korrektül megcsinálták.

spoiler: Cassimot megölik de még lesz benne szerepe a történetben főleg Alibabánál lesz nagy tényező.

Igen itt nincs olyan hogy kicsi mágia és újra egyből harcolnak. És ez nem is fog változni még most sem.

Szerintem nyugodtan elkezdheted a mangát mert van egy-két infó amit kihagytak és nagyon jó olvasni.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 22, 17:15:26 írta zitagirl » Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #10 Dátum: 13 jan 22, 22:37:51 »

Végre valaki csatlakozik a rajongói "táborhoz" bow.

Közben elolvastam a 170. fejezetig a mangát. Férfiasan bevallom, gyenge voltam és hát muszáj is volt ikszdé. Egyébként olvasás közben minden egyes arc-nál elcsodálkoztam, hogy mennyi potenciál van még ebben a mangában. Elképesztően sok rivális, ellenség, rejtély, humor, szóval lehetőségek tárháza. Le a kalappal a Mangaka előtt, mert ilyen szinten átgondolni a történetet az nem semmi és még mennyi minden van hátra!

Az összes szereplő nagyon jól kitalált, főleg Aladdin. Ja és nekem még a neveik is tetszenek: Aladdin, Ali baba, Szinbád, Seherezádé, stb. Végre egy kis változatosság.

Az anime pedig simán megérdemel 9 pontot, de a 10-től sem zárkózom el, a mangának viszont gondolkodás nélkül jár a 10/10. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 22, 22:40:36 írta CsukiIce » Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #11 Dátum: 13 jan 22, 22:56:31 »

A manga tényleg egyszerűen fantasztikus. Egyszerűen nem értem miért nem annyira ismert itt nálunk olyan jó. Az meg hogy nem japán nevek vannak benne azzal szerintem senkinek sem lehet gond mert mégis csak az Ezeregy éjszaka meséin alapszik valamennyire. Érdekes lenne most mindenki japán névvel. Meg még az is jó ebben hogy eddig egy karakter sem laposodott el. Ilyen sincs mindenhol.
 A mostani fejezeteknél meg arra döbbentem rá hogy nem tudom hogy kinek szurkoljak. A kancellárral is meg Seherezádéval is egyet értek a nézeteikben mert mindkettőben van valami igazság. Ilyet még nem igazán tapasztaltam sehol sem.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #12 Dátum: 13 jan 22, 23:05:50 »

Nekem is 10/9 eddig az anime, pedig én már enyni pontos is csak a különleges darabokra adok, mint pl. Durarara, Usagi Drop, Mirai Nikki, stb. Nevet

Mangát egynelőre nem kezdtem el, csak beleolvasgattam az 50. fejezet magasságában, de az anime vége után mindenképp elkezdem majd(igazából korábban is, de reményedem). Én alapból inkább mangás típus vagyok, de a Maginak kifejezetten jót tesz az animésíts, gondolok itt elsősorban a hangokra. Rajzolás mindekettőben gyönyörű.

Ugón amúgy meglepődtem milyen fiatalos az arc, opeing meg a teste alapján kinézetre egy olyan 30asra simán tippeltem volna.


Jó, hogy nincs cenzúra, bár eddig tényleg nem nagyon votl mit. Bár utólag visszagondolva 5. rész környékén meg is lepődtem annak a dzsinnek az öltözékén - illetve annak hiányán.
Legtöbb shounen ott vérizk el előbb-utóbb, hogy a gyógyítás tökéletesítése miatt előbb utóbb teljesen súlytalanok lesznek a harcok(ha a bleacban valakinek kard áll a mellkasába egy pillanatra se fordul meg a fejemben, hogy meghalhat), és az egészet nem lehet már komolyan venni. Végre nem ez lesz *-*

Francba, biztos bele fogok olvasni....
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 23, 17:28:31 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13 Dátum: 13 jan 23, 12:34:23 »

Egy nap altt végignéztem az eddig megjelent részeket. Kicsit szkeptikusan álltam hozzá, mert  hát valljuk nem mindennapi anime, de kellemeset csalódtam. Nagyon jó és izgalmas anime. A karakterek is nagyon jól ki vannak találva. Kedvenceim Morgiana és Aladdin.

Bele akarok kezdeni majd a mangába is de olyan jó az anime, hogy nem fogok Nevet Nem spoilerezem le magamnak =)
Naplózva


CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #14 Dátum: 13 jan 23, 18:43:20 »

Nagyon jó lesz a hátralévő kb 10 rész, szóval azt várjátok meg, mert megéri! Látványos harcok, edzés, sok humor, szóval minden, ami jól animálva nagyot tud ütni (az eddigi részek alapján fog is)! Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 23, 23:57:24 írta CsukiIce » Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 41
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!