24 ápr 29, 15:34:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach duma téma  (Megtekintve 33492 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Dátum: 12 jún 18, 08:52:54 »

Itt lehet beszélgetni kötetlenül a sorozatról, témától függetlenül.
Naplózva



 
Divya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Válasz #1 Dátum: 12 jún 18, 09:34:19 »

Azok, akiknek nincs szellemi erejük, SS-ben nem lesznek éhesek, és pont úgy néznek ki mint halálukkor.
Akiknek van szellemi erejük azoknak kell táplálék, és öregednek is.
De nem értem, hogyan öregednek, az biztos, h a szellemi erővel függ össze valahogy:
- Úgy tűnik, hogy ha nincs, nem öregednek: pl. papagálysrác testvére
- Ha van, öregszik: Rukia kb. 150-160 év alatt egy 14-15 éves kislány méretére cseperedett.
- Ha sok van újra nem öregszik, vagy lassabban?: Yama-apó 1000év alatt semmit nem változott, bár idős emberek nem változnak nagyon...  Yoruichi, Urahara sőt egy felnőtt se változott sokat 100 év alatt (hoszabb haj, borosta) tehát nem nagyon örgszenek, menint lehet csak azért, mert 100év nem olyan sok, de nekem vmiért úgy túnik lassabban is öregednek
- A hollowok meg nem öregszenek: Hiyori se öregedett semmit 100 év alatt, (ez a hollowfikáció miatt? mert lillinette mondta, hogy nincs koruk, tehát talán ők se öregednek, hiába van szellemi erejük) és ugyanaz alatt a 100 év alatt nőtt fel Nanao és Hisagi..
Szerintetek ez helytálló lehet?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #2 Dátum: 12 jún 18, 10:29:40 »

Jól látod a dolgokat. Minél több a szellemi erő annál lassabban öregszik. Másrészt akik már tiszti beosztásban vannak azok már mind elég sok szellemi erővel rendelkeznek, hogy ez az öregedés jelentősen lelassuljon. Viszont van egy korosztály az embereknél is ahol jelentősen szembetűnő lehet a külső változás. Ez pedig a 10 és 25 év közötti kor. Ebben az időszakban alakul ki többnyire a végső kinézet. Szerintem ennek megfelelően Rukia, Hiyori és a hasonló kinézetűek is valahol itt helyezkednek el emberi mértékkel mérve. Volt visszaemlékezéses részekben ez jól látható például Toshironál, majd miután átlépték utána már nagyon lassan változnak a külső jegyek.
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #3 Dátum: 12 jún 22, 14:16:57 »

Egyébként ha most Ichigo mint ember meghalna ,akkor átkerülne a lelkek világába?Ahol elveszítené az emlékeit ,de megmaradni a hatalmas ereje,tehát hivatalosan is halálisten lehetne ,nem?
 
Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #4 Dátum: 12 jún 22, 14:20:34 »

Érdekes kérdés. De szerintem ő nem felejtene el semmit, mivel már megvan a halálisten ereje és járt a SS-ben is.
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5 Dátum: 12 jún 22, 17:27:33 »

A szellemi ereje nem feltétlenül, sőt szerintem biztosan nem maradna meg. Viszont újra feltámadhat az a szellemi erő mint ahogy Rukiáéknál is történt a visszaemlékezésében. Az emlékeiről pedig lehet, hogy a Lélek király döntene és esetleg törölné, hogy ne csináljon problémát.
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #6 Dátum: 12 jún 25, 10:17:41 »

Egyébként ha most Ichigo mint ember meghalna ,akkor átkerülne a lelkek világába?Ahol elveszítené az emlékeit ,de megmaradni a hatalmas ereje,tehát hivatalosan is halálisten lehetne ,nem?
 
érdekes felvetés, szerintem az erejét is elveszítené, újra ki kéne fejlesztenie a zanpakutojának a képességeit a városfalun kívül és csak utána kerülne be mint shinigami
Naplózva

Divya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Válasz #7 Dátum: 12 júl 09, 16:12:58 »

Kikből lesz halálisten, vagy kinek lesz szellemi ereje SS-ben?
1. Akik plusszok érkeznek SS-be azok közül a minél fiatalabbaknak van esélyük, hogy a szellemi erejük felébredjen, hiszen azok akiknek ismerjük a múltját, voltak gyerekek, és felnőttek. Olyant nem láttunk, aki öregemberként érkezett plusz volt, és szellemi erőre tett szert, sőt nagyon kevés idős szereplő van, és mindről tudjuk, hogy megöregedett. És a tiszta lelkek városán kívül rengeteg öregember van, igazából minden korosztály látható.
- Kenpachinak, Ikkakunak, Yumichikának meg már volt szellemi erejük mielőtt halálistenek lettek, tehát ha nem is gyerekként érkeztek, biztos, hogy fiatalok voltak.
- Aki a kar "élni" SS-ben annak lesz, mert enélkül nem kell ennie, nem öregszik, nem kell semmit tennie, csak van és várja, hogy a shinigamik leküldjék reinkarnálódni, de ehhez kell vmi rábíró körülmény: pl. rossz körzetbe érkezik(Kenny, Rukia), találkozik halálistenekkel akik megmentik(Hisagi), kívülállónak tartják(Toshiro), vagy csak elhatározza hogy erősebb akar lenni(Tousen)...stb.
- A veszélyesebb kerületekben kevesebb a gyerek, tehát ott vagy meghal, vagy megerősödik valaki...
2. Akik SS-be születnek azoknak gondolom alapból van szellemi erejük.

Tehát mivan azokkal az emberekkel, akik alapból rendelkeznek szellemi erővel... öregedéssel ez ugye nem veszik el mert ez olyasmi ami "felébred" bennük, és csak erősödik, ha nem veszti el valamiért...
Szerintem ők azok, akik SS-be születnek, hiszen ott a nemesek valódi családok, és az őket szolgáló klánok is. SS-be az emberek világában meghalt emberek kerülnek, tehát ahogy onnan kapják a születendő emberek a lelküket, úgy születnek SS-be is a szellemi erővel rendelkező emberekből.

Ha ez helytáll, akkor Ichigó csapata, és valószínűleg az egész osztálya, memory resettel egy klánba fogy születni SS-ben.
Ichigonak meg több esetet látok lehetségesnek:
- tekintve, hogy halálisten az apja... lehet hogy emberi reinkarnációt kap rögtön, vagycsak simán felengedik..
- tekintve, hogy Urahara MÁR ELVÁGTA A LÉLEKLÁNCÁT szerintem ő már egy halott lélek aki gigainak használja a testét Nevet... ez esetben megint emberi újjászületés lehetséges..
- tekinve, hogy Urahara haverja ő biztos ki tud találni valamit, hogy csak simán felkerüljön, az egész csapatával együt Mosolyog
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #8 Dátum: 12 júl 09, 21:37:58 »

Ez érdekes dolog. Mondjuk SS-ben sztem annál többen kéne születniük, mint ahány lélekerővel rendelkező ember van. Persze ez lehet egy körforgás is, hogy az elhunyt shinigamik lelkeiből születnek a földön olyan emberek, akiknek esélyük van arra, hogy ott felébredjen bennük... de mi van akkor, ha ss-ben picit többet kmh mint amennyi a legutóbb volt? szóval sztem ez inkább egy random dolog.
Simán lehet, hogy ichigo csapatából halála után senkiből sem lesz lélekerővel rendelkező ember. Mondjuk én kubo helyében  meghúztam volna egy olyan lehetőséget, hogy chad vagy inoue meghal egy harc közben, és majd most az utolsó arc-ban visszatért volna mint shinigami, és tök erősen.  Pojén

Vagy például amit még furcsálok, hogy ichigo anyját vagy chadnál abuelot, vagy inue bátyja, akár ishidánál a papája, hogy ők végül nem kerültek elő egyáltalán. A kis papagáj kölyök az elejéről, érdekes módon vele találkoztak rögtön, de később senki mással.
 Vmi nagy csata közepén sztem elég epic lenne ha chadnak megjelenne abuelo aki hatalmas lelki erőt adna sadonak, így sikerülne kiütni egy ellent. Vagy ez a többiekkel.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Divya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Válasz #9 Dátum: 12 júl 09, 22:56:34 »

Akkor meg van oldva a halva születés problémája ^^
Lélekerővel rendelkező emberek közé értettem olyanokat is akiknek nincs különleges erejük, csak látják a szellemeket, ebből meg sok lehet. Az élők világába is reinkarnációval születnek le a halott halálistenekből, és a fent lézengő pluszokból.

Azok a születendő gyerek akinek nem jut lélek az halva születnek, ez az eset az emberi világban biztosan fennáll -hiszen sokan születnek holtan, elvetélnek, stb.-, ha SS-ben is születnek, akkor ez is ugyanúgy opció kell legyen.
Egyébként meg kevés klán van, és azokban se láttam sok gyereket :O Nekem úgy tűnik mintha kihalóban lennének xD Csak fillerben láttam néhány gyereket más nemesi házakból, de ott se sokat, és ezeket a harcok jöbban éreklik egyébként is Nevet

És ha igaznak vesszük, akkor azt is el tudom képzelni, hogy Ichigo anyjának is volt szellemi ereje, legalább annyi hogy lássa őket-egy halálisten feleségeként, és Ishida nagyapjának biztos volt tehát ők újjászülethettek SS-ben.

Igaz ezt alapul véve az összes megölt quincy is halálisten lenne, de lehet, egy részük az is, illetve tudjuk, hogy aki bánattal, csalódással, egyéb negatív érzelemmel hal meg, az lidérc lesz, de hát egy csata közben halálistenek ölték meg őket, így nem csoda, hogy azok lettek, és Ichigo is arrancarnak nézte őket először, tehát szerintem ők most a halott hollow-quincyk ikszdé

Egyébként nekem is tetszene, ha valamelyikük meghalna, és megmutatná mi lesz belőle, mert itt ugye senki nem hal meg, csak átalakul ikszdé
Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #10 Dátum: 12 dec 27, 20:55:58 »

Én arra volnék kíváncsi hogy, a Gotei 13 osztagai milyen feladatokat látnak el? Nevet
pl.: 2.osztag -kivégző osztag, felderítő és egyéb nindzsa cucc smirksweat , De a többiről nem tudom Technikai KO
Szerintetek?
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #11 Dátum: 12 dec 27, 21:55:14 »

Háát a 2ik osztag az régebbi fúzióból alakult ki.
Amikor a Shiouhin ház lett a 2ik osztag feje.

Azért amelyiknek tudjuk/van azokat azért felsorolom:
1.osztag :a legmagasabb rangú és sürgős esetekben,vészhelyzetben a gyors mozgósítás.
2.osztag: mint ahogy leírtad.
4.osztag: a gyógyító,takarító,és a vízvezeték hálózat rendben tartása.
9.ik osztag : Seritei védelme,és ide futnak be a jelentések ja és ujságvezetés  Nyelvesít
11.ik osztag: részleteznem se kell a közvetlen harc,és képzett kardforgatók.
12.osztag: pedig a kutatások és fejlesztések.

Többinek különösebb speciális feladat nincs,de van 1bizonyos jellemzőjük ami általában kapitányfüggő:
pl 7iknél a morál,6iknál a törvényszerűség,5iknél pedig képzettek minden stílusban.
Naplózva

Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #12 Dátum: 13 jan 01, 17:25:48 »

Értem, ezeket ki is lehetett következtetni, gondolom te is következtettél Nevet
 De vajon a 3., 5., 6., 7., 8., 13.,   osztagnál biztos van valami külön feladat, nem csak jellemző szerint csoportosítanak mert akkor nem is kéne 13. osztag.-Szerintem-
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #13 Dátum: 13 jan 01, 20:05:09 »

Utólag meg is néztem a leírásukat de többihez nem írtak különleges feladatot.
Tehát vagy nincs nekik az alap feladatokon kívül,vagy Kubo még nem találta ki és csak később közli ha szükségesnek tartja Gondolkozik
Naplózva

Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14 Dátum: 13 jan 01, 20:11:47 »

Most hogy bevetetettem az angol nyelvtudásomat a Google keresőben rögtön találtam egy kisebb leírást Nevet
Már csak lekéne fordítani Szomorú (Menne valamennyire csak lusta vagyok smirksweat)
De ha már ennyire érdekel le is fordítom Nevet

1st Division, Command


This division is the head of Gotei 13 and the ones responsible for relaying Central 46 orders, dealing with Soul Society law and monitoring the other divisions.
The captain of the 1st Division is also the head of all other captains and the leader of Gotei 13, given the rank of General Commander.
Likewise, the 1st Division vice-captain is leader of the vice-captains and has authority over all vice-captains, next to their own captains and the General Commander.
This division has the least number of shinigami.

2nd Division, Special Forces / Assassination & Undercover Operations


The captain of the 2nd Division is also captain of the Special Forces; one of Soul Society’s two other military fractions except for the Gotei 13.
Members of the 2nd Division are mainly dealing with stealth and assassination, and many of them are also members of the Special Forces as well. They also handle all undercover operations regarding Seireitei security.
Special Forces applicants take additional two-year training after Shinigami Academy.

3rd Division, Intelligence & Information


The 3rd Division is the unit that are responsible of the act of sending out shinigami to gather information, and sometimes work in cooperation with 2nd Division agents on more serious missions. They are also the ones that sort all outgoing and incoming information before sending them to the 12th Division for storage.
Adding to this, they are in charge of the jigokuchou monitoring and message system.

4th Division, Medical Assistance & Supply


The 4th Division deals with the brunt of the healing when it comes to shinigami or other spiritual entities. While the shinigami in this division use medicines for their healing, they do have the ability to use their energies for curative purposes, something unique to those that are in or have been in the 4th Division, because the average shinigami can only use their power for combat.
This unit is assigned many of the menial tasks in the Soul Society, such as cleaning the subterranean canals located under the Seireitei. Additionally, this particular division is considered the lowest in the Gotei 13 hierarchy, albeit the fact that they heal almost all the injured in the Soul Society.
4th Division members are taken from the Shinigami Academy at their third year, after proving exceptional, non-violent reiatsu, and then takes an additional study of four years to become medics.

5th Division, Kidou Corps / Kidou Tactics & Control


The captain of the 5th Division is also captain of the Kidou Corps; one of Soul Society’s two other military fractions except for the Gotei 13.
Members of the 5th are in general kidou experts, and are often stationed together with 11th Division members, 2nd Division assassins as well as 4th Division healers to form an all-around military group. They are also responsible for all sealing and magical workings inside Soul Society, as well as recording and storing any new kidou.
Members of the Kidou Corps are handpicked from the best kidou-users of the shinigami, and undergo additional training.

6th Division, Internal Affairs


The 6th Division handles all of Gotei 13’s internal affairs, such as monitoring shinigami activity and handling any disturbances from other shinigami. They are responsible for apprehending shinigami that breaks Soul Society laws and also detaining them until Central 46 has given their verdict in the matter.
Their division has the most holding cells, which is used to detain criminal offenders until they are judged.

7th Division, Seireitei-Rukongai Diplomacy


The 7th Division maintains peace between Seireitei and Rukongai. They make sure shinigami don’t go causing chaos in Seireitei, and are completely responsible for keeping Rukongai civil… or at least the area closest to Seireitei.
When souls have complaints/suggestions/questions/etc, whatever, they send is sent to the 7th Division where it is read, ignored, taken into consideration, and decided upon.
They often act on their own, but also work with various other divisions.

8th Division, Reserves & Backup


The 8th Division is the mass reinforcement division. Their shinigami are split into groups that are talented in kidou, offensive tactics, or defensive tactics. When any of the other divisions require extra shinigami or reinforcements, the 8th is the division they turn to first.
Aside from the 11th and 13th, the 8th Division has the most amount of shinigami.

9th Division, Counter Intelligence


The 9th Division prevents information from leaking, as well as information being stolen. Their shinigami work close with the 12th Division research facility, to protect it from outside influence. They also prevent important information from leaking into Rukongai, especially information that could cause an uproar or mass panic.
Adding to this, they are also in charge of dealing with tactics and warfare against intelligent beings and massive hollow gatherings, and are the ones responsible for any counter tactics when Seireitei is under attack.
9th Division is also in charge of the memory-replacing that has to be done after shinigami fight in the living world.

10th Division, Large-Scale Operations


The 10th Division is in charge of planning, coordinating, and executing large missions. Everything is run through their division first, and if approved, the 10th Division gathers the required shinigami from each division, assembles them, assigns duties, plans the attack, coordinate the shinigami according to the mission, execute the attack, and then keep maintenance over it. That includes sending out more reinforcements and information regarding the mission.

11th Division, Offensive Tactics


The 11th Division is the frontlines. They are the most skilled in physical combat and work mainly with other divisions. They rarely work on their own since they currently lack much coordination.
During times of danger, the 11th Division is flooded out in mass numbers to immediately subdue problems, which include invasions of Seireitei. The 11th Division works with nearly every other division, since they are the most powerful and offer the most defense and offense.
11th is the division with the largest number of shinigami.
(It is also the division with the highest mortality rate.)

12th Division, Research & Development

The 12th Division is in charge of gaining new information through experimentation. They research information that is sent to them from the third division before storing it.
They are also in charge of storing a mass amount of information known to Seireitei in their database. The 12th Division also develops new technology to aid shinigami in their missions.

13th Division, Defensive Tactics & Seireitei Protection


The 13th Division is the ones that actually send out patrols on a daily, frequent basis to survey Seireitei. If a threat occurs, they find and take care of it, sometimes with help from other divisions. They also work together with various divisions.
If a threat is a large enough, the 13th Division is in charge of sending out shinigami, assembling them, assigning them duties, and other things. Their job is similar to the 10th, except on a smaller basis
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!