24 jún 23, 04:08:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 454 455 [456] 457 458 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1370020 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6825 Dátum: 13 jún 11, 20:59:50 »

Kit érdekel? Szép, igényes, jól néz ki.

Talán jobb lenne, ha ilyen háttér mögött forgatnák?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6m0l3Yr1B50" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6m0l3Yr1B50</a>
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 11, 21:00:25 írta Saphira » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6826 Dátum: 13 jún 11, 21:07:21 »

Ez aztán érv, komolyan előhozni egy igénytelen szovjet filmet, és pont tőled.

Attól félek, hogy ugyanaz lesz a sorsa a CGI miatt, mint az ''új" Star Wars filmeknek.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6827 Dátum: 13 jún 11, 21:08:07 »

Szerintem egyáltalán nem szép, legalábbis a trailer.  Szomorú Az első részhez képest mintha teljesen máshogy nézne ki. Tele van nyomva blur effekttel, így az egész olyan mintha egy videójáték átvezető videóit nézném, vagy akár az új Assassin's Creed trailerjét és nem egy x csitrilliárdos költségvetésű filmet.
Smaug meg ráadásul még ronda is.

Remélem, hogy ezek csak a trailerre fognak vonatkozni.  Mosolyog

Moderátor: A tele van nyomva ugye milyen szebben hangzik, mint az előző változat.


« Utoljára szerkesztve: 13 jún 11, 21:24:57 írta Bastian » Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6828 Dátum: 13 jún 11, 21:34:21 »

Ez nem érv volt, hanem irónia. Elég szomorú, hogy nem esett le, pont neked.

Nem is értem, egy fantasy filmet akkor hogy csináljanak meg. Én inkább nézek egy ilyet, mint egy olyan filmet, amiben körülbelül vödröt húznak az emberek fejére, hogy szörnyetegnek tűnjenek, a sárkányok meg nem többek egy kitömött szalmabábunál.

Kíváncsi vagyok, mostanában miért nyomatja mindenki ezt az "ilyen lesz a sorsa, ez is mainstream lesz, ez tömegáru" szövegeket, amikor már pont ez a szöveg a mainstream meg a 'menő'. Akik tiltakoznak az új ellen, csakhogy 'forgassák már inkább egy nyomorult dombon az egész filmet".
Hát kösz, én nem kérnék egy akácerdő-féle Bakacsinerdőből, vagy egy kis patak menti Tóvárosból, nekem teljességgel megteszi a CGI. Szívesebben megnézem az ilyen filmeket, amik kicsit kiragadnak a valóságból, és elhitetik az emberrel, hogy az a világ szebb, mint a valóság, és az a világ egy számunkra teljesen ismeretlen hely, amit nem érinthetsz meg, nem láthatsz sehol máshol, és amely másabb, mint a mi Földünk.

Egyébiránt három típusú ember nézi a Hobbitot:

1. Fogalma sincs, mi a háttértörténete az egész Tolkien univerzumnak, de élvezi a filmet, mert szépek a tájak, meg nyáladzhat Kili-Filire. Ez CGI-vel kipipálva.

2."Mainstream, mainstream, MAINSTREAM! Hurrdurr, nem nézem, mert tönkreteszik Tolkien világát, csúnya CGI, hurr"!!!2!! CGI-vel bukó.

3. A harmadik, aki ismeri a világ történelmét, megvan róla az elképzelése, és látni akarja képernyőn. Szerintem egy ilyen személy sem a valóságban is létező földekkel és várakkal azonosítja Középfölde világát, szóval eképzeléseiket megint csak CGI-vel lehet manapság valóra váltani, ha nem akarsz nagyon szánalmasnak tűnni régimódi díszletekkel. CGI megint pipa.

2:1. Szomorú

Ja, és várom ötleteidet, hogy csinálják meg például Bakacsinerdőt, ha nem CGI-vel. Szomorú

Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #6829 Dátum: 13 jún 11, 21:41:26 »

Gdatnak köszönhetően most sikerült egy időre megutálnom a szőke embereket, főleg a kissrácokat.  Nevet
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6830 Dátum: 13 jún 11, 21:50:18 »

Valószínűleg nem tudok még különbséget tenni, illetve kezelni sem, mikor ironizálsz meg mikor gúnyolódsz, bár lehet ez a kettő összemosódik.

Látod ezek már érvek, ezzel már tudok mit kezdeni. Mosolyog

Szélsőségekben gondolkodol, csupán azt írtam, hogy rengeteg benne a CGI, és nem azt hogy ne legyen benne. Szerintem van az az objektív határ ami után már te is azt mondanád hogy ebből nem kérek. Az meg, hogy milyen érzelmekkel állsz hozzá, és mit vársz tőle nos:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c</a>

Nem szeretek magammal példálózni, de konkrétan egyik típusba se tudnám magam besorolni, talán az 1 és 3 között úgy hogy nem a látványt teszem első helyre, sem másodikra. (tudom ez senkit sem érdekel, csak felesleges tipizálni)

Egyébként meg mindketten ugyanazt akarjuk a Hobbittal kapcsolatban. Mosolyog
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6831 Dátum: 13 jún 11, 21:54:32 »

Kis érdekesség, de például a The Fountain című film zérus cgi-vel készült.
De egyébként meg osztom syzy állítását, lehet cgi, csak mértékkel és ne ennyire rondán, mint ami az új trailerben van. Komolyan a tündék nem is néznek ki embernek (haha mert tündék!), hanem ahogy már írtam, egy videójáték renderelt figuráinak. Ami érdekes, mert az előző részben ez maximum a goblinok barlangjában volt érezhető, az nem kicsit letisztult makettszagú volt.
Remélem a premierre kinövik.

Na, csak hogy érzékeltessem azt, amiről beszélek:
Legolas a Gyűrűk Urából sminkkel, valódi cuccokkal:


Videójáték Legolas az új játékból Hobbitból
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 11, 22:01:47 írta Laterneman » Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6832 Dátum: 13 jún 11, 22:15:52 »

Akkor miben készültek a jelenetek a the fountainben? Mert gondolom az űrbe nem mentek ki. Nevet
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6833 Dátum: 13 jún 11, 22:25:00 »

Tessék, itt valamennyire elmagyarázzák.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6834 Dátum: 13 jún 11, 23:03:36 »

Hú, de király, én meg alkotok már egy filmet transzmissziós elektronmikroszkóppal, az biztos nagyon tetszene nektek, sznoboknak.

Legolas meg tünde. Nekem meg a Gyűrűk urában nem tetszett a túl emberi megjelenésük, bocs. Mosolyog
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6835 Dátum: 13 jún 12, 05:05:34 »

Trailer megnyugtatott! A Mágus megintcsak nem fog varázsolni... Minek azt, ha van egy kard a belsőzsebedben? xD Szánalmas ez a Gandalf. CGI számomra tetszett többnyire, főleg azok a hegyvidéki jelenetek jötek be. Nagyon nem vagyok lotr fan, de érdemeit el kell ismerni.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6836 Dátum: 13 jún 12, 16:24:27 »

Gandalfnak nem az a dolga, hogy varázsoljon, a hétköznapi értelemben. Azért küldték Középföldére a többiekkel együtt, hogy figyelje meg a világot és ha kell segítsen a jó útra terelni a lakóit.

Ha megnézed mikor varázsol, akkor is inkább csak "reményt és fényt" használ, mikor a Balrogot megállítja, vagy mikor visszaveri a Nazgulokat. Csak terelgetheti az embereket, nem teleportálhat oda a harctér közepére és pusztíthat el mindenkit, mert annak semmi értelme. Az embereknek, illetve Középfölde lakóinak kell összefognia a sötétség ellen, ha mindent Gandalf csinálna nem változna semmi.

Szarumán meg pont az ellentéte, ő nem csak terelgeti a nyájat, hanem korábccsal üti azt az általa jónak vélt irányba. Mondják is, hogy olyan hangja van, ha azt meghallod, akkor nem szabadulsz tőle. Illetve Theodent is mágiával befolyásolta. Teljesen Gandalf ellentéte, míg a szürke mágus általában úgy próbál segíteni, hogy rávezet a megoldásra, noszogatja a jó irányba a többieket, addig Szarumán manipulál és elvarázsol.

Az ő szerepük csak ennyiből áll, a mágus jelzőt alapból csak Középfölde lakói ragasztották rájuk, mert látták, hogy nem öregszenek, bölcsek és tudnak varázsolni is, ha épp arra van szükség. De alapvetően nem az a funkciójuk, hogy szétcsapjanak mindenkit tűzgolyókkal meg villámmal.
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6837 Dátum: 13 jún 12, 21:20:57 »

Mrsaiyan ugyebár elkezdte nézni a Got-ot. Rámít facebookon, hogy Theon aztán nem tököl. (Arra gondolt, hogy egyből rányomult a húgára.) De ahogy megláttam ezt a mondatot úgy elkezdtem röhögni. Mondom, te aztán a jövőbe látsz. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6838 Dátum: 13 jún 12, 21:31:47 »

Tudod te milyen függőségbe rángattad bele?  Nevet

Elvonási tünetei lesznek egész évben.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6839 Dátum: 13 jún 13, 09:03:03 »

Na végre én is meg tudtam nézni a Hobbit 2 trailert. Nevet Mennyire király volt. Nevet Főleg a tündék persze, jó, hogy ennyit fogjuk látni őket.
Szerintem jó trailer volt, jó lesz a film is. Hogy ne csak dicsérjem, az a hordós jelenet nekem kicsit fura volt, nem tudom pontosan mi történik ott, nekem kicsit  idétlennek tűnik egy Szent Gellértes akciójelenet. ikszdé De majd meglátjuk. Nevet Hajrá tündék! Nevet

Jó lesz ez az őszi-téli időszak nekem. Hobbit 2, The Hunger Games 2, közben meg fut a Walking Dead negyedik évada. Nevet Ez már önmagában szép karácsony lesz nekem. Nevet

Még néhány meglátást muszáj vagyok tenni a fentebb olvasottakhoz.

1. CGI és társai. A sci-fi és a fantasy műfajok (most filmre értve) mindig is jelentős mértékben a trükkökről szóltak. Jó nem az összes, itt is volt művészkedős hajlam néha, de alapvetően nem ez a jellemző. A trükkök kellenek egy alternatív világ felépítéséhez. Ezért használnak a jó sf/f írok sok leírást a regényeikben is. Hogy megmutassanak nekünk egy másik világot. Az meg, hogy most ezt makettekkel, vagy digitális technikával oldják meg, az teljesen mindegy. Azt válasszák, ami a leginkább megfelel az elképzeléseiknek, amivel a leginkább a vászonra tudják vinni azt, amit a fejükben elképzeltek. Számomra ez még érdekes is: megnézek egy ilyen filmet, és látom, hogy jelenleg hogyan áll a filmes trükk technika. Nevet Ez engem egyszerűen érdekel. Mint ahogy az is jó, amikor egy régi sci-fit nézek, és látom, hogyan oldották meg ezeket mondjuk az 50es vagy 60as stb években. (És sose nevetek a ma már "bénának" tűnő régi megoldásokon. xD)
Hogy csak egy példát mondjak: az Avatar film (a kék ufós, nem a tűz országa stb dolog) nekem igazából nem tetszett, nem tartom jó filmnek, mert a  történet nem fogott meg, a színészek játéka se volt túl eredeti. De egy percig se bánom, hogy megnéztem, és főleg, hogy moziban 3D-ben. Mert csak azért megérte, hogy láthattam akkoriban hogy áll a CGI, mit képesek összehozni a modern technikával, ha a pénz nem számít. Nevet Ezért bőven megérte nekem. És utána összevetve a Hobbit első részével még láttam azt is, hogy pár év alatt mennyit fejlődött még a technika. Szóval röviden, szerintem kár egy filmet azért leszólni, mert nagymértékben épít a trükkmegoldásokra. Ez műfaji sajátosság.

2. Most egy kicsit pikírt leszek, de nem bírom megállni. Srácok, értem én, hogy mókás leszólni a népszerű dolgokat. Ez olyan, mint egy tömegpusztító fegyver. Hiszen így egy pár szóval milliós rajongótáborokat lehet vérig sérteni. Lásd az alábbi példát:

"A Star Wars egy gagyi szar. A Gyűrűk Ura is. A Hobbit meg főleg. A Hunger Gamesről nem is beszélve. Harry Potter? Fúj! Dedósoknak való! A Trónok Harca csak egy unalmas lassú sorozat de legalább sok dugás van benne, ennyit ér, többet nem. Avengers? Ki néz ilyen kommersz baromságokat?! Star Trek? Neem!! Az már régi, agyonnyúzott, ezer bőrt lehúztak róla!! hurrdurr!!4!! stbstb."

Fenti rövid bekezdéssel sikeresen vérig sértettem legalább 100 millió embert körbe a Földön, mindazokat akik a fenti fandomok közül egyet vagy többet nagyon szeretnek, fontos nekik. Most ettől menő lettem? Most ettől úgy nézek ki, mint aki csak fekete fehér pszichothriller művészfilmeket néz, és a romkocsmában csak ilyenekről beszélget? Hát k*rvára nem. Igazából csak úgy nézek ki, mint egy kötözködő fórumozó, túl sok szabadidővel.

Sry, nem tudtam megállni.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 13, 09:30:03 írta Aes Sedai » Naplózva
Oldalak: 1 ... 454 455 [456] 457 458 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!