24 szep 22, 14:22:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 506852 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1485 Dátum: 09 dec 20, 13:12:34 »

Az éheztetés azért nem jó, mert a Susanno pajzs ereje körülbelül annyi lehet, mint a támadóereje, vagyis, ha az ellen nem jut át rajta, és elkapja a susi, akkor sasuke nemhogy életbenmarad, hanem még nyer is.

Bármilyen pajzsot át lehet törni, csak jó technika, és elég erős támadás kell neki.

A susanó az végülis egy élőlénynek számít? vagy inkább bábhoz hasonlítható?
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1486 Dátum: 09 dec 20, 13:47:13 »

De a módszerben épp az a lényeg, hogy nem kell áttörni rajta, hanem tisztes távolságból dobálni az áldást reá. xD

A Susasnoot a bijuukhoz hasonlítanám.
Egyfajta materializálódott, életre kelt, testet öltött csakra, ilyen szempontból élő, viszont (feltehetőleg) mivel nincs saját akaratereje és Sasuke irányítja, igy bábnak tekinthető.
Vagy nevezhetjük élő bábnak, vagy esetleg az új Cameron film alapján avatárnak.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1487 Dátum: 09 dec 20, 15:39:58 »

Az "Éheztetős" technika amúgy akkor is bejön, ha a Susanoo nem szigetel légmentesen (amit amúgy kétlek, mert tömör chakrából áll, úgyhogy, ha nem engedné át a levegőt, a használó hamar megfulladna, mert a testét is körül veszi ez a chakra), mert nem tartható fent akármeddig, és eléggé megviseli a használót már egy pár hazsnálat is eléggé megviseli a használót (lásd Sasuke). SZóval ha tudod húzni az időt negyedórán át, akkor utána nyert ügyed lehet.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1488 Dátum: 09 dec 20, 15:49:03 »

És ha elhúz addig?  Mit tom én valamilyen idézett álat belsejében?
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #1489 Dátum: 09 dec 20, 16:30:41 »

Sztem Suanoo használat közben nem igen tud másféle technikát alkalmazni. Vagyis eddig ilyet még nem láttunk. Aztán lehet, hogy pont a kövi mangaban lesz ilyen. Nevet
Naplózva

Riku-san
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Válasz #1490 Dátum: 09 dec 20, 16:44:57 »

Kivétel az Amaterasu mert azt már kombinálta is a Susanooval(Igaz nem ezzel a böhöm nagy feketével de Kombinálta) Nevet
De azért engem is meglapne ha mondjuk egy Katont küldene Susanoo belsejéből vagy akár egy Chidorit.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1491 Dátum: 09 dec 20, 17:08:38 »

Nah ha már amaterasuval sikerült, másal is menne. A susanno elvileg teljesen más technika mint a fa elemesek, mert nem a chakrához köthető. Kimimaro is tuti tudott volna használni kekkeigenkait, és ninjutsut egyszerre, de yamatorol nem tudom elképzelni, hogy fa elemet, és mit tom földfalat egyszerre használni.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1492 Dátum: 09 dec 20, 18:01:09 »

Azért ne feledjük, hogy az Amaterasu és a Susanoo is az MS-hez köthető. Így a közös használatuk egy másik kategóriába tartozik. ^^

De ha logika szintjén nézzük, akkor miért ne lenne használható más jutsu is a Susanoo mellett? Hiszen "csak" annyi kell, hogy a shinobi elég összepontosítással rendelkezzen a Susanoo fenntartásához és a másik jutsu alkalmazásához, ill. legyen elég chakrája mindkettőhöz. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1493 Dátum: 09 dec 20, 19:07:23 »

Hiroto: Igen mindenki tudna, de fölösleges volna. Plusz Kimimaro KG-je a Taijutsuval kombinálható remekül.  smirksweat
Naplózva


 
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1494 Dátum: 09 dec 26, 04:38:53 »

A mostani manga csapter elolvasása után egy újabb Sharingan elemzért akartam írni annak okán, hogy mi is Danzou sharingankaros képessége, de talán valami teljesen más elmélet született. Mondhatnám úgy is, hogy az elméletem túlszárnyalta az elméletem. xD

Mindegy kezdjük a Sharingannal részletesen az elejéről.

Események előrelátása/vagy gyors mozgási információ feldolgozás.
Nos talán annyi világos hogy a pupillán keresztül behatoló fény okozta inger alkotja meg a képet az agyban. (gióhéjban nagyjából)
Korábban úgy véltem, hogy ez a folyamat gyorsabban zajlik le a sharingan esetében. Nos most ís, de máshogy.
Korábban a csakrával gyorsított idegi folyamatra gondoltam, de most rájöttem, hogy azok a pöttyök talán nem véletlenül vannak ott. Nos véleményem szerint azok a pöttyök pupillák akarnak lenni.
Így egyszerre több fény képes bejutni a szembe, több adatot tud feldolgozni és gyorsabban.
(kb mint a több magos procik esetében, vagy ha több ámpával világítanak ugyan arra a pontra)

Genjutsu:
Nos a sharingán esetében ezt úgy nevezném, mint a látás megfordítása. Vagyis nem a külső dolgok érzékelése a szemen keresztül, és képalkotás az agyban, hanem az agyban alkotott kép (gondolatok) kivetítése.
Az alkotott kép (nem feltétlen úgy mint egy fénykép) megjelenik a pupillán nagyon kicsiben úgymond nem is látni.
Szemkontaktusnál a másik fél szemébe ezek a kis képecskék is belekerülnek és az idegrendészere elkezdi feldolgozni.
és mikor már késő akkor jön rá(vagy nem jön rá), hogy csupán egy hamis kép (genjutsu)

A cakralátás kb olyasmi lehet, mint rovaroknál az ibolyán túli fénytartomány érzékelése vagy mi..

A vörös szint szerintem a vér adja, a megerőltetett használat tokozta nagyobb vérszükséglet miatt.

Amaterasu
Az Uchiha alapvető elsődleges tűz elemű csakrája a szemben összesűrűsödik és esetleg némi átalakuláson is keresztül megy. (vagy bizonyos más hatások is érik erről majd később) Majd a pupillán keresztül kijut a világba, és egyenesen (talán fénysebességgel) a célpont felé tart (amit lát) és elérve azt létrejön a gyújtóhatás, és voálá ott az ismert fekete láng.

Kakashi esetében is hasonló lehet a helyzet, csak nála a más  alap elemi affinitás  más eredményt okoz.
Nos talán feltételezhetjük, hogy ez nála a villám elemű csakra. Mint ismeretes a villám elemű csakra összegyűri a csakrapapírt. Nos talán uygan ez történik a jutsu alatt is. Egyfajta kissé módosúlt villám elemml rendelkező sűrű csakra éri el a látott célpontot. A célpont az adott pontja irányába elkezd "összegyűrődni" ezáltal sűrűsödni és ez adja azt a látszatot hogy egy másik dimenzió szívja be.
Mondhatnánk úgy is, hogy a jutsu csak az ingárt adja aminek határa célpont önmaga válik egyfajta fekete lyukká.

Tsukuyomi
Ezt kihagyom, mert a genjutsu nem az én asztalom, de voltaképp mondhatnánk felápolt genjutsunak is.

ennyi első részben.
--------
 
A továbbiak kicsit túlmutatnak a Sharinganon.

Olyasmi ötlött fel bennem, hogy talán van valami közös lehet a Juubi a Bijuuk, a Gedo Mazo, a Susanoo és a Mokuton között.

Gedo Mazo
Nagato tudta megidézni, és feltételezhető hogy Madara is képes rá.
Néztem a hátán azokat a kinövéseket és 10-et sikerült számolnom. Mikor a képeket kerestem egy érdekes dologra bukkantam, miszerint nemcsak bennem merüt fel az ötlet, hogy  voltaképp a Gedo Mazo a megcsonkított  Juubi teste.
Oké tudom, hogy a testét Rikusou kulőtte az űrbe és körévakolta a Holdat xD
De azt se felejtsők, hogy Bikuuk anyagot alakult csakrák.
Van egy olyan selytésem, hogy Rikudo mikor tízet kilencé osztott, csupán a farkakra vonatkozikm, mivel voltaképp azok adták az erekét. S voltaképp benne maradt egy csonka valami. Ez valahogy belevésődhetett a dns-ébe, hogy ő volt anno A Jinchuriki. És a leszármazottaiban ez öröklődik, és csakrájukbő megalkotják a Gedo Mazot.
Mondhatni talán nem véletlen, hogy a Gedo Mazo a bijuk tárolója.
Nos talán a Gedo Mazo közvetlenül nem maga a Juubi, de valamilyen kapcsolat lehet köztük.

Susanoo
Uchihák a Nagytesó leszármazottai akikről feltételezhető, hogy a talán Rikudo egyik fia. S a másik feltételezés, hogy a Sahringan eredetileg a Juubi jutsuja volt, és Rikudo azáltal szerezte meg, hogy magába zárta a Juubit, és ahogy annak teste a szeme is beleépült a DNSébe és Ezáltal továbbadta ezt az erőt az utódainak.
A Susamoot úgy írnám le mint egy eltorzult másolatát a Juubinak aminek az Uchiha tudatalattija adja kinézetet és Sharingan pedig a szerkezeti tulajdonságait.

Mokuton.
Véleményem szerint ez a fa elem kissé fura.
Kezdjük azzal, hogy amikor Naruto lerókázza Orochimarut, akkor Tenzou egy fa héjat csinál pajzsként, pedig véleményem szerint egy sziklafal nagyobb szilárdsággal és ellenállással rendelkezik mint a fa, (tudom rugalmasság, de annak is vannak határai) 
Meg ugyanúgy fa elemet használ mikor féken kell tartani Narutóban a Kyuubit (azok a fakígyófejek vagy mik).
Nos talán nem véletlenül feltételezhetem, hogy ez nem csupán a víz+föld kombóból létrejött fa elem.
S talán halványan tartalmaz egy keveset a bijuuféle csakrából is. Nem mint harmadik csakra alkotó, hanem mint ami már eleve bele van épülve a csakrába. S talán ez okozza, hogy fa vagyis valami élő jön létre a két elem keveréséből.
 
Volt egy olyan feltételezésem, is hogy talán a Mokutonhoz hasonló anyag alkotja a Gedo Mazo testét is de mivel nem láttam róla olyan képet ami alapján be tudnám határolni az anyagi összetételét. (Ha esetleg animében volt már jol látható formában akkor megmondanátok, hogy hányadik részben.)
Mondjuk ebből volt egy olyan feltételeésem, hogyha Nagato Rikudo leszármazotja, akkor fiatalabb testvér leszármazottai közt kel keresni az őseit. (volt egy közös őse Hashiramával).

Hát ennyi. Összegezve a Susanoo a Gedo Mazo és a Mokuton attol lett, mert anno Rikudo volt a Juubi jinchurikije. xDD

ui: aki ennél nagyobb zagyvaságot összehord azt meghívom fagyizni és ő fizet. xDD

ui2:
Na ba ez aztán terjedelmes és kimaradt Danzou karja.
Hát biztos nem a következőet akartam íni, mert az alap elméletet sikerült elfelejtenem.
Vagy már az se. Ját késő van már téridőn meg testalkotáson elmélkedni, így csak annyit, hogy a Sharinganos kar jutsuja (esetleges egyébb ismeretlen képességek mellet), hogy a használóját annyiszor tudja helyrehozni ahány szem van rajta. (tisztára mint F/SN Berserker xDD)
 
 
ui3:
a legrosszabb, hogy akármilyen hülyesget is hordok össze, tudok rá ("értelmes") magyarázatot is adni. xD
« Utoljára szerkesztve: 09 dec 26, 04:57:46 írta Shiro » Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1495 Dátum: 09 dec 26, 09:04:25 »

Én a sharingant inkább úgy képzelném el, hogy nem az agy, hanem a szem dolgoza fell, ezért olyan gyors.

Az erejét meg inkább dimenziókapu nyitásnak nevezném. A susanno-t sztem másik dimenzióbol hívja elő, mint az amaterasut is. A Tsukuyomi is ahhoz hogy hasonló, de ott az elmébe nyit valamilyen ''dimenziókaput,,, ahol aztán azt múvel amit akar.

A fa elem tényleg érdekes, mert csak víz és földböl nehéz lehet élőt alkotni.
Naplózva
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #1496 Dátum: 09 dec 26, 09:34:24 »

Amaterasu
Az Uchiha alapvető elsődleges tűz elemű csakrája a szemben összesűrűsödik és esetleg némi átalakuláson is keresztül megy. (vagy bizonyos más hatások is érik erről majd később) Majd a pupillán keresztül kijut a világba, és egyenesen (talán fénysebességgel) a célpont felé tart (amit lát) és elérve azt létrejön a gyújtóhatás, és voálá ott az ismert fekete láng.
Annyiban kijavítanálak ha engeded, hogy nem szágúld senki felé. És a legfontosabb hogy nem fénysebességgel. Nevet
többször is elmondták az Amaterasu ott ölt alakot ahová a használója fókuszál. Nem a szeméből megy előre az áldozatig Nevet És egyáltalán nem fénysebességgel. Raikage kitudta kerülni. Magyarán az Amaterasu sebessége,= a használó szemének sebességével, azaz hogy milyen gyorsan tudja a szeme fokuszpontját mozgatni.

Szerintem a Sahringan trükjei. Nem mások mint a Susanoo, képességei. Részegységekre bontva.
Susanoo lángoló kardja- Amaterasu nyersebb verzióban.
A kis kulacs ba való beszívás, egy másik dimenzióba tulajdon képpen.. mint Kakashi MS képessége.
Maga a kulacs egy erős genjutsu. ezt nem kell magyaráznom. Eddig egyedül a Yata tükre az ami még nem jött elő sima MS nél. Bár kitudja.. lehet Madarától ezt láthatjuk.

A Sharingan számomra egy spirituális eszköz. Ezért is tud fejlődni. Érzelmek hatására és nem gyakorlás hatására. És ezért is gyógyithatatlan az MS vaksága. Így a Sharingan képeségei nem emberi alapúak, nem emberi hozzá álláson, gyakorláson múlnak.

Danzou esetét nem tudom hova tenni. Lehet Shisui egyedi képességét használja, több sharingannal feltúrbózva.

Az meg szerintem közelsem biztos hogy Hashimara különleges képessége, a Susanoo, Gedo Mazu egy kalap alá vehetők. Rikoduo 9 részre vágta a 10 farkút. Magyarán a gedou mazunak nincs köze a juubi erejéhez úgy mint a Susanoo nak és a többinek. Inkább úgy mondanám hogy minden a juubitól és rikoduotól ered. Hogy azon túl melyik képeség kitől jött? Nevet pasz Maximum ha a képeségek identitását néznék emg úgy jöhetnénk rá. "Gonosz" erő nem jöhetett Rikodutol. Így Hashimara ereje Rikodutol származik. Az Uchihák vészjósló ereje meg, negatív dolognak tűnik, inkáb a 10 farkúhoz kötném. Gedou mazunál meg passz. Ott vagyunk ahol a part szakad. Ha Madara is képes megidézni, meg Nagato is, akkor nem tudom hogy ez melyik felmenőhöz köthető.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1497 Dátum: 09 dec 26, 14:40:52 »

Nem biztos, hogy képes megidézni. A Gedo Mazou jelenlenleg rögzítve van, lehet, hogy még Pein pakolta át az új búvóhelyre, aztán azóta ott áll. AZ viszont tényleg érdekes, hogy hasonlít a Juubira. És amúgy a Susanoora is, különösen Sasukéére.
Erről van egy iylen is: http://img401.imageshack.us/img401/5100/gedou.png




Genjutsu:
Nos a sharingán esetében ezt úgy nevezném, mint a látás megfordítása. Vagyis nem a külső dolgok érzékelése a szemen keresztül, és képalkotás az agyban, hanem az agyban alkotott kép (gondolatok) kivetítése.
Az alkotott kép (nem feltétlen úgy mint egy fénykép) megjelenik a pupillán nagyon kicsiben úgymond nem is látni.
Szemkontaktusnál a másik fél szemébe ezek a kis képecskék is belekerülnek és az idegrendészere elkezdi feldolgozni.
és mikor már késő akkor jön rá(vagy nem jön rá), hogy csupán egy hamis kép (genjutsu)
Ezzel semmiképpen nem értek egyet, ez nem csak egy optikóai illuzió.. lehet, hogy tényleg "kivetíti" valamit ilyenkor a sharingan, de akkor az csak a használó a genjutsu létrehozásához megfelelően manipulált chakrája, mert minden érzékre hatással van.

A pupillák kapcsán egyet értek veled, de a több pupilla nem feltétlenül elég, mert ez csak nagyobb látóteret, meg egy tuningolt térlátást biztosítana, de nem tenné "gyorsabbá" a szemet, márpedig egy sharingan hazsnáló aktív dojutsuval tized, vagy század másodpercek alatt dolgozza fel az olyan történéseket, amiket amúgy talán meg se látna. Ehhez a  gyorsabb kommunikáció is szükséges.

A Susanooval kapcsolatos észrevételeidet csak annyival egészítem ki, hogy amikor Sasuke SUsanooja először megjelenik (még csak KArinnak és az olvasóknak) annak is vannak farkai.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy az "Uchihák igazi ereje", a "sötétség ereje" és a többi, amiről Tobi papol egyértelműen a Juubi örökségére utal. A chakrája valahogy tovább öröklődhetett Rikudou utódjaiban, abban a legtöbben egyetértenek, hogy innen a sharingan, a Susanno, de szerintem ide vehetjük azt az új, hideg chakrát is, amiről KArin beszélt.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1498 Dátum: 09 dec 30, 10:02:01 »

A sharinganhoz egy kérdés:
Mivel sok MS képesége különbözik, és vannak hasonlók is, ilyen pl.: ita szöcske, és talán még madara kakashi. Na szóval lehetséges az, hogy Kakashi is képes lessz arra az ,,anyagtalan" állapotra mint Madara?
Naplózva
kornel1992
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 339


koronás udvari csimpokomon mester


« Válasz #1499 Dátum: 09 dec 30, 10:05:17 »

a-a az madar egyedi képessége Kakashi csak egy sima tér-idő jutsut tud megnyitni így szedte le dei kezét így nyelte el a robbanást és így menekült meg mikor pein neki lökte a szöget
Naplózva
Oldalak: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!