24 okt 07, 14:29:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Valóságshow-k  (Megtekintve 119435 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #120 Dátum: 11 márc 31, 18:25:41 »

Örülj neki nyugodtan, végülis alapvetően ez még jó is lehet... de iylesmivel (ez is tény) a retardáltak is eldicsekedhetnek egyébként. Nem félre érteni, csak azt modnom, hogy attól még, hogy valaki elröhögcsél mondjuk egy kupac sz@ron, az illető szellemi képességeitől függetlenül, az egy kupac sz@r marad, és nem lesz jó, vagy vicces.
Oké, a nevetés jó, és jó ha élvezel valamit... de azért... ne... bármit. Ne ezt.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 31, 18:30:53 írta STM » Naplózva
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #121 Dátum: 11 márc 31, 18:31:34 »

Inkább vagyok egy vidám retardált, mint egy "okos", mindenkit kritizáló és lenéző valaki.
Sajnálom, hogy téged zavar, de én ezen tudok és szeretek is nevetni, de kétlem, hogy nagy befolyással lenne a személyiségemre vagy a gondolkodásomra.
Az, hogy mi a sz*r és a nemsz*r szerintem mindenki maga dönti el, mivel mások vagyunk, más a gondolkodásunk, ízlésünk, stb...
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 31, 18:32:43 írta Handy » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #122 Dátum: 11 márc 31, 18:35:49 »

Nem, ez nem igaz. Te is tudod hogy az. Igéyntelen, semmiféle értéket nem hordozó, esssetleg bizonyos emebreknek szórakoztató töltelek cucc.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #123 Dátum: 11 márc 31, 20:03:07 »

Off : Jó szerintem most már lehetne kicsit ember módjára fogalmazni , mert Hiei írhat amit akar , nála hatalom van , de STM te csak egy vagy a sok fórumozó közül! Azért álljunk már meg annyira, hogy mutass némi tiszteletet embertársaid iránt  főleg , hogy te sem vagy tökéletes , hibátlan példány Isten állatkertjében , a Földön. 
On : Kíváncsi leszek erre a párbajra. Két számomra unszinpatikus ember lesz a stúdióban vasárnap , viszont a parázs hangulat lesz , ami jó kis vitákat generálhat. Remélem érv ellenérv szócsata lesz , nem pedig Maúnika sóós vinnyogás és kiabálás. Attól , hogy egy modortalan hárpia az Éva , még van esze és pörög a nyelve .
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #124 Dátum: 11 márc 31, 20:16:09 »

Szerintem meg nem a te dolgod megrendszabályozni, ilyen formában sem, nagy fiú vagyok, tudom mit ccsinálok.
Jó, hát eszemben sincs megsérteni Handyt és éppen talán nem kellett volna így fogalmaznom... de één is írhatok amit akarok, legfeljebb majd meg leszek büntetve.

Azt pedig fenntartom, hogy akár élvezi, akár nem, bármiylen gondolkodó embernek be kell látnia, hogy a valóvilág nem ér semmit, akár nézik akár nem. Attól még, hogy esetleg valaki elszórakozik rajta, nem változik lényegében, és ha valaki (akár egy retardált is, igen) elröhög, mondjuk egy eltaposott csigán, hát egészségére, de akkor is... ha nem egy retardált tezsi, roszsabb.
Nem fog senki elzülleni, atótl, mert megnéz ebből két részt, de pont ez-az, hogy egyébként értelmes emberek hogy szórakozhatnak ezen... de ők nem tudnak semmit mondani, ami alátámasztaná, hogy nem egy rakat sz@r a "valóvilág", míg, de érdekes, valahogy nekem nem esne nehezemre kifejteni, miért is sz@r.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 31, 20:18:22 írta STM » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #125 Dátum: 11 márc 31, 21:03:25 »

Nem utasítottalak , nem rendszabályoztalak , hanem megkértelek. Mellesleg a műsornak 1 érdeke van a nézők felé. A szórakoztatás . Nem mindenkinek ugyanolyan a humora , van aki él-hal az angol humorért és zabálja a Mr. Bean és a Csengetett Milord és a Mighty Python poénokat. Nekem az utóbbi nagyon bejön de nem szeretem mondjuk Rowan Atkinson humorát , de elismerem , mert több millió ember imádja azt amit csinál és nem mondom retardált idióták azok akik szeretik. Ez csak egy példa de remélem leszűröd a mondanivalóját !

Azt pedig fenntartom, hogy akár élvezi, akár nem, bármiylen gondolkodó embernek be kell látnia, hogy a valóvilág nem ér semmit

A te szemszögedből és tiszteletben tartom az álláspontodat. Nem vagyok hittérítő se Németh Sándor , de elmondom az én szemszögemből a helyzetet. Ennek a műsornak a célja a nézők irányába a szórakoztatás , magukfelé pedig a profit. Amíg én nem károsodom anyagilag azon , hogy szórakozom , addig nem érzem , hogy miért kellene szégyelnem magam és azoknak , akik esetleg így gondolkoznak . Viszont az , hogy itt felálltak sokan egy kis réteg ellen , értem itt azt , hogy az antiVVsek azok ellen akik nézik a műsort*szándékosan nem rajongókat , hanem nézőket írtam*. Ugyebár itt megy a sárdobálózás amiatt , hogy profitorientált a műsor. Mi nem az a mai világban? Ez tök közhely , mindenre ráhúzhatjuk , így ezt nem tartom különösebben zavaró oknak. 

de ők nem tudnak semmit mondani, ami alátámasztaná, hogy nem egy rakat sz@r a "valóvilág", míg, de érdekes, valahogy nekem nem esne nehezemre kifejteni, miért is sz@r.

Valamit szapulni sokkal könnyebb , mint dícsérni számomra. Akkor , hogy fair legyek mindkettőt megteszem.
Amit rühellek a Való Világban , az a manipulálás. Ezt abban értem , hogy befolyásolnak bizonyos jeleneteket. Sokan ezt tévesen megrendezésnek definiálják , de én manipulálásnak nevezném. Példa erre a Béci esete , amikor az okádék múltjáról beszélt. Online adás megáll , Bécit a riport szobába küldik. Nem tudni pontosan , hogy mi hangzott el , de az bizonyos , hogy hallgatásra bírták Bécit , mert ha mindent elköpne amit tett , akkor nem lehetne fokozatosan a sajtóhoz juttatni "Exclusive" anyagot. Illetve , ez az anyag túlságosan rossz fényben mutatná be a műsort , ezért is van , hogy a neten terjednek jobban a hírek , adalék infók a Villa Lakókról  .
Akkor jöjjön az úgymond védelmi rész , a mit is szeretünk/tudunk szeretni benne. A karaktereket. Ez is attól függő , hogy milyen beállítottságú az ember , ezért is válogattak be több embert , akik ismertek . Tudták így , hogy ki milyen ember , így már egyből többféle személyiséget tudtak a műsorba betenni. Számomra Olivér és Alekosz a két ember akik miatt néztem és nézem jelenleg is a műsort. Olivér humora , helyzetpoénjai számomra rengeteg mosolyt csalt az arcomra. Alekosz , pedig azon a hajszálon van , ami elválasztja a géniuszt az elmebetegtől a szórakoztatás terén.
Én azért jelentem ki , hogy a Való Világ című műsor nem szar , mert van olyan karakter a műsorban aki miatt érdemes számomra nézni a műsort. Ez egy szubjektív dolog és épp ezért szép az , hogy megosztó a műsor. Lehet róla beszélni , vitázni érvek állnak szemben ellenérvekkel. Csak ezt kultúrált manőverekkel kellene csinálni , mert ami itt folyik az kezd egy kocsmai kötözködésbe torkollani. Záró akkordnak megint csak azt emelném ki , hogy nem minden ember van beállítva egy sémába , a jó és a rossz sokak számára relatív és ettől szép az élet , hogy van önálló gondolkodásunk. Ezt a vitát ha valaki akarja lehet folytatni , vagy elmélyedni benne és érvekkel támadni idézőjelesen egymást , de azt normálisan tegyük meg ha lehet. ^^
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #126 Dátum: 11 márc 31, 22:03:22 »

Mellesleg a műsornak 1 érdeke van a nézők felé. A szórakoztatás.

Megyek aludni, szóval most csak ezt az egy gondolatod szeretném kommentálni.
A Retek Klub, mint ahogy már írták előttem is, gondolnád vagy sem, nem csak hangmérnököket, operatőröket, műsörvezetőket, meg egyéb erre szakosodott embereket alkalmaz, hanem például pszichológusokat is. Ha szerinted ők azért vannak itt, hogy a szórakoztatás fokát növeljék, akkor tévedsz.
Ha a szórakoztatás lenne a cél, akkor nem pakolnák tele reklámokkal, felháborodást; népuszítást keltő jelenetekkel, (lásd: facebook-on ezzel kapcs. folytonos anyázás) méregdrága SMS küldéssel. A művészet, a szórakoztatás célja ezekből a műsorokból egyszerűen eltűnt. Minden az üzletért megy. Objektívan mondom, Te is - talán szándékosan - lehunyt szemmel élsz.
Én még mindig azt mondom, hogy amíg nem tesszük feljebb a mércét és nem lépünk az ilyen szintű tömeghipnózis ellen, addig egy rossz szavunk nem lehet a cigány kérdéssel szemben. (remélem még cenzúrán belül voltam)
Naplózva



STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #127 Dátum: 11 márc 31, 22:07:19 »

Kitűnő!

Nos, nehéz egy oylan műsorról elfogadható hangnemben bezsélni, aminek a léynege a mocsok és a mocskolódás, de oké.
A véleméynem azokról a bizonyos emberekről az, hogy rossz színészek, és emberként pedig... persze ez elég alaptalan, nem sokat láttam belőlük, Alakosz pedig akkor írta le magát nálam, amikro olvastam egy idézetet tőle valami "nagy fanjától", egy bárgyú, roszsul megfogalmazott, értelmetlen, stílusosnak szánt üres frázis formájában. Nem is az ovlt a baj, hogy egy iylen, vagy oylan emebr kimodnta ezt, hanem, hogy ezért komoylan fanolja, meg mesterezi a sok kölök... amúgy is ostobaságnak tűnt volna, de így egész groteszk volt.
Nem tudom, az a bárgyú jópofáskodás sem tetszik, amit pár másodperc alatt kénytelen voltam befogadni a műsorból, nem tudom kitől jött.

Midnegy, vegyük úgy, hogy vannak értékelhető karakterek, bármikor bekeveredhte egy iylen, meg izlések és pofonok stb. stb...
 Nos, ott a krédés, mi van a  többivel? Azzal a mocsokkal, ami a többi "villalakóból" folyik, ha egyesek nem is irritálnak, vagy bírod őket. Azzal a "műsorral", amit bizonyoso városok biozonyos részeinek bizonyos lakói közt is hallgathatnál nap hosszat, ostoba, mocskos, fárasztó hiszt, mocskolódást észlelve belőle... na nem mintha lenne benne más.
Mi van az egész műsor felvezetésével és kezelésével? A műsorvezetőkkel? Azzal a ténnyel, hoyg gyakorlatilag csalás/rablás/lopás amit csinálnak, mert bizonyított tény, hogy meg van rendezve a marha nagy továbbjutás-cucc.
Attól még, ha elfogadom, hogy egyesek anélkül is találnak benne szórakoztató dolgokat, hogy pusztán kárörvendenék, hoyg "ezek nálunk is butábbak" (nyilván nem így megfogalmazva) , vagy élveznék az indulatokat, miközben amúgy feltűnik nekik, hogy valamelyik lakó egész szimpatikus, akkor sem változik az egész.
Attól még, hogy egy filmben van mondjuk egy szórakoztató karkater, az lehet még a legrosszabb film, amit votl balszerencsét elkezdeni nézni és fájhat fizikailag a többi része, hogy iylen bújtaatott párhuzammal éljek Nevet
Ha van gusztusod kitúrni belőle ami tetszik, jó étvágyat hozzá, de én elég könnyen besokallnék az ilyesmitől.
 
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 31, 22:08:04 írta STM » Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #128 Dátum: 11 ápr 01, 08:02:38 »

A Való Világ egy szórakoztató műsor. Egy színházi jelenetben is ugyan úgy vannak káromkodások, szex, üvöltözés, cigi jelenet stb. Annyi a lényege az egésznek, hogy mindent a helyén kell tudni kezelni, aki ezt megtanulja, az megtanul viszonyulni a szórakoztatóiparhoz is.

A műsor a szórakoztatás részét pedig lefedi, hiszen ez a legnézettebb műsor. Ha az emberek nem szórakoznak rajta, nem köti le őket, akkor nyomnak egyet a távirányítón. Vannak csatorna váltó gombok és van a kikapcsoló gomb, még sem nyomnak rá egyikre sem. Nézik, mert érdekli őket.

Mint a korábbi hsz-emben is írtam a szórakoztatóipar pedig az emberek igényeihez viszonyul, mert ha nem ezt teszi, akkor csődbe megy. És hogy a Való Világ igénytelen? Kicsit filozofikus leszek, de mi az, hogy igényes? Kinek mi az igényes? Ki mondja meg, hogy mi az igényes?
Mindenki mást igényel szórakoztatásként: Van aki az olyan műsorokat, amiknek a célja a szórakoztatás közbeni tanítás (50 milliós játszma), van aki a szitutunga párzását a Kajmán-szigeteken (természetfilmek), van aki narancs vs. szegfű párbajt (politika), van aki a "brutálisan feldarabolták egy életlen kanállal, majd megerőszakolták és elásták" (híreket), és még sorolhatnám.

És, hogy meg van rendezve? Az sem igazán érdekel, amíg szórakozok rajta addig nincs probléma. SMS bevétel? Nem kötelező küldeni.
Hogy szándékosan generálják a balhékat? Ez természetes. A VV egy szórakoztatónak szánt termék, amit reklámozni kell, hogy eladhassák. Amíg egy pl. bifidus actiregularisnak milliókat kell fizetni egy marketing-kampányért, addig a VV-ben csinálnak egy kis balhét és máris repül az ingyenreklám mindenhova. Az emberek ezáltal megnézik, leköti őket, a nézettség nő, a reklámozók jönnek, a csatornának meg dől a lé.

Hogy egy kicsi párhuzamot vonjak: Január elején... emlékeztek? Megszűnik a Naruto-kun. Borzalmas, úristen mi lesz... a csapattagok összevesznek, különböző fórumokon terjedt a hír, hogy OMG mi lesz... majd mikor már csúcson volt az érdeklődés bedobtunk 5 új weboldalt. Botrányos dolog = ingyen reklám.
Megcsináltuk, jöttek az emberek, megnézték az új oldalakat, lekötötte őket, a látogatottságunk nőtt, nőtt a reklám bevételünk. És mivel mi nem kereskedelmi cég vagyunk, hanem egy non-profit rajongói csoport, így ez a pénz nem zsebbe megy, hanem tudjuk finanszírozni a szerver számlát és nem kell a látogatókra terhelnünk, mint sok más oldal.

ValóVilág: Felőlem lehet megrendezett, sokak által lenézett, de még többek által szeretett műsor, én szórakozok rajta, és a helyén kezelem. Nevet

U.i: Nyugodtan lehet velem vitatkozni, mert szeretek, nem fogok senkit kibannolni érte. xD
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 01, 08:09:53 írta Cartnecker » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #129 Dátum: 11 ápr 01, 11:43:34 »

Mindezt nem zavarna senkit ha nem HAZUDNÁNAK, több millió embernek és nem 12-14 évesek (ugye +12-es a műsor) néznék, ahogy káromkodnak, kilóg a p_csájuk, részegednek, b_sznak stb. De ezt hívják népbutításnak, amibe még egy olyan ember is beletud esni, aki egy ilyen jó oldalt vezet. Ezért látszik, hogy tudnak valamit. Persze nem a szereplők, nem a műsorvezetők, hanem a fejesek. A szereplők még annyit sem érdemelnének, hogy golyóval végezzék ki őket. Valaki írta, hogy ez olyan mint a cigi. A cigiben függőséget okozó anyag van, ebben mi az? Nézni ezeket a mocskokat? Bejön hogy Erzsike nem tud beszélni? Megnyalnád Alekosz hónalját? Tetszik Gigi és Béci színesfémgyűjtő múltja? Most tanulod az alkoholizmust Évával? Valaki mondjon egy igazi momentumot, egy értéket a műsorból. És nem kell jönni a kamugyűjtéssel.
Naplózva


 
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #130 Dátum: 11 ápr 01, 12:23:44 »

Sokadszorra mondom: Ez a szórakoztatóipar. Nevet
Elmész megnézni egy illuzionistát, mit csinál? Eltakarja a valóságot, mert úgy lesz élvezhető a produkció. Bemész a cirkuszba és azt látod, hogy a zsiráf fejen áll, és megtapsolod mert jaj milyen szórakoztató... a valóság itt is takarva van: ki tudja, hogyan kínozzák azokat az állatokat, hogy azt csinálják amit az ember akar. Meghallgatsz a neten egy jó számot. Lehet, hogy a valóságban az énekesnek hangja sincs. Megnézel egy filmet és azt mondod Brad Pittre, hogy milyen jó színész... közben lehet, hogy minden jelenetet 25 milliószor kellett felvenni. Ugyanez a kategória a való világ is, mindenki tudja, hogy vannak benne csavarok, de leülnek az emberek nézni. Ki-miért... de a lényeg, hogy szórakozzanak rajta. Tehát ezek szerint a teljes szórakoztatóipar népbutító és senki ne csináljon semmit.

A korhatár besorolások sem véletlen vannak, igaz, hogy ezt sajnos senki nem veszi figyelembe, de erről nem a média tehet, hanem a figyelmetlen szülők.
Kicsit más tészta: Dragon Ball. Húú, Son Goku repül. "Anya, megyek kiugrok az ablakon, mert Son Goku is repül". ~tsss~ pofon... "Fiam te hülye vagy, az egy mese, ez meg a valóság".

Ez a népbutítás szöveg pedig unalmas. Nem szeretnék általánosítani, de többségében ez azoknak a demagóg szövege, akik nem látnak a dolgok mögé és ezeket nem tudják a helyükön kezelni, ezáltal mindent a 2 végleténél ragadnak meg: "Van a fekete meg a fehér, a jó meg a rossz. És hogy mi a jó meg a rossz, azt én döntöm el."

Btw mondta valaki, hogy ennek a műsornak a feladata szándékosan, hogy értékeket közvetítsen? Nevet A besorolása továbbra is szórakoztató reality.

Ez a "juj, hazudnak a médiában", egy álszent hozzáállás. Mindenki hazudik. Mindenki valamilyen szempontból torzítja azt a fajta valóságot, ami sérti a saját egóját, csak van aki bevallja, van aki nem. Bár ebbe nem megyek most bele. xD ~tss lelövi magát~ xD
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #131 Dátum: 11 ápr 01, 12:46:12 »

Az illuzionista  illuzionista, azrét fizetsz neki, hogy lásd a trükkjeit, amikről tuod, hogy trükk.
Teljesen más. Ha fizetsz azért, hogy legyen má' valami, amit ígérnek a pénzedért, aztán azt nem kapod meg, az oylasmi, amit csalásnak hívnak, és amiért már sok-sokan ültek.
Ha azt mondják, hogy az a hülye szavazat hatással lesz arra, ki marad bent, és ki nem, miközben az egész előre el van döntve, mitn az uyge már tény, sőt, ha jól emlékszem, a szavazatok végeredméyne is bent volt abban a cikkben, akkor bizony minden egyes szavazót meglopnak.
És az is teljesen más, ha valaki manipulálja a képet, amit közvetít magáról, vagy ha így, vagy úgy látja a dolgokat iylen vagy oylan okból.
Persze, mind hazudunk egy-egy bizonyos eredményért is, érdekből, sőt, igazából szinte csak így hazudunk, akár belátjuk, akár nem, de szeritnem azért van egy határ, amit a legtöbben nem lépnénk át, így például nem adnánk el a neten egy üres konzolos dobozt, vagy iylesmi.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 01, 12:48:51 írta STM » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #132 Dátum: 11 ápr 01, 13:13:36 »

Sokadszorra mondom: Ez a szórakoztatóipar. Nevet

Én is már sokadszorra elmondtam ezzel elleni véleményem 15x átfogalmazva.

Elmész megnézni egy illuzionistát, mit csinál? Eltakarja a valóságot, mert úgy lesz élvezhető a produkció.

A bűvészet és a Való Világot ne vedd egy kalap alá. Elsőnek maga a trükközés; csalás a szakmája, amiről mindenki tisztába van. Az utóbbi pedig egy szórakoztató reality, mint ahogy mondtad, de csak LENNE, mivel meglopják az embert úgy, hogy nincs tisztában a háttérben zajló dolgokkal. Már sokadszorra elmondott: pofánkba hazudnak nap mint nap. Manipulálnak, nem csak a műsort, a nézőket is. Lopnak, konkrét példaként a 177 milliós támogatás mögött rejlő rejtett marketing. Vagy SMS küldés: küldesz egy sms-t, mikor egy nagy hazugság a műsor. Tehát ismételten meglopnak.

Bemész a cirkuszba és azt látod, hogy a zsiráf fejen áll, és megtapsolod mert jaj milyen szórakoztató... a valóság itt is takarva van: ki tudja, hogyan kínozzák azokat az állatokat, hogy azt csinálják amit az ember akar.

Nem csak a VV-re tekintek REALISTA szemmel (mert szerintem az előző sorok egy teljesen racionális szemmel nézett egészséges ember nézete). Amikor vontatják ketrecben az állatokat az utcán, majd a hangosbemondóban reklámozza magát a cirkusz, akkor legszívesebben magukat a górékat zárnám be oda.

Megnézel egy filmet és azt mondod Brad Pittre, hogy milyen jó színész... közben lehet, hogy minden jelenetet 25 milliószor kellett felvenni.

De az alkotók szenvedtek a filmmel, melyben - a VV-gal ellentétben - nem csak az üzletért ment a forgatás, hanem, hogy az embereket gondolkodásra késztesse, inspirálja a lelküket, ne egy semmitmondó fosgombócot rakjanak a nézők elé. Hogy konkrét példát mondjak, nekem a Mátrix a fantáziámat teljesen beindította, más értékes gondolatokkal lettem gazdagabb, nem pedig azt kellett néznem, ahogy az ingyenélők verik a nyálukat és egész nap piálnak, ezzel remek példát mutatva a 13 éves korosztálynak. Vagy ha már Brad Pitt-et mondtad hasra ütésre, akkor azt mondom: Harcosok Klubja vs Való Világ!? Egy lapon venni őket egyszerűen röhögséges.

Ugyanez a kategória a való világ is, mindenki tudja, hogy vannak benne csavarok, de leülnek az emberek nézni. Ki-miért... de a lényeg, hogy szórakozzanak rajta.

Hogy miért nézik akár a hipnózis alatt az emberek?
- Meg vagyunk törve. A hitel, adó, mindennapi gondjaink, szürke hétköznapjainkhoz mi hiányzik? Főműsoridőben a Való Világ, mely úgy kapcsolódtat ki, hogy semmilyen értelmes gondolat nem szállja meg a buksid, kizárólag a nyálverés és népuszításról szóló érzelmek. Ezt hívják népbutításnak. Nem mást.
- Édesanyámat megkérdeztem, hogy miért szokta nézni... tudja, hogy mi áll a háttérben. Az volt a válasza: ,,mert nincs más". És teljesen igaza van. A legnagyobb kereskedelmi adón: Fekete Pákó, Tündike, Győzike, MI KELL MÉG? VALÓ VILÁG FOR THE WIN!!! Ez az gyerekek, nagyon szépen süllyedünk lefele! Egyre nagyobb tömeg él lehunyt szemmel -> egyre alacsonyabb a léc.

Ez a népbutítás szöveg pedig unalmas. Nem szeretnék általánosítani, de többségében ez azoknak a demagóg szövege, akik nem látnak a dolgok mögé és ezeket nem tudják a helyükön kezelni, ezáltal mindent a 2 végleténél ragadnak meg: "Van a fekete meg a fehér, a jó meg a rossz. És hogy mi a jó meg a rossz, azt én döntöm el."

Nem veszed észre Cart, hogy ennek az ún. "körforgásnak", te is a része vagy.
Naplózva



Ayaka
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1727


a tudás üldöz, de én gyorsabb vagyok


« Válasz #133 Dátum: 11 ápr 01, 13:58:02 »

Hmm....
Én nem nagyon akarok beleszólni ebbe a kis vitába, de azé megteszem xD
Sztem ez a népbutításos dolog olyan, mint amikor valakit leitatnak. Csak azt lehet, aki hagyja. Attól még h megnézem nem fog csökkenni az iq-m, nem leszek butább, nem feltétlenül hiszem el h igaz stb.  Ha valami céljuk van h te ezt meg azt gondolj, vagy mittomén, és te bedőlsz, és sikerül manipulálniuk, mert nem látsz annyira a dolgok mögé h elkezdj gondolkodni, akkor eleve nem lehetsz túl értelmes =/ Amúgy meg ennyi erővel szervezz tüntetést a házalók ellen, vagy azok ellen akik pénzt kunyerálnak az utcán kajára, aztán piát vesznek belőle stb. Annyi hazugság van a világban, de ha van egy pici eszed, akkor nem dőlsz be nekik. Valahogy úgy tekintek a vv-re mint egy filmre, ugyanúgy meg van rendezve stb, és ugyanúgy szórakozhatsz rajta, vagy pihenhetsz mellette vagy mittudomén. Csak akkor manipulálhatnak, ha elég hülye vagy hozzá h bedőlj nekik.
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #134 Dátum: 11 ápr 01, 14:07:41 »

Hogy előre eldöntött-e a kiszavazások eredménye azt nem lehet megmondani és sajnos ez nem is fog kiderülni. Senki sem rendelkezik olyan kézzelfogható bizonyítékkal, amellyel valóban meg lehetne mondani, hogy ezek a szavazások valóban csalások-e. És megmondom őszintén engem nem is érdekel, mivel nem küldök SMS-t. Nevet
Lehet ezt most itt mondogatni, hogy lopnak így, lopnak úgy, kézzelfogható bizonyíték kell, mert addig csak üres beszéd.

Akik meg ezeket a csalásos híreket kreálják azok meg akarják lovagolni a műsor népszerűségének hullámát.
> Kitalálnak olyan cikkeket, hogy a VV népbutító, teli van csalással, és hogy megírják az igazságot, a VV összes tagja bűnöző, hűűű hááá. Szenzációkeltés. Több látogató, több eladható reklám.

Ezt vegyétek figyelembe, hogy ezek nem csak a ker.tévék és rádiók részéről érkeznek, hanem mindenhonnan, pro-kontra és mindenhol egy a lényeg, a biztos képlet: Látogatósereg + Botrányos cikkek = Eladható reklámfelület = Profit.
Aki jót ír, aki rosszat ír, ez lesz a lényeg... ezért mondom, hogy mindent a helyén kell kezelni, nem szabad mindig mindent elsőre elhinni. Nevet

Az illuzionista kiváló példa, de kifejtem bővebben:
elhiteti az emberrel, hogy a trükköt ténylegesen végrehajtja / "Eltüntetem a Margitszigetet, ha a bal kezedet ráteszed bal herédre" ... és hazudik, mert semmi köze a bal herének az eltüntetéshez, és nem is tünteti el a szigetet. Nevet Aki hülye, vagy inkább fogalmazok úgy: Kevésbé tájékozott... azt így is úgyis átverik.

Filmes példa:
Ahogy a filmeket leforgatják, stb... a VV stábja is dolgozik: Összevágják az adásokat, díszlet, rendező, stb... egy csomó háttérmunkás dolgozik, ők ugyan úgy megdolgoznak egy-egy anyaggal, mint a filmesek, és mint írtam a VV feladata elsősorban nem az, hogy értéket közvetítsen.

"Nincs más."
Ez olyan mint az: "én nem szoktam nézni, mert egy szenny az egész, de remélem kiesik a Gigi a párbajon." ikszdé
Van más: Analóg módon is minimum 3 csatorna fogható, ebből a VV-vel azonos műsorsávban megy a tv2-n az 50 milliós játszma, az m1-en pedig a Közszolgálati híradás. Akinél van kábeltévé, annak végtelennyi lehetősége van. Nevet

Hűű... remélem mindenre válaszoltam. xD
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!