24 ápr 28, 15:43:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Melyik a legerősebb zanpakuto szerinted?
Zangetsu (Ichigo) - 36 (24.7%)
Zabimaru (Renji) - 0 (0%)
Hōzukimaru (Ikkaku) - 1 (0.7%)
Tenken (Komamura) - 0 (0%)
Suzumushi (Tosen) - 2 (1.4%)
Benihime (Urahara) - 8 (5.5%)
Kinshara (Otoribashi) - 0 (0%)
Katen Kyokotsu (Kyoraku) - 1 (0.7%)
Sogyo no Kotowari (Ukitake) - 2 (1.4%)
Ashisogi Jizo (Kurotsuchi) - 1 (0.7%)
Suzumebachi (Suì-Fēng) - 2 (1.4%)
Shinsō (Gin) - 3 (2.1%)
Kyōka Suigetsu (Aizen) - 18 (12.3%)
Sakanade (Shinji) - 1 (0.7%)
Ryūjin Jakka (Yamamoto) - 41 (28.1%)
Tengumaru (Love) - 0 (0%)
Hyōrinmaru (Hitsugaya) - 6 (4.1%)
Tachikaze (Kensei) - 2 (1.4%)
Senbonzakura (Byakuya) - 10 (6.8%)
Engetsu (Isshin) - 6 (4.1%)
Egyéb (akkor melyik?) - 6 (4.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Melyik a legerősebb zanpakuto szerinted?  (Megtekintve 29082 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #15 Dátum: 11 jún 03, 18:23:58 »

Tousen kardja nagyon hatásos egy az egy elleni küzdelemben. Azok akik nem rendelkeznek elég magas erővel és ellenálló/védelmi képességgel azok ráfaragnának vele szemben. A probléma csak az ezzel a kardal, hogy nem rendelkezik igazi pusztító erővel amely hozzáadodik az ő erejéhez. Csak technikával próbálja támogatni Tousent. Például egy olyan védelmi képességgel rendelkező személyt mint Byakuya vagy Hitsugaya, nem tudná még bankaiban sem legyőzni. De mint láthattuk Kenpachi ellenálló képessége is kifogott rajta pedig nem is a teljes erejét használta. Yama pedig csak a szellemi erejével széttörné az egészet. Önmagában azok ellen jó ez a kard akik gyengék a védekezésben és a támadásra tesznek fel mindent. Én például úgy gondolom, hogy Aizent is legyőzhette volna hiszen immúnis volt a kardjára. Az már egy másik kérdés, hogy hova erősítette volna fel Aizent a Hogyoku. Láthattuk, végül, hogy hova tudta végül növelni az erejét.
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #16 Dátum: 11 jún 03, 18:33:39 »

Amúgy ha valaki hollow maszkot használ, akkor annak valamennyire átalakul a zanpakutojának ereje? Mármint pl Tousennek  Benihiko például erősebben és gyorsabban csapna le?
És a bankaiján mit erősítene?
Amúgy igazad van, támadó képessége nincsen a kardjának, ha csak nem a Benihiko.
Ja és mivel az, amivel elaltatja az ellenfeleket, az a technika  rezgésen alapul, és azzal szabadította ki a kardját Hisagi Kazeshinijéből, én úgy gondolom, hogy azzal Tosen valamilyen " erőteret " képes maga köré vonni, ha szükséges.
És amúgy van benne valami, hogy Aizent is legyőzhetné. És szerintem ezért robbantotta fel Tousent, hogy ne tudjon ellen fordulni.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #17 Dátum: 11 jún 03, 18:50:28 »

Szerintem csak a reatsuját,az erejét meg a sebességét növeli a maszk. Mert Ichigonak se lett más képessége. Ja meg Cerót lehet vele lőni (csak Ichigo nem tud Cerót valószínűleg). Ginnek is elég erős kardja van. Ha nem Aizent támadta volna meg akkor biztos meghalt volna az illető.De azért még ő is bepánikolt, hogy meg fog halni. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #18 Dátum: 11 jún 03, 19:12:34 »

A hollow maszk csak a szellemi erejüket növeli meg, ezáltal temészetesen a többi tulajdonsága is megváltozik. Ahogy Tilon is írta. A kardjuk képességét közvetlenül nem változtatja. Közvetetten persze igen, hiszen ha erősebb a használó szellemi ereje akkor erősebb a támadásba vitt szellemi erő is. Azt azért ne felejtsed el, hogy csak azután tudott Zerot használni amikor teljesen átalakult. Ezt Ichigo is megtudta tenni a teljes hollowá válás után.
A Behiniko szintjei pedig nagyon keveset jelentene egy kapitányi szintű shinigaminak hacsak nem orvul kapja be. Lazán kivédené akár melyik is. Olyan ellen hatásos volt mint Ishida, aki marhára a végét rúgta. Szerintem azért pusztította el mert neki nem számított semminek számára, másrészt érzelmeket akart kicsalni a kapitányokból mivel így a kardja könnyebben befolyásolhatta őket.
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #19 Dátum: 11 jún 03, 19:55:35 »

Szerintem lehet, hogy összekevered a Benihikot a hang támadással, mert a Benihiko az, amikor pengéket lő ki, és a sima Nake, Suzumushi hívással jön elő a hang.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #20 Dátum: 11 jún 03, 20:00:45 »

Lehetséges. De Kenpachi is megmutatta, hogy az sem igazán erős támadás egy kapitány ellen. Ken pedig nem is igazán gyors és mint látható volt nem is akarta elkerülni. A többiek simán kikerülhetnék ezt a támadást.
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #21 Dátum: 11 jún 03, 20:02:46 »

De akkor  a hang támadást hogy kerülhetik el? Bedugják a fülüket?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #22 Dátum: 11 jún 03, 20:37:19 »

A hang támadás is szellemi erőre épül. Egyszerűen elnyomják. Hasonlatosan mint amikor Kenpachi először csapott össze Ichigoval és hagyta megvágni magát. A csapás erősségét a szellemi ereje nagyságával kompenzálta. Ha mégis betalál vagy átüti akkor is olyan kicsi lesz a hatása, hogy az már szinte semmiség. Csak annyi fogja elérni mint a támadás szellemi erejénet nagysága és a védelem nagysága közötti különbség. Az pedig Tousen szellemi erejének nagyságát behatárolva már nem olyan nagy.
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #23 Dátum: 11 jún 04, 09:13:34 »

Igaz, talán még hollow maszkkal sem olyan nagy.

Viszont, mondjuk Tousen Bankaija jó lenne Kyouraku ellen, mert ha nem lát, akkor a szín-játk nem jön be, ha nincs fény( mert egy nagy fekete burokban vannak) akkor nincs árnyék, ha nem tudja hol van Tousen, nem tud fölé ugrani.

Ja és mivel Tousen bankaija megakadályozza a reiatsu érzékelését, szerintem zavart tud okozni a shinigami és a zanpakutoja közötti kapcsolatban nem? Mert az oké, hogy Kenpachinak ez nem volt gond, hiszen nem sokat dumál a kardjával, de azért a többiek igen.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 04, 10:34:31 írta Domynyk » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #24 Dátum: 11 jún 04, 12:02:55 »

Nem csak Kyouraku ellen hanem szerintem több kapitány ellen is.

A külső érzékek és a reatsu érzékelését megakadályozza de a shinigani és a zanpakutouja között lévő kapcsolatra nincs hatással. Az ok pedig az, hogy a shinigami és a kardja egyek. A kard a shinigamiból születik és annak lelkének egy lenyomatát valósítja meg. Tehát nem tudja megszakítani ezt a kapcsolatot Tousen képessége. Tousen bankai képessége a külső érzékek lefagyasztására jó, de azok tudnak vele harcolni akiknek nagy az ellenálló képessége, a védelme és akik rendelkeznek területre ható képességekkel illetve komálják a vakharcot. Kyouraku és Ukitake sincs az eddigi információnk szerint közöttük, viszont nem ismerjük a bankai képességeiket.
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #25 Dátum: 11 jún 09, 20:20:48 »

Ja és amikor Tousen a hang-támadást használja, akkor ugye csak kiadja azt a hangot és nem lesz semmi színváltozás? Mármint, hogy az animeben szükre lett Tousen körül minden, de gondolom ez csak az érzékeltetés kedvéért volt nem? Mert amikor Tousen Hisagi ellen harcolt, akkor a hang rezgéssel szabadította ki a kardját és akkor nem volt szürkeség.
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #26 Dátum: 11 jún 10, 14:11:28 »

Én Ichigoé-ra szavaztam, de azt is csak azért, mert ő a főszereplő Nevet Amúgy meg sztem Yamamotoé is nagyon erős, főleg, azzal a tűzzel.
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #27 Dátum: 11 jún 12, 11:10:17 »

Tousen, Aizen nek hasonló képessége van. Persze Aizené über pova. Egy illúzió azért az semmi....
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #28 Dátum: 11 jún 12, 12:31:17 »

Egyértelműen Yamamotoé. Ki is lett jelentve a mangában, hogy az övé a legerősebb és még a bankai-át nem is láttuk. Viszont pár dolgot nem teljesen értek a szavazással kapcsolatban. Zangetsu, hogy lehet a legerősebb? A Bankai-a annyira jó, hogy elérje nagyjából egy kapitány alapsebességét, a Getsuga Tensou-t pedig az erősebb karakterek közül bárki képes hárítani. Véleményem szerint Ichigo Zanpakutoja sehol sincs a kapitányokéhoz képest. Oké, Komamuráénál egy fokkal jobb.

Soi Fon-t se értem, hogy mi alapján számít olyan erősnek. Azt az "Egy lövés egy halál" skilljét Barragan gond nélkül túlélte, és egy komoly 1-1 elleni harcban szinte lehetetlen használni a Bankait. A Shikai ugyan nem rossz, de az erősebb ellenfelek ellen nem fogja tudni kétszer használni.

Bár akkor megértem a szavazás állását ha más is úgy szavazott mint én. Személy szerint a voksomat Kyoraku-ra tettem, bár egyértelmű hogy gyengébb kardja van Yamánál. Csak zavart, hogy 0 szavazata van ikszdé
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #29 Dátum: 11 jún 12, 12:58:36 »

Hasonló??? Csak egy közös pontjuk van összesen. Mindkettő az érzékeket próbálja befolyásolni. Minden másban pont az ellentéte egymásnak és ezért simán kioltják egymást. Mégis Tousen lenne a győztes mert Aizen képessége nem hat Tousenre.  Tuosen elveheti az érzékeket Aizentől, így az nem is tudna védekezni ellene. Persze a Hougyoku támogatásával Aizen olyan erős és ráadásul folyamatos gyógyulást kapna, hogy Tousennek esélye sincs. A Hougyoku nélkül viszont pont az éllentétje lenne valószínűleg az igaz.

Azért azt nem gondolhatod komolyan, hogy Ichigo bankaia csak elért "egy nagyjából kapitányi" szintet. Azt a szintet már a villámlépésekkel elsajátította. Ott már nagyon kicsi a különbség azok között akit ezt elsajátították. És még ehhez adódik hozzá a bankai adta sebesség növekedés. Ez jól látható volt a Byakuya elleni harcnál. Ichigonál a tapasztalat és az elkötelezettség hiányzik ahhoz, hogy ez az erő és sebesség növekedjen. Viszont ha azt nézzük, hogy ő x hónap alatt ért el ide míg a kapitányok ezt gyakorolják több száz éve, akkor igen is szép eredmény.

A legerősebb szerintem is Yamáé, de szerintem ehhez hozzá kell tenni azt is, hogyha Yamának egy másik kardja lenne, akkor azt a kardot tartanánk a legerősebbnek az öreg ereje miatt. Ugyanis szerintem a használója ereje határozza meg a kardja erejét is.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!