24 jún 18, 17:27:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AMV Verseny - 2007 Ősz  (Megtekintve 80535 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Christian
Vendég
« Válasz #45 Dátum: 07 okt 17, 22:49:34 »

Akkor mint úgy hagy szóljak én is hozzá egy kicsit az 50megás limithez egy másik oldalról. Valóban lehet jó minőségbe tömöríteni egy videót 50megába, akár egy 5 perceset is. Akkor most ezzel mi a gond? Az,hogy bizonyos effectek ezzel a tömörítési módszerrel több fajta hibát is okozhatnak. Nem véletlen marha nagy a Bleach Technic Beat mérete is. Egyébként nem kell messzire menni van nekem is olyan videóm amit pl a youtube kezelni sem tud mert olyan effectet raktam bele. Aki vegassal (pl Jaaku), vagy premier proval (pl én) dolgozik az ,hogy fogja megoldani az 50megás tömörítést ha netán olyan effectet rak bele? Igen, lehet kódolni divxbe és xvidbe és akkor megmarad minden szépen, csak ugye jobb minőségű xvid és divx már 3percnél is 50 mega felett van.

Persze ha leveszem a képarányt és nem érdekel a zene minősége akkor nincs vele gond Nevet Egyébként animemusicvideos.org -ra sztem bárki feltudja tölteni 100megáig az amvjét, szóval igazán kilehetne tolni eddig a határt.

Egyébként itt az élő példa arra,hogy mit tesz az a 40 mega, és miért nem szeretjük a youtubet (ha valakit érdekel):
Youtubes verzió (ez egy 40megás tömörítése a videónak):
http://www.youtube.com/watch?v=wenhx9apDgY
A vicc kedvéért még az effectet is utálja a youtube szal pixelesíti.
Itt meg a 90megás:
http://www.animemusicvideos.org/members/members_videoinfo.php?v=145638

Ja és nem én vagyok az idióta, bármilyen tömörítésbe teszem ilyen képet ad a youtube. Szóval én is kérném,hogy ha van rá lehetőség vagy toljátok 100megára azt a szerencsétlen korlátot vagy pedig h264 és mp4 mert ez így tényleg szűkös.

A Dattabeyohoz meg annyit,hogy lehet,hogy ők 180 megába zsúfolják össze azt a szerencsétlen Naruto és Bleach részt, de ne őket vegyük már alapon akik Saiyaman minőségű ... -ból dolgoznak. Nézd meg a Lunarosokat pl.
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 17, 22:55:22 írta Christian » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #46 Dátum: 07 okt 17, 22:55:51 »

A szabályzatot a versenyt rendező két portál és a szponzor is jóváhagyta. Amennyiben nem vagytok megelégedve vele és "nem vagytok képesek" olyan AMV-t készíteni ami megfelel a szabályzatnak, akkor sajna az AMV-tek nem fog tudni részt venni a versenyen.
Továbbá, aki a kákán is a csomót keresi és vitatkozni jön ebbe a témába, az inkább ne tegye.

Üdv: a verseny egyik leendő résztvevője és a fórum egyik moderátora
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #47 Dátum: 07 okt 17, 22:59:01 »

Ingyenes szolgáltatókban nem bízunk, onnan bármikor törölhetik. Ha törlik, onnantól kezdve nekünk kell kapkodni az új X gigás tárhely után. A saját tárhely az egyetlen biztos pont.
Nos mégegyszer hangsúlyozva. Nem tudjuk hány AMV fog beérkezni, de 50 megás korlát mellett döntöttünk. (Tudom hogy kevés... de ez van.) Ez ennek a versenynek a szabálya. Ez el is lehet fogadni meg nem is. Aki elfogadja, készít egy AMV-t és jelentkezik, aki meg nem fogadja el az nem jelentkezik a versenyre. Ennyi. Ezzel zárjuk is le a témát.

A Dattabeyohoz meg annyit,hogy lehet,hogy ők 180 megába zsúfolják össze azt a szerencsétlen Naruto és Bleach részt, de ne őket vegyük már alapon akik Saiyaman minőségű ... -ból dolgoznak.
Ki akadályoz meg abban, hogy esetlegesen egy Saiyaman-es release-t használj?
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 18, 11:11:42 írta -=Cart=- » Naplózva
Christian
Vendég
« Válasz #48 Dátum: 07 okt 17, 22:59:29 »

Nem kötözködni jöttem, mert érveket is mondtam Nyelvesít Ha nem így lett volna akkor lett volna kötözködés. Ráadásul csak kértünk/javasoltunk valamit, azt meg szabad nem de?
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #49 Dátum: 07 okt 17, 23:04:24 »

Nem kötözködni jöttem, mert érveket is mondtam Nyelvesít Ha nem így lett volna akkor lett volna kötözködés. Ráadásul csak kértünk/javasoltunk valamit, azt meg szabad nem de?

Javasolni szabad, személy szerint örülök is ha jönnek javaslatok, de jelen esetben nem tudunk mit tenni . 50 megával számoltunk erre a versenyre. Ennyi. Ezt még átfogalmazhatom párszor de a lényeg ugyan az marad. 50 mega/jelentkező az fix. Finito.
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 18, 10:58:20 írta -=Cart=- » Naplózva
acid
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 1269


Au-chan??!


« Válasz #50 Dátum: 07 okt 17, 23:04:58 »

Nem kell itt minden hülyeségen fennakadni. A szabályzat meg szabályzat! Ha nem tetszik az 50 mega nem kell indulni, ennyi... Amúgy meg 50 megába röhögve belefér egy 7 perces videó normális képfelbontással és hanggal egyaránt. És amúgy se kell (mint már említették) HD felbontás 5000KB/s hang meg hasonlók mert mi a francnak?! A 640*480-as felbontású AMV nálunk ugyanannyit ér, mint a 1024*768-as.
Naplózva

Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #51 Dátum: 07 okt 18, 06:51:19 »

Amúgy meg 50 megába röhögve belefér egy 7 perces videó normális képfelbontással és hanggal egyaránt. És amúgy se kell (mint már említették) HD felbontás 5000KB/s hang meg hasonlók mert mi a francnak?! A 640*480-as felbontású AMV nálunk ugyanannyit ér, mint a 1024*768-as.
Azért ezt ne túlozzuk el ennyire, itt inkább arról van szó hogyha valamit kiadunk a kezeink közül, hogyha valamit megmutatunk a nagyközönségnek, akkor szeretnénk hogy a lehető legjobb formánkat hozzuk, hogy az embernek aki nézi essen le az álla, hogy...na mind1, nem ragozom, gondolom (remélem) értitek.  Mosolyog

Egyébként nem kötözködésből, mert ti vagytok a karhatalom, nem ellenkezem, de ameddig volt olyan érv ami cáfolható volt, cáfoltátok és ez helyes is, de pl. Christian felvette az animemusicvideos.org ötletét, ahonnan nem törlik, és ha sokan megnézitek, az még jó is az amv-s nek.  kacsint
vagy: a végső megoldás tényleg az mp4 lenne, mert pl. azzal én már láttam gyönyörű minőségű videót, 16!!! megában is...

De ha nem, hát nem, ti vagytok a szervezők, ti szablyátok a szabályokat, mi meg megfelelünk nekik legjobb tudásunk szerint.
Naplózva

BLS
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #52 Dátum: 07 okt 18, 08:46:37 »

Christian felvette az animemusicvideos.org ötletét, ahonnan nem törlik, és ha sokan megnézitek, az még jó is az amv-s nek.  kacsint
Az ingyenes szolgáltatóban még mindig nem bízunk... egyszerűen nincs rá garancia hogy az a cucc amit oda feltöltünk az ott is marad. Ha pl.: törlik Pistike AMVjét, akkor azzal a lendülettel Pistike versenye meg van lőve.
Szóval száz szónak is egy a vége: a saját tárhely tudjuk, hogy kevés, de ott garantáltan biztonságban vannak a videók. Onnan nem törölnek. És ezt nem a Mi érdekünkben hajtogatom, hanem a Ti érdeketekben, hogy senkinek ne adódjon kellemetlensége a verseny alatt.

vagy: a végső megoldás tényleg az mp4 lenne, mert pl. azzal én már láttam gyönyörű minőségű videót, 16!!! megában is...
Ezzel kapcsolatban pedig várható szabálymódosítás, csak meg kell beszélnem a többi szervezővel. kacsint
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 18, 11:20:11 írta -=Cart=- » Naplózva
Leonidas
Vendég
« Válasz #53 Dátum: 07 okt 18, 14:13:47 »

Dikk! Ez nekem túlságosan is magas röptű Nyelvesít NEm csináltam még AMV-t soha,  azthittem 50 mega simán elég lesz, főleg ha 640x480-on dolgozgatok. Nomeg itt a versenyen ilyen studio-s arcok is részt vesznek? Nevet Akkor én kis mezei újonc labdába se rúghatok Nyelvesít Hogy fogok így mangát olvasni a vonaton ? Nevet
Naplózva
LotharKain
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12

<Nuti>


« Válasz #54 Dátum: 07 okt 18, 14:34:37 »

Dikk! Ez nekem túlságosan is magas röptű Nyelvesít NEm csináltam még AMV-t soha,  azthittem 50 mega simán elég lesz, főleg ha 640x480-on dolgozgatok. Nomeg itt a versenyen ilyen studio-s arcok is részt vesznek? Nevet Akkor én kis mezei újonc labdába se rúghatok Nyelvesít Hogy fogok így mangát olvasni a vonaton ? Nevet

Ne izgulj...Attol hogy studiós, vagy több ideje csinálja....attol még lehet neki rossznapja, ill neked jó....nem mindig lehet a legjobbat kihozni magadbol, és néha meg még annál jobbat is hozol magadbol:) Sokmindenen múlik sztem hogy egy jó amv-t rakhass össze..és egyesek elsöre eltalálják ezt Mosolyog Bármi lehetséges Nyelvesít de ez az én véleményem ;D
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 18, 16:08:57 írta LotharKain » Naplózva

Chipet Chapat Member ;'D

Feo! We going to conquere the world with our shop! :')
Leonidas
Vendég
« Válasz #55 Dátum: 07 okt 18, 16:04:01 »

Hát nem tudom hogy vagy vele de nekem egy AMV összepakolása így elsőre sok sok napot vesz igénybe Nevet Jónap-Rossznap alapján biztos nem lehet nyerni magas szinten Nyelvesít
Naplózva
LotharKain
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12

<Nuti>


« Válasz #56 Dátum: 07 okt 18, 16:06:19 »

Azt képletesen értsd Nevet nekemse 1nap mire néha összehozok vmit...azaz, régen az volt...régen...Nevet
De azt am ugy értettem...hogy nem mindig lehet maximumot teljesiteni...olyankor van másnak esélye....deh van amikor maximum felett vagy...vagyis elkészited azt, ami az "eddigi" legjobbad, vagy nemtom értitek e amit mondok Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 18, 16:08:45 írta LotharKain » Naplózva

Chipet Chapat Member ;'D

Feo! We going to conquere the world with our shop! :')
Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #57 Dátum: 07 okt 18, 17:02:06 »

vagy: a végső megoldás tényleg az mp4 lenne, mert pl. azzal én már láttam gyönyörű minőségű videót, 16!!! megában is...
Ezzel kapcsolatban pedig várható szabálymódosítás, csak meg kell beszélnem a többi szervezővel. kacsint
Akkor van még remény.  Mosolyog

Leonidas:
Maga az hogy vki studioban van semmit nem számít.
Ami számít hogy tudd használni azt amivel vágsz, és legyen elég lelkesedésed meg erőd.
PL. Det-chan a tavaly nyári AMVartos versenyen élete első amvjével nyert, pedig wmm-t használt.  Nevet

Az időt pedig napban nehéz meghatározni, én inkább órában szoktam megjelölni, pl. ebben -> http://www.youtube.com/watch?v=smLCE5-XcTA kb. konvertálással együtt kb. 50 órám van, amit vehetünk úgy hogy két nap, de gyakorlatilag másfél hétig vágtam (és ha még időm engedte volna egy jó 10 órát javítgattam volna...)....
(egyébként ha Vegast használnál, és bármiféle technikai segítségre van szükséged, ne habozz szólni.)
Egyébként hajrá mindeki!  kacsint
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 18, 17:06:54 írta Jaaku » Naplózva

BLS
LotharKain
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12

<Nuti>


« Válasz #58 Dátum: 07 okt 18, 17:15:10 »

Leonidas...azt az AMV-t láttam CON-on Mosolyog (esetleg ha be tudnád nekem linkelni Priviben ha tudod annak a versenyben lévö Neon Genesi Evangelionosnak a linkjét ami CON-on volt, ha fentvan megköszönném: ) )
De hamár te Linkeltél....én is: http://youtube.com/watch?v=S-hitpyPCRE ez nekem kb 2,5 nap volt...úgy durván....ezzel akartam nevezni...de ha CON-osok is indulnak, lehet csinálok egy újjat Nevet (De dicséret azért az amv-ért Mosolyog én is akartam indulni CON-on...de galyra ment a dvd-m amin a RAW-ok voltak...meg késön is akartam  Szomorú )
Naplózva

Chipet Chapat Member ;'D

Feo! We going to conquere the world with our shop! :')
kon-sama
Vendég
« Válasz #59 Dátum: 07 okt 18, 17:21:28 »

Nekem egy kérdésem lenne. Kik szavazhatnak majd a vidikre? szerintem csak a regisztrált tagoknak szabadna szavazni a "kinek van több barátja a neten" szitut elkerülendő. ;D ???
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!