24 szep 22, 12:20:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 45
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elemek...  (Megtekintve 190291 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Damon
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 359



« Válasz #60 Dátum: 07 nov 14, 16:45:25 »

Elárulom,h Kankuro semmilyen elemű chakrát nem használ, hanem csak a simát. Meg mi szüksége lenne rá, ha ő bábos. Temari és Neji is szerintem szél chakrát használ.
Amúgy Harag nem mond hülyeséget, mivel a 2 elemet használatát már csak Jounin szinten tanulják, de ez nem jelenti azt,h tudnak is 2 elemet használni, mert egyes embereknek teljesen felesleges lenne megtanulni 2-t.
Naplózva

Eceteslinzerkarika
Sok-sok ember rokona
Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #61 Dátum: 07 nov 14, 16:51:49 »

Hát Nejié biztos szél.
Gai-nak lehet,hogy van egy föld elem vagy nem tom.
Naplózva
Miku-chan
Vendég
« Válasz #62 Dátum: 07 nov 14, 18:21:04 »

Hát tuti van kivétel abban, hogy egy jouninnak legalább két elemi chakrát kell használnia, mert ha Lee ninja lehetett úgy, hogy csak Taijutsut használ, akkor tuti lehet jounin is.
Tényleg ez összefügg egyáltalán? Mármint Lee az használ chakrát, hiszen mikor a kapukat kinyitják, akkor is csak úgy örvénylik körülötte. Szal van rendes chakrája, akkor tuti lehet neki elemi chakrája is.

A rasengan meg nem azért elemtelen, mert befejezetlen, hanem azért befejezetlen, mert elemtelen. A negyedik nem tudta belekeverni a saját elemi chakraját. (persze azt nem tudjuk, hogy csak azért nem sikerült neki, mert meghallt vagy mert tényleg nem tudta, de szerintem az utóbbi, máskülönben nem mondta volna Kakashi, hogy csak Naruto tudja túlszárnyalni Yondaimet.)
Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #63 Dátum: 07 nov 14, 19:49:00 »

a 6. elem tuti nem idézés mert most pein azt használ
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
DeatH
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513


« Válasz #64 Dátum: 07 nov 14, 22:24:41 »

jah a hatodik elem biztos nem idézés, mert akkor szinte mindenki tudná használni a 6. elemet Nevet amugy uchiha tamás, nem azért nem lehet az idézés a 6. elem mert pein az használja, mivel hogy a rinnengannak éppen az a képessége hogy használni tudja az összes elemet (elvileg) hanem az hogy mindenki használni tudja már Nevet szinte
Naplózva
R
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 364

felfújható-porszívó ügynök


« Válasz #65 Dátum: 07 nov 14, 22:43:11 »

Csak mangát olvasók nézzék!

http://i184.photobucket.com/albums/x66/rasient/biz.jpg itt a bekarikázott szöveg alapján gondolom, hogy minden jouninnak kellene ismernie 2 fajta chakrát. Hogy tudnak használni, az nem feltétlen jelenti azt sztem, hogy azokat fogják feltétlen használni.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #66 Dátum: 07 nov 14, 23:39:47 »

Spoiler veszély!

Tudjátok mi a poén? ^^ Megnéztem egy másik fajta angol fordítást is és ott ez áll:

Kakashi: A jounin szintű shinobik általában már legalább két félét tudnak használni. Én is tudok többet is használni, nem csak a villámot.

(Egy kicsit szó szerint fordítottam, hogy érződjön a többes szám ereje. ^^)
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 14, 23:40:39 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Damon
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 359



« Válasz #67 Dátum: 07 nov 15, 09:10:00 »

Igen, de biztos vannak olyan embrek is, akiket 2 elemi chakra irányítás nélkül is átengedtek. Hiszen kivételek mindig vannak. Végülis Lee mivel még az alapvető technikákat sem tudja elvileg genin se lehetett volna, mégis kivételt tettek vele.
Naplózva

Eceteslinzerkarika
Sok-sok ember rokona
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #68 Dátum: 07 nov 15, 11:24:10 »

Spoiler

Az én angol verzióm is azt mondja, hogy "Those in the jounin class usually have at least two", vagyis "Azok, akik jounin-szintűek, általában minimum kettő elemet tudnak használni" (szó szerint min. két elemük van, de a lényeg ugyanaz).
Szóval... igen, lehetséges, hogy többet is tudjanak használni. És akkor utána Naruto rá is kérdez, ha emlékeztek, hogy akkor Yamatónak 3 van? (a válasz nemleges, de az nem lényeges most, hanem az, hogy Naruto is úgy értelmezi, hogy lehet több, mint kettő és nem kérdezne rá, ha Kishimoto Masashi ne akart volna ezzel is utalni rá, hogy lehet több is, mint kettő Nyelvesít )
Naplózva

DeatH
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513


« Válasz #69 Dátum: 07 nov 15, 21:31:01 »

ja, ez nyilvánvaló hogy persze vannak akik többet tudnak, ez olyan kb mintha azt mondanánk, hogy a Geninek tudják az akadémiai tananyagot, de nem csak azt tudják hanem áltban többet (kivétel tudjátok Nevet )
Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #70 Dátum: 07 nov 17, 17:33:21 »

sasuke amúgy 2-öt tud?
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #71 Dátum: 07 nov 17, 17:44:13 »

Elvileg igen.
A tüzet használja a Katon jutsukhoz, a vilámot pedig a Chidorihoz.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #72 Dátum: 07 nov 17, 23:05:34 »

Akkor Szászke már faján jounin lehetne, nem? MEghát ottvan neki a sharingan is...egész szép kis kariert futhatott volna be, ha a faluban marad...
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Miku-chan
Vendég
« Válasz #73 Dátum: 07 nov 19, 21:47:56 »

Sok helyen olvastam, hogy a Negyedik szél elemű volt, de ezt miből gondolják? Mikor Naruto tanulja az elemirányítást, akkor Kakashi csak annyit mond, hogy a Yondaime nem tudta a saját elemi chakráját belekeverni a Rasenganba, de azt nem említi mi volt ez az elem. Attól, hogy Naruto szél elemű, ez nem feltétlen jelenti azt, hogy Yondi is az volt.
Naplózva
Itachi.takuta
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 294


Ulquiorra Forever!


« Válasz #74 Dátum: 07 nov 23, 20:01:31 »

Találkoztam a teknikák pont alat pár dologgal mi üt mit stb és gondoltma ezt leírom....
Ezt nem a Narutóbol hanem japán kulturából szedem, bár gondolom nem takintik máshogy, de a szél-villám-tűz kapcsolatot Kakashi említi mikor naruto a SZélsurikent csinálja..

víz>tűz
tűz>szél
szél > villám
villám>föld
föld>víz

Ezeket kombinálva jöhetnek új elemek létre:

fa:föld+víz
jég:szél+víz

Ez a két alapelem van a kevertekből, mindkettö látható a Narutóban is, az összes többi már mind 3-4 elemet igényel illetve árnyék nem kell hozzá egyik sem alapvetően létezik de nem elem és a fény amihez mind az 5 kell, de ez sem (természeti) elem ugymond. Ők egymást ütik...

A post végén ott van, hogy "és a fény, amihez mind az 5 kell..." Szerintem ez lessz Pein eleme. De ez csak találgatás, tehát nincs semmi értelme.
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Hiei D. Legend) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 45
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!