24 szep 24, 07:20:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 601
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Férfi topic  (Megtekintve 1697792 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
ZIBBI
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42

Egy Akatsukis Élete-nézd meg és okulj a világról


« Válasz #1890 Dátum: 09 aug 08, 21:22:58 »

szerintem Gabesz várj egy évet mert akkor a csaj 16 lesz és az egy olyan lélektani szám és ha még mindig így érzel akkor meg csak arra ügyelj hogy finoman menj,tudd meg van-e esélyed és ha igen akkor ne haragíts magadra túlságosan senkit  szval csak ésszel de körkülönbség miatt nem szabad hagyni mert az élet túúúl rövid
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1891 Dátum: 09 aug 15, 19:44:25 »

Gabesz köztem és Berci közt 5 év van és tökjól elvagyunk... 45 meg 40 évves közt nemsok azaz 5 év de én 15 vagyok ő meg 20 szóval szerintem ez ne tartson vissza :'D
Te jó ég! Még mindig mindenki ezen lovagol? Hmm? Szálljatok már le a témáról... smirksweat

Ám tegnap vettem a Tekkóban egy Sporoni fekete démont... Hát senkinek nem ajánlom...  Lehánylak Pocsék íze van...  >.<#
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1892 Dátum: 09 aug 15, 20:21:17 »

http://www.youtube.com/watch?v=2GRSL1Ya5-w
Baromi jól néz ki, gondoltam megosztom a társasággal. Nevet Mondjuk én inkább az amerikai cuccok híve vagyok, de azért ezek az oroszok is tudnak valamit.  Pojén Sok ilyen kéne a magyaroknak is. Mosolyog
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1893 Dátum: 09 aug 15, 20:51:20 »

Van... ^^ Lehet hogy régebbi verzió, de van... Legalábbis ha a 90-es évek közepe óta nem szerelték le őket... Ez egy egyszerű sorozatvető...

Ilyenje van az összes országnak a világon nagyobb, kisebb méretben.... Mosolyog
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1894 Dátum: 09 aug 15, 20:54:12 »

Tudom. Mosolyog
Csak ugye ezek általában nem irányított rakétákat lőnek, főleg a régebbi verziók. Ezért rengeteg kell belőle. A második világháborúban is használtak már hasonlót ("Sztálin-orgona"), és egyszerre több százat vetettek be.
Nem hiszem, hogy nekünk olyan sok lenne. Az amerikai verzió talán jobb, mert fejlettebb a célzórendszere, és ahhoz gyártanak irányított rakétákat is.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1895 Dátum: 09 aug 15, 21:20:45 »

Na igen az amerikai verzió mindig jobb... A KGST-s országokban a 90-es évek közepéig mindig a tömegre épített a hadsereg, a amcsiknál meg a minőségre....

T-72..Egy guruló koporsó... Rossz páncélzat, jó tulajdonsága csak a löveg...
De nagy tömegben legyőzhetetlen szárazföldi ezközökkel... Kilősz 20-at, a többi 300 letipor... Mosolyog
De ez vonatkozik az összes technikára... Minél olcsóbban minél többet...

Vásárhelyen amikor unkabátyám leszerelt, egy sorban csak azok álltak... Volt ott pár Ural alapra épített rakéta vető...
A MH-nak T-72-esből, és MIG-21-esből volt csak mindig sok... Meg BTR-80-asból... KW-1-esből... Meg sok URAL  teherkocsi... Gondolkozik

Idézet
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a "Magyar Honvédség állományából a harcászati rakétákat 1991. február 1-jén kivonták, s később megsemmisítették őket. Ezzel is gesztust téve a szomszédos országok irányában. De mint az a szlovák és cseh hadsereg fegyverzetéből látszik, nem sok sikerrel."

Na igen mert min mindig gesztust teszünk... Mii a nagy béke szent követői... Oszt a végén mindig rosszul járunk...
Mondjuk a rendszerváltás után az volt az alapfelfogás hogy szét kell verni mindent, higgyétek el az akkori fejesek nagyon jól jártak! Mosolyog
A jogoszláv háború idején is a 90-e években ugrani kellett volna a provokációra, és kiverni a jugókat a vajdaságból, erre a magyar vezetés mit csinált? Semmit... Nem vetjük be a szárazföldi csapatokat, mert ugyanazok az ezközeink, az amcsik összekevernék a mieinket a jugókéval... Közben a ruszki IFOR erők ott masíroztak a BTR-80-asokkal, és a ruszki zászló meg mindenki tudja miben különbözik a szerbekétől...^^ (Nem hiába szökdöstek át a határon akkoriban a magyar nemzetiségű fiatalok... A szerbek őket vetették volna be a magyar alakulatok ellen... Akkor a déli szomszédunkban nagyon úgy voltak vele, hogy ha már háborúzunk, rántsunk bele mindenkit... Emlékszem kiskorombanerre a dél alföldön kicsit feszült volt a légkör... Peddig ez még csak a román határ ahol lakom....)

Na de ez hogy jön a témához nem tudom... Sztem lehet később törlöm... Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 15, 22:12:51 írta Gabesz » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1896 Dátum: 09 aug 16, 09:26:23 »

A T-72es valóban nem egy túl fejlett technika. Pl. a lőtávolsága annyira kicsi, hogy pl. egy M1 Abrams vagy más modern harckocsi már rég tud rá lőni, ennek meg még menni kell, mire egyáltalán a lőtávolba ér. Gyakorlatilag semmi esélyes sincs a mai tankokkal szemben, legfeljebb hatalmas tömegben. És a tanokra manapság a levegőből is nagy veszély leselkedik, ez ellen tudtommal a T-72nek semmi védelme sincs, míg az új tankok fel vannak szerelve helikopterek elleni rakétákkal, és rakétacsalikkal. Egyébként a T-72 régen jó volt, csak nagyon régi már. És nem is kell Amerikába menni egy jó tankért, mert a T-90es is nagyon jó. Az orosz tankokkal olyan nagy baj sose volt, bár ma amikor az elektronika is rengeteget számít, azért jobbak a nyugatiak.
A vadászgépek esetében pedig, szerintem a MiG-29es még mindig egy jó gép. Kár megválni tőlük. Lehet, hogy a Gripen fejlettebb gép, de sokkal kisebb, és rosszabbak a repülési tulajdonságai. És 14 vadászgép egyébként is olyan mintha nem is lenne. Ez még akkor is igaz, ha az a 14 gép az mind F-22 vagy Su-47.  Egyszerűen ennyi semmit nem ér. Inkább lenne valami régebbi, MiG-29 vagy Su-27, de megfelelő számban. És a vadászgépek önmagukban nem is elegek, hiszen a Kárpát-medencében nem is igazán ezekre van szükség, hanem főleg földi célpontok elleni, lassabb gépekre, pl. a régi, de még mindig kiváló A-10esre, vagy a szintén régi Su-24esre. És helikopterek sem ártanak, felszíni erők ellen sokszor ezek a leghasználhatóbbak.
Arról meg már nem is álmodozok, hogy Magyarországnak egyszer legyen stratégiai légiereje is. Pedig jól nézne ki néhány B-52es magyar jelzésekkel. Nevet De erre itt semmi esély sincs.

Ami a békekövetést illeti, ha békét akarsz készülj a háborúra! Ha megfelelő fegyverzetű, és méretű magyar hadsereg lenne, akkor az olyan tekintélyt ad, hogy a környéken egész nyugodtan élhetnénk. Csak a politikusaink mindig is gyávák voltak ezen a téren (ez nem politizálás, csak történelmi tény). Mindig is úgy gondolták, ha Magyarország fegyverkezni kezd, azzal csak magunkra hozzuk a "kedves" szomszédságot. Pedig ez pont fordítva van. A "kedves" szomszédság szépen befogná a száját, ha Magyarország katonai ereje megfelelő lenne.

BTW a délszláv háborúban vettek részt magyarok, egész szép számban. Az egyik magyar politikai szervezet (amit inkább nem nevezek néven, nem akarok itt propagandát terjeszteni xD) számtalan önkéntes harcoló alakulattal vett részt, a horvát oldalon. A horvátokat egyébként számtalan országból támogatták hazafias félkatonai alakulatok, tudtommal még amerikaiak is. A magyarok se maradtak ki ebből. (És itt most nem ilyen Rózsa Flores-féle szélhámosokra gondolok hanem valódi, a legkeményebb helyeken helytálló magyar milicistákra). Mindez azonban veszendőbe ment persze, a magyar kormány nem igazán állt ki a horvátok mellett. (Bár azért támogatta őket valamennyire)
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1897 Dátum: 09 aug 16, 09:43:47 »

Na igen egy Mig-29 fordulóharcban másodpercek alatt lefordulóz egy Grippent... Egyébként pont itt mutatkozik a két gép gyengéje... A mig közelharcra lett tervezve, a grippen meg távolról operál.. A mignek távolról nincs sok esélye, a grippen meg ha forduló harcra kerül a sor, jobban jár a pilóta, ha katapultál...

De mivel nincs sok esély észrevétlenül közel kerülni egy grippenhez.... Hümm-hümm
Ám megnyugtatóbb lenne, ha alkalmasabbá tették volna forduló harcra, és dupla hajtóművel látták volna el... Gondolkozik

Egyébként igen... 14 gép csak mutogatásra jó, hogy húú de szép csíkot húz az égen! Ohh My God
Annyi hogy na van!  Mosolyog Nem úgy, mint a 50-es? években? Ha jól tudom a magyar mig-21-eseket, még valami "baráti" afrikai ország légterének őrzésére is bevetették... Gondolkozik
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1898 Dátum: 09 aug 16, 10:06:02 »

Annak idején MiG-21eseből valóban sok volt. Lehet nem volt egy annyira jó gép, de azért rossz se volt, és megfelelő számban állt rendelkezésünkre.
A Grpiennel meg az a baj, hogy az ilyen nagy hatótávolságú gépekhez nem árt ha van fejlett légi irányítás, és felszíni célkijelölő rendszer, vagy radarrepülőgép. Ezek nélkül nem az igazi a dolog.


Update:

Idézetet írta: Saphi
Készülj a háborúra?  Pojén Nos, én készülök... Személy szerint nekimennék mindenkinek.  kacsint (Mondjuk ismersz. xD )
A gond csak ott gyökerezik, hogy ilyen felkészültség mellett bárki eltaposna minket.  Pojén Nem hiába voltak mindig is ilyen fontosak a magyaroknak, hogy jó szövetségeseik legyenek... Az a baj, mintha alapból arra hajtanának egyesek, hogy a magyarok minden katonai erejüket elveszítsék. Ráadásul hagyják, hogy bizonyos országok képviselői leszólják az országot, meggyalázzák a magyarságot - és ezt tűrve - elveszítjük minden tekintélyünket. (Ha van még olyan...) Csak hogy példaként említsem, ha egy gyereknek folyamatosan megengeded, hogy visszaszóljon, vagy rosszat mondjon rád, egy idő után tudni fogja, hogy megteheti ezt bármikor, mert te úgysem fogod leállítani. Így egy idő elteltével egy nagy semmi leszel a szemében.
Szóval szerintem mindenki - legalábbis nagyon sokan tisztában vannak azzal, hogy egy ország nagyon fontos alapja a katonai erő. Ha az nincs, akkor tisztelete sincsen más országok szemében. Ha legalább jó hadi erőnk lenne, akkor nem nagyon mernének belénk kötni a környező országok.  Pojén Mert ha egy két atombombát fordítanánk bizonyos városok felé, csak úgy heccből, akkor biztos nem pattognának annyira. xDDDDDDD (Atombomba... álmodik a nyomor.  Hümm-hümm )

Van JAS-39 EBS Gripenünk. xDDD De sok hiányossággal küzd a drága... Itt is az volt a cél, hogy minél olcsóbb legyen. xD 10-11 km-nél messzebb lévő célok leküzdése már nehéz dolog neki.  Pojén És ugye csak AIM-9L Sidewinder, RBS 15F került bele... Közepes hatótávolságú rakéta nincsen. A svédeknek amúgy sincs akkor katonai költségvetésük, hogy olyan könnyen megoldják a finanszírozási dolgokat...  Pojén

Nekem inkább F-22 raptor kéne.  Kúl


Te tényleg nekimennél bárkinek. xDD Kár hogy nem te vagy a vezérkari főnök. Nevet
A magyar katonai politikával az a fő baj, hogy az Árpád-kor vége óta szinte mindig a szövetségesekre épített. És ez soha nem jelent biztonságot, mert az országok (a miénket kivéve Szomorú) a saját érdekeiket nézik. Persze lehet, egy balhé esetén a NATO segítene. Ezt nem zárhatjuk ki. De ugyanakkor nem is túl valószínű. A mai magyar hadsereg(féleség) meg lassan csak azért van, hogy segíthessük a NATO-t a távoli harcszíntereken. Szerintem az nem baj ha részt veszünk ilyen missziókban, legalább pár katonánk lát néha éles bevetést is. De a honvédségnek nem lehet ez a fő célja. Nem mondhatunk le az önálló katonai erőről csak azért mert erős szövetségeseink vannak. Ezt még akkor se tehetnénk meg, ha a szövetségeseink teljesen megbízhatóak lennének. És soha semmilyen szövetséges sem megbízható teljesen...
És persze h leköpik a magyarokat. Szomorú Mert hagyjuk. És itt nem arra gondolok, hogy egy magyarellenes beszólásért máris Minuteman II-eseket kéne kilőni. Nevet Csak arra, hogy a többiek lássák, hogy itt bizony komoly katonai erő, és mégjobb esetben hadiipar van. Ennyi bőven elég. Akkor nem törölnék belénk a lábukat. És persze mindehhez bátor külpolitika kell. Nem a fegyver teszi katonává az embert, hanem ahogy viseli. Ez nagyon fontos, és országokra is igaz, nem csak egyes emberekre.
F-22 Raptor tényleg jöhetne. Nevet Bár egy nagy adag régi F-15 is bőven megfelelne, vagy esetleg F/A-18 Hornet. És természetesen megfelelő fegyverzettel. A haditechnikához nem lehet úgy hozzáállni, hogy csak az árat nézzük. Jő fegyverzetet nem kapsz a Tescoban, ezt a kormányoknak is meg kéne érteni. xDD
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 16, 11:06:18 írta Aes Sedai » Naplózva
zioxx
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #1899 Dátum: 09 aug 16, 14:56:47 »

Na beregeltem csak azért, hogy hozzászólhassak.Nevet
Hát igen, elég szánalmas, hogy összvissz ennyi Magyarország katonai ereje, míg az USA-ban szerintem már csak dísznek van az egész hadsereg, kitudja milyen fegyvereket fejlesztettek ki azóta.. vagy tegyük fel, hogy nem haladtak semmit, ami azért nem valószínű, de ígyis atomháború lenne belőle..
Találó ez az idézet Einstein-től:
"Nem tudom a III. világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a IV.-et kővel és baltával..." feltéve, hogy nem pusztul el a föld..

Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1900 Dátum: 09 aug 16, 15:10:24 »

Valóban.
Szinte biztos, hogy egy háború a végén atomháborúvá fejlődne. Szomorú Még ha az elején mindkét fél tartózkodna is, a végén aki vesztésre áll, amolyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv alapján bevetné a stratégiai fegyverzetét.
Az amerikai hadsereg egyébként szépen fejlődik, nem kell félteni. Nevet Csak elég elborzasztó irányba, ugyanis mostanában a fő céljuk az öldöklés robotizálása, önvezérlő fegyverek létrehozása. Sajnos a Terminátor és hasonló filmek lehet a jövőben, már nem lesznek annyira sci-fi szerűek.  Gondolkozik
Naplózva
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #1901 Dátum: 09 aug 16, 16:32:37 »

Én úgy tudom, hogy a legfejlettebb hadsereggel Izrael bír... Bár lehet, hogy a másodikok....
De láttátok már "Izrael" milyen kicsi o_O?

Énis egyre jobban félek egy atomháborútól.  Szomorú
Naplózva

Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #1902 Dátum: 09 aug 16, 17:03:30 »


Persze lehet, egy balhé esetén a NATO segítene. Ezt nem zárhatjuk ki. De ugyanakkor nem is túl valószínű.

Persze, hogy segítene. A sok kedves állam bejönne békefenntartani, aztán ittfelejtenék magukat.

Az atomháborút én nem tartom valószínűnek. Az atombomba elég nagyot szól ugyan, de nagyon nem hatékony.
Sok-sok millió, ha nem milliárd dollárba kerülne egy akkor elkészítése, hogy Budapest elpusztuljon, és akkor még csak Budapest pusztult el, Magyarotszág többi része nem. Most képzeljétek ezt el egy Kína, vagy Oroszország méretű állammal. Már csak Magyarország leatombombázása, csődbe döntene egy komplett országot.

Arról nem is beszélve, hogy pl. a magyarok által feltatált hidrogénbomba sokkal nagyobb területen pusztít azonos tömegnél, mint az atom. Mosolyog
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1903 Dátum: 09 aug 16, 20:00:02 »

Igen ám de az a magyar által feltalált hidrogénbomba sose rendelkezett, és sose fog kilövő állással rendelkezni magyar földön, és kb addig volt magyar tulajdonban, amíg egy agyar származású emigráns tudós fiókjában voltak a készülő tervrajzok... Mosolyog

Szóval magyar részről bukott dolog a hidrogénbomba... Mosolyog
Naplózva
CrasH
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 307


« Válasz #1904 Dátum: 09 aug 16, 21:40:04 »

,,Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel.'' Albert Einstein

Ha a harmadikat atomfegyverekkel fogják vívni, akkor ez az idézet igaz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 601
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!