24 szep 22, 13:27:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417596 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2070 Dátum: 10 szep 25, 22:21:46 »

Peddig elég sok szót könnyű megjegyezni... Sok szavunk a németből származik...
Vannak nehéz részei, de egész jól tanulható nyelv... Véleményem szerint az angolnál könnyebb megtanulni...
Naplózva
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2071 Dátum: 10 szep 25, 22:33:33 »

Nekem németből csak néhány alap szó maradt meg 9 év után. Kivéve hármat: Unterhaltungsmöglichkeiten, Datenverarbaitungskauffrau, Durchschnittsmensch. Szépek, mi? Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 25, 22:34:07 írta CsiziDani » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2072 Dátum: 10 szep 25, 23:02:05 »

9 év német után semmit nem tudok. Egy év angol után. Értek kb mindent és egész tűrhetően beszélek.
A német érettségim volt a legjobb. A tétel címét sem értettem amit kihúztam. Nevet
Naplózva
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2073 Dátum: 10 szep 25, 23:12:52 »

Én 4 év laza sulis angol után összeszedtem a nyelvvizsgát, mondjuk a hallott szöveg értésem nem a legjobb.
És 11-re a német tanár rájött, hogy velem semmit nem tud kezdeni, szóval hagyott a fenébe, és kedvesen hármassal átengedett. Ráadásul utolsó évben még csak nem is kellett figyelnem az órákon, akkor az érettségizőkkel foglalkozott.

Ha nem tudsz németül, miért abból érettségiztél?
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2074 Dátum: 10 szep 25, 23:52:03 »

Ha egy év angol után szinte mindent vágsz, akkor lehet azt mondani, hogy van nyelvérzéked. Ebből adódóan nem hiszem el, hogy 9 év német tanulás után nem tudsz semmit. Bár amit utálsz, azt nem lehet megtanulni.. mert nem is akarod. Erre nem tudok mit mondani..
Naplózva



Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2075 Dátum: 10 szep 26, 09:13:47 »

Idézet
Ha nem tudsz németül, miért abból érettségiztél?
Mert a másik kötelező nyelv a latin volt. Nevet

Idézet
Ebből adódóan nem hiszem el, hogy 9 év német tanulás után nem tudsz semmit.
Én már csak ilyen beteges perverz vagyok aki abban leli örömét, hogy feljár a narutófórumra hazudni. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 26, 09:27:49 írta Gdat88 » Naplózva
Tsunade
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 341


"A céljaim érdekében jobb nekem a sötétségben..."


« Válasz #2076 Dátum: 10 szep 26, 10:21:50 »

Érdekes Gabesz, hogy a németet könnyebbnek találod az angolnál. Sok ember szerint az angol könnyebb.. szerintem fényévekkel könnyebb. Én németül épphogy össze tudok rakni egy értelmes mondatot  smirksweat Most elkezdtem franciát is tanulni... na ebből 10 szót nem tudok Nevet
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2077 Dátum: 10 szep 26, 10:54:27 »

hát asztmondják hogy angol után németet tanulni könnyű fordítva viszont már nem.
am nemtudom én 4éve tanuloknémetet (papíron jó is vagyok belőle) de nemtudok semmit. ikszdé
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2078 Dátum: 10 szep 26, 12:04:57 »

Én 2 évig tanultam angolt, és egy árva kukkot sem sikerült megtanulni, pedig igazán nem tanultam itthon semmi tantárgyra, de az angolnak nayon nekiseggeltem... Na azóta eltelt 4 év, és kb annyit értek angolul, hogy olvasva nagyjából vágom hogy a gépnek mi a baja, meg nagyjából elboldogulok az angol nyelvű programokkal...
De hallásról, angol szavak kiejtésével, nyelvtannal meg vagyok halva... Na az az ami sosem ment, egy értelmes mondatot össze se tudok rakni, még írásban sem... Mert a német még nagyjából úgy írja le a szavakat, ahogy kiejti, na de az angol? Egy cefet betűt se úgy ejt ki, ahogy leír... Ez így olyan, mintha 2 nyelvet tanulnék egyszerre... :/ Az a 2 év angol tanulás 1 dologra volt jó... Hogy megutáljam az angol nyelvet...
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2079 Dátum: 10 szep 26, 12:14:38 »

Én anno gyűjtöttem a pokémonos kártyákat negyedikben. Be kellett ragasztani, ott volt ugye a nevük angolul leírva. Néztem az animét, hallottam a nevüket és a gyermeki elme pedig ugye oly csodás. Ebből tökéletesen megtanultam a kiejtést. Még hogy az anime hülyeség mi? Nevet
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2080 Dátum: 10 szep 26, 17:16:07 »

7-8 éve tanulom, de 1 értelmes mondatot nem birok mondani Mosolyog
Ezzel nem igazán kéne büszkélkedni. Hogy csináltad egyébként?xD

Én 2 évig 5-ös voltam németböl (az 1. 2 évben). Ott még tudtam is németül, de egyre rosszabb tanárokat kaptam. Ezért, ha akartam se tudtam megtanulni a német szavakat.
És amit még akkor tudtam azt is elfelejtettem. Most ha leülök tanulni németül 2-3 orán keresztül, akkor tudni fogom 1-2 napig utána kimegy a fejemböl (legyen az bármi).
Naplózva

asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #2081 Dátum: 10 szep 26, 17:30:57 »

Én (ahogy Gabesz) a németet simán megtanultam 2 év alatt összességébe 9 év alatt míg angolal 4 évet szenvedtem mire sikerült v,ennyire megtanulnom és még mindig nem tökéletes...Igaz én vmennyire osztrák vagyok elhet azért mert könnyen Pojén De nem hinném...A németben van logika.
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2082 Dátum: 10 szep 26, 17:52:24 »

Angolban is van bővven ikszdé én ugyvélem németben idegesítő a sok ragozási kivétel stb.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
notarget
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 89

sugárzó, földönfutó anomália


« Válasz #2083 Dátum: 10 szep 26, 18:06:12 »

én meg úgy vélem hogy hatalmas nagy hibát követtem el azzal hogy 3.-ban úgy döntöttem németet fogok tanulni.
utána meg 8.-ban felvételinél hogy vegyészeti szaközépet jelöltem meg ami meg egytannyelvű
és ez a 2 kombó azzal megfűszerezve hogy érzékem nincsen a némethez egy olyan jókis kombót hozott létre amivel örülni fogok ha meglesz 2-es érettségin.
Naplózva
Tsunade
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 341


"A céljaim érdekében jobb nekem a sötétségben..."


« Válasz #2084 Dátum: 10 szep 26, 19:29:14 »

A németben van logika? ikszdé Én mindig utáltam a névelőket .. soha se tudtam mi micsoda. Amúgy én német után tanultam angolt. De jól megy a kiejtés .. általában német után azért nehéz az angol, mert a kiejtés stb... emlékszem 6.-osan nem tudtam kiejteni .. asszem. De 1-2 év angol után a német szöveget nem tudtam elolvasni. (Na erre tényleg nem vagyok büszke .. de akkor vicces volt. xd) Az angol nyelvtan meg tök könnyű (Y)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!