24 jún 26, 11:41:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 294831 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Neirda
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 482


Nn-chan(: Vallás: mugen


« Válasz #1770 Dátum: 12 okt 28, 12:56:02 »

Hát mert mindig eszel. Pojén Harmad annyit se táplálkozok, mint te, Apu. xD Én virslit reggeliztem.:3 Meg forró, mézes teát.*-*
Naplózva


Somewhere far beyond this world
I feel nothing anymore...
Én piciny családom:  Szeretet
Szülők: hanii és drszabi  Nővérkém: Lina  Nagyszülők: Ritli és Hiei Mesterem:D3VON
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #1771 Dátum: 12 okt 28, 13:01:07 »

Én meg nem reggeliztem. ikszdé Ki kel fel olyan korán, hogy reggelizni tudjon? x)
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #1772 Dátum: 12 okt 28, 21:26:20 »

Nálam is a húsleves az eggyik kedvenc ,természetesen a házi ,pont mint a pálesz Nevet
Tyúk/marha....húsokat imádom ...a bélszínt is imádom meg csak ugy naturban a füstölt sonkát...
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1773 Dátum: 12 nov 04, 23:18:42 »

A tyúkhús az jó. (töltött csirkecomb, mustáros-bundás csirkemell powa)
Egyébként krumplifőzeléket ettem sült virslivel.  Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1774 Dátum: 12 dec 15, 00:08:52 »

Először is, a tésztát nem szűröd le, csak mielőtt összekevered a szósszal, mert összeragad? ikszdé Tudtommal a tésztát akkor szokták megfőzni, ha a szósz már majdnem kész. Semmit nem utálok jobban a vízben hagyott mászkós tésztánál. Még a méregdrága olasz pasta is szétpuhul, ha benne hagyod a főzővízben. Tudom, jártam már úgy, amikor anyura hagytam a tésztafőzést. Huh… Bocs a szóismétlésért, de késő van már. Nevet

Csak egyszer életemben ettem ketchupos spagettit, még jó régen, de az, esküszöm, rendes paradicsomlevet nem is látott soha, annyira tömény ketchup íze volt. Ja, nem, hazudok… Pár hónapja rendeltem egy étteremből bolognait csak a poén kedvéért, hogy összehasonlíthassam a szakács főztjét az enyémmel. Hát, nem kellett volna. ikszdé Erős a gyanúm, hogy abban is volt ketchup, de inkább szója baja volt. Mindegy, a kutya nem ette meg. Én persze igen, nehogy már kárba vesszen a pénzem. ikszdé

Elméletileg az a rengeteg fűszer sem kellene bele, amit Stance felsorolt. Nem kell egy spagettit úgy túlbonyolítani. Egy zöldfűszernél több szerintem nem kell bele. Én rozmaringot használok mindig, a lasagne-ba meg bazsalikomot.
Apróra vágom a hagymát, fokhagymát, üvegesre hevítem, rádobom a két féle húst, só, bors, friss rozmaring, kicsit párolom, rá a paradicsomot (amit a mama főzött Pojén), összefőzöm, a vége felé teszek még bele rozmaringot meg fokhagymát, mert, ahogy te is írtad Éjfél, főzés közben valamennyire elmegy az ízük. Amikor már majdnem kész a szósz, megfőzöm a tésztát, aldente-re Pojén (sz’al nem puhára), rá a mártást, kis parmezán és kész. Nevet
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1775 Dátum: 12 dec 15, 00:14:18 »

én is így szoktam de a tésztából marad későbbre is.. az meg úton útfélen összeragad, és nincs rá semmiféle módszerem.. Mosolyog
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1776 Dátum: 12 dec 15, 00:31:27 »

A tészta leszűrése után újra kell olajozni (minimálisan, de mindenhova jusson!), utána már nem szabad összeragadnia.

Amúgy sosem szerettem az al dente tésztákat, valahogy a "még nem szétfőtt" szimpatikusabb Mosolyog.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1777 Dátum: 12 dec 15, 00:32:57 »

fhu hát azt azért elég nehéz eltalálni de okés kipróbáljuk
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1778 Dátum: 12 dec 15, 00:34:27 »

A tésztát nem kell a vízbe hagyni, le szokták szűrni [és le is öblítik akkor nem ragad] (nekem még 1x se ragadt össze.)

Nálam a ez a darálthúsos téma:
olajon apróra vágott hagymát nem pirítok hanem üvegesítek. aztán bele a darálthús, fűszerek(só v. ilyen delikat féle fűszerkeverékes valami, bors, oreganó v majoranna, petrezselyem zöld) had főjön 1 kis vízzel felengedve, bele a pradicsomsűrítmény (ketchupot akkor szoktam bele rakni ha van, pótolni lehet vele a paradicsomot, de helyettesíteni nem)
Aztán ha kész rá a tésztára a cuccos, meg 1 kis reszelt sajt és Good Appetite.  Séf

1 ismerősünk ilyen maggi alapokat is felhasznál, de nem szoktam mert csak leragad tőle.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1779 Dátum: 12 dec 15, 00:45:35 »

Köszi Loah, megjegyeztem. Jó, ha az embernek van egy öccse, aki olaszul tanul. Nevet
Ha a leszűrt tésztát még összeforralod a szósszal, akkor elméletileg olyan állagot kell kapnia, amit te is szeretsz. Elméletileg, vagyis szerintem. x)

Éjfél, amúgy csak kitapasztalni tudod, hogy mennyi tészta fogy el egyszerre, mennyit kell főznöd egy evésre. ^^ Én is be szoktam nézni néha, de nálunk a kopasz tészta is elkopik, nem kell aggódnom miatta. ikszdé

Akkor is összeragad, ha leöblíted, csak nem annyira. Nevet Megmered, és ha nem engedsz rá vizet, hogy az fellazítsa és nem szűröd le megint, akkor szakadás nélkül nem fogsz tudni szedni belőle. Ha tévedek, mond meg, milyen fajtát veszel, hátha itt is van olyan. Nevet
A kész fűszerkeverékekről nincs valami jó véleményem, de ki tudja. ikszdé
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1780 Dátum: 12 dec 15, 00:57:47 »

Nincs konkrét tésztamárka amit veszek, attól függ h melyik boltba megyek ott mi van és mi van akcióba, meg h mennyiből kell gazdálkodni.
Idézet
Akkor is összeragad, ha leöblíted, csak nem annyira
ez a "nem annyira" már elég h amikor rárakod a szószt akkor elválasztódjanak egymástól a tészták (annyira nem törik össze, amúgy se jó ha kilométeres a hossza). Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1781 Dátum: 12 dec 29, 22:47:43 »

Tud ajánlani nekem valami egyszerű kaját, amihez sültkrumpli vagy zöldségköret illik? Már nagyon unom azokat amiket szoktam csinálni. Amiket meg szakácskönyvben találok meg vagy úgy kezdődnek hogy "vegyük elő a tegnapról megmaradt sültpulykát", vagy pedig olyan hozzávalók kellenek amiket nem lehet beszerezni egy mezei CBA-ban.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1782 Dátum: 12 dec 29, 22:50:27 »

Miért pont zöldség? Morita? Mi is az igazi neved az biztos szebben cseng.


Egyébként tudok neked krumplis körettel finom ételt ajánlani amit valószínűleg meg tudsz valósítani mindenféle erőlködés nélkül.
Priviben megírom ha kell. ^^ Pirul !

Nézd el közvetlenségem... Mosolyog))




Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1783 Dátum: 12 dec 29, 22:54:47 »

Elnézem neked. Nevet
Amúgy azért zöldség, mert néha azt is kell enni.  Mióta nem otthon élek, ergo nem főznek rám, gyakorlatilag hús, tészta és kenyér az amit eszek és így ennyi. De a gyomrom annyira nem szívleli ezt az életmódot, szóval muszáj valami zöldség is. Szeretek főzni, meg jól is tudok, de ritkán van rá igazán időm.

Örülök, ha küldesz nekem receptet. Nevet

Amúgy Rita vagyok, szóval nem nagy a különbség.
« Utoljára szerkesztve: 12 dec 29, 22:55:33 írta Morita » Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1784 Dátum: 12 dec 29, 23:09:37 »

Rita gyönyörű és egzotikus név..

A név jellemez..

nem lehetsz rossz ember, legjobb barátom is Rita..

Küldöm holnap a receptet, de a köret krumpli lesz ^^
Naplózva
Oldalak: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!