24 szep 21, 15:44:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: ..
.. - 0 (0%)
.. - 0 (0%)
Összes szavazó: 0

Oldalak: 1 ... 372 373 [374] 375 376 ... 612
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A 7-es csapat (Naruto, Sasuke, Sakura, Kakashi)  (Megtekintve 1305991 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5595 Dátum: 09 jún 22, 13:26:44 »

Miért? Szerinted erre lehet valami értelmeset reagálni? ikszdé
Poénnak jó, egyelőre még nem is nagyon OFF, feltéve, hogy nem megy el ebbe az irányba a téma. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
daniwww
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 17


« Válasz #5596 Dátum: 09 jún 23, 19:23:15 »

Én Kakashinak a flegma stílusát szeretem.  Nevet
Naplózva
Saleen S281
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191

...:::Uchiha Saleen:::... --=EAÉ avatar készítő=--


« Válasz #5597 Dátum: 09 jún 24, 01:41:37 »

én azt birom benne hogy folyton könyvet olvass. Nevet
nem tudja valaki hol lehet beszerezni azokat magyar nyelven?
ha egyáltalán meg lehetne szerezni vhol.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5598 Dátum: 09 jún 24, 10:57:30 »

Mármint a könyvet?
Csak annyit lehet tudni (sejteni), h erotikus tartalmú könyv... Nevet
Tartalmáról nincs pontos info és Kishi szerint nem is lesz...  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #5599 Dátum: 09 jún 24, 12:39:40 »

Valamelyik movieban úgy emlékszem volt egy részlet blőle nem? csak azt nem tudom melyikben Gondolkozik
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Saleen S281
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191

...:::Uchiha Saleen:::... --=EAÉ avatar készítő=--


« Válasz #5600 Dátum: 09 jún 24, 14:51:30 »

Valamelyik movieban úgy emlékszem volt egy részlet blőle nem? csak azt nem tudom melyikben Gondolkozik
lehet  Gondolkozik


nem lehet hogy a naruto movie 1-ben volt róla valami.  Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 09 jún 24, 14:52:15 írta Saleen S281 » Naplózva
swadawa2
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 315


?????


« Válasz #5601 Dátum: 09 jún 24, 17:45:06 »

Kakashi a Mangában már olvasott belöle föl  Nyelvesít bow Yóóóó
Naplózva

Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #5602 Dátum: 09 jún 24, 17:57:57 »

Szerintem Jiraiya hagyatékára gondol.  kacsint
Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
swadawa2
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 315


?????


« Válasz #5603 Dátum: 09 jún 24, 18:57:38 »

Hát Saleen, várd ki(ha anime-fan vaagy) hogy a anime eljusson odáig(ponén az egész xd Hehe már ha azt megcsinálják, és nem csak ugy hirtelen beleteszik hogy épp tsunade mondja ...  hogy ezt hagyta meg... meg megm... meg igen... és ...
Szóval ha érdekel akkor a 400-410 fejezet között keresd, ha nagyon érdekel! assze ma 407.
Naplózva

Hamon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Válasz #5604 Dátum: 09 jún 24, 20:49:26 »

Naruto megérdemli hogy Hokage legyen.Már kiskorában is elképesztő volt a kitartása, keményen dolgozott és most a shippuudenben (manga) meg is mentette a falut. Hajrá Uzumaki Naruto.  Nevet
Naplózva



A nyugalom a belső erő külső jele.
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #5605 Dátum: 09 jún 25, 15:12:55 »

De asszem a fillerek között is volt olyan rész, amiben benne volt egy kicsi a könyvből... Nyelvesít A postás ninjás résznél asszem Nevet
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #5606 Dátum: 09 jún 26, 10:04:44 »

Hát ja! Kitartásban tiszta Lee, csak Narutonak pöppet keményebb a fegyver arzenálja. Mosolyog Én akkor is úgy lennék igazán boldog, ha Sasuke visszaállna a Team 7be és együtt aprítanának mint a "régi" szép időkben. Mosolyog Tudom ez eléggé kivitelezhetetlen Danzou intézkedése miatt, bár erősen fosik Narutotól ami mondjuk érthető! Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 jún 26, 10:05:49 írta Tr4nCe » Naplózva

Norgreid
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 152


Totálisan Klinikai Agyhalott


« Válasz #5607 Dátum: 09 jún 26, 21:35:47 »

Mindig hatalmas nagy problémában vagyok, mikor kiválasztok egy „kedvenc karaktert” Ugyanis az, akit én kiszórok vagy:
1 gonosz lesz
2 megőrül
3 meghal
Nos ebből a három opcióból Sasuke már kettőt be is teljesített… mindig csak morgolódok hogy ”mi a fenét művelsz már megint Szöszke???” de aztán mindig megbocsátok neki. Ő A kedvenc na… elnézek neki mindent.
Ez az „én feltámasztom a klánom” dolog meg… hááát… háremet egy perc alatt tudna magának verbuválni az fix Nevet Nevet
Naplózva



\\\\\\\\\\\\\"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so."\\\\\\\\\\\ - William Shakespeare
Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #5608 Dátum: 09 jún 27, 04:24:09 »

Nagyon hosszú poszt, ha nem olvasod végig semmi baj, de akkor ne is szólj hozzá semmit!
A kisatírozott részek csúnya-csúnya SPOILER-ek! Kijelölni csak saját felelősségre! A spoilert onnan számítottam, hogy a Shipuuban megkezdődik a Sasuke-saga. Nem vagyok naprakész anime-ben, így csak tippeltem, honnan legyen a spoiler határ. Mangás vagyok inkább, bocsi.

Azt nem szeretem a kezdő fórumozókban, hogy mindig hozzászólnak a nagyobb témákhoz, de csak általánosságában, és teljesen elvágják az elméleteket, vagy fejtegetéseket, és gyakorlatilag visszavetik a témát, mintha akkor indult volna (bármennyire is szeretem Rubyt, ő is ezt csinálta feljebb pl).

Mindegy.

Igazából azért pofátlankodtam megint ide, hogy megkérdezzem, őszintén: szerintetek milyen jellem Sasuke? Igazából nagyon sokat gondolkoztam rajta, miért is teszi azt, amit, és milyen indíttatásai lehetnek. Főleg a mostani manga miatt, hiszen megint nem tudjuk, köpönyegforgat-e Madara ellen, vagy tényleg el van szállva magától.

Szóval ha már jellem, vajon tényleg beképzelt-e? Ha tényleg annyira az lenne, mint amilyennek most tűnik, rég halott lenne, nem? Bár tény, ez ellen szól az Itachis incidens, kétszer is, bár a másodiknál annyira már nem hiszem, hogy a beképzelétség szólt belőle, inkább csak azt hitte, be tudja határolni a bátyja határait, és benézte. De az első Itachi-ra támadása (mikor a Kisame-Itachi páros eljön Narutoért) tényleg elég elvetemült dolog volt. Ez amúgy - relatíve -  nem is olyan sokkal az után történt, hogy megtanulta a chidorit. Azt hiszem, minden új technikája megtanulása után kicsit tényleg elszáll, és többet képzel bele az új képességbe, mint kellene, de azért nem ennyire. Mikor először megtámadta Itachit, józan ésszel sejtenie kellett volna, hogy teljesen esélytelen egy szál chidorival, amit max kétszer használhat, mellesleg tudta jól hogy Itachi az anbu szinten túl is erős, nem egy mezei anbu szintű ninja. Viszont aki csak így a halálába kezd rohanni, annak tényleg nincs túlélési ösztöne (nem támadok rá a valaha született egyik legtöbb prodigyvel megáldott ninjára, aki nem csak idősebb, és tapasztaltabb, de még ismer is tehát ismeri a harcmodorom és a gondolkodásmódom). Szerintem Sasuke egyszerűen nem hitte el, hogy az angyalarcú, mindig kedves bátyus megölné, ha úgy adódna. Igazából  nem látok rá más magyarázatot. Mert igen, persze Itachi lemészárolta a klánt, a szüleiket,  a szeretteit, de. De Sasuke mindenki közül Itachit szerette a legjobban, ez lerítt. Hozzá raghaszkodott a legjobban. És ilyen esetekben - tapasztalatból mondom - az ember hajlamos elvonatkoztatni egyes dolgokat egymástól, amiket pedig nem szabadna. Megmutatom, hogy gondolom (a piros a negatív élményeket jelzi, a rózsaszín a pozitívat):

Ebből: Itachi => Megölte a szeretteimet
Ez lett: Itachi => Nem is szeretett, és elhagyott, hazudott nekem & Szülők, szeretteim: meghaltak, mindenki meghalt körülöttem

Így kellene a dolognak festenie:

Itachi: egy tömeggyilkos őrült, akit meg kell ölni
De helyette még mindig a régi kép él benne: Itachi, a csodálatos testvér

Így tehát: Itachi, Szülők, Szerettek, Maga A Tragédia, Itachi elvesztése

Tehát Itachi személye valahogy mégis elhatárolódik magától a tragédiától, és nézzétek mindenhol Itachi színét...

Tehát az egy Itachi ellen irányuló tragédiát kettővé alakította, ami talán alapból is tekinthető annak (Itachi és a szerettei elvesztése), de ő el is különítette a kettőt. Itachi hiánya, és a csalódás benne elhomályosította magának a bűnének a tényét. Így viszont már simán előfordulhat, hogy szelektív lesz az emlékezete (és mielőtt ebbe akar valaki belekötni, emlékezzetek Itachi könnyeire: elfelejtette őket, az előtte elhangzott beszélgetést viszont határozottan tisztán vissza tudta idézni), így valahogy elkülöníti a bűnös Itachit a szeretett testvértől. Ettől még a kettő ugyan az.

Pont a fent említett példám szólna ellenem (a szelektív emlékezet a könnyekkel), de mégsem teszi: Sasuke-nek határozottan probléma volt Itachit utálni. Emlékeztek Itachi szállóigévé vált mondataira, amivel mindenki hülyül? "Not enough hatred". Ilyet annak nem mondunk, akiben megvan a gyilkos akarat. Itachi tudta, hogy Sasuke nem őt utálja a tragédiákért, hanem magát a fájdalmas történteket utálta. De Itachit nem tudta utálni. A Sasuke vs. Naruto harcban is feljön, hogy az ő legnagyobb vágya Itachi, és a régi élete mellette. A körülmények mégis Itachi ellen kényszerítik, az első természetesen Itachi nyomása, hogy szándékosan maga ellen uszítja, és szítja a dühét. Sasuke pedig - nem ismétlem meg miért - ezt a dühöt próbálta Itachi személyébe ágyazni, hogy határozottan őt tudja utálni.

A lassabbaknak röviden: Sasuke szereti a bátyját a legjobban (az apja inkább mint elismerés volt jelen az életében, az anyja pedig keveset szerepelt az életében -> Sasuke Itachiban látta a családot, egyes egyedül, ez a legnagyobb vágyában is meglátszik). A bátyja megöli a többi szeretteit, majd maga ellen uszítja. De Sasuke  nem tudja gyűlölni még ezért sem. Sasuke elkeseredett, dühös, és kilátástalan, de a gyűlölete nem egy konkrét személy ellen irányul mert azt túlságosan is szereti, hanem maga ellen a történtek ellen, hogy mindenkit elveszített. Itachi ezt a haragot próbálja saját maga ellen irányítani.

Az első Sasuke vs. Itachi "harc" (gyk. Itachi piskótát csinál Sasuból) elég jól példázza, hogy ez az irányított gyűlölet nem működik megfelelően. Mint a legelején kezdtem: Sasuke minden, csak nem hülye. Nem menne neki olyannak, akiről tudja, hogy esélytelen, hogy legyőzze. Hacsak nem hiszi azt, hogy az a valaki nem ölné meg. Mondjuk azért, mert a szerető bátyj képe fűződik hozzá. Ezt felismerve mondta Itachi a "(...) hatred." szöveget. Mellesleg, aki tényleg ki akar csinálni valakit, az nem frontálisan ront neki, legalább is az nem, aki éppenséggel Uchiha Sasuke névre hallgat -> ezt a tulajdonságát több szereplő is megjegyzi, főleg mikor Narutoval hasonlítgatják össze. A 12 éves Sasuke már ekkor is taktikus arc, ha nem is nagyon előre, de pár lépésben biztos előre tervez, és megpróbálja növelni az esélyeit, átgondolja a helyzetet. Érdekes módon, ez a viselkedési jellemzője ebben a részben teljesen elmarad. Berserk mód nekiront.

Mire Sasuke gyűlöletét Itachi sikeresen maga ellen irányította (Sasuke ekkor már 16), Sasuke már nem is berserk. Sőt. A Hebi Itachi likvidálására alakul első sorban, ami már taktika.  Mikor Itachi holtan esik össze, Sasuke arca elég sokatmondóan diadalittas, úgy véli legyőzte a démonait. Persze ez nem igaz, hiszen amit ő valójában utált, az nem Itachi. A 12 éves Sasuke feltűnően sokszor említi, hogy Itachit likvidálnia kell, és túl sokszor mondogatja magában - mantrázza. Ha igazi bosszúvágya lett volna, nem lett volna értelme mantrázni. Mikor Madara kitálal Itachiról, Sasuke elég nyilvánvalóan omlik össze, hiszen az, amit eddig tabunak vélt (hogy Itachi egy szeretetreméltó, törődő testvér) kiderült, hogy az abszolút igazság, és az, amire titkon vágyott, mindig ott lett volna az orra előtt (ettől még Itachi nem engedte volna magához közel, hiszen ő arra hajtott, hogy Sasuke erősebb legyen, és gyűlölje őt). Ez egy elég tragikus vég egy olyan kisfiúnak, aki mindenkijét elveszítette.

Sasuke jelleme érdekesen változik a történet során, ha megengeditek, kifejteném, szerintem miből mi lett Sasuke:

Első korszak: A gyerek sasuke
Sasuke egy alapvetőleg jószívű, nyitott kisfiú volt. Emlékeztek a flashbackekre? Mindenkivel szívesen beszélgetett, igazából azért nem nagyon barátkozott más gyerekekkel, mert neki Itachi volt a legfontosabb, akivel a legszívesebben töltötte az idejét.

Második korszak: a kis tini Sasuke
Sasuke mindenkit elveszített, akit szeretett. Mindenkit, gyakorlatilag Itachit is, sőt: őt valahogy jobban elvesztette, mint bárkit. Aki már veszetett el bárkit is, az tudja, hogy egy ember elvesztése is micsoda lelki pokol. Sasuke mindenkit elvesztett. Mindenkit. Ha valaki ilyesmin esik át, egy elég magát adó reakciót fog produkálni: rideg lesz, és elutasító. Miért? Mert tudja, mi az, hogy veszteség. Így nem akar szeretteket maga köré, akiket el tud veszíteni megint. Inkább a magányba menekül, mintsem megint megtapasztalja a veszteség fájdalmát. Ez a félelem szülte a komor, mindenkivel bunkó Sasuke-t, aki kiskorában barátkozó típus volt... Az ilyen ember szeretetét baromi nehéz kiérdemelni, hiszen tudatosan utasítja el a többiek közeledését, és a saját érzelmeit.

Harmadik korszak: a tini Sasuke Itachi halála előtt, és közvetlenül utána
Sasuke míg Narutóékkal volt nem csak hogy elutasította a szeretetet amit bárki felé tanusított, de még az őt - szerinte - életető cél, az erősebbé válás terén is sorra kudarcot vallott, Naruto többször is erősebbnek bizonyult nála. És belegondolva: a bátyád a zseni, aki nyilván sokkal erősebb volt az azonos korú Narutónál... és te még ennél is vacakabb vagy... Sasuke az élete értelmét látta veszélyeztetve emiatt. Így jut el Orochimaru-ig, aki viszont tökéletes mester számára. Szeretni nem akarja, tanítani igen. Minden tekintetben tökéletes. Ez alatt az idő alatt Sasuke  sikeresen kordában tartja a saját érzelmeit, hiszen nincs, ami folyamatosan megzavarná, mondjuk az elismeréséért, és barátságáért küzdő Naruto, vagy Sakura, aki mindenét feladná érte, folyamatosan a szeretetét és szerelmét hangoztatva. Sasuke megacélosodik lelkileg, és így jut el odáig, hogy hideg fejjel képes Itachi ellen nyomulni. Itachi megadja a végső löketet számára, a gyűlölete tökéletes beteljesedését, azzal, hogy azt mondja, végig csak önös érdek miatt tartotta életben, és ki akarja használni - el akarja venni a szemeit. Itachi meghal, Sasuke győzedelmeskedik, ha nem is Itachin, de - saját meglátása szerint - saját magán. Elpusztította azt, ami a fájdalmat okozta a lelkében (de mi tudjuk, hogy az igazi tüske nem maga Itachi, hanem egy sor történés, nem konkrét személy).

Negyedik (jelenlegi) korszak: Sasuke Itachi halála után később
Miután Sasuke tudomást szerez Itachi valódi indíttatásairól, és arról, hogy az volt, akinek Sasuke is hitte régen, és remélte kiskorában, nyilvánvalóan magába roskad. Végül is: elpusztította a szívének egyetlen igazán kedveset, másrészről, a saját démonai legyőzték. És kénytelen volt ráébredni, hogy a bosszúszomjas ember a legirányíthatóbb fajta.  Sasuke életcélja megsemmisült. Teljesen. Nem szereti senki, hiszen ő ezért küzdött, fél az emberi kapcsolatoktól, elveszített mindent, és nem lát célt az életében -> keresnie kell egyet. És itt igazából meg kell állnom, mert nem tudom, mi az. Én úgy gondolom, hogy az öt kage lenyírása, és hasonló baromságok mind rizsa. Két teóriám van:

1. A bosszú a három döntéshozón
2. Itachi akaratának megtartása (konoha védelme, vagy legalább is közvetett segítése)

Igazából az eddigi megmozdulásai egyiket sem zárják ki, és Kishi mindkettőt említi is, tehát egyik sem dísz. Úgy lenne logikus, ha az egyes variáció lenne az alibi (bár ettől még lehet ez is tényleges terv), és a kettes a valós; de Sasuke egy nagyon sebzett, és kiszolgáltatott személyiség, még ha ez hülyén is hangzik.
Amúgy csak mellékes adalék a névváltás, és annaka  ténye, hogy Sasuke maga mellett tartotta a Hebit - a későbbi Taka-t. Érdekes, hogy a kígyóból hogy lett sas, mert két teljesen különböző személyiségre utlanak. A kígyó ravasz, és alapból negatív figura. Míg a sas egy szabadon szárnyaló, a természetet jelképező alak (a wicca vallásban az isteni pár férfi tagjának egy megjelenése, de ez itt ényegtelen: ez a kelta wicca tanaiban van, míg a Naruto japán mitológián alapszik, nem keltán).

Mindenesetre az új név érdekes módon szabadon szállást, önuralmat jelent - szerintem Sasuke tanult a hibáiból, és már nem kontrollálható, a maga ura.


Vagy az egészet összefoglalva: szerintem Sasuke személyisége a legkevésbé sem mondható egyszerűnek, és csak nagy vonalakban megrajzoltnak. Ahhoz képest, hogy az elején utáltam, most egyre jobban kezdem megszeretni. Imádom a bonyolult személyiségeket. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 09 jún 27, 04:34:30 írta Saruwatari Kumiko » Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #5609 Dátum: 09 jún 27, 04:49:36 »

Én azért megjegyezném, hogy bár azzal, amit az Itchival kascsolatos érzelmeiről írtál, teljes mértékben egyet értek, ami alapvetően motiválja, és ami rávette a bosszura, ami mindig mozgatta, az sokkal elemibb dolog volt: miután mindent elevsztett, megragatdta a legközelebbi elérhető célt, és ezt kezdte kergetni, majd Itachi halála után, mikor azt hitte,elérte célját, és a sajtát érzelmeivel is el tudott volna számolni, minden összemlott benne, amellett, hogy visszakapott valamit, amit elveszített, azt az Itachit, akit szeretett, véglegesen el is vesztette, azzal a céllal, eszmével együtt, amivel addig igazolta létezését. Már nem volt bosszuálló, csak egy elveszet kölyök. Értelmetlenné vált a léte, és iylen állapotban nem ébredt rá sok dologra, arra sem, ahogy te fogalmaztál: "a bosszúszomjas ember a legirányíthatóbb fajta".
Ilyenkor az ember megy bárki után, aki mutatja neki az utat, esetében pedig ez a valaki Uchiha MAdara volt. Sasukje megint megragadta a legeygszerűbb, kéznékl lévő dolgot, ami értelmet ad a létezésésének, ahogy ezt bárki tette volna.
Másfelöl igazad lehet a névváltozással akpcsolatban, és az is sokat jelent, hogy akkor ébredt fel a mangekyou sharinganja, amikro valamiféle elhatározásra jutott,, ott a tengerparton. Úgy tünt, végülis ráébredt valamire, ha nem is feltétlenül önmagával, hanem Itachival kapcsolatban. Kapott valami újat, amivel igazolhatja létét. Én úgy hiszem, akkor döntött úgy, hogy kitart amellett, amiért a bátyja mindent feláldozott.
« Utoljára szerkesztve: 09 jún 27, 05:15:48 írta STM » Naplózva
Oldalak: 1 ... 372 373 [374] 375 376 ... 612
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!