24 máj 29, 04:41:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 460
  Nyomtatás  
Szerző Téma: One Piece manga  (Megtekintve 1018381 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #1785 Dátum: 12 dec 15, 13:47:45 »

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20120921194007/onepiece/images/thumb/0/0e/DDC5.jpg/120px-DDC5.jpg

Ez az ember is Dofi bandájába tartozik . Megmerem kockáztatni , hogy őt Sanji rúgja szét , a legnagyobb gyűlöletével . Nevet
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #1786 Dátum: 12 dec 15, 14:18:39 »

@marioV    >.<# Uramisten...azt hiszem én is látom magam előtt azt a Sanji féle seggbebillentést, ha ez az alak egyszer az útjába kerül.

Jinbet én nem csak jelképes csapattagnak érzem. Vivi esetében, ő több okból kifolyólag sem lehetett valódi csapattag (egy birodalom hercegnője - politikai ok, erő miatt  - őt még a gyenge trionál is gyengébbnek éreztem, és a trió elég azon a terepen). Szerintem Vivi "tagsága" is megmutatkozik majd a jövőben valamilyen módon (meglehet, hogy egy végső csata esetében Alabasta Luffy oldalát fogja erősíteni).
Jinbe viszont független, ex-shichibukai volt tehát erős is, valamint ha megnézzük Luffy csapatának összetételét megfigyelhető, hogy minden féle fajta teremtményt szívesen befogad a köreibe, Jinbe pedig halacska származása miatt - és a feléjük irányuló gyakori diszkrimináció miatt is - pontosan beillik az összetételbe, újra jelezve Luffy felfogását: neki mindegy, hogy kék az orrod vagy félholt csontváz vagy sellő vagy...
Én Jinbe karakterét amolyan, meglepetés kártyának tartom Oda zsebében, amit bármikor, bármelyik arcban, egy fejezet legutolsó oldalán hirtelen előkaphat. Még magyarázkodnia sem kell majd, ha tényleg megteszi, hisz Jinbe azt ígérte Luffynak, hogy miután befejezi a dolgait, utánuk indul és csatlakozik hozzájuk. Én legalábbis úgy képzelem el, hogy Oda kivárja azt a pillanatot, amikor már kellőképpen megfeledkeztünk Jinbe karakteréről, és majd akkor előhozza, hogy "HA-HÓ~"

A plakátokat pedig lényegesnek tartom. Nem csak az erőszintek kimutatására használhatóak (gyakori esetekben ez a szerep el is hanyagolható). Úgy érzem inkább presztízst adnak, mintsem célt a vadászoknak. A világ szinte csak ezeknek a papirosoknak köszönhetően tud a legtöbb erős kalóz létezéséről (Luffyék számos húzása, sőt a legtöbb ha megfigyeljük, eltitkolt és a tengerészet falai közt maradt), viszont még az elhallgatott tetteik is tükröződnek a számokban. Tekintélyt ad a világban, az a summa a neved alatt.
« Utoljára szerkesztve: 12 dec 15, 14:20:51 írta echoCHANNEL » Naplózva
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #1787 Dátum: 12 dec 15, 15:49:03 »

Jinbe azért sem csatlakozhatott most, mert magasabb a vérdíja, mint Luffynak. (Azt hiszem nincs megemlítve a pontos összeg, csak az, hogy 400 millió felett van.) Az meg hogy nézett volna ki, ha valakinek magasabb a vérdíja, mint a kapitányé. Szerintem most Punk Hazard után sem kapnak vérdíj emelést, hiszen a tetteik lényegében még kedveztek is a világkormánynak. (Levertek egy 300 milliót érő tudóst, megakadályozták egy tömegpusztító fegyver sikeres bemutatóját illetve, hogy ez után az alvilág ilyen fegyverre tegye rá a kezét, valamint a mesterséges gyümölcsök előállítását is szabotálták, ami az egyik Yonkot igen érzékenyen érinthette.) Esetleg még ha nem is vennék figyelembe, hogy Vergo áruló volt, és csak azt néznék, hogy megöltek egy magas rangú tengerésztisztet, akkor emelkedhetne a vérdíja valakinek, csak hát azt a gyilkosságot Law követte el. Majd ha leverik Doflamingot és csapatát akkor fognak egy kis emelést kapni. A cselekedeteik miatt nem áll összhangban a fejükön lévő vérdíj és a valós erejük. (mint ahogy a mostani filler részben is volt, hogy Sanjit lesenkizték, mert csak 77 milliós vérdíj van a fején.) A Gyojin szigetnél is az volt, hogy még jót is cselekedtek, mert megakadályoztak egy puccsot és leszámoltak Hodival és csapatával, akik ha feljönnek a felszínre tombolni a tengerészetnek kellett volna megállítania.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1788 Dátum: 12 dec 15, 16:10:49 »

Jinbe szóról szóra kimondta, hogy miért nem csatlakozik jelenleg a csapathoz. A lényeg, hogy dolga van amit meg is lehet érteni a szigeten történtek után. Ha jól belegondolsz akkor Arabastában történtek után is a világkormány járt jól és mégis emelkedett az az ár. Viszonyítani kell ezekben az esetekben. Milyen erősnek tartották Vergot (mennyi lenne az ára vérdíjban) és ha valaki legyőzi akkor bizony hozzá kell állítani a vérdíj összegét. Másrészt nem csak az ereje emelheti azt az összeget hanem az is, milyen veszélyt jelent a kormányra nézve. Ha belegondolunk, hogy Luffy a háború után begyűjtögette a 400 milliót, azóta visszament a HQ-hoz, majd induláskor szétverték a robot Kumákat és most itt legyőzték Vergot és CC.-t. Ezek mind olyan adatok amelyek ha befutnak a főhadiszállásra én inkább tartom azt, hogy ugrik az a vérdíj még ha nem is olyan nagy mértékben. Ilyen magas vérdíjnál már amúgy sem jellemző, hogy nagy mértékben nőne, másrészt jó kis hasba rúgásként hatna a többi csillagra, különös tekintettel egy bizonyos valakire.
Naplózva
echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #1789 Dátum: 12 dec 15, 16:33:01 »

Pontosan. A világkormányt nem nagyon szokta érdekelni, hogy mennyire jártak jól vagy sem. Azokban az esetekben pedig, amikor Luffyék segítették őket, még véletlenül sem ismerték el a segítséget (Alabasta esete is el lett tusolva szépen). Az egy dolog, hogy mi olvasók tisztában vagyunk azzal, hogy hőseink hasznos dolgot tettek, de a világkormány nem igazán szereti jó színben feltűntetni pont azokat az embereket, akiket a világ mocskának neveznek. Másik oldala az érmének pedig az, hogy sokszor maga a világkormány lenne a rosszfiú...

Szerintem Luffyék vérdíja még most Punk Hazard után nem fog ugrani, a cselekmények is most elég szorosnak tűnnek ahhoz, hogy egy kis kikukkantást csináljon Oda az újságos madárkára... Viszont, ha DF (isten ments Big Mom) is valamilyen módon kiiktatásra kerül (Big Mom esetében nem akarom a legyőzés szót használni...valamiért úgy érzem, hogy ott csata helyett valami más fog történni.), akkor már elkerülhetetlen lesz az ugrás.

Luffy vérdíja szerintem nem fog sokkolóan ugrani, hisz ezekben a magasságokban már nem dobálóznak a százmillákkal. Viszont a Szupernovák közül a "legdrágább" poszt elképzelhető (és látni akarom Kidd arcát..xD). A többiek már jobban fel lesznek pumpálva ezen a téren szerintem.

Ha PH után mégis történne változás, azt esetleg a Law és Luffy közti szövetségnek köszönhetjük majd...
Naplózva
WayneGace
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #1790 Dátum: 12 dec 15, 16:56:46 »

Én továbbra is tartom, hogy ez az egész vérdíj dolog, inkább csak az elején volt mérvadó. Illetve ma már nem igazán van jelentősége erőszempontjából. Az igaz, hogy presztízsként tekintenek rá a kalózok. De a kormány szempontjából tök mindegy, hogy 300, 400, 500, 700 vagy bármennyi millió, mert soha senki nem fogja el őket a pénzért. Így lényegében a plakátok ma már szerintem pont olyan fanservice dolog, mint Nami félképernyőt betöltő mellei, vagy Robin Z film poszterén látható bordélyházba illő ruhája. Mosolyog Nem hiába készül annyi fan plakát kitalált vérdíjakról. Ezeken el lehet csámcsogni, beszélgetni, de valós funkciója nincs. És szerintem ezt is jelezte Oda azzal, hogy Teachnek 0 volt a vérdíja.
Ha lennének az új világban erős fejvadászok, azokat látnánk, akik átadnak a kormánynak 150+ milliós kalózokat, akkor megérteném a vérdíj emeléseket. De így lényegében tényleg csak egy lap, amit kirakhatnak a kalózok, mert még egy nulla felkerült rá.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1791 Dátum: 12 dec 15, 17:08:05 »

Ahogy írod, ezzel nem is lehet vitatkozni. A haditengerészet szempontjából valóban nincs nagy jelentősége, de annyi mégis van, hogy mindenkinek felhívja a figyelmét arra, hogy kit és mennyire tart veszélyesnek. Ez alapjában egy rangsor és valamennyi szinten jelzi a pillanatnyi erősorrendet is. Nekünk nem is az a lényeg, hogy ki mer nekimenni és elfogni egy ilyen számmal rendelkező fickót. Viszont a kalózok maguk között nagyon is számon tartják és ezért rivalizálnak egymással. Másrészt az olvasok szeretik azokat a jeleneteket, részeket ahol pont ezekről a plakátokról van szó.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #1792 Dátum: 12 dec 15, 17:42:38 »

Viszont Oda még ezt is elő tudja hozni majd mint ütőkártya, hogy az új világban bemutat vmi nagyon durva fejvadászt, aki tényleg levadász néhány nagy ágyút, és persze Luffyékr ais szemet vet, stb...stb..
Naplózva
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #1793 Dátum: 12 dec 15, 18:01:45 »

Végülis létezhetnek direkt erre specializálódott fejvadászok. Még csak erősnek sem kell lenniük annyira, csak eszesnek, meg kell hozzá valami jó felszerelés. Ha valaki alszik és egyedül van könnyű célpont, ha ezt az alkalmat megvárja egy fejvadász, könnyen lenyesheti a célpont fejét, vagy a kairosekivel bevont eszközöknek is komoly hasznát vehetné.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #1794 Dátum: 12 dec 15, 19:43:27 »

Én azért gondolnám hogy vannak ilyen emberkék, mert még a történet legelején Tashigi mondja Zoronak a kardboltban, hogy az neves kardok mind híres embereknél vannak, de kár, hogy legtöbbjük kalóz vagy fejvadász.  (Nem kerestem ki pontosan)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1795 Dátum: 12 dec 15, 19:48:14 »

Volt ilyen rész már a mangában Usoppal kapcsolatban amikor az első szemüvegét vette. Azt a fejvadászt tartották az egyik legjobbnak és Usopp faterját akarta levadászni. Persze illik nem elfelejteni, hogy az a történet elején történt. Itt az újvilágban lehetnek akár sokkal ütősebbek is.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1796 Dátum: 12 dec 15, 20:24:57 »

Az filler volt, ha jól emlékszem.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #1797 Dátum: 12 dec 15, 20:32:21 »

Daddy mint fejvadász bemutatása az filler volt.
Naplózva
echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #1798 Dátum: 12 dec 16, 21:02:04 »

Valóban, Daddy része filler volt. De ez nem zárja ki azt, hogy a jövőben ne lennének a fejvadászok használva. Ha úgy veszed akkor minden említésre méltó kalóz az Új Világban tanyázik, ebből pedig az kövtkezik, hogy ha vannak erősebb fejvadászok (már pedig miért ne lennének), akkor ők is a világnak ezen oldalán futkosnak. Nem lenne hülyeség Odától, ha legalább 1 komoly kaliberű fejvadászt behozna a történetbe. (Szerintem.)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1799 Dátum: 12 dec 16, 21:06:12 »

Gondoljunk csak bele, hogy például Aokiji miután elhagyta a tengerészetét fejvadásznak állna. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 460
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!