24 máj 10, 01:32:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 70
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto Duma téma  (Megtekintve 247706 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #990 Dátum: 14 júl 16, 14:54:23 »

Gondolom arra gondolt hogy Kushina álma volt hogy ő legyen az 1. női hokage, és ezt adta fel a nagy szerelemért.
A legtöbb nőnek a valóságban is az az álma hogy család, igazából nem kell semmit sem feladni emiatt, mert egy férjes és gyerekkel rendelkező nőnek is lehet karriere vagy álmai, ezek a dolgok nem zárják ki egymást. Kushina is lehetett volna a hokage.

Ott a pont! Végre valaki, aki érti, mitt írtam! kacsint

Igen, most már mi is értjük. Főleg, hogy valaki másnak kellett elmagyaráznia azt, ami a te hsz-edből nem derült ki, Soreszko. Köszönjük, Ayumichan. kacsint

És egyetértek Jon97-el, tényleg bicskanyitogató a stílusod.

Lehet én vagyok régimódi, de a nők anyák akarnak lenni, a férfiak meg apák (még ha ez nálunk annyira nem is feltűnő, mint a nőknél). Lehet, hogy a család egy bizonyos szinten kötöttség, de asszem az ember van olyan intelligens, hogy ezt megoldja magában, vagy megbeszélje az érintettekkel. A "nők maradjanak a fakanálnál, meg a gyereknevelésnél" féle hozzáállásra meg mit mondjak? A kedvedért nem fog egy egész japán nemzet csettintésre megváltozni. De hidd el, mivel az ember sokféle, köztük is jócskán lehetnek olyanok, akik nem értenek ezzel egyet.

Azzal sem értem, mi a gond, ha valaki egy másik ember miatt akar elérni valamit (a szélsőségektől most tekintsünk el). Nem lehet mindenki olyan szilárd jellem, hogy kristálytiszta célja legyen, amit tűzön-vízen át elér. Van akinek kell egy támogató és néhány jó szó. Pl. Hinata pont ilyen. Mit várnál egy 10-12 éves lánytól, akit a saját apja "eldobott magától"? Lehet nem volt olyan tehetséges, mint Neji vagy Hanabi, de akkor is a lánya volt. Naruto meg nem azt nézte, hogy hű, ez itt a Hyuugák főágának a vezetőjének a lánya, akinek tökéletesnek kell lennie Byakuganban, taijutsuban, tanulásban, stb... hanem egy egyszerű lányt látott, aki lehet, hogy ügyetlen, de próbálkozik. Pont mint maga Naruto. ...aki szintén egy kétbalkezes idiótaként indult, közben meg kiderült, hogy a Negyedik Hokage az apja, a Kilencfarkú 2. jinchuurikije az anyja, a Sannin Jiraiya a keresztapja, távoli rokona Tsunadénak, és Rikudou sennin fiának, Ashurának a lélekörököse. Mellesleg egy ninjutsu zseni, de aki csak tapasztalat útján tud tanulni, mert ésszel nem éri fel a dolgokat. Nevet De ha kezdetben nem lett volna ott az a pár ember aki mellé áll (Iruka-sensei, Sasuke, Kakashi-sensei, Jiraiya), akikről példát vehet, akkor lehet, hogy sokkal hamarabb megismertünk volna egy "másik Peint". ^^
Ha így nézzük, akkor mindenkinek ott van egy személy, aki miatt el akar érni valamit, vagy hozzá hasonlóvá akar válni, esetleg "csak" jelentős szerepet játszik az életében. És ennek nem feltétlen egy konkrét személynek kell lenni.

Plusz az is ott van a történetben, hogy Ashura "ága" (bár saját maga is erős volt, ha nem a legerősebb) a társaival együtt dolgozik. Míg Indra "ága" maga, egyedül próbálja megoldani a dolgokat.
Hogy mi a tanúság? Ne légy barom, nyújtsd ki a kezed a másik fele. Ezzel mindkettőtökkel jót teszel. Mosolyog


Chakra, attól félek, hogy most nagyon átmentünk a nők helyzetéről erre az Ashura VS Indra dologra, aminek semmi köze nincs ahhoz, hogy egy nőnek nem lehetne-e más célja is (!) amellett, hogy megházasodjon és családot alapítson! Itt most nem arról van szó, hogy egy nőnek kell-e támogatás vagy sem, hanem arról, hogy:
- A Naruto hölgyeményei 90%-a alsóbbrendűnek vannak beállítva, mint a férfiak, s lehet, hogy a fizikai erejük nem nagy, de köztudottan jobban bírják a fájdalmakat, jobbak az érzékeik és a reflexeik és sorolhatnám, de ezeket is letorzítja Kishimoto.
- Úgy vannak beállítva, mintha mindegyik nő életcélja pont az a középkori hozzáállás lenne, hogy "irigy a konyhába oszt szülj 4-5 gyereket, aztán ráérsz önmegvalósítani", s ez ultra gáz.

Kushina-val pont az a helyzett, hogy simán lehetett volna ő a Hokage, mert neki Minato-val ellentétben nem voltak gyengék az idegei - lásd "nem bírok Kushina nélkül élni, inkább vele pusztulok.... ja, van egy fiam, adok neki valami power up-ot azt nőljön föl egyedül egymaga" -, ráadásul semmi nem volt ellene, de nem, neki le kellett róla mondania, hogy.... hogy.... miért is kellett? Ja, igen, mert nő és 40 év alatti, azért.

Igen, elismerem, hogy nekem nem tetszik, hogy egy nő azért mondjon le valamiről, mert "szülnie kell", mert attól, hogy nem mond le az álmáról, még nyugodtan alapíthat családot meg élhet szerelemben, de nem lehet egy nőnek csak az, ahogyan a Naruto-ban látjuk. Mert Mei is ugyan megakar házasodni, de legalább elérte az álmát, hogy Mizukage legyen.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #991 Dátum: 14 júl 16, 18:17:55 »

Véleményem szerint miután Kushina hozzá ment ő automatikusan lemondott az álmáról. Ugyanis semmilyen utalás nem volt rá, hogy ő egyáltalán harcolt volna a hokage posztért. De nem is így fogalmaznék, inkább másik álmot választott. És ez sokkal nagyobb dolog. Lemondani az álmodról, mert a saját álmod fölé rendeled valaki másik álmát, mert az a valaki fontosabb neked, mint te magad.
Ja és még valami. Kushina, meg bárki más, egyszerűen azért nem lehetett hokage (leegyszerűsítve), mert sokkal gyengébb Minatonál. Vagy inkább Minato a saját korában egy utolérhetetlen zseni, egy állat volt.
Engem meg sokszor az idegesít, hogy nem észben, reakciókban jobbak a férfiaknál, (abban lehetnének, nem bánom) hanem pont puszta erőben. Gondolj Sakurára, vagy Tsunadéra. Semmelyik férfitől nem láttál olyat, hogy sziklákat tör az erejével. A puszta erejével, nem chakrapalásttal (raikagék).
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #992 Dátum: 14 júl 16, 18:34:55 »

Amit Tsunade művel ez egy jutsu fajta, valamit a chakrája segítségével csinál, ez egyfajta technika, amit Sakurának megtanított.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #993 Dátum: 14 júl 16, 19:06:24 »

Igen, tudom, hogy chakrát koncentrálnak a kezükbe, majd hirtelen felszabadítják. De ehhez nem kell durva fizikai erő is? Na mindegy, a lényeg az, hogy Kishi a nagy, látványos fizikai erőt nőknek adta. És ez minimum érdekes.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #994 Dátum: 14 júl 16, 19:33:53 »

Látványosan erős a raikage és az előző raikage is.
Egyébként ez anime klisék egyike hogy egy csaj nagyot üt és leveri a pasikat.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #995 Dátum: 14 júl 16, 20:44:45 »

Igen, tudom, hogy chakrát koncentrálnak a kezükbe, majd hirtelen felszabadítják. De ehhez nem kell durva fizikai erő is? Na mindegy, a lényeg az, hogy Kishi a nagy, látványos fizikai erőt nőknek adta. És ez minimum érdekes.

Nem, abszolút nem szükséges, más különben nem cukor karjaik lennének, hanem minimum szálkás karuk, s a jutsu nem igényel fizikai erőt, csak "tökéletes chakra kontrollt".
Naplózva
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #996 Dátum: 14 júl 17, 20:40:52 »

Az a helyzet, hogy nem mondanám egyiket sem nádszálnak, de igen, ha már a brutális erő felszabadításánál maradunk, akkor de, kell hozzá fizikum is. Sakura Sasori elleni harcában lehetett látni, hogy a karizmai igenis ki vannak dolgozva.  Nevet
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #997 Dátum: 14 júl 17, 20:50:42 »

Nyilván, annyi erő kell hozzá amivel a shinobik azért rendelkeznek főleg hogy gyerek koruktól edzenek (nekem pl hiába próbálná bárki is megtanítani ha oda csöppennék, nem menne mert hurka vagyok).  Azért egy Narutobéli erősebb shinobitól akár férfi akár nő, elvárható hogy sziklákat zúzzon össze a kezébe vezetett chakrával.  ikszdé
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #998 Dátum: 14 júl 18, 10:11:46 »

Az a helyzet, hogy nem mondanám egyiket sem nádszálnak, de igen, ha már a brutális erő felszabadításánál maradunk, akkor de, kell hozzá fizikum is. Sakura Sasori elleni harcában lehetett látni, hogy a karizmai igenis ki vannak dolgozva.  Nevet

Linkelnél egy képet, mert látni akarom.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #999 Dátum: 14 júl 19, 23:26:52 »

Az a csata, ha jól emlékszem a 271. fejetettől kezdődik igazán, de bevallom én nem igazán találom hol vannak igazán jól kidolgozva, max:
Itt

vagy itt
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 23:45:39 írta Minagi » Naplózva


Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #1000 Dátum: 14 júl 20, 00:00:34 »

Szerintem kétségtelen, hogy Sakura puszta fizikai ereje is nagyon durva. De ez nem mutatkozik meg semmilyen karizomban, ezen a képen szerintem ez látszik is Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1001 Dátum: 14 júl 20, 00:03:27 »

Azt szerintem is. Sakura fizikai ereje nagy és nem csak a chakra miatt, nélküle is elég erős, de... Kishi ezt nem mutatja meg úgy, nem rajzol olyan részleteket azért, viszont pasiknál se megy ebbe nagyon bele legtöbbször.

Ezek ninják és a fizikumukat is képezik, főleg mert gáz lenne, ha 10perc után egy csatában össze esnének hogy nem bírják. Nevet
Naplózva


sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #1002 Dátum: 14 júl 20, 07:15:28 »

Már nem azért, de ennél még Ino-nak és Konohamaru-nak is izmosabb karjai vannak.

Sakura fizikai erejéről meg annyit, hogy ha nagy lenne, akkor nem kéne mindenkinek folyton megmentenie (lásd Sasuke, Kakashi, Naruto, Yamato stb). Azt pedig ne vegyük már bele, hogy Tsundere verést ad Naruto-nak, mert az poénnak van szánva, ha NAruto megemberelné magát, akkor egy ütéses knock-out lenne chakra használat nélkül.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1003 Dátum: 14 júl 22, 05:18:58 »

sergei55 / Sorekszo:

Kicsit nagyon félreértesz. Egy szóval nem mondtam/írtam, hogy én így tartom "helyesnek". Attól függetlenül, hogy ez nem is "helytelen".

A másik meg, hogy a Narutóban sokak álma csak azért a Kageség, mert jó értelemben véve ki akarnak tűnni.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #1004 Dátum: 14 júl 23, 00:56:08 »

Igen, én emlékeztem rosszul, mert az animében van egy jelenet, ahol ezt láttam. Nevet Tévedni emberi dolog, na ikszdé
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 70
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!