24 máj 17, 02:24:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mitológia az animék és mangák világában  (Megtekintve 3829 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Dátum: 10 júl 16, 19:34:01 »

Kiváncsi leszek mennyire lesz népszerű a topic.

Mint tudjátok az animékben rengeteg helyen van mitológiai utalás, és nem csak a japánból.

Pl Narutóban hogy a Susanou legyőzi Yamata no Orochit, meg pl a 3 MS technika is 3 istenség...
Märból pl Tiamat a mezopotámiai őskáosz  megtestesítője.

Shakugan no Shana... hogy csak egyet említsek Hecate görög istennő

Vagy pl. a Mai-HiME ahol szinte kivétel nélkül az összes főszereplő vagy főszereplő "állatkája" görög, japán, egyiptomi, stb mitológiából származik.
Artemis (Zeus lánya, többek között a vadászat istennője)
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1 Dátum: 10 júl 16, 20:05:14 »

A Fate/stay Nightál is majdnem minden servant egy egy mitológiai hős.
A Tower of Druagában is elég érdekesen jelenik meg Gill és a Bábel tornya

A Black Catben és a Neon Genesis Evangelionban Ádám és Éva, valamint az éden motívumai.
A Ghost Huntban említést tesznek Báthory Erzsébet mivoltára

A Repülő Házról nem is kell beszélnem..

Többet nem tudok, vagyis nem emlékszem.. xp

Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2 Dátum: 10 júl 16, 20:06:44 »

Én támogatom a topicot.

A Naruto mitológiai hátteréről, meg a különböző utlaások töemgéről egyszer elkezdtem írni egy ksi összefoglalót, amiben különböző módon rendezve (nagyjából karakterekre bontva) úgy megpróbáltam kibontani a lehető legtöbbet.. a rengeteg különböző szitnü utalás mellett itt tényleg nincs nagyon olyan elnevezés sem, ami mögött ne lenne semmi... sőt, ha nagyobban nézzük a törtéetet, ott is érdekes dolgokat lehet találni... pár fejezetig voltam vele, de aztán nem jutott rá idő..

Az akatsuki tagok például ugyebár nagyrészt valódi a folklórból vett bijuukra hajaznak, és vicces, de Ksihi azokat a bijuut cserélte le egy-egy fiktív szörnyre, akinek valódi "személyét" már egy akatsukis formájában megrajzolta.
Kakuzu például ugyebár az ötfarkú, Kisame a hráomfarkú, Sasori a négyes, Itachi egy menyét... stb.

NArutoval kapcsolatban a szélelemü chakrájától kezdve a renegteg "örvénylésen" kívül az elején szerepelő "nagy Naruto-híd"-ig a béka jóslatának és Kushina nevének összecsengéséig Kushinadáéval minden jelentést hordoz.

A henge egy japán démon-szellem, ami képe saz alakváltásra, de mondjuk a  Kirin is hasonló módon mítikus lény, bár ez általánosabban ázsiai, kínai eredetü, hogy csak két példát említsek.

Kakashi egy magában három valódi történelmi személy, egy valaha tényleg létezett fegyverrel Nevet

A sanninról, főleg Orochimaruról (bár az eddieget is sokáig lehetne fejtegetni és bővidgetni, akár oldalakon át) pedig Naruthoz hasonlóan szinte bármiylen velük kapcsolatos dolog révén bekezdéseken át leehtne írni.


Ha van rá igény, majd bemásolgathatom id,e amit ott összehordtam (és fogok, ha minden jól megy), de a frissebb fejlemények miatt sok midnen hiányos lehet, és uygebár tényleg csak egy-két fejezet van.



Ja igen, meg itt, ha nem számít reklámnak, sok animével kapcsolatban vannak fejtegetések. Én érdekesnek találtam az olvasgatását, amikro valamikro rábukkantam, szeritnem ti is hasonlóan fogtok érezni.
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 16, 20:13:03 írta STM » Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #3 Dátum: 10 júl 16, 20:09:46 »

Sanninokból ott van Jiraiya is, aki bár nem mítikus lény, de a japán robin hoodXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4 Dátum: 10 júl 16, 20:11:34 »

Igen, hárman együtt is szerepelnek amúgy, de Jiraiya önálló karrierje se semmi Nevet
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #5 Dátum: 10 júl 28, 15:02:19 »

Most nézem, hogy a One  Peaceben Pell és Chaka a zoanjuk miatt (meg a sivatagi királyság miatt) igen csak hajaznak két egyiptomi istenségre Herura és Inpura. xDD
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6 Dátum: 10 júl 28, 19:07:48 »

Requiem from the Darkness szinte minden episodeban mitológiai eseteket tartalmazz. Különféle távolkeleti szellemkultúrából tettek bele lényeket.
Illetve Dante's Infernoban is van Mitológia Nyelvesít
Naplózva
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #7 Dátum: 10 aug 08, 01:02:02 »

Lehet, hogy ez nem tartozik ide, de pl a Halálisten motivum, ami több animeben is megjelenik, bár eltérő, de 1x-2x  hasonló szerepkörrel.

  • Naruto: Amikor Sarutobi és Orochimaru harcol, a 3.hokage megidéz 1 halálistent, ami el akarja venni Oro életét/lelkét. Kezdetben a Sannin tagja nem látja, csak később veszi észre.
  • Death Note: A halálistenek itt is az emberek életét veszik el, ezzel meghosszabbítva a sajátjukat, és itt se láthatja őket bárki.
  • Bleach: Itt a halálistenek már nem veszélyesek az emberekre. Sőt, inkább megvédik őket. A feladatuk a lelkek megtisztítása. Ebben az animeben is az láthatja őket, aki megfelelő "lélek erővel rendelkezik".
  • Soul Eater: E műben is az a feladatuk a halálisten(ek)nek, hogy megtisztítsa(k) a lelkeket a bűnöktől.


(lehet, hogy 1-2 dolgot félreértettem, de sztem biztos van kapcsolat köztük)
Naplózva

....................................................................................................................
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8 Dátum: 10 szep 05, 21:17:06 »

Én is találkoztam ezekkel már pár animeben.
Például:
-Shaman King szintén Babilon kapuja és Bábel tornya, de akár az egész szellemek királya dolog is ide tartozik az észak amerikai totemizmus a komplett nagytanácsot beleértve.
-One Pieceből mondjuk Enel szinte az összes támadásában megemlít egy különböző villámisteneket.
-Matantei Loki Ragnarok szinte minden főbb szereplő az északi mitológiából való.
-Fairy Tail az európai középkor nagy részét lefedi ezekkel a mágikus dolgokkal.
-666 sátán a zsidó mitológia igen mély tanulmányozása gondolok itt a kabalákra vagy a főbb angyalok és démonok szereplésére.
-A legtöbb animeben felfedezhető jó és rossz örökös harca a buddhizmusból.
-A Dragon Ball pedig egy az egyben a shintoista kamis felfogás.
-Dante's Inferno egy az egyben az Isteni színjáték című műre épül és a keresztény bibliára.
-De említsük csak meg a sárkányokat amik szintén csak szép számban felfedezhetőek az animekben.

A felsoroltakban is rengeteg van még amit lehetetlen leírni.
Így hirtelen ennyi jutott eszembe.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
kobutachan
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #9 Dátum: 11 nov 01, 15:21:19 »

ebből a témából írom a szakdogámat
egész pontosan yokai- és yuurei témából Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #10 Dátum: 11 nov 01, 16:11:55 »

Akkor írhatnál egy pár dolgot, én szívesen olvasnék róla.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!