24 máj 09, 23:43:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Cowboy Bebop  (Megtekintve 1290 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Dátum: 13 márc 04, 09:36:17 »

Ti már úgy is ismeritek. (Mert én azt mondtam  Ördögi )

De én most kezdtem bele. Nyilván nem tévedek, hogy az egész történet, a karakterek a jelenetek már ne lennének ismerősek korábbról valamilyen ormában. Persze vélhetem, hogy lesznek újdonságok is.
Ezek ugyan nem egy világmegváltó mű elképesztő építőelemei, de mégis szavatosságvesztés nélkül nyújtanak szórakozást.

Mégis, ami engem eddig igazán lenyűgöz ebben az animében az hogy tökéletesen van összerakva.

A harc jelentetek nincsenek túlcsicsomázva, a lövések nem egy jól megrajzolt képregéynes állókép meganimálása, nincsenek eltúlzott szikrák, a látvány érdekében. Spike is csak ép annyira jó bunyós, mint ahogy a foglalkozását illetően eddig belejöhetett, szóval nem cirkuszi akrobaták közt fogant valahol a porond felett repkedve, majd pottyant le egy kb 5.000 méteres magasságban remeteként élő shaolin mester küszöbére.
Hanem egyszerűen egy hús vér ember tulajdonságaival rendelkezik amire szerintem (ne, azokat a kifogásokat kérlek ne) bárki azt mondhatná, hogy erre erre akár én is képes lennék.

A grafika egyszerűen tökéletes. Nem akarja lekőrözni a valóságot a tökéletességet túlszárnyaló fény és árnyékhatások terén. A karakterek, a környezet és az effektek mind tökéletesen illeszkednek egymáshoz. S minden pont olyan amilyennek lennie kell. A porfészekként ismert település formát szó szerint belepi a por, de mégse esik át aló túloldalára.

A zenékkel is épp ez a helyzet. Tökéletes választás volt az animéhez. Sőt úgy mondom, hogy az opening nem igazán tetszetős (vagy mondjam úgy máig nem jönnek be a régi krimik zenéi) de mégis valamiért eddig mind a három rész elején amit láttam ezt is végignéztem, illetve hallgattam.

Az aláfestő zenékkel kapcsolatban meg csak annyit, hogy nem csak egy audiovizuális hátteret generál, hanem mondhatni kis túlzással szóról szóra követi az eseményeket. Egyszerűen nem lehet eldönteni, hogy az animációhoz komponálta a zeneszerző, vagy a zenéhez igazodtak e az animátorok.

Szóval ja pöfektó. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 04, 12:13:30 írta Shiro » Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1 Dátum: 13 márc 04, 11:35:47 »

No igen, a zenék zseniálisak. Többször meg is van említve az animében, hogy mi a jazz, a blues. Spike és Jet ízlésvilága miatt szóba jönnek ezek a dolgok. Többször belépünk egy-egy koszos bárba, ahol élő zene megy. Mintegy kiszakadva az űrcowboy sztoriból egyenesen a közelmúltba, egy amcsi bárba.

Mindenkinek ajánlom ezt az animét, mindegy milyen kategória az, amit egyébként kedvel. Mellesleg még a magyar szinkronja is elég jól sikerült. További érdekesség, hogy egyszer elkaszálták az animét, mielőtt még befejezték volna. Ennek az epizódnak a címe: Cowboy Bebop Session XX: Mish-Mash Blues Mellesleg ez a legfurább epizód is.

Ráadásul van egy movieja is, ami szintén kötelező darab. A zenék ugyanennyire jók, ha nem jobbak. A történet jó, a látvány pedig szintén olyan minőségű, mint amit Shiro leírt.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 04, 14:49:49 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #2 Dátum: 13 ápr 24, 21:31:10 »

Nem szeretem feleslegesen ismételni az előttem szólókat, de a zenék tényleg hihetetlenek. Én ráadásul mostanában kezdtem el jobban érdeklődni a blues iránt, ezért pont nagyon kapóra jött ez az OST-csomag.

Én inkább olyanoknak ajánlanám, akik már kicsit tapasztaltabb animések, és már egy 14 évesek megvannak. Szerintem egy ilyen művet jobban ki tud az élvezni, akinek nem csak egy Naruto meg egy Bleach van összehasonlítási alapnak, és már elég idős, hogy megértse a felszín alatti történéseket. Plusz vannak benne olyan részek, amiket bár én élveztem, a legtöbb embernek kicsit lassúak lehetnek.

Ami még nagyon tetszett benne, hogy a legtöbb flashbackkel ellentétben ezekt enm elmesélték, hanem csak megmutatták. A legtöbb iylen rész alatt még narrálás sem volt, a nézőre lett bízva, mennyit ért meg belőle. Ilyen megoldást még nem is nagyon láttam máshol, pedig már akkor is remek ízt ad a sztorinak, ha fele olyan jól csinálják, mint itt.

A movie tényleg kötelező, a sorozat felénél játszódik kb., szóval aki ott tart csak, az is nyugodtan megnézheti. A zenéi ugyanolyan jók, Spike még mindig adja, és a történet meg az egész olyan jól meg van írva, hogy a neverending szériák moviegyártóinak ezt kéne mutogatni Nevet Semmi fillerjellege nincsen a dolognak, sőt, az anime egy részénél is jobb. Amit már korábban szintén kiemeltek előttem, az itt még jobban kijön, a harcjelenetek nagyon jól vannak megkoreografálva, anélkül, hogy irreálisba menne át az egész. Az elején amit Spike azzal a seprűvel leművelt a csaj ellen, mérföldekkel lazább és szórakoztatóbb volt, mint bármelyik legyújtom-a-fél-világot-no-jutsus harc.

Természetesen mind maga az anime és mind a movie 10/10es nálam Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 24, 21:31:49 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!