24 máj 02, 15:47:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Take Over (Elfoglalás, megszállás)  (Megtekintve 19490 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Fujii
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 267


Emerarudo no me hiryuu tenma


« Válasz #45 Dátum: 12 feb 16, 14:10:09 »

Szerintem meg nem érdemes ennyit rágni rajta magatokat Nevet Én már észre vettem, h az író sem teszi, csupán eszébe jut vmi, és felhasználja. nem gondolkozik rajta, és nekünk csak élveznünk kell. Nevet A lényeg, h ők áttudnak változni, nekik ez az egyedi technikájuk, igazából az is jó abban a világban, h mindenkinek személyiséghez illő varázslata lehet, és szinte végtelen számú lehetséges. Nem érdemes túlságosan belemászni az ilyenekbe, ez az anime ilyen, nem a részletek a lényegek. Nevet Mindenhol fellehet ezt fedezni a történet során. Nevet

Mirát nem azért nevezték démonnak és nem azért Sátán Lélek az átváltozása neve mert valóban az, hanem mert félelmet keltett mindenkiben aki látta. Ahogy Soul mondta, (elemi négyes tagja) félték a nevét. A múltas részekben látni, h eléggé akadékos, makacs és gonoszkás. Nevet Gondolom szépen elintézte a küldetései során az ellenfeleket, és azért nevezték el démonnak, mert olyan volt a viselkedése. Mint Erzánál, ő se magát nevezte Titániának, őt is így nevezték el.
Naplózva

[/center]
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #46 Dátum: 13 márc 16, 14:44:02 »

A sitri mód a satan soul vagy az a másik démon amit a Végtelen órás animében használ?

A 3 Strauss testvér 3-féle Take Overt használ:
- Lisanna ugye "Állat Léleknek" (Animal Soul) nevezi, és állati (ikszdé) átváltozásokat láthatunk tőle. Pl.: nyúl, madár, hal, macska, stb.
- Elfman esetében "Szörny Lélek" (Beast Soul) a neve. Ő különböző humanoid formájú szörnyetegek formáit használja. Pl. fekete bika, gyíkember, tigrisember, stb.
- MiraJane-nél pedig "Sátán Lélek" (Satan Soul) a neve. Ugye az alap ez: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/117/16 , ez pedig a Sátán Lélek - Sitri: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/279/19 . A következő oldalon ott van Erza magyarázata.
A végtelen órás animés fillerben szereplő forma nem Sátán Lélek, hanem Halphas, a démon. De az csak az animében szerepel, a mangában nem.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #47 Dátum: 13 márc 19, 17:43:14 »

A take over nem arról szól hogy előtte le kell győzni azta a lelket ami felett át akarjuk venni az irányítást?
mirajane akkor ezeket hogy győzte le?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #48 Dátum: 13 márc 19, 21:25:03 »

Elvileg meg kell szállniuk az adott szörnyet és el kell nyomniuk saját mágikus erejükkel. Aztán, ha használni akarják az erejét, akkor valamennyire szabadon engedik, hogy hozzájussanak a képességeihez. Ez persze testi átváltozásokkal is jár. Plusz kevés/kimerült varászerővel veszélyes alkalmazni (nem magát a megszállást, hanem a képességek használatát), mert nem lesz mivel féken tartani (lásd Mirajane Azuma ellen).

A manga elején Macao esetében is láttuk (megtudtuk), hogy a Balkan megszállta őt és a saját formájára alakította a testét.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
FAF
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Válasz #49 Dátum: 13 ápr 17, 09:06:11 »

        Az írás SPOILER-t tartalmazhat (manga 327. ill. anime 175. rész után íródott)

Üdv, nos szerény véleményem ez lenne:

A három testvér Take Over-t használ, de h. úgy mondjam külön félét ( mint pl tűzmágusok, mind egy csoportba tartoznak mégse ugyan olyan tüzet használnak)
Mint ahogy már írták előttem Lisana állat lélek, Elfman szörny lélek, Mira pedig sátán lélek, eddig világos.
Na mármost az én nézőpontom szerint h. melyiküknek mi jutott az lehet tudatos döntés v pénzfeldobás.
Azt is írták előttem h az állat léleknél "elég" egy fizikai érintés-v vmi hasonló (ez az én véleményem is)-míg a szörny léleknél a már szintén említett "megszállás" és az akarat győzelme kell (ami szerintem csak a teljes testi átváltoznál kell, lásd RustyRose esetében elég az érintés is és ott csak a kezét másolja) míg Mirának van az átalakulás képessége ami az alap ( a fejcserélgetésre gondolok) és van a sátán lélek ami szerintem amolyan "fejleszthető" tanulható Take over-es varázslat ami csak megfelelő varázserővel idézhető meg (mint pl Erza Nakagami páncélja).   


Az iromány tartalmazza mások véleményét ill. azok kiegészítését módosítását az én véleményem által!
Nem állt szándékomban senkit bírálni, megsérteni, ha vkit mégis sikerült attól elnézést kérek!
Naplózva
Juvia
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Válasz #50 Dátum: 13 dec 27, 19:02:09 »

Szerintem úgy működhet, mint Erza páncéljai. Hogy egy másik dimenzióból hozza át, cseréli ki a saját testrészére azt amit akar. A "semmiből".
Vagy, mint Lucy csillagmágiája, szerződést köt egy-egy démonnal, és amikor akarja kölcsönveszi az erejét.

Mira Satan Soul mágiája nem azt jelenti, hogy a sátánt idézi meg a testében, ez egy végső démoni átalakulás, ami mindenkinél máshogy néz ki, de ugyanazt csinálja, az egész testét démonalakba önti. - Elfman teljes átalakulását is Satan Soulnak hívták.
A-a az nem SatanSoul ,majd figyeld meg. Az Bestia Lélek angolul BeastSoul Mosolyog
Lisanna pedig Animal Soul.Majd később Jennynek pedig MasinaLélek MachineSoul Mosolyog)
Csak Miráé Take Over SatanSoult is csak ő használ,végig (eddig)
Naplózva
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #51 Dátum: 16 jan 28, 15:15:09 »

Egy kérdés
Wolfheim ő Take Overt használ? (konkrétan Elfman féle Szörnylélekre gondolok)

vagy még ami eszembe jutott róla az Makarov Titán mágiája vagy esetleg valami teljen mást használ?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #52 Dátum: 16 jan 30, 13:16:36 »

Eddig nem volt róla szó a mangában, hogy Wolfheim milyen mágiát használ. De ránézésre eléggé Take Over szerű. ^^
Nem hiszem, hogy köze lenne Makarov Titán mágiájához, mivel az látszólag abból áll, hogy bizonyos testrészeit vagy az egész testét megnöveli (lásd Acnologia ellen), de attól még teljes mértékben emberi külseje marad. Ami Wolfheimről nem mondható el.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 2 3 [4]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!