24 máj 02, 18:42:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Take Over (Elfoglalás, megszállás)  (Megtekintve 19492 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #30 Dátum: 12 jan 29, 11:27:25 »

Most vizuáltam Elfmant Mira Satan Souljának ruhájában ikszdé És Ivankov jutott az eszembe.
De maga az ötlet az jó.
Én nem vagyok nagy Take Over szakértő, de ugye hármójuknak megvan a tipikus technikájuk, nem? Lisának a madár, Elfmannak a szörny, és Mirának a Satan Soul, ugye? Tehát enm tudom, tudnák-e variálni, ha csak nem nyelnek el még valamit...
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 29, 11:29:01 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #31 Dátum: 12 jan 29, 21:34:55 »

Igen, mindegyiküknek külön-külön Take Over fajtájuk van.
Lisanna Animal Soul
Elfman Best Soul
MiraJane Satan Soul Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #32 Dátum: 12 jan 29, 21:42:40 »

Ez szerintem nem mérvadó. Szerintem bármelyikük képes lenne alkalmazni a másikét ha elég erős lenne hozzá. Tulajdonkép az erejükön múlik annak elsajátítása, használata. Esetlegesen annyi különbséget eltudok képzelni, hogy jobban tudja elsajátítani, használni azt ami a saját egyediségéhez közelebb állhat.
Naplózva
TheNineTails
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 300


« Válasz #33 Dátum: 12 jan 29, 22:08:23 »

CrazyCat nem beszólásból de az nem "beast"?Na de én egyetértek rini67-el mert nem gondolom hogy csak úgy egy adott csoportban lévő lényekké birnak válni.Gondolom Mira azért megy mindig démonba mert erős és hogy a "Démon"Mira név passzoljon.Bár még nem kaptunk volna arra utalást hogy van határ,de arra sem hogy nincs szóval ez a kérdés egyenlőre még nyitott gondolom
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #34 Dátum: 12 jan 29, 22:43:10 »

Igen az, csak kimaradt az 'a' betű. Sajnos előfordul így estefelé.

Amúgy nem hinném, hogy ezt annyira variálni lehetne... így is elég nekik "eltározni" a testükben egy szörnyet, egy démont, nem kéne még a másikéval szórakozni. Lisanna más, ő mondjuk elég gyenge hozzájuk képest, de nála se vagyok képes elképzelni bármiféle más alakváltó csoportba való áttekintgetést...
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #35 Dátum: 12 jan 29, 23:28:08 »

Szerintem ezt nem lehet pontosan meghatározni. Egyáltalán mi a különbség a szörny és a démon között? Az emberek számára tulajdonképpen semmi. Eddig 3 hasonló szörnyet vagy démont is láttunk a történetben. Elfmané a vadak ura nevezetű szörny. Rusty Rose idézte meg a Belcusast a mennydörgés urát. Őket szörnyeknek hívták. Felépítésileg Delidora is ilyen jellegű lény csak nagyobb, mégis démonnak nevezték. Ezekkel szemben MiraJane pont egy olyat használ, ami az elképzeléseink szerint inkább a démon fogalmával egyezik meg. De láttunk már olyan démonokat amelyeket Hades idézett meg vagy a Lullabi is a démonokhoz tartozott. Teljesen eltérnek az eddig ismertektől. Én úgy gondolom, hogy kezdetben mindegyikük az állatokkal kezdte, majd ahogy erősödtek úgy áttértek a szörnylélekre, majd megerősödve már képesek egy szinten a démonokat is megszerezni.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 30, 00:13:05 írta rini67 » Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #36 Dátum: 12 jan 30, 07:15:55 »

De Mirának nem démon hanem Satan Soul(Sátán Lélek) van ha jól tévedek Pojén
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
TheNineTails
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 300


« Válasz #37 Dátum: 12 jan 30, 11:55:58 »

Végülis ugyanaz,mert a Sátán is egy démon,amugy meg a becsületes neve DémonMira szóval az egy démon.Amúgy szerintem van benne valami amit rini67 mondott,mert ez nem talent pont szerű hogy én most a démonra rakok,más a szörnyre.Vagy még azt elbirom képzelni hogy ez ilyen vérszerzödéses cucc de erre nem látok túl nagy valószinűséget
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #38 Dátum: 12 jan 30, 12:43:44 »

Ez már csak nézőpont kérdése. Szerintem egy és ugyan az mindkettő csak az emberek különbséget tesznek közöttük. Az én tudomásom szerint maga a Sátán meghatározása a pokol királya, fejedelme, stb. Ő uralkodik a pokolban élő összes szörny és démon felett. Tehát különböző fajaik/osztályok vannak. Tudom, hogy Mira Take Overét "satan soulnak" hívják, de ez azért van mert sátán osztályú démont szállt meg. Fried is hasonló fajta démonná változtatta magát mikor vele harcolt.  Elfman az ott élő démonok közül az ereje illetve a képessége alapján ezt a szörny osztályú démont szállt meg. Kicsit sajnáltam is, hogy amikor Elfman harcolt Belcusassal akkor azt nem szállta meg.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 30, 13:46:16 írta rini67 » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #39 Dátum: 12 jan 30, 19:04:39 »

A Galuna szigeten hasonló démonok voltak mint Mira Satan Soulja, mármint azok is embernagyságúak és nekik is csak akkor látható a szárnyuk, amikor használják. Szóval, ha a démonok különböző osztályba sorolhatók, akkor Mira abból az osztályból szállhatott meg egy erősebb példányt.

A különböző Take Overek meg szerintem csak azt szimbolizálják, hogy éppen, mit hívnak elő. Mert szerintem Mira se rögtön egy démonnal kezdte kiskorában, hanem egy állattal, vagyis ha annak az erejét használná, akkor nem Satan Soult,hanem Animal Soult használna. Persze ez csak az én elméletem.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
TheNineTails
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 300


« Válasz #40 Dátum: 12 jan 30, 19:09:54 »

Elöször én is erre gondoltam,de akkor átfutott az agyamon hogy mivan ha egy épp gyengélkedő démont(aki épp a legerösebb)megszállt és akkor kicsi Mira démon forma  Nevet bár ez elhet hülyeség de nem lehetetlen.Meg Mira képes Animal soulra meg minden másra,csak ő képes Démonra is
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #41 Dátum: 12 jan 30, 19:42:57 »

Ez így nem működne mivel Mira a saját varázserejével nyomja el és irányítja ezt a formát. Ha felépülne vagy meggyógyulna az adott démon akkor újra teljes erejében létezne. Sokkal erősebb lenne mint Mira. Egyszerűen képtelen lenne irányítani, használni. Csak olyan démon jöhet szóba akit képes Mira uralni teljes állapotában. Még így is van limitáló tényezője, hiszen a saját varázserejével csak egy bizonyos ideig képes az uralma alatt tartani, míg egy gyengébbet sokkal tovább uralhatna. Főleg mostanában, hiszen sokat kihagyott a varázsló életből és így visszaesett a varázsereje. Talán most valamennyit bepótolt az elmúlt időből.

Mondjuk azért Lisana tényleg eltér tőlük valamilyen szinten, hiszen még Mira is csodálkozott azon, hogy hogyan képes cserélgetni a take overét. Például neki nem kell visszamenni emberi alakba, hogy felvegyen egy másik formát hanem egyikből megy át a másikba.

Talán nekik az a legjobb küldetés amikor démonokat, szörnyeket kell levadászni mert így könnyebben szerezhetnek újabb erőt maguknak. Természetesen a saját erejükhöz és képességeikhez mérten. Így két legyet is ütnek egyszerre. Bezsebelhetik a jutalmat másrészt erősödhetnek a megszerzett lények képességeivel.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 30, 20:25:57 írta rini67 » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #42 Dátum: 12 jan 31, 23:04:32 »

És ne felejtsük el, hogy Mirajane-től gyakran látunk átváltozást. Pl. a Pantom balhénál, amikor Lucy-változott, vagy a Szüreti Fesztivál felvonulásában, amikor felvette egy hatalmas kígyó alakját.
Ebből kiindulva, lehet, hogy Lisanna Take Over-ei nem is megszállt állatok, hanem "csak" átváltozások. ^^
Nekem az átváltozás tűnik a Take Over alapjának. A megszállt szörny formájára változtatják át a testüket, hogy használhassák annak az erejét. Esetleg "hagyják", hogy a szörny maga alakítsa át (szállja meg) a testüket egy bizonyos mértékig. Persze csak annyira, hogy a tudatuk megmaradjon.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #43 Dátum: 12 feb 15, 21:08:51 »

Szerintem azért keverhető össze Mira állattá válása és Lisanna take overje, mert kívülről ugye semmilyen különbség nincs, Viszont, ha Lisanna olyan állattá változik át, ami képes varázslatot használni, akkor take over során Lisanna is használhatja azt az adott mágiát.  Ez a fő különbség. míg Mira csak egy adott álltat alap képességeit kapja meg, ha azzá változik( pl.: hal-> vízalatti lélegzés, madár-> repülés)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #44 Dátum: 12 feb 15, 21:28:04 »

Szerintem ez a kitétel mindkettőjük tulajdonsága. Nincs különbség közöttük. Mira is csak annak a lénynek a varázslatait tudja ilyenkor használni amelyik lényt éppen használja. Ilyenkor az ő varázslatait használja. A különbség inkább, hogy ahogy Chakra is írja, legalábbis annak tünik, hogy Lisanánál úgy tűnik mintha nem megszállná hanem átváltozna. Sőt, még olyat is láttunk Lisanától, hogy egyszerre nem egy megszállt, hanem két eltérő lény megszállását is használta. Még egy nagy különbség, hogy Lisana nem változik vissza embernek amikor vált hanem egyből megy a másik alakba. Ezt Mira nem tudja megcsinálni az ő elgondolása szerint. Neki először emberré és csak ezután tud felvenni új formát.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!