24 máj 02, 18:54:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csillagmágia  (Megtekintve 31835 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Dátum: 10 ápr 20, 22:17:07 »

Csillagmágia.

Használók: Lucy, Karen, Angel, Layla, Evaro

De a csillagszellemek személyiségét a "Szereplők > Csillagszellemek" témában tárgyaljátok ki. ^^
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 14, 14:07:26 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #1 Dátum: 11 márc 19, 17:41:19 »

Nekem ez a kedvenc mágia típusom, nagyon tetszenek a kulcsok ^^ Mindenek jól ki van találva a kinézete.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 19, 17:41:56 írta Domynyk » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2 Dátum: 11 márc 20, 18:14:54 »

Chakra, kihagytad a felsorolásból Virgo előző tulajdonosát!
Naplózva
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #3 Dátum: 11 ápr 15, 15:31:22 »

Azt nem tudja valaki esetleg, hogyan van japánul a megidézés szövege? Csak mert nagyon érdekelne és ennyire rész után nekem eléggé fülbemászó.  ikszdé
Naplózva

Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #4 Dátum: 11 ápr 15, 15:49:37 »

Ha jól tudom, ez:

Hirake, kujiraza no tobira, Virgo! - A név nyílván csak példa, lehetne ott bármelyik csillagszellem, ha nem Virgo lenne a kedvencem. ikszdé
Naplózva

BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #5 Dátum: 11 ápr 15, 16:06:08 »

Ha jól tudom, ez:

Hirake, kujiraza no tobira, Virgo! - A név nyílván csak példa, lehetne ott bármelyik csillagszellem, ha nem Virgo lenne a kedvencem. ikszdé

Jé, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar kapok választ, köszi.  Nevet Egyébként japánul nem mondják a csillagszellem nevét, mint például magyar feliratban, hogy "Szűz kapuja, megnyitálak, Virgo!"?
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 15, 16:06:44 írta BrownOsment » Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #6 Dátum: 11 ápr 15, 16:57:48 »

Ha jól emlékszem ez azért nem teljesen van így. A "Hirake!" jelentése nyílj meg, tárulj fel. A probléma a következő szó jelentése mert mindegyik csillaglélek megidézéséhez más szót használ, ha más csillagképhez tartozik. Maradva ennél a példánál a "kujiraza vagy kudzsiraza" szó jelentése cet vagy cetcsillagkép, míg a "tobira"  jelentése ajtó. A "Virgo" jelentése pedig a szűz. Ha nagyon pontosan akarnánk fordítani magyarul - Nyílj meg... cetcsillagkép ajtaja! Szűz! Csak hát ezzel az a baj, hogy nem igazán hangzik olyan magyarosnak.

A probléma ott van, hogy minden kapunyitásnál változik a Hirake utáni szó. Például a Horologium megidézésénél nem a "kujiraza" szót használja  hanem a "tokeda" szót. Így hangzik pontosan - Hirake! Tokeda no tobira! Horologium!
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 15, 17:03:44 írta rini67 » Naplózva
Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #7 Dátum: 11 ápr 15, 17:13:57 »

Ja, kiüt, hogy nem vagyok egy nagy guru japánból. ikszdé

Ráadásul az is totál kiment a fejemből, hogy minden kulcsnál más szavakkal idéznek("Arany Bika", Óriásrák", stb...)

De a lényeg, hogy csak összejött a dolgok alapja valahogy. ikszdé
Naplózva

BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #8 Dátum: 11 ápr 15, 17:15:03 »

...minden kapunyitásnál változik a Hirake utáni szó. Például a Horologium megidézésénél nem a "kujiraza" szót használja  hanem a "tokeda" szót. Így hangzik pontosan - Hirake! Tokeda no tobira! Horologium!

És honnan tudjátok, hogy az egyes csillagszellemeknél mit mond a Hirake után? O:
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9 Dátum: 11 ápr 15, 17:27:46 »

Megnézed a filmet és meghallgatod mit mond az idézésnél. Észre fogod venni a különbséget. Mintha nyelvet tanulnál. Akár nagyon sokszor  vagy lassítva is ha szükséges. Erre a dologra régebben én is kíváncsi voltam és ezért megtettem. A lényeg az, hogyha nem azonos csillagképből érkezik a megidézett csillaglélek akkor az a szó is változik az adott csillagképnek megfelelően.
Naplózva
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #10 Dátum: 11 ápr 15, 17:40:40 »

Persze, értem, hogy változik a szó a csillagképeknek megfelelően. ^^ Most meg is hallgattam párat, és valóban. De én akkor sem vagyok olyan jó (főleg japán nyelvből), hogy megértsem betűkre pontosan, hogy mit mond "Hirake ... no tobira" között xD Egyébként nekem az idézés alatti háttérzene is nagyon bejön, büszkén jönnek elő ilyen zenére a csillagszellemek.  ikszdé (Csillagmágia szépségei ^^)
Naplózva

Lucy-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 117


« Válasz #11 Dátum: 11 jún 19, 10:56:14 »

nekem ez a kedvenc mágiám , mert egy kicsit asszem össze függ a horoszkókppal és én birom a horoszkópot Nevet és am a kkis kutya meg az ien kulcsok ügye béér lehet venni boltokban is és ha valakik 1xre idézik meg őket akkor kinél jenelik meg ?vagy több is van belőlük?Nevet:D
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #12 Dátum: 11 jún 19, 11:54:53 »

Ezért kötnek szerződést velük és abban meghatározzák, hogy ki és mikor idézheti meg őket. Így nem fordulhat elő, hogy mások is azonos időben idézzék meg.
Naplózva
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #13 Dátum: 11 jún 19, 12:51:30 »

Ez azt jelenti, hogy például Aquariust más is megidézheti? O:
Naplózva

Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #14 Dátum: 11 jún 19, 12:54:39 »

Tudtommal arany kulcsokból csak egy van, azért olyan értékesek, tehát nem. Nevet

Ha rosszul emlékszem, akkor bocsiii. Pirul
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!