24 máj 02, 17:44:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sárkányölő mágiák  (Megtekintve 53326 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #90 Dátum: 12 júl 22, 04:27:34 »

újabb elmélet, nézzétek el nekem.:  Nyelvesít

A Reve-ben volt Let az Aligator-san, aki egy sárkányember. Náluk volt valami olyasmi szertartás, hogy miután átalakultak egy félig sárkány félig ember hibriddé. S ezután egy bizonyos helyen elvégeznek egy szertartást, akkor visszanyerik emberi alakjukat és mellé megkapják egy sárkány teljes erejét, viszont ha elbaltázzák, akkor egy agyatlan sárkánnyá változnak.

Sárkányölők kora ismeretlen, Natsu is leet több mint 80 éves.
Láthattuk Natsunál, ha intenzíven használja az erejét, akkor pikkelyek jelennek meg rajta.
Grandine Edolasi megfelelője egy ember. (Ichiyájé meg egy macska szal ez nem oszt nem szoroz)
De Grandine fénygömb formájában jelent meg Igneel előtt. (habár lehet hogy csak telegráf kivetülés)

Szóval előfordulhat é, hogy Igneel valaha egy ember volt, méghozzá egy sárkányölő, viszont ahogy erősödött, úgy egy udő után már át tudott változni egy sárkánnyá, viszont egy idő után már nem tudott visszaváltozni emberré.

Viszont ahhoz, hogy a sárkányölő át tudjon majd változni sárkánnyá, meg kell szereznie a sárkányának a lacrimáját, alias ki kell nyírnia.

Nem lehetséges, hogy ez az esemény a Sárkánykirály ünnepén szokott megtörténni?

Úgymond ez egyfajta módja lenne a sárkányok fenmaradásának.

Persze ott van az ismert módszer is, viszont lehet, hogy a sárkányok túl kevesen vannak, s nincs már két azonos típusú sárkány, így nem tudnák az erejüket továbbörökíteni tiszta formában.


Lehet, hogy Sting és Rouge is egy korábbi Mágiajátékokon tett szert a lacrimájára. Habár az gondolom egy ilyen vip after party lehetett.

Durva lenne, ha átváltoznának változni sárkánnyá. Habár elméletem szerint, inkább a majd át tudnak képességgel rendelkezek.




 
Naplózva

D3VON
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 599

In my eyes you're already dead.


« Válasz #91 Dátum: 12 júl 23, 07:29:22 »

Shiro: Natsuék kora ismert, mivel volt az animében egy olyan kép, ahol még fiatalok, Kana volt 7-8 éves, és ők még kisebbek. Szerintem ha valaki megöl egy sárkányt, akkor kiszed(?) belőle egy lacrimát, ami tartalmazza az erejét, de akkor szerintem Luxusnak is meg kellett ölnie egy sárkányt, és mivel Natsu és Gazille nem ölte meg a sárkányukat, ezért nincs lacrimájuk, ellenkezőleg a Saberthoot-os sárkányölőkkel, akik megölték, és ezért van. Szerintem az éjsárkány (Zeref sárkánya) fog előjönni, és elhozza az örök éjszakát. smirksweat
Naplózva


Room! Shambles!
Mesterem: hanii Gazdám: drszabi
Tanítványom: Neirda
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #92 Dátum: 12 júl 23, 11:26:19 »

Szerintem meg Sting és Rogue megkapták a lacrimát. Nem az ő érdemük. Genma-nak volt még abból az időböl még x777 előttről lehet 2 lacrimája. Vagy vette. Elég ritka ilyen és amúgy is szerintem csak erős céhet akart. Sting meg rogue kellett neki ahhoz hogy erősebbek legyenek. Magyarul szüksége volt a 2 lacrimához 2 sárkányölőre.

Laxus nem ölt meg sárkányt mert az apjától kapta meg a lacrimát. Ne részletezzük hogy akkor genma mennyivel sunyibb meg nagyobb hatalma van ezért juthatott több sárkány lacrimához. Tehát kell a lacrimáért sárkányt ölni de nem mindegy hogy ki öli meg.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #93 Dátum: 12 júl 23, 15:44:22 »

AVON, Natsuék kora csak feltételezhető, nem tudni, hogy amíg a sárkányukkal éltek nem e voltak valami öregedésgátló hatás alatt.  (Zerefről is lehetne mondani, hogy egyidős Natsuiékkal, hisz külsőre egyidősek.)
De egyébkánt ez a rész csak kis mellékes volt a hozzászólásomban, ami arról szólt, hogy vajon sárkányok valaha emberek voltak e, vagy hogy a sárkányölők idővel sárkánnyá válnak e.

Luxus villám lacrimájával lehetett úgy is, hogy amikor amikor a villám sárkányölő éppen megölte a villám sárkányt ép arra járt Hókuszpók ráuszította Sziamiáút a legyengült sárkányölőre és lenyúlta a lacrimáját. (hmm lacri májkrémes kenyér Kúl)

Sting és Rouge egyenlőre tényleg kissé elképzelhetetlen, hogy le tudnának győzni és/vagy megölni egy sárkányt, de ha a sárkányölő meg tudja enni az elemét, de a sárkány nem, vagy a sárkányoknak mínusz tízezres rezisztjük van sárkányölők (leginkább a sajátjuk) ellen akkor úgy már más a helyzet.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 23, 15:45:44 írta Shiro » Naplózva

D3VON
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 599

In my eyes you're already dead.


« Válasz #94 Dátum: 12 júl 24, 11:57:09 »

Hmm... így belegondolva, tényleg lehetséges, Shiro... ^^
De ez a feltételezés, hogy hogy jutott Luxus lacrimához... Nyelvesít
Szerintem vette nagypapi pénzén. ikszdé
Naplózva


Room! Shambles!
Mesterem: hanii Gazdám: drszabi
Tanítványom: Neirda
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #95 Dátum: 12 aug 02, 14:54:05 »

Ivan mondta Gazille-nak a Fairy Tail harca után, hogy Luxus gyenge kiskölyök volt és ő maga pakolta bele a larcimát. Szal nincs itt semmi feltételezés. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #96 Dátum: 13 jan 27, 17:22:54 »

Az hol és mikor volt említve, hogy a halott sárkányból kell kivenni a larcimát mert megmondom őszintén erre nem emlékszem. Vagy csak valaki kitalálta és azóta mindenki úgy tudja/hiszi, hogy az a larcima szerzés módja?

Még a Nagy Mágia Játékok előtt Wendi kapott egy aranyos könyvet és benne 2 új technikát. Milky Way (tejút) és Shouha Tenkuusen (ragyogó hullám - légfúró) És ő is részt vett a 2. eredet "edzésben" (bár azért edzésnek nem nevezném smirksweat )
Azt nem tudom, hogy a technikákat ilyen rövid idő alatt el tudta-e sajátítani, de ha igen akkor biztos vagyok benne, hogy önmagához képest ő fejlődött a legtöbbet.

Ezt 3 dolog miatt merem írni.
1. A sárkányölők közül ő volt a leggyengébb, sőt talán még Lucy is le tudta volna győzni. (jó tudom neki eddig főleg gyógyító és támogató képességei voltak, ráadásul még nagyon fiatal.) De pont ezért tud látványosan erősödni.
2. A 2. eredet biztos neki is sokat segít. Ha azt vesszük, hogy ettől szinte azonnal 2x annyi a felhasználható mágikus erő akkor minden esetben nagy ugrást jelent (persze ezt nem tudjuk biztosan, de látványos a javulás az tuti).
3. Ha már meg is tanulta azt a 2 képességet akkor nem csak 2 új technikát tanult meg, de rengeteget új dolgot tanult meg a saját mágiájáról így az eddig használt képességei is jelentősen fejlődhettek.

Amúgy szerintetek lehetséges ki elemezni a különböző sárkányölő mágiákat úgy, hogy PL: Weni 2 új technikája alapján Narsu és Gazille is létrehozza a "saját" verzióját?
Persze tudom, hogy Natsu nincs olyan eszes, hogy ez eszébe jusson, de azért érdekes lenne (feltéve ha lehetséges) Nevet Ez az ötlet onnan jött, hogy PL az Üvöltésük nagyon hasonló így elég sok lehet a közös elem (meg persze az adott mágiára jellemző dolgok) és ez alapján elemezni az új technikákat.

Kíváncsi leszek, hogy Wendi új technikái hogy fognak működni és hogy hogy lesznek meganimálva. A Milky Way (tejút) remélem, hogy nem szó szerint egy út lesz és ezt gondolom a gyengébbiknek.A Shouha Tenkuusen (ragyogó hullám - légfúró) már a fordításban is jól látszik, hogy komoly/komolyabb dolog de hangzása is húzósabb mint egy igazi brutális technikának Nevet

Bocs, hogy ilyen hosszú lett. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 27, 17:24:45 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #97 Dátum: 13 jan 28, 12:16:42 »

Valszeg vannak egyedi sárkányölő technikák, amelyek szerintem nem "másolhatóak". Ilyen lehet a Milky Way (Zirconis is egyből Grandine-hoz kötötte), Karok x Vernier, vagy Gazille vas pikkelyei. Viszont az azonos elemű istenölők és sárkányölők velszeg "másolhatják" egymás támadásait.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #98 Dátum: 13 ápr 14, 01:53:43 »

Képet kerestem Grandineről, és hát csak simán "Grandine"-t írtam be és kaptam egy csomó jégdarás képet.
Következő gondolat, melyett tett kvetett, hogy meg kéne nézni mit is jelent a grandine kifejezés

Itt ki is jött hogy jégeső.
A találatokból ítélve lehet összefüggés a grandine és agranulátum, szemcse szavak közt.

Na szóval jégeső és nem pl Tágas Ég, vagy Friss Levegő ami egyértelműen utalna ős Wendy képességeire.

Hiszen Metalicanal gondolom mindenki számára egyértelmű a metal-fém jelentés és Gazella mágiája.

Igneel neve sejtsem szerint az Igni és a Neel szavakból lett összerakva.
Az igni jelentése tűz.


Ebből következtetve, hogy Wendy esetében eléggé eltér a sárkányának és mágiájának a neve.

Na de csak elsőre. Wendy az égi sárkányölő és széllel operál. A sárkányának a nve pedig Grandine (Jégeső)

Egy kis japán
天竜 - Tenryuu - Égi Sárkáyn
天気 - Tenkii - Időjárás

A lényeg a    天 - 天   Ten - Ten  Pojén

Na szóval a 天 ten (ame) jelentése ég.

Talán lényegtelen is volt ez a kis kitérő, amire utalni akarok, hogy talán Wendy esetében az égi dolgot úgy is lehet értelmezni, mint időjárást, hiszen Grandin neve is egy időjárási esemény.
S mivel az időjárási elemek, mint égi események tárháza jóval több mindent rejt, mint egy kis szél: (vihar, villámlás, eső, hó jégverés, napfény..)
Így talán elképzelhető, hogy Wendy erejének a tárháza bővülni fog, vagy legalábbis meglehet rá az esély.

Minden esetre ha van erre esély, akkor úgymond elég sokoldalú lehet ez a szimpla sárkányölő képesség.
Habár a gyógyítás és a mindenféle támogatómágia (meg persze sárkány szellem idézés) miatt így is sokrétűbb, mint a többi amivel csak támadni lehet.

Az simán elképzelem, hogy szórja  villámokat, meg jégesőt csinál, de égi események révén ezeket meg is kajálhatja...  ikszdé Ő lesz az ultimáte námbör ván sárkányölő.  Pojén ikszdé



Naplózva

kissbenedek001
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 8



WWW
« Válasz #99 Dátum: 13 máj 12, 18:02:07 »

Én a Laxus villámját keverném a Cobra mérgével, és így hozva létre pusztító mágiát. Lenne kevert üvöltés is, és a földbe villámot vezetnék, és a levegőbe mérget küldenék az ellenfélre. Valamint Cobra kitűnő hallását is tudnám használni, kivéve, ha nem akarom. Tudnám használni a Fairy Law-ot is.
Naplózva

"Elég sok bátor ember van, aki képes szembeszállni bárkivel. De nagyon kevesen annyira bátrak, hogy visszategyék a kirántott kardjuk a hüvelyébe." (Gildartz-Fairy Tail)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #100 Dátum: 13 máj 14, 11:02:43 »

Válasz erre a kommentre: http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=3766.msg819516#msg819516

A sárkányölő mágia azért hat a sárkányokra, mert az a gyenge pontja.  Jura nagyon erős mégse tudott megsebezni egy sárkányt. Ez nem azt jelenti, hogy Natsu egy ütése erősebb lenne alapjáraton, mint Jura támadása, hanem hogy kritikusan képes sebezni egy sárkányt.
 
Itt egy egyszeű példa.
Van egy ágyúd és egy mesterlövész puskád. Melyikkel tudod pontosabban eltalálni az 500 méterre lévő céltáblát ?
Pontosan ilyen a sárkányölő mágia. Hatásosabb a sárkányok ellen, mint a többi mágia. Mert az arra van, hogy sárkányokat öljenek vele. A mesterlövész puska meg arra, hogy pontosan eltaláld a több 100 méterre lévő célpontot.

Igaz, hogy nagy pusztító ereje van a sárkányölő mágiának de sok mágia van, ami erősebb. Azért kíváncsi lennék, hogy egy titkos sárkányölő technika menni pontot ére el a mágikus erőmérőn. Több lenne, mint amennyit Jura elért ? Gondolkozik http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/285/14
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #101 Dátum: 13 máj 14, 19:10:04 »

Tehát olyan, mint a farkasemberek ellen az ezüstgolyó. Mosolyog
Naplózva
Cool
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 110

Cool.


« Válasz #102 Dátum: 13 máj 25, 17:06:02 »

Szerintem Wendy Sárkányölő mágiája rendkívül hasznos.
Akkor eszik amikor akar , gyógyító mágia mellett ott vannak még az erős támadások.
Tökre alap hogy taktikai szempontból a healer a legfontosabb személy.
Naplózva

Ahogy a levelek , te is elhullasz.
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #103 Dátum: 14 jan 03, 11:51:37 »

Szerintem pedig nincs tulajdonsága a mágikus erőnek. Az egységes és ugyan olyan mindenkinél. Legfeljebb a mennyisége vagy annak ereje lehet eltérő. A különbséget a felhasználó hozza létre azáltal, hogy saját jelleme, akarata, stb. szerint átkonvertál egy bizonyos mennyiségű mágikus erőt a céljának eléréséhez. Laxusnál ez például villámként jelenik meg míg Natsunál lángként. Tehát csak akkor kap tulajdonságot a mágikus erő amikor a felhasználó átalakítja azzá amivé akarja. Mindaddig viszont szerintem semmiben sem különbözik a többi mágikus erőtől.

Ez szinte biztos, hogy nem így van. Akkor Natus akár víz mágiát is használhatna csak úgy, ha ő úgy akarná? Hogy egszer csak gondol egyet és "Na most akkor vízzé "konvertálom a mágiámat!" Nem hiszem.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #104 Dátum: 14 jan 03, 12:09:49 »

Miért ne lehetne? A mágikus erő és maga a mágia két különböző dolog. A mágikus erő ethernanokból épül fel amelyet minden varázsló magába szív. Magának a varázslónak vannak tulajdonságai és a konvertálásnál csak azokat a mágiákat tudja kikonvertálni amit a saját tulajdonságai tükröz. Nem zárható ki továbbá, hogy képes lehet más mágiát is használni amely nem a saját tulajdonságát tükrözi, de az csak halovány emlékei az eredeti használón képességeinek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!