24 máj 02, 22:21:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sárkányölő mágiák  (Megtekintve 53327 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #15 Dátum: 11 feb 15, 22:33:03 »

Hát végül is, amit sárkányoktól eltanultak képességek, az a "mágiájuk". Csak amíg mondjuk Gazille-nak volt annyi ideje, hogy eltanulja Metalicanától a fém pikkelyeket, addig Natsu ezt valószínűleg Igneel-lel nem tehette meg.. de ez csak egy feltevés.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #16 Dátum: 11 feb 15, 23:14:06 »

Szerintem a sárkányoknak, így a tanítványoknak is lehetnek az általános mágiájukon, támadásukon és védelmükön kívül eltérő képességeik. Bár ha jól emlékszem már máskor is ábrázolták Natsun ezeket csak most jobban láthatóvá vált. Másrészt szerintem minél erősebb lesz Natsu, Gazille vagy éppen Wendy sárkány mágiája, annál jobban fog látszani rajtuk ez a pikkely. Például ez a pikkelyszerűség lehet, hogy a fiatal vassárkányokon előbb feltűnik az egyedi képességük miatt. Tehát alacsonyabb szinten megszerezheti ezt a képességet ami növeli a védelmét mint a többi sárkány típuson. Ezzel szemben a tűzsárkányok ezt a képességet lehet, hogy csak később kapják meg. Viszont kapnak helyette mást a támadó képességű varázslatokból. Például képes lesz megváltoztatni a lángok képességét vagy tulajdonságát. Vagy itt az égsárkány. Ő lehet, hogy először a gyógyítást sajátítja el először és csak egy bizonyos szint elérése után tanul harcképességet, mágiát.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #17 Dátum: 11 feb 15, 23:51:34 »

CrazyCat:

Gazille esetében arra céloztam, hogy neki ugye van "miből" vaspikkelyeket vonni magára. Míg Natsu miből csináljon magára pikkelyt? Nevet

Rini67:

Lehet benne valami. Szerintem egyszerűen vannak olyan képességek, amire csak egy adott sárkányölő képes. Pl. a vaspikkelyeket csak Gazille tudja, gyógytani csak Wendy tud, elnyelni más mágiákat meg csak Natsu. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #18 Dátum: 11 feb 16, 20:19:00 »

Már értem mire gondoltál Chakra, először nem akart leesni Nevet
Amúgy igen, Wendy is, mint égsárkányölő, (na és ezt miért nem húzza alá a netbe beépített "word"?) elég érdekes dolgokat mutat Mosolyog bár nem is várnám, hogy gyógyítás mellé még tudjon hatezer támadó képességet, az olyan sablonos lenne. Annyira kihasználni se tudja ezt a mágiát, lehetne még végül is valami vákuum gömb, tornádóvá változtatja kezét lábát, még pár dolog és kész, kifújt. Míg egy fém- és tűzsárkányölőt jobban meg lehet járatni fantázia terén, legalábbis én úgy gondolom. Natsu se kevés módon variálja a mágiáját...
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #19 Dátum: 11 feb 16, 21:03:40 »

Láttunk a mangában Wendy-től más mágiákat is és hasznosak voltak. ^^
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 16, 21:05:26 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #20 Dátum: 11 feb 16, 21:10:43 »

Ne hidd, hogy ilyen könnyel leiratod az égsárkány képességeket harci alkalmazások terén. Azért hívják égsárkánynak mert övé a levegő ereje. Lásd például a szél erejét és nem tartom kizártnak  idővel villámokat sem számára. Ha égről beszélünk akkor abba sok minden belefér. Másrészt csak magát a szelet nagyon szeretik a harchoz párosítani a japánok. Nekem például az égsárkány megnevezésről kapásból a szél, eső, villám (időjárás) jut eszembe.
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 16, 21:13:09 írta rini67 » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #21 Dátum: 11 feb 16, 22:38:43 »

Villám nem hiszem, hogy lesz, mert az teljesen külön dolog a széltől és Luxusnál már el lett lőve. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #22 Dátum: 11 feb 16, 23:00:42 »

Azért Luxusnál nemigazán lőtték el. Az okot te is tudod. Másrészt én önálló villámsárkányra nem igazán számítok a történetben bár ki tudhatja?  Valahogy olyan szélsőséges elemnek tartom ebben a történetben sárkány formában. Viszont más formában, és ezért írtam példaként az égsárkányt alkalmasnak találom a használatát még ha én is a szél alapú támadásokra teszem a voksomat elsősorban.
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 16, 23:09:35 írta rini67 » Naplózva
Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #23 Dátum: 11 feb 16, 23:56:07 »

Egyetértek Chakrával, a villám alapú sárkányölő támadásokat már eljátszották Luxusnál, és még, ha látni is fogunk újakat, azt valószínűleg tőle fogjuk. És attól, hogy új generációs, a támadásai még ugyanúgy sárkányölő támadások voltak, nem is a gyengébbik fajtából. Könnyűszerrel felvette velük a versenyt az "eredeti" sárkányölő teknikák ellen.

Wendy-nél, ha támadó mágiákat akar behozni Mashima, akkor a széllel rengeteg lehetősége van, mágiák terén nagyon kreatív, nem hinném, hogy egy másik karakternél elsütött típust használna fel újra.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #24 Dátum: 11 feb 17, 02:16:56 »

Ahogy már fentebb írtam, a japánoknál a szél és a villám két teljesen külön dolog.
Egy sárkányölő, egyféle "elemet" ural. Az égi sárkányölő eleme a "ten" (menny --> Tenryuu - Égi sárkány). Esetünkben a "levegő": http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/160/14

Azért Luxusnál nemigazán lőtték el. Az okot te is tudod. ...

Nem tudom. Kifejtenéd? ^^" Natsu és Gazille kapott rendesen villámokat. Sőt Luxustól csak villám alapú támadásokat láttunk: vagy kilőtte őket, vagy a kezét/lábát/egész testét burkolta bele, hogy az ütései/rúgásai erejét fokozza.
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 17, 02:21:13 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #25 Dátum: 11 feb 17, 13:18:49 »

Azt értem alatta, hogy azért mert Luxus villám sárkány lacrimával rendelkezik nem zárja ki azt, hogy találkozhatunk egy valódi villámsárkánnyal vagy annak tanítványával a történetben. És ez vonatkozik a történetben megjelenő összes lacrimás sárkányölőre is. Másodsorban pedig nem gondolom, hogy magasabb szintű sárkányölő technikákkal fognak rendelkezni azok akik lacrimákat használnak a sárkányölő technikákhoz. Valamilyen szintig eljuthatnak ezekben de van egy határ amit nem léphetnek át vagy nem tudnak átlépni a lacrimákal rendelkezők.  Vagy azért mert nem tanítja őket senki vagy azért mert a lacrimájuk ennyit bír. Szerintem Luxus egyébként is szerencsés ebből a szempontból, mert alapvetően villám mágus képességeihez villám lacrimát kapott. Másrészt ha mindent megtanulhatna a villám sárkány képességekből nem gondolom, hogy olyan, a sárkányoktól eltérő támadási fajtákat fejlesztett volna ki vagy éppen vesződött volna vele mint amelyeket láttunk tőle.

Másrészt az égi sárkány megnevezés elég tág határokat szab meg a használó részére.  Ahogy írtad, maga a levegő. Márpedig szerintem ebbe a szóba, a villám kialakulása ugyan úgy beletartozik mint a szél vagy az eső, más szóval az időjárás befolyásolása.
Persze ettől még az író kiemelheti külön elemként de alapvetően hozzá tartozik.
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 17, 13:25:10 írta rini67 » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #26 Dátum: 11 feb 17, 17:47:04 »

Látom még mindig nem világos. ^^"
Akkor leírom még egyszerűbben: A japánoknál a villám és szél két külön "elem". Egy sárkányölő pedig egy elemet "ural". Tehát ha Wendy-től látunk konkrét elemet (ami nem valószínű mivel az ő eleme a "ten"), akkor az szerintem vagy "egyik", vagy "másik" lesz. És mivel a villám már "foglalt", így max. a szél maradt.
Persze én sem zárom ki egy villámsárkány vagy egy igazi villám sárkányölő felbukkanását, sőt kifejezetten tetszene. *.*

Ha most Wendy is elkezdene villámokat dobálni, az nagyban "lehúzná" Luxus erejét/mágiáját. Főleg, hogy semmi közük egymáshoz. Ha megnézed a történetet, ritka, hogy két vagy több mágusnak megegyező mágiája lenne. Kivételt képeznek azok az esetek, ha ez a történet szempontjából valamiért fontos. Pl. Gray és Leon (+Ur). De még az ő mágiájuk sem teljesen ugyanaz, hiszen Gray-nek a "mozdulatlan" jég alkotó mágia a specialitása (tárgyak, fegyverek), míg Leonnak az "élő" jég alkotó mágia (állatok, pl. tigris, sárkány, majom).
Vagyis ha hirtelen Wendy is villám sárkányölő mágiát használna az elég zacc lenne. ^^
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 17, 17:48:33 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #27 Dátum: 11 feb 24, 20:55:09 »

Mivel Luxus is sárkányölő gondolom itt az ő mágiáját is ki lehet tárgyalni. Mosolyog Na szóval Luxus Mennydörgés Csarnoka az tulajdonkép, hogy is van ? Egyesével feltölti a lachrimákat és felküldi az égbe vagy a saját mágiájával csinálta azokat ? És ezt akárhányszor használhatja vagy csak ilyen egyszeri, aztán újra fel kell tölteni a lachrimákat ? És ha használni akarja akkor mindig magánál kell tartania a farzsebében, vagy bárhol tudja használni ? Hümm-hümm
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #28 Dátum: 11 feb 24, 21:15:17 »

Szerintem azok "csak egyszerű" villám mágiával feltöltött lacrimák. Plusz némi Elő kapcsolat mágia, hogy aki egyet szétrombol, annak megzáró élményben legyen része. ^^
Személy szerint nem hiszem, hogy ez része lenne Luxus ál-sárkányölő technikáinak.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #29 Dátum: 11 feb 24, 21:41:04 »

Igazad van, csak nem akartam külön topikot csinálni neki. De az eddigi Sárkányölők közül szerintem Luxus üvöltése a legerősebb. Pontosan Ha a padlóhoz szegezi Natsut és Gazillét 1-2 percig az jelent valamit. Mosolyog
Ja és a sárkányölő lachrimák ki tudnak fogyni ? vagy újra fel tudják tölteni a mágiájukkal vagy evéssel ? Pl megeszik a saját elemüket.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 8
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!