24 máj 02, 15:18:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sárkányölő mágiák  (Megtekintve 53324 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #105 Dátum: 14 jan 03, 13:20:33 »

Ha Natsunak lenne annyi esze hozzá, hogy megtanulja akkor szerintem is képes lehet víz mágiát használni, viszont az csak sima víz mágia lenne, nem pedig olyan mintha vízsárkányölő lenne. De azért nem csak úgy simán hoppá egyből azt használná gondolom idő igényes dolog lenne megtanulni/"átkonvertálni". Viszont mivel a tűz közelebb áll hozzá, arra specializálódott, a víz mágiát sohasem tudná olyan szinten használni mint azt. Ahogy Makarov is tud tűz mágiát használni, de nem olyan szinten, mint Natsu, vagy az a volt Phantom Lordos tag. Vagy Gerárd is használta Mystgun varázslatait a Mágia Játékokon, de nem tudta olyan hatékonyan mivel nem arra specializálódott. 
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 03, 14:15:04 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #106 Dátum: 14 jan 03, 13:33:59 »

Így van. A mágia típusok tanulhatóak, hosz erre rengeteg példa volt. Gérard is megtanulta Mistgun mágiáját, csak nem olyan szinten. Szerintem fiatal korukban választanak típust, nyilván azt ami a legközelebb áll hozzájuk, a személyiségükhöz. Másik példa: Urtear azt mondja az idővonal mágiájáról, hogy az alkotó mágia ellen TANULTA meg. Mindenkiben van mágikus erő, de eltérő mennyiségben és eltérő intenzitással ( hisz nemcsak olyanok hangzottak el, hogy mekkora ereje van, hanem pl. olyan is, hogy a jelenléte fullasztó, sötét, gonosz, undorító stb.-bár ez is köthető a mennyiséghez valamilyen szinten). Szóval szerintem minden mágia tanulható, csak van amire egyszerűen nem érzel rá, nem a te stílusod. Remélem érthető voltam. Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #107 Dátum: 14 jan 03, 13:54:58 »

Tökéletesen. Nevet A lényeg, hogy mindegyik azt csinálja amit szeret és ekkor a leghatékonyabb is. A mai nap is tökéletesen megállja a helyét ez a mondás. De azt is megfigyelhettük, hogy alapban senkire nem mondják azt, hogy gonosz, undorító, stb. a mágiája amíg nem kezdi el használni. Ezért mondtam azt, hogy maga a mágikus erő általánosan hasonló. Csak a mennyiségben, esetleg erőben van eltérés köztük. Tulajdonképpen egyfajta üzemanyagként fogható fel. Ez szerintem hasonlatos megoldás ebben a mangában mint a Narutoban  a chakra, a Bleachben a reatsu esetleg a H&H-ban a nen használata. Rendelkezel egy bizonyos mennyiséggel amelyből egy részt átkonvertálsz a neked megfelelő feladatra. Ez a konvertálás jellemezheti a saját beállítottságodat, jellemedet, affinitásodat, stb. és ezekkel ellátja a létrehozott varázslatot. Gondolom a konvertálást maga az agy, a tudat végzi el.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #108 Dátum: 14 jan 03, 14:11:43 »

Vagyis inkább a varázslatfajta, amit használ. Tulajdonképpen azzal "önti formába" a mágikus erejét.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #109 Dátum: 14 jan 03, 15:32:16 »

Nem mellékesen szerintem Natsu nem konkrétan a villámot nyeli el hanem az villámban lévő mágikus erőt. És ez nem csak konkrétan a villámra igaz hanem például az etherionra is igaz. Laxus is azt mondta, hogy átadta neki a teljes mágikus erejét. Nem a villámait hanem a mágikus erejét. A villám csak az átviteli közeg volt a mágikus erő átadásához. Az viszont egy érdekes kérdés, hogy ez Natsunál később miért villámként jelenik meg.

Azért villám formában jelenik meg, mert a mágikus erőnek vannak tulajdonságai. (Gondolom én) És nem csak az erőt nyelte el, hanem a tulajdonságát is. Mert ha csak közvetítő közeg lenne pl a tűz vagy a villám, akkor nem jelentene semmit, hogy milyen fajta mágia.

Talán Luxus tudat alatt olyan parancsokat adott a mágikus erejének amik már átkonvertálták azt, csak ő még nem aktiválta. Vagyis a mágikus ereje már igazodik a tulajdonságaihoz, csak nincs olyan szinten aktiválva, hogy villámokat hozzon még létre. Gondolom a varázserejének ezt az állapotát kódolta be, s adta át Natsunak. Mikor pedig Natsu ezt dekódolta egy már készen levő, átkonvertált mágiát kapott, ami aktiválva villámokat hozott létre a saját mágikus ereje mellett. Vagyis szerintem részben Zerefnek igaza van mivel a mágia amit Natsu kapott már fel volt szerelkezve az eredeti gazdája tulajdonságaival. Gondolom ezeket a tulajdonságokat a lacrima felerősítette Luxusban s ezért olyan erős.
 
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #110 Dátum: 14 jan 03, 16:43:13 »

Igazatok van, mágiát tényleg lehet tanulni Nevet Csak nekem valamiért úgy jött le, hogy akkor és olyan gyorsan váltogatja a mágia típusokat, ahogy akarja.
Ajj, közben rájöttem, hogy én egy kalap alá vettem a mágiát és a mágikus erőt Nevet Mert ugye a mágia az a már felhasznált mágikus erő. És én végig arra gondoltam végig, hogy a mágiának vannak tulajdonságai.
Szóval rini, a mágikus erővel kapcsolatban igazad van.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #111 Dátum: 14 márc 07, 10:45:57 »

nekem egy elég komplex kérdésem lenne, de nem csak a sárkányölő mágiára vonatkozik, hanem a összesre:

min múlik az, hogy valaki milyen mágiát használ? minden mágia tanulható vagy erre szültni kell? Pl: gray jég mágus, láttuk anno, hogy jég mágiát tanult. de ha pl tűz elemű mágiát tanult volna akkor tűzmágus lenne???
vagy meg van szabva, hogy gray jégmágiával született, más mágiát nem tud elsajátítani?

erről az amúgy alapszinten fontos dologról van valami információ a mangában, vagy csak a találgatások mennek?
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #112 Dátum: 14 márc 07, 13:40:24 »

Makarovnak az alap mágiája a Titán mágia (szóval Eren is egy mágus? :O) de ő rengeteg féle mágiát tud.
Lucy mágiáját a Csillag mágiát bárki használhatja, ha van hozzá kulcsa és köt egy szerződést.
Angel elvesztette az összes kulcsát viszont megtanult egy teljesen másféle mágiát.
Brain és Hades is rengeteg féle varázslatot ismer.
Ha jól emlékszem a Tartaros tagjai mind Hadestól tanulták meg az Elveszett Mágiákat.
A sárkányölők is mind tanulták a mágiájukat. Furcsa lenne, ha Níatsu egy tűzsárkánytól mondjuk szélsárkányölő mágiát tanulna. Zirconis mondta is, hogy a sárkányok tanították az embereket a sárkányölő mágiára.

Ezek alapján én azt mondom, hogy a mágiák azok tanulható dolgok.
Romeo is tanulta a tűzmágiáját az Elemi Négyes tűzhasználójától.

Az egyetlen ellenpélda Erza, akinél láttuk, hogy feléledt a mágiája a lecserélés(telekinézis?) és azóta is csak azt használja.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #113 Dátum: 14 márc 10, 10:10:51 »

Tilon: jó amiket írsz!

igazából összefoglaltad a látottakat. én is kb így gondoltam a dolgokat:) csak igazából egyetlen 1 olyan jelenet nem volt (vagy nem emlékszem) amikor valaki a történetben egy új mágiát tanult és az író mutatta volna, hogy hogyan teszi. ez óriási baki. PL: naruto, bleach de még a one pieceben is láthatunk olyan jeleneteket, amikor a szereplőink új erőt, képességet tanulnak.
a fairy tailben még csak azt sem látom, hogy edzenek... nem tudom az ft írójának a nevét, de azért fura, hogy minden fejezet első oldalán egy tömör hasábba belefoglalja azt, hogy eddig mi történt (aminek értelmét nem látom), de viszont az ilyen fontos dolgokról meg lespórolja az időt...
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #114 Dátum: 14 márc 10, 11:46:54 »

Azért Tilonét is ki lehet még egészíteni annyival, hogy alapvetően mindegyikükben kialakul egy fajta mágia amelyet alapnak kell venni. Gondolom vagy azért mert ezzel ismerkedett meg legelőször vagy a személyisége ehhez áll legközelebb esetleg ez tetszik neki a legjobban. Az minden bizonnyal igaz, hogy az alapmágiájuk lehet a leggyakrabban  használt mágiájuk és ezáltal a legfejlettebb vagy legerősebb is. Ezek mellé viszont tanulhatnak más mágiákat is. Ebbe beleértem a slayereket is. Viszont ezek a mágiák nemigazán lesznek olyan ütőképességűek mint az alap, ha ezt a tanult mágiát nem képes integrálni a saját mágiájához valamilyen oknál fogva. Szóval itt is az a kérdés merül fel, hogy érdemes e újabb és újabb mágiákat tanulni vagy azt amelyet eddig ismert tökélyre fejleszteni. Ha valaki túl sok mindent igyekszik elsajátítani akkor óhatatlanul abba a pofonba szalad bele, hogy  sok mindent ismer de semmire nem jut ideje tökéletesíteni. A másik oldal, hogy univerzálisabb lesz és képes több mágiát is használni de semmit nem tökéletesen.

Így Natsu is tanulhatna még több mágiát de neki ha ilyenre vetemedne akkor érdemes a tűzalapok körül keringeni. Lásd Laxus esetét. Ő nem csak slayer hanem egyben villámmágus is. Szóval érdemes számukra olyat választani amely közel áll hozzájuk. Így ennek integrálása aránylag könnyen megtörténhet.
Naplózva
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #115 Dátum: 14 dec 05, 21:11:39 »

Azon gondolkodtam, hogy Natsu Lightning Flame támadásainak van-e értelme mert, ha logika szerint nézzük előbb van villámlás és csak utána mennydörgés, és így a villámnak előbb kellene eltalálnia az ellenfelet mint a tűznek, meg aztán az elektromosság, is tud égési sérülést okozni így már teljesen felesleges lenne oda a tűz. Faceg
Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #116 Dátum: 14 dec 08, 10:39:54 »

Ne felejtsed el, hogy ez alapjában véve egy mese amelyben a mágia kap fontos szerepet. Ne a valós fizikai törvényeket vedd alapul. Itt a villám szerepe csak kiegészíti és felerősíti a tűz támadási képességét. Szóval a villám csak akkor hat ha a tűztámadás eltalálta a célt mert itt a tűz hordozza a villámot. Szerintem egyfajta mellékhatásnak kell tekinteni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 [8]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!