24 máj 05, 18:31:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A négy Ishvali szent mágus  (Megtekintve 7439 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Dátum: 13 feb 23, 22:20:09 »

Csak most "ismertük" meg őket, de az eddigi nagyon kevés információ (kb 3 mondat) alapján sokkal erősebbek  mint a többi ismert mágus.

Remélem valamilyen egyedi mágiát fognak használni, és nem fognak úgy járni mint a királyság legerősebb katonái. (Éhes farkasok)
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #1 Dátum: 13 feb 25, 18:58:09 »

Képet is tegyél be róluk.

Nem hinném, hogy olyan hamar lerendeznék őket. Szent mágusokról van szó és ki lett jelentve, hogy jura a közelükbe se ér. Nagyon tápok lesznek szerintem. Az 1. meg főleg. Pojén
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #2 Dátum: 13 feb 25, 21:03:07 »

Bár a mangát nem olvasom (mármint azokat a fejezeteket amik megelőzik az animét) De nekem ez az  Ishval nagyon ismerős mintha már hallottam volna valahol. Ördögi  Ha jól emlékszem akkor az FMA-ban egy csúnya vérengzés helyszíne volt. ikszdé
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #3 Dátum: 13 feb 27, 11:50:52 »

Még a readeres fordítás alapján ha jól emlékszem Ishvali istenként szerepeltek. Mi van, ha alapvetően az istenölő mágiák forrásai, és ellenük lehet igazán használni az istenölő mágiákat. És pont ezért nem ér Jura a nyomukba, mivel egyszerű mágiával nem lehet megsebezni őket.
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #4 Dátum: 13 jún 05, 20:30:29 »

Amúgy az egyik ishvali nem hasonlít Dióra? (Remélem így hívják xd nem emlékszem biztosan) http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/320/15 A bal szélső.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5 Dátum: 13 jún 06, 10:26:57 »

Hasonlítani hasonlít, de ha Dió lenne az egyik ishvali szent mágus, akiknek az ereje szinte isteni, akkor ez nem így végződött volna: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/309/18
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #6 Dátum: 13 júl 21, 00:16:48 »

Íme a 4. szent mágus Walrod Cken: http://fairytail.wikia.com/wiki/Walrod_Cken?file=The_Fourth_Wizard_Saint.png
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #7 Dátum: 13 júl 21, 08:14:02 »

Hát én valamiért többet vártam tőle miután azt mondták, hogy nem emberi az erejük. Amúgy kíváncsi vagyok, hogy ez a képesség mennyire alkalmas harcra. Mert, ugye mondtha, hogy bármelyikük legyőzné. De szerintem egy kis kreativitással jól lehet használni.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8 Dátum: 13 júl 21, 09:20:42 »

Ez egyértelmű. Ha valaki ráuszít valakire x mennyiségű fát, kacsot, növényt vagy azokat a saját elrejtésére, védelmére tud használni az nagyon is erős. Igazából mondhatjuk azt is, hogy harmóniában és a növényekkel, ráadásul annyira, hogy maga is elkezdte felvenni azok alakját, formáját. Szerintem a többiek is már hasonlítanak az általuk birtokolt mágia jellemeire. Ezért mondták azt, hogy a másik 4 már nem is igazán ember. Itt meg is jegyezném, hogy ez vonatkozik a Dragon Slayerekre is hiszen mondták a történetben, hogy akár sárkánnyá is változhatnak. Egyszóval azonosulnak a saját mágiájukkal. Gondolom ez valamennyire nem csak rájuk hanem minden mágusra is vonatkozhat ha elég magas szinten képviselné a mágiáját és elég hosszú ideig élne.
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #9 Dátum: 13 júl 21, 12:48:23 »

Van benne valami.
Ha a sárkányölők sárkánnyá változnak... akkor Walrod egy... faölő lesz tuti xd
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10 Dátum: 13 júl 26, 12:55:25 »

Ezt az észrevételt máshol olvastam és érdekesnek találom: A 4. is meretlen Fairy Tail alapító kicsit hasonlít a 4 legerősebb szent mágus egyikére (a leghátsóra) http://fairytail.wikia.com/wiki/Mavis_Vermilion?file=Fairy_Tail%2527s_birth.png http://fairytail.wikia.com/wiki/Ten_Wizard_Saints?file=The_Four_Grand_Wizards_of_Ishgar.jpg
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
nb940612
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 121



« Válasz #11 Dátum: 13 szep 02, 21:05:32 »

Én azon tűnődtem hogy amikor Erza a Pandemonium-ot végigcsinálta utána a mágikus erő mérővel kellett folytatni a kört akkor Jura volt 2. a 8544 pontjával. Makarov erre azt mondta hogy lenyűgöző és idézem ,,talán még Gildarts ellen is meg állná a helyét" ikszdé Akkor Gildarts-ot kíváncsi lennék hova lehet sorolni a szent mágusok listáján Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #12 Dátum: 13 szep 06, 21:35:36 »

Gildarts-cal bajban lettek volna Mágikus Erőmérővel... felkockázta volna. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
nb940612
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 121



« Válasz #13 Dátum: 13 szep 08, 18:18:43 »

Lehet ha csak a műszer köelébe megy attól kiakad Nevet
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #14 Dátum: 15 máj 17, 15:23:45 »

Bár ez különösebben nem kapcsolódik az utóbbi fejetekhez, de: Most, hogy láthattunk egy istent (de csak elvileg, mert szerintem nem az), eszembe jutott valami Ishgal négy istenével kapcsolatban. Eredetileg a mangában Shitennó (四天王) névvel ilették őket ami négy mennyei királyt jelent, nem pedig istent. A kettő kicsit más. Csak az angol félrefordításnak köszönhető, hogy Ishgal négy istenének nevezik őket, valójában semmi közük az istenekhez (bár ez utóbbi gondolom eddig is egyértelmű volt)

Habár mikor rákerestem, hátha a 4 mennyei királynak van valami mögöttes tartalma érdekes dologra bukkantam:
A buddhizmusban a 4 mennyei király valójában 4 isten összefoglaló neve. Mindegyiknek van egy egyedi jelentéssel bíró neve is pl. az egyikük neve Virūḍhaka, ami annyit jelent: a növekedés okozója vagy más fordításban a növekedés patrónusa. Erről egyből Warrod mágiája jutott eszembe. Lehet, hogy a másik 3 mágus is ezekről az istenekről lesz mintázva...
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!