24 máj 05, 12:35:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zeref  (Megtekintve 36453 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #15 Dátum: 11 jún 09, 08:49:47 »

Egy őrült elmélet:

Mi van, ha valaki a FT történelméből) annó ismerte Zerefet és egy Take Over-rel győzte le (magába olvasztotta)? Utána pedig lepecsételte/lepecsételtette saját magát, mert érezte, hogy nem képes uralkodni rajta, nem képes a saját mágiájával elnyomni őt?
Azért elég furcsa, hogy pont a Tenrou szigeten, ami a FT szentföldje, ismertük meg "Zerefet".
A fentit látszik alátámasztani, hogy a srácban néha láthatóan elszabadul valami (lásd a Halálrablót).

Azt, hogy honnan ismeri Natsut elég ködös. Sokan ugye arra tippelnek, hogy mindketten sárkányölők, esetleg a srác egy előző sárkányölő, akit csak egy másik (tűz) sárkányölő győzhet le.

De vegyíthetjük is a két dolgot:
Lehet, hogy aki annó elzárta (esetleg magába zárta) Zerefet éppen egy korábbi (tűz) sárkányölő volt. Vagy éppen maga Zeref volt sárkányölő, esetleg az első sárkányölő.

Illetvei itt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/101/10 Grandine említi, hogy (feltehetőleg) az előző tűz és égi sárkányölők ismerték egymást és nem volt túl jó a viszonyuk. Lehet, hogy ennek semmi köze Zerefhez, de azért jó észben tartani, hátha bármi. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #16 Dátum: 11 jún 14, 08:24:25 »

Ez a magábapecsételés elég Naruto feelinget ad, bár lehetséges lenne. Amúgy Zeref onnan is tudhat Natsuról, hogy talán a szigetről felügyelni lehet a klánt. Bár ez is csak tipp.
Naplózva
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #17 Dátum: 11 jún 15, 07:18:22 »

Ha átolvasod a 209-es részt, akkor rájöhetsz Zer0, hogy ez így nem egészen helyt álló. Zeref csak szimplán kíváncsi volt Natsura, viszont azonnal felismerte, tehát valami kapocsnak lennie kell. Sokkal inkább olyanra voksolok, hogy anno Zerefnek volt látomása (mágiája szinte teljesen ismeretlen) vagy pedig megjósolták neki, hogy majd egyszer..... Vagy mint egy prófécia.... Anno ugye mikor Wendy csatlakozott a céhhez, Makarov is megjegyezte, Mostmár 3 sárkányölő van a céhben, a sors kerekei elindultak. Ergo előre megjövendölt dolgoknak lenniük kell. Vagyis lehetséges, hogy Zeref is így szerzett tudomást Natsuról. Az meg, hogy FT szigetén van zeref, enyhe véletlen, mert azt sem tudta, hogy a sziget mágus céh fenhatósága alatt áll. Szóval még mindíg csak a sötétben tapogatózunk....
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #18 Dátum: 11 jún 15, 11:51:48 »

Szerintem találkozott vele már élőben. Mondja is, hogy jó nagyot nőtél, ergó látta kicsinek.

A még mindig nem képes megtörni arra utalhat, hogy már harcoltak együtt.

Natsu elvileg idősebb 80-nál, nem engedte ki a varázsképlet, tehát én nem zárnám ki hogy akár több 100 éves legyen, csak valahogy mindig megfiatalodik, és e folyamat közbe elveszti az eszméletét. Sőt valószínűnek tartanám, hogy a többi sárkányölő is ilyen. 
 
 
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #19 Dátum: 11 jún 15, 18:25:45 »

Úgy érted, az emlékeit veszti el. ^^

Van is egy elméletem, bár én kicsit másképpen képzelem el:
Folytatás a "Sárkányölő mágiák" témában. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #20 Dátum: 11 júl 27, 17:47:36 »

Chakra idézte:
Mint, tudjuk Zefer volt a legerősebb és a legonoszabb mágus a világon. Nem tudjuk, hogyan győzték le (ha legyőzték), de nyilván való, hogy él csak épp alszik. Gildarzt aki elvállalta a 100 éves küldetést, de útjába került egy Fekete sárkány aki egy csapással majd nem megölte Gildarzt. És most jön a lényeg, Zeref fekete mágiát haszná, a sarkány nyilván való, hogy ő is fekete mágiát használt. Lehet, hogy az a sárkány Zerefet tanította. Erre akarok kilyukadni, hogy Zeref egy sárkányölő, mint Natsu-ék csak sokkal hatalmasabb az ereje mint a többi sárkányhoz képest (vagyis a sárkány sokkal erősebb volt a többieknél) és szerintem Igneel volt a második legerősebb.

Ha ő is sárkányölő volt, aki fekete mágiát eszik? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 29, 10:07:42 írta samdav » Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #21 Dátum: 11 júl 29, 07:16:55 »

Félreértés ne essék, a Samdav által idézett hsz-t nem én írtam. Én is csak idéztem. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #22 Dátum: 11 júl 29, 11:52:35 »

Ha fekete mágiát használó sárkányról van szó, akkor én mindenképpen arra következtetnék, hogy emberek mágiáját szívja el, vagy a lelküket - Zeref, aki gyilkol összevissza ha dühös. Nevet
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #23 Dátum: 11 júl 29, 12:00:47 »

Mondjuk ebben igaz lehet, bedühödik, legyőzi az ellenfelet és vhogy elszívja az ellenfél lelkét, ha ezt nézzük, akkor ez sátáni mágia Mosolyog
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #24 Dátum: 11 júl 29, 12:21:53 »

Szerintem inkább halál mágia mint sátáni. Nem a lelkét hanem az életerejét szívja el. Én inkább úgy képzelem el, hogy a sátáni vagy démon mágia a pusztításra, zűrzavarra épít. A démoni lények vagy az őket követő/másoló emberek életeleme a káosz teremtés, ott érzik jól magukat. Ez nagyon jellemző a Purgatorium gyermekeire is, legalább is Rustyrose pont ilyenről beszélt. Ezzel ellentétben a halál mágia az életet veszi közvetlenül célba. Legyen az bárminemű élet. Zeref pedig inkább az eddig tőle látottak alapján ebbe a halál szektorba tartozik.

Szerintem amit eddig Zerefről tudunk az az, hogy a legerősebb mágus volt akit valamikor, valakik elzártak és kulcsokkal pecsételtek le. Most azért született újjá mert Hades feltörte ezeket a kulcsokat. Persze azt még nem tudjuk, hogy mindegyiket feltörte e mert ez lehet az oka, hogy nem teljes erőből született újjá. Az viszont számomra érdekes, hogy honnét tudta Hades, hogy itt, ezen a szigeten fog megjelenni. Én egyenlőre nem vonnék le olyan következtetést, hogy a fekete sárkány milyen mágiát használ vagy, hogy milyen köze lehet Zerefhez mert ehhez semmilyen információnk sincs.
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 29, 12:34:11 írta rini67 » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #25 Dátum: 11 júl 30, 22:10:19 »

Hades még nem használta a kulcsokat. Ja, és a kulcsokat nem lehet "feltörni". A kulcsokkal lehet feltörni Zeref pecsétjét. De mivel még nem találkoztak...
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #26 Dátum: 11 aug 27, 21:53:36 »

Újabb őrült elmélet, ezúttal a "tengert bámuló fiúval" kapcsolatban:

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/234/20
Amit látjuk a ruházata elég hasonló Natsuéhoz, a vállán pedig ott a Fairy Tail jele.

A Zerefként megismert fiatalember pedig ezeken az oldalakon beszél Natsuról:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/200/22
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/208/19
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/5
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/6
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/8
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/9

Az elméletem:

Szerintem a 234. fejezet végén látható kép a múltból való (bár a RAW-ban nem fekete, hanem csak szürke keret van) és a Zerefként megismert fiatalembert ábrázolja gyerekként. Aki a Fairy Tail tagja volt, a tengert pedig azért bámulja, mert várja valakinek a visszatérését. Közben megismerkedik Natsuval, aki hasonló korú (esetleg fiatalabb) volt.
Azt tudjuk, hogy Natsu kiskölyökként más ruhát viselt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/126,5/4
A stílusváltás lehet, hogy azért következett be, mert felnézett Zerefre és utánozni akarta.
Zeref a "még mindig nem tudsz megtörni engem" és a "még mindig nem állsz készen?" szöveggel pedig lehet arra utal, hogy már akkor is sokat versengtek, de Natsu sosem győzött.

Persze az sem kizárt, hogy utálták egymást és Zeref a Gildartzot is elgyepáló fekete sárkány tanítványa volt, szintén sárkányölő.
Utolsó előtti kép, 2. bubi: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/101/10
Utolsó kép: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/208/16
És egy korábbi hsz-em: http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=5838.msg580659#msg580659

Aztán Zeref nem tudott tovább várni annak a személynek a visszatérésére, aki miatt a tengert bámulta és elhagyta a céhet, utána ment.

Hogy aztán miként került a Tenrou szigetre, miért emlegetik őt Zerefként és miért utal ő maga is arra, hogy ő Zeref...? Passz. Nevet

Persze ez az elmélet több sebtől is vérzik:
- Natsu miért nem emlékszik rá?
- Ha Natsu nem is, de Happy miért nem? Hiszen ezen a képen http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/126,5/4 még a régi ruháiban van Natsu és ebben a történetben lép be Happy, aki onnantól végig mellette van.
- És a többi FT tag...?
- Meg még pár ezer pont, ahol bele lehet kötni. Nevet

De gondoltam leírom, hátha bármi. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #27 Dátum: 11 aug 27, 22:04:15 »

Hát, eleve Zeref sokat változott Nevet Natsu-féle rózsaszín hajú, megszállottan egyfajta sálat hordó emberkék sárkányölő mágiával nem sokan futkosnak egy Fairy Tail szigeten, szóval ő viszont felismerhető volt...
Meg Wendy-Natsu is ismerik egymást valahonnan, mégse tudják, honnan. Tehát, ha ilyesmi kapcsolatai voltak Natsu-nak Zeref-fel esetleg... a többi Fairy Tail tagot viszont nem tudom...
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #28 Dátum: 11 aug 27, 22:05:30 »

Jó gondolat menet Chakra, érdekes levezetés, az igaz, hogy bele lehetne kötni jó pár dologgal, de sztem az, hogy nem emlékszik senki a Fairy Tail-ből, se Natsu és se Happy, még az egész céh se, az lehet annak az oka, mert vmilyen mágus vagy szerzett csinált egy olyan varázslatot, amivel kitörölte a Zerefes emlékeiket. Én erre tippelek és talán lehet, hogyha ez is lenne, akkor már az ezutáni arc-ba, már be is következhetne, vagyis úgy értem, hogy Mashima bácsi választ is ad a kérdésünkre. Ha ez lenne, akkor 100%, hogy ezután kéne, hogy jöjjön a "Zeref-re nem emlékszünk" arc ikszdé
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #29 Dátum: 11 aug 27, 23:05:08 »

Úristen, lőjetek le. Már minden Zerefes fejezetet hatszor elolvastam, hogy rájöjjek valamire, de nekem a tengert bámuló fiú valahogy kimaradt. Nagyon átsiklottam felette, már nem is emlékeztem rá.

Egyébként Chakra nagyon jó, amiket leírtál.

Nekem is elég sok minden járt a fejemben ezzel kapcsolatban. Leírok egy-kettőt.

Az első, hogy szerintem túl nagy figyelmet szenteltek Ultearnak. Persze, róla még régebben is voltak említések, de pont ezért. A visszaemlékezések és Hades szavai miatt úgy gondoltam, hogy az idő manipulálásának még lesz szerepe a történetben. Hades említi, hogy a végső mágikus világban az idővonal egy teljesen kiforrott mágia, de ebben a világban feledésbe merült. Mi van, ha Zereffel együtt?

Most ez lehet, hogy orbitális hülyeség, de ne röhögjetek. Nevet

Szóval én gondoltam rá, hogy Zeref is használ valamilyen időmágiát. Ő maga is mondja, hogy semmi oka nem volt ebben a korban feltűnni. Tehát, ha eltekintünk a a kulcsos-felébresztős dologtól, vehetjük úgy, hogy Zeref képes "utazni" az időben.(Egy kis sci-fi beütés Mosolyog) A következő oldalon arról beszél, hogy ez a kor véget fog érni, ezért ébred fel. Mindezt úgy mondja, mintha az idő nem egy folytonos egység lenne, hanem valami ami megállítható, megváltoztatható.
A jobb alsó sarokban: "Szerettem volna megszakítani ezt, mielőtt bekövetkezik."

Itt két dologra is gondolhatott:
Megszakítani a kor pusztulásának folyamatát, vagy pedig elkerülni, hogy újra felébredjen. Ha ez utóbbi, akkor megint úgy beszél róla, mint egy folyamatról, mintha nem ez lenne az első alkalom. (És talán e folyamatot valami okból egyedül Natsu képes megállítani.)

(Kutattam az acnologia szó után is. A -logia egyértelműen tudomány, az acnoval azonban elakadtam. A sok-sok aknés képű emberen kívül nem sok mindent találtam - legfeljebb hányingerem lett -, valaki azonban azt állítja, hogy ez egy görög szó, amely vánszorgást, egyben időt jelent. Erre azonban nincs hiteles forrás.)

Aztán amikor a sárkányok beszélgetnek:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/101/10

Az általad is mutatott szövegbuborék nagyon érdekes. Itt valószínűleg Wendyről és Natsuról van szó. Azaz, hogy korábban nem volt jó kapcsolatuk. Emiatt feltételezhetjük, hogy ketten már találkoztak - ami nehezen elképzelhető, mivel Natsu gyerekkora óta a céh tagja, Wendy pedig elég fiatal.

Emellett hab a tortára, hogy Natsu és Gazille nem tudott kitörni a nyolcvan évnél idősebbeket rabságba taszító kis játékszerből.

Ebből én azt szűröm le, hogy Natsu és Zeref (talán még Wendy is Gazille is) korábbról ismerik egymást. De itt nem a Fairy tail jelenlegi idősávjában kell gondolkodni, hanem sokkal régebbről. Talán ők még abban az időben éltek, amikor Zeref is - s mivel ő képes az "időben utazni", Natsuék így kerülhettek ebbe a korba. Elvégre az életükről igazából nem sok információt kaptunk: Natsu a semmiből pottyant az erdőbe, ahol Igneel megtalálta.

Tehát a tengert bámuló fiús kép valóban a múltat mutatja, de nem a közelmúltat, hanem sokkal régebbit, talán több száz évvel ezelőtti világot.

Ja, és a Fairy Tail jele is érdekes. Sokáig nem értettem, hogy jönnek ide a tündérek, aztán egy kicsit megnéztem, és nekem teljesen más ugrik be róla.
Sokkal inkább hasonlít egy repülő sárkányra.
A szárnya, a farka, a feje, minden adott.
Talán Zeref egykori "sötét" céhe, egy sárkányölőket tömörítő céh volt. Ez válasz lenne Zeref fogaira is, s lehetne ő a fekete sárkány, esetleg a sákánykirály nevelt fia.

Azt nem tudom, hogy lett a céhből Fairy Tail. Talán a jelet csak örökölték - mint láthatjuk, a második mestere is elég sokat tudott Zerefről. Talán a céhéről is.

Biztos kihagytam valamit, amit még mondani akartam, de ha eszembe jut, pótolom. Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!