24 máj 05, 17:22:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zeref  (Megtekintve 36456 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Dátum: 11 feb 07, 15:06:03 »

Mivel mostanában egyre inkább előtérbe kerül. így íme egy téma neki.
Elvileg ő Zeref:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/16

_____________________________________________________________

Van egy kis elméletem Zerefel kapcsolatban. Tudom, hogy alig tudunk róla valamit, csak azt szeretném kérni ezt a hozzászólást tartsátok tiszteletbe.

Mint, tudjuk Zefer volt a legerősebb és a legonoszabb mágus a világon. Nem tudjuk, hogyan győzték le (ha legyőzték), de nyilván való, hogy él csak épp alszik. Gildarzt aki elvállalta a 100 éves küldetést, de útjába került egy Fekete sárkány aki egy csapással majd nem megölte Gildarzt. És most jön a lényeg, Zeref fekete mágiát haszná, a sarkány nyilván való, hogy ő is fekete mágiát használt. Lehet, hogy az a sárkány Zerefet tanította. Erre akarok kilyukadni, hogy Zeref egy sárkányölő, mint Natsu-ék csak sokkal hatalmasabb az ereje mint a többi sárkányhoz képest (vagyis a sárkány sokkal erősebb volt a többieknél) és szerintem Igneel volt a második legerősebb.

Az a sárkány szerintem ezért fekete, mert "úgy született" és nem azért, mert fekete mágiát használ. ^^

Láttuk, hogy a sárkányok színének köze van a mágiájuk természetéhez:
- A tűzsárkány vörös,
- a vassárkány színét még csak fekete-fehérben láttuk, de valószínűleg acélszürke,
- Az égi sárkány pedig szerintem vagy fehér, vagy valamilyen kékes árnyalat.

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy a fekete mágia nem ezért fekete, mert amikor varázsol, akkor a varázserő fekete színű, hanem azért mert gonosz, a sötétség szülte.

u.i.: Ez egy kicsit OFF is volt, a sárkányok témájába is beleillett volna. ^^" De szemléltetni akartam a színeket. ^^
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 07, 15:13:20 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
ronandinho
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 241



« Válasz #1 Dátum: 11 feb 07, 18:13:38 »

Chakra erre akaratam kilyukadni csak azt nem értem miért írtam én fekete mágiát pedig fejembe volt, hogy gonosz sötét mágiát használ.És ezért mondtam, hogy Zeref lehet akár egy sárkányölő is lehet, hogy nincs igazam,de lehet hogy izgazam van, de a szerző fogja ezt megmondani, szerintem erre nem kell sokat várni remélem Mosolyog
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2 Dátum: 11 feb 07, 23:02:49 »

Ismerős elmélet, nekem is volt egy ilyen régebben. ^^
Valami ilyesmi volt, asszem akkor fórumra nem írtam be:

Először egy kép, lásd az oldal utolsó képkockáját: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/208/16

Gyanúsan hegyesek a fogai. ^^
A kicsit furcsa "A Halál Sárkányölő" nevet adhatnám neki.
Annak az "izének", ami néha kitör a srácból a "Halálrabló" a neve. Lehet, hogy ez a sárkányölő nem az élettel, hanem a halál pillanatával táplálkozik...
Ja, őrült elgondolás. És Mashima nem Kishimoto, de itt azért eléggé kihangsúlyozta azokat a fogakat. Sőt pont akkor, amikor "használta" az erejét... ^^

Az is lehet, hogy a srác egy sárkányölő és belepecsételték Zerefet. És Zeref ereje alakította át a sárkányölő mágiáját.

Szép légvár. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
ronandinho
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 241



« Válasz #3 Dátum: 11 feb 08, 17:38:56 »

Nem is figyeltem a fogát így már nagyon kezd érdekelni az ereje. Szerintem kis gyerek óta ott van már a szigeten.Én örülnék neki, ha tényleg egy sárkányölő plusz még Zeref ereje is benne van.
Naplózva

Zayala20
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Válasz #4 Dátum: 11 feb 11, 09:42:59 »

Én arra lennék kíváncsi,hogy ez vajon Zeref igazi teste-e,vagy csak egy gazdatest,amibe Zeref szellemét lepecsételték? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5 Dátum: 11 feb 11, 10:10:57 »

Nem tudjuk mert nincs róla információ, hogy milyen volt akkoriban. Valamint azt sem tudjuk pontosan mi történt vele amikor eltűnt/meghalt. Másrészt ebben a történetben előfordulhatnak rendkívül hosszú életű személyek mint ahogy mondták a mangában korábban, hogy a mágusok életét meghosszabbítja a mágia. Vagy lásd Hades mestert is. Szinte semmit nem változott az elmúlt sok év alatt. Tehát mindegyik elképzelhető. Lehet, hogy ez az eredeti teste de lehet egy idegen test is amelybe bezárták.
Naplózva
Zayala20
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Válasz #6 Dátum: 11 feb 11, 10:51:59 »

De ha az eredeti teste,akkor miért lett most ilyen békepárti?Ha ugyanaz a személy,akit a történelem leggonoszabb mágusaként azonosítanak,mi változott meg benne?És hol volt az elmúlt 400 évben?És miért kéne felébreszteni?Ezek miatt valószínűbbnek tartom,hogy Zeref inkább egy testetlen szellem,és Hadesnek éppenséggel lehet az is a célja,hogy a saját testébe ültesse át.De ez csak egy elmélet.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7 Dátum: 11 feb 11, 11:11:24 »

Nem mondja senki azt, hogy ez lenne az eredeti teste. Egyszerűen nem tudjuk, hogy az vagy nem. Igazából először azt kellene megfejteni, hogy miért és miként vált gonosszá, mert például a jelenlegi jelleme nem épp a gonosz szándékot mutatja néhány kitöréstől eltekintve. Ez valamilyen szinten azt mutatja, hogy olyan mintha két lélek lakozna benne. Ezért gondolhatjuk azt, hogy bezárták ebbe a testbe. De például beszélhetnénk itt pszichiátriai esetről is amely egy lélek kettősségét is jelenthetné. Egy jó oldalt és egy gonosz oldalt ahol néhány esetben a gonosz oldal tör a felszínre. Nem tudjuk, hogy hol tartózkodott de erre szerintem idővel választ kapunk.

A legutolsó mangában megkapod erre a pontos választ. Hades illetve azok a céhek amelyek gonosz jelleműek akarják felébreszteni. A cél pedig egyértelműen a káosz terjesztése és még nagyobb erő/hatalom megszerzése.
Naplózva
Zayala20
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Válasz #8 Dátum: 11 feb 11, 11:25:02 »

Hát,Brain/Zero után egy kicsit snassz lenne egy újabb egy testben két lélek dolog.De igazad van,hamarosan úgyis választ kapunk a kérdéseinkre.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #9 Dátum: 11 feb 11, 12:41:16 »

... mondták a mangában korábban, hogy a mágusok életét meghosszabbítja a mágia. ...

Nem hosszabbítja meg az életüket a mágia. Hanem a mágikus erejük egyenlő az életerejükkel. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Zayala20
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Válasz #10 Dátum: 11 feb 11, 13:29:23 »

Rosszul fogalmaztam meg magam:úgy gondoltam,az lenne snassz,ha egy embernek lenne két személyisége,mint ami Brain/Zeronál volt az eset.Mivel én pont úgy gondolom,hogy Zerefben két lélek van(az egyik a gazdatesté,a másik az igazi Zeref szelleme),így elég hülye voltam,hogy a saját elméletemet szóltam le.De most pontosítottam.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11 Dátum: 11 márc 14, 23:39:59 »

Nem tudom, hogy mennyire érdekes, de a képen (amit linkelek) -> Kép (katt a Kép szóra) látható egy, legalábbis számomra érdekes dologra hívnám fel a figyelmet, nevezetesen, hogy Hughes barátunk szemöldökében és egy hajtincsének színében eltérő csupán Zereftől, egyébként megdöbbentő mértékben hasonlít sőt mondhatni ikrek.

Kérdésem (persze csak költői módon), hogy ez vajon mitől lehet?

Megj.: A képet én raktam össze úgyhogy bocsi a nem túl profi minőségért.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #12 Dátum: 11 márc 15, 10:48:17 »

Igen, ezt már mások is elemezgették másik topikban. De még ha Zeref is Hughes earthlandi megfelelője, az sem jelent semmit. Fel lehet fogni ezt Mashima stílusaként is. Gray is elég hasonló Zerefhez például. Mosolyog Illetve inkább fordítva. Nevet

Sőt, az a kevés eltérés is lényeges, amit kiemeltél, ugyanis pl. Gérard és Mistgun is totál egyformák voltak. Sőt, külsőre mindenki ugyanúgy nézett ki Edolasban, mint a Földön, max stílusbeli eltérések voltak. Az a szemöldök meg olyan lehet, mint Gérard tetkója, szóval annak szerintem ugyanolyannak kellene lennie akkor.

És mindenki látja, hogy a "Kép" szóra kell kattintani, ugyanis ha így linkelsz valamit, a szöveg szürkévé válik, na meg a legtöbb fórumozónak ez nem újdonság. kacsint
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13 Dátum: 11 márc 15, 11:22:54 »

Remek erről is lemaradtam akkor.  smirksweat
Meglepően hatott rám, mert még nem láttam, hogy újrahasznosítaná a karaktert, amit már egyszer használt, bár lehet, hogy tényleg csak a stílusa.

Egyébként tudom, hogy a legtöbben tudják, de akik nem azoknak legalább ez egy kis segítség, elvégre aki csak vendégként olvasgat nem biztos, hogy tudja.  kacsint
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #14 Dátum: 11 márc 15, 23:11:03 »

Ez nem "újrahasznosítás". Vagyis az lenne, ha nem tudnánk Edolasról. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: [1] 2 3 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!